Galatasaray - Karpaty Lviv | UEFA AL. Playoff 1. Maç

Arkadaş,

Demek ki bu takımda yetenek eksikliğinin yanı sıra en büyük sorunlardan biride motivasyonmuş.Zılgıtı yiyince,Kewell'ı dinleyince aşka gelebiliyorsa takım o kadar bastırırken 2 pozisyondan başka pozisyon vermiyorsak bu işin sırrı motivasyondur.

Görülen şu ki bu işte Rijkaard eksik kalıyor.

Sabri özledik seni :)

bunu yazacağımı hiç düşünmemiştim :)

-Kalede Ufuk ile başlansa

-Ali Turan yerine Sabri gelse

-İlk 11 Baros başlasa

ve orta sahaya takviye yapılıp Elano katılsa aslında Türkiye ligi için 2-3 mücadelesi verecek bir takım olabilir ama şuan çok eksigimiz var ondan dolayı Frank Rijkaard tam istediği kadroyu oturtamadı ona yüklenmek yersiz sonuçta elinde ki kadro sınırlı yine de akıllı hamleler ile maçı dengeledi

Baros,Kewell,Arda,Neil ve Frank Rijkaard bu takıma yakışan insanlar kiymet bilmek gerek

Fiyaskonun sonudur bu skor...

Pof poflana pof poflana nereye kadar balon patladı resmen!..

Takımı bu hale getirenlere yazıklar olsun, beceriksiz adamlar, lafla peynir gemisi yürümüyor!..

Deplasman da pek fazla umudum yok, tek umut Kewell-Baros gerisi boş...

Diğer temsilcilerimiz Liverpool penaltı kaçırdı, daha sonra Onur %100 pozisyonu çıkardı daha sonra Umut %100 kaçırdı Trabzonluların umut hakkında o pozisyondan sonra söylemlerini duymak için yanlarında olmaya gerek yok :) Çok net pozisyonda kaleciye nişanladı topu...

Fener de 10 kişilik PAOK önünde 1-0 mağlup...

Demek ki ikinci maçı 5-1 kazanacağız yine :))

Baros ve Kewell gibi ne yazık ki yaşlı/sık sık sakatlanan oyuncuya dayalı futbol oynuyoruz. Bir de Arda var tabii. Büyük takımlara karşı bu üçlünün işi zor. Yönetim Galatasaray tarihinin en büyük acemiliklerini yapmaya devam ediyor. Transfer komedisi yaşanıyor yıllardır. Büyük başarılara hep büyük kalecilerle imza attık. Simovic, Tafarel, ve biraz da Mondragon. Daha sonra kaleci gelmedi Galatasaray'a. Ama yönetim pek şikayetçi değil bu durumdan. Elano'yu satabiliriz açıklaması yapılıyor sonra ondan verimli futbol bekleniyor. Yeni transferler daha sezon başlamadan sakat. Orta saha tarihinin en kötü orta sahası, ama yıllardır buna çare yok. Neredeyse bir yıldır hep gol kaçırmaktan şikayet ediyoruz çünkü Arda-Baros-Kewell dışında yaratıcı oyuncu yok orta sahada ve forvette. Ve dediğim gibi bunlardan ikisi zaten sık sık sakatlanıyorlar. Gol yememeyi öğrenemiyoruz çünkü ne doğru düzgün kaleci var ne de doğru düzgün sert savunma oyuncusu ve orta saha. Bir eleştirim de Rijkaard'a. Belki oyuncuyu kazanmak için ideal davranıyor ama Hakan Balta 10 kere hata yapıp, gol yedirse, yine ertesi maçta ilk 11'de başlıyor örneğin. Bu mantıkla başarının geleceğine inanmıyorum.
Futbolcu kalitemiz iyi değil. Seyirci yuhalayınca biraz kendilerine geldiler ama bu gaz düzgün takımlara sökmez. En az üç ciddi transfer yapılırsa en azından önümüzdeki seneyi kurtarabiliriz. Bu sene açıkçası 5.likten öteye gidebileceğimizi sanmıyorum. Avrupa mı? Önce yöneticilerimiz Galatasaray kültürüne yakışan Avrupalı duruşu sergileyecekler. Üçüncü sınıf takımların yöneticileri gibi zırt pırt ekrana çıkıp, edebiyat yapmayacaklar. Ondan sonrası kolay, zaten Avrupa Galatasaray'a yabancı değil.

Eleştiriyi sonuna kadar hakeden oyuncu gurubu vardı sahada fakat kendi oyuncularımızın isimlerinin önüne getirdiğimiz sıfatlara azcık daha dikkat edelim lütfen.

Doğan SAĞLAM' Alıntı:
Arkadaş,

Demek ki bu takımda yetenek eksikliğinin yanı sıra en büyük sorunlardan biride motivasyonmuş.Zılgıtı yiyince,Kewell'ı dinleyince aşka gelebiliyorsa takım o kadar bastırırken 2 pozisyondan başka pozisyon vermiyorsak bu işin sırrı motivasyondur.

Görülen şu ki bu işte Rijkaard eksik kalıyor.

Kesinlikle katılıyorum. Barış, Ayhan, Mustafa ağızlara sakız oldu artık.Ha buyuk doğruluk payı var ama herşeyden öte en zayıf halka Rejikaard..

yav arkadaş maça neden barosla başlamıyorsun? aykut yan toplarda sıfır,hatta eksi.önünden geçen topa çıkmıyor,kale çizgisine yapışmış.takım maçlara hiç motive olamıyor ve bunun nedeni Rijkaard.bence Rijkaard takımla sıfır diyaloğa sahip.bu kadar ruhsuz oynanmaz.bu saatten sonra 2 transferde takımın karakterini zor değiştirir.bazıları kafasında futbolu bitirmiş,sahada gezerim paramı alırım mantığıyla oynuyor.ama bence Rijkaard da bu mantık içinde,çok yazık.

Ömer Faruk Ünalan' Alıntı:
Benim aklım Mehmet'in oyundan çıkarılmasına ve oyundan çıkarılırken ıslıklanmasında kaldı.. Umarım geleceği etkilenmez bu durumdan

Mehmet dediğimizde 19 yaşında değilki Ömer.24 yaşında adam büyük takıma gelirken bunuda göze alıp geliyorsun.Bu psikolojık olgunluğa sahip değilse zaten boşa beklentiye girmiş oluruz.

Su ise bak yaa Türk Telekom Arena'da Sampiyonlar Ligi hayal ediyorduk simdi su halimizle Avrupa Ligi bile zor görünüyor :S

Düşünsene Doğan, adam ne hayallerle geliyor buraya. Kafasında kim bilir ne hayaller var; ama karşılaştığı tablo yılın henüz en başında ilk kötü anda oyundan ıslıklanarak çıkarılan bir oyuncu.. Umarım kendisinden bundan sonra da verim almaya devam ederiz. Kendimi onun yerine koyuyorum da, gerçekten kötü bi durum yaşadı..

Taraftarımız neden bu kadar abzürt davranıyor ? Tribünün takımı ateşlemesi gerekirken,takım tribünü ateşliyor farkındamısınız ? Nedir bu saldır Galatasaray vs. vs.Uyuyorum yahu ben bile uyuyorum ekran başında,futbolcu ne yapsın !Gerkçekten çok sıkıldım ben bu tribünden biraz Çarşıyı örnek alın be !

Baros tapıyorum abi; Kewell önünde saygı ile eğiliyorum.

Hala Rijkaard' ın arkasındayız. Bu kadar malzeme ile bu kadar yemek oluyor. Tek kızdığım nokta Aykut ısrarı ve 30. dakikada genç bir adamı hiç haketmemesine rağmen oyundan alması. Herkesi ıslıklayıp yönetime en ufak bir tepki göstermeyen taraftara da diyecek sözüm yok.

Diğer maç göbekte cana-küçük adnan-büyük adnan oynasın.

Ömer Faruk Ünalan' Alıntı:
Düşünsene Doğan, adam ne hayallerle geliyor buraya. Kafasında kim bilir ne hayaller var; ama karşılaştığı tablo yılın henüz en başında ilk kötü anda oyundan ıslıklanarak çıkarılan bir oyuncu.. Umarım kendisinden bundan sonra da verim almaya devam ederiz. Kendimi onun yerine koyuyorum da, gerçekten kötü bi durum yaşadı..

İşte o hayal aleminde kalmaması daha iyi Ömer.Natdal'ın Buca zamanından beri en büyük olası sorunu gaza gelme potansiyelinin yüksek olması.Bu onun için uyarıdır.

Mustafa Yanar' Alıntı:
Taraftarımız neden bu kadar abzürt davranıyor ? Tribünün takımı ateşlemesi gerekirken,takım tribünü ateşliyor farkındamısınız ? Nedir bu saldır Galatasaray vs. vs.Uyuyorum yahu ben bile uyuyorum ekran başında,futbolcu ne yapsın !Gerkçekten çok sıkıldım ben bu tribünden biraz Çarşıyı örnek alın be !

Hiç bir abzürtlük yok tribünün tepkisinde.Vermeleri gereken,oyuncuların hak ettiği tepkiyi verdiler.Netice olarak bugün maçı kurtardıysak bu o verilen tepki sayesindedir.Tepki lüzumsuz değil eksikti.Bu takımı topal bırakan yönetimede dokunması lazımdı bu tepkinin ucunun.

Bunun yanında ilk yarıdaki oyunu oynayanda aynı futbolcu 2. yarıdakide.Demek ki oyuncunun elindeymiş olay.Oyuncu ne yapsın demek çok garip olmuş.

Mehmet Batdal'a cok büyük haksizlik yapti Galatasaray taraftari. Tamam henüz ilk 11 icin yeterli degil ama okadar felaket bir oyunu da yoktu, Jo gibi yuhlanacak kadar. Aklimda kalan cok güzel bir asisti var, Arda'nin 10 santim yüzünden ofsaytta kaldigi. Bir de harika calimi var 2 kisi arasindan cok güzel cikti. Onun disinda bir cok pozisyonda havadan gelen topu tek dokunusla arkadasina indirdi, ileri oynadi. Kesinlikle haketmedi bunu umarim moralini bozmaz.

Başkanı da,kaptanı da,hocası da,taraftarı da,futbolcusu da bu kadar dengesiz,uyumsuz ve akılsız olan tek dünya kulubüyüz.Bu farklılıktan dolayı hepinizin önünde saygıyla eğiliyorum.Bravo.