Galatasaray | Mayıs 2021 Seçimli Genel Kurulu

Sizce yeni başkan kim olmalı ?

• Kullanılan toplam oy
    55
Gerek uzun zamandır hazırlanması gerek söylem ve projeleriyle seçimi hak eden kişi kazandı. Şimdi söylemleri icraate dökme zamanı. Allah utandırmasın.

Eşref Hamamcıoğlu da büyük saygımı kazandı.

Aslında buraya yazmıştım ama Başkan Burak Elmas konusuna taşınmış mesajım. Yorumları okuduğumda gereğinden fazla coşku gördüğüm için uyarmak istedim. Henüz kazanılmış bir zafer yok. Seçim sonucunun zafer olup olmadığını her zamanki gibi 'zaman' gösterecek. Allah onu da bizi de utandırmasın.

Kıran kırana bir seçim oldu. Bu yaşa kadar GS tarihinde böyle bir seçim izlediğimi hatırlamıyorum. Umarım sonucu da GS için hayırlı olur. Basketbolu daha çok önemseyen adayın kazanması, biz basketsever taraftarlar için ayrıca güzel oldu. Şahsen Hamamcıoğlu da kazansa, futbol adına kötü bir dönem beklemiyordum. Ama basketbol için geleceğe pek umutla bakacağımız bir dönem olmayacaktı.

Eşref Hamamcıoğlu'nu gösterdiği centilmenlik açısından tebrik ederim.

Sizin tanıdığınız isimler yok diye yetkin olmuyor mu?
Bütün listesine baktığınız da her alanda o işinin yetkinliğini kanıtlamış isimler olduğunu göreceksiniz.

Ben sadece soru sordum yetkin biri var ya da yok demedim bilmemek değil öğrenmemek ayıp sonuçta şu kişi şu sebepten dolayı yetkin diyebilirsiniz .

Ben seçimleri takip etmedim, adayları da pek tanımıyorum Elmas hariç. Ama sosyal medyada düşman ilan edilen adamın, son anda kaybettiği rakibinin elini tutup kaldırması da Türkiye'de daha önce herhangi bir seçimde görülmemiş bir hareket zannediyorsam.

Ben sadece soru sordum yetkin biri var ya da yok demedim bilmemek değil öğrenmemek ayıp sonuçta şu kişi şu sebepten dolayı yetkin diyebilirsiniz .

Sportif A.Ş'de Işıtan Gün, Ural Aküzüm..
Mağazacılıkta Vahap Tanrıverdi, Altuğ Erim..
Gs TV A.Ş'de Mehmet Şenol, Nazımcan Angın..
Gayrimenkul A.Ş'de Özen Kuzu, Ozan Şener..
Digital A.Ş'de Mustafa Yazıcı,Hande Ocak Başev..

Ve diğerleri.. Hepsi kendi alanında yetkin isimler.
Yanlış anladım özür dilerim 🙋‍♂️

Sportif A.Ş'de Işıtan Gün, Ural Aküzüm..
Mağazacılıkta Vahap Tanrıverdi, Altuğ Erim..
Gs TV A.Ş'de Mehmet Şenol, Nazımcan Angın..
Gayrimenkul A.Ş'de Özen Kuzu, Ozan Şener..
Digital A.Ş'de Mustafa Yazıcı,Hande Ocak Başev..

Ve diğerleri.. Hepsi kendi alanında yetkin isimler.
Yanlış anladım özür dilerim 🙋‍♂️

Rica ederim buradan sadece ilk ikiyi tanıyorum inşallah kalanlar da yetkindir

İşte o adamlar kaybeder hamaset ve populizm hep kazanır bu ülkede
Burak elmasla ilgili bende en çok soru işareti yaratan kısım da tam olarak buydu. Vaat vermek kolaydır herkes bunu bekler zaten taraftarın duymak istediği şeyleri söylersen biraz da genç yakışıklıysan desteklenirsin ama olay burada başlıyor önemli olan o vaatleri ne kadar yerine getireceksin. Normalde başkanlığa profil olarak yiğit şardan ve Eşref H’yi daha uygun görüyorum. FT ile ilgili tutumlarından ve kişisel yapılarından dolayı ama Burak elmas seçilince vaatlerini ne kadar gerçekleştirebilecek görmek istediğim için seçilmesi beni üzmez diye belirttim hep.

FT’yi yönetebileceğini düşünmüyorum. ilişkileri iyi giderse sorun yok ama kötü giderse ne olacağını merak ediyorum. Vaatlerin de takipçisiyim. Umarım biz 100 milyon dolar demedik 70 milyon dedik ya da Ortadoğu’lu global bir firma demedik terra pizza dedik. Sponsorlarımız hazır demedik sponsor Amazon’da bir kabile değil dedik gibi şeyler yaşamayız.

ekibi donanımlı insanlardan kurulu olabilir ama çoğunluğunun maaşlı çalışan olduğu bir ortamda Galatasaray’ı rahat yönetebileceklerini düşünmüyorum. Romantik söylemler güzel iyi de bir taraftar gördüğüm kadarıyla ama iş realiteye gelince o kadar kolay olmayacaktır. Umarım ekibinde Galatasaray adını kullanarak zenginleşerler vs olmaz. Bilhassa sosyal medyada ekibiyle ilgili şöyle iyi böyle iyi gibi gazlamalar görüyorum ama bence bu konuda henüz elimizde bir veri yok. Bence insanlar sosyal medyanın etkisinde çok fazla kalıyor.

Eşref H ye yiğit şardan bence genel olarak realist davrandı. Eğer daha iyi bir basketbol vizyonu koyabilseydi yiğit şardan’dan sonraki tercihim Eşref H olabilirdi. Arkasında olduğu söylenen güçlere rağmen.

Fatih Hoca Bodrum'dan gelip oy kullandı mı çok merak ediyorum. Bir nevi Fatih Terim gelmeden başkan atamış gibi oldu. Işın Çelebi çekildikten sonra desteklediğim biri kalmamıştı. Işın Çelebi de zaten benim için bir nevi Abdurrahman Çelebi'ydi. Yeni yönetimden tek beklentim basketbol şubesinin profesyonelce yönetilmesi ve iyi takımlar kurulması. Voleybolda, tekerlekli sandalyede ve yüzmede de iyi yatırımlar görürsek çok mutlu olurum. Futboldan bir beklentim yok.

Yiğit Şardan'ın kendisi bile son ana kadar başkan adaylığını düşünmediğini defalarca söyledi. Seçilme ihtimali doğrultusunda en ufak bir çalışma yaptığını hissettirmemesini bir tarafa koyuyorum daha kendi listesine bile hakim değildi.

Seçim süreci boyunca tek yaptığı şey kendi projelerini anlatmak yerine diğer başkan adaylarının tavırlarını eleştirmekti. Gs'ye başkan olmak bu kadar kolay olmamalı.

Burak Elmas'a bakınca en azından futbolda hangi teknik direktörle devam edeceğini net bir şekilde ortaya koymuş, basketbolda sponsorluk konusunda çalışmalarına değinmişti. Dersine çok daha iyi çalıştığı her konuşmasından anlaşılıyordu.

Şimdi Burak Elmas bu dediklerinin ne kadarını yapar bilemem. Ama şaşkın ördek yavrusu gibi tvlerde dolaşıp diğer başkan adaylarının toplu oturumuna katılacak kadar bile kendisine güvenmeyen Şardan yerine, belli vaadlerde bulunan en azından teknik direktör konusunda net bir ajandası bulunan Elmas'ın tercih edilmesinden daha doğal bir sonuç yok

Metin Öztürk yüzünden oyların bölündüğünü düşünmüyorum. Yani Metin Öztürk'e oy veren kişilerin Burak Elmas'a oy verme ihtimali zayıf. Hem de üstüne Hamamcıoğlu'nun oyu bölündü.
Metin Ozturk oyları kime giderdi diye düşünüyorsun? Hamamcioglu'nun oylarını mı böldü sence?!
Ben Öztürk daha çok Burak Elmas'ın oylarından aldı diye düşünüyorum.
Seçim Hamamcioglu ve diğerleri gibi oldu sanki. Tabi diğerleri dediğimiz tarafta Adnan Polat ekibi, Faruk Süren Ekibi, Son Yonetimin destekledikleri gibi ayrıldı aralarında.

Neyse hepsi geride kaldı. Hayırlı olsun Camiaya yeni dönem. Burak Elmas umarım Galatasaray'ın Efsane Başkanı olur.

Metin Ozturk oyları kime giderdi diye düşünüyorsun? Hamamcioglu'nun oylarını mı böldü sence?!
Ben Öztürk daha çok Burak Elmas'ın oylarından aldı diye düşünüyorum.
Seçim Hamamcioglu ve diğerleri gibi oldu sanki. Tabi diğerleri dediğimiz tarafta Adnan Polat ekibi, Faruk Süren Ekibi, Son Yonetimin destekledikleri gibi ayrıldı aralarında.

Neyse hepsi geride kaldı. Hayırlı olsun Camiaya yeni dönem. Burak Elmas umarım Galatasaray'ın Efsane Başkanı olur.

Bana öyle geliyor. Çünkü birisi yazmıştı sanırım Hamamcıoğlu'nun ilk sandıklardan beklediği oylar 90-100 civarındaymış. Ortalara geldikçe Metin Öztürk'ün aldığı oylar Elmas'ı etkiledi tabi ki ama genel olarak ilk sandıklarda Hamamcıoğlu daha fazla fark atabilirdi gibi geliyor bana.

Metin Öztürk seçime girmeseydi muhtemelen Hamamcıoğlu kazanırdı. 800 oyun 3/4'ü Hamamcıoğlu'na giderdi. Yiğit Şardan zaten emanetçi adaydı Albayrak'ın listesinin başına atanmıştı ve olan bitenden habersizdi.
Hamamcıoğlu'nun övülmesini anlamıyorum. Açıkca yalan söyledi "benim liderliğimde birleşmek istiyorlar " diyerek. Ve bu kişiye 1500 oy çıkıyor ne yazık ki.

İbrahim Özdemir bile aldığı oyların büyük kısmını ilk 10 sandıktan aldı sanıyorum aradaki fark belli o bile aday olmasa iş değişebilirdi. Metin Öztürk'ün görece yüksek oy aldığı sandıklar ilk birkaç sandık ve Dursun Özbeğin üye yaptığı üyelerin olduğu sandıklar sanırım. Diğer bir önemli anekdot da Burak Elması başkan yapan son atağın Cengiz yönetiminde üye olanların oy kullandığı sandıklardan gelmesi. Onlardan önceki birkaç sandık dengede gidiyordu