Golden State Warriors

Buyuk olcude haklisin Bayca Beycigim ama Golden'i Juventusa benzetmek gerekebilir, Italyada son 10 yilda 5-6 takimin sampiyonluk ihtimali konusulur son 10 haftaya kalmaz Juve sampiyonluk ilan eder :)

Bu kadro ile Goldenin elinden kupayi alacak takima saygi duyarim. Milwauke = Roma , Toronto = Napoli , Philadelpiha = Inter diye gider bu liste :)

Ama yine de saygi duymak lazim Golden'a emek emektir. Kim olursan ol calismadan olmuyor!

Baketboldan bagimsiz olarak soracagim, Goldena yazarken Golden'a mi yazmak lazim ? Daha kendi dilimizi tam bilmeden ingilizce ogenmeye kalkarsan sonun boyle olur Mehmet Derin kardesim :)

Isin gercegi ben Turkce Dil bilgisini Ingilizce ogrenirken ogrendim :)

Yine bir Mehmet Derin güzellemesiyle karşı karşıyayız.:D Öncelikle Golden'a olacak o ayırım. Ama çok ta mühim değil burada biz bizeyiz. herkes imla kurallarına tam olarak uymuyor.

GSW yazıyorum ben de kolay oluyor. GSW 'yi Juve'ye benzetmek çok doğru bir yaklaşım olmuş. Gerçekten çok güçlüler. Ama sırf güçlüler diye bu kadar nefret edilmelerine anlam veremiyorum ben, hele Curry ve Durant gibi 2 tane muhteşem oyuncu varken. Hayır yani bu takım Durant ve Cousins yokken de şampiyon oldu. Yani bu kadar abartmaya gerek yok Mehmet beyciğim.

Bu arada siz nerede yaşıyorsunuz? Enceladus yazmıssınız, o dünya dışı yaşam anlamına geliyormuş. İlahi Mehmet bey yine gizlemişsiniz oturduğunuz yeri. Gizemlerle dolu birisiniz.:unsure:

Dün gece oynanan maçta GSW inanılmaz bir geri dönüş sonucunda LAC'a 135-131 yenildi. Fark üçüncü çeyreğin son 6 dakikasında 31 sayıyken, ne olduysa GSW savunma yapmayı bıraktı ve LAC 'in dönüşü başladı, son çeyreğin son 15,9 saniyesinde gelen üçlükle de maç boyunca ilk kez öne geçmeyi başardılar. Bu NBA playoff tarihinde en fazla sayıdan geri gelme rekoru oldu. Maçın başında Demarcus Cousins ta sakatlanarak sahayı terk etti.

Bence GSW'ın klasına bu mağlubiyet hiç yakışmadı. 31 sayıdan geri gelmek nedir yani? Hem de seyircin önünde oynuyorsun. Son şampiyonsun. Cousins'ın sakatlanması çok kötü oldu. Pota altı çok yumuşak GSW'in. Looney ve Bogut çok yetersizler. Thompson ve Igoudala da Lou Williams'ı tutamadılar. Ama ben hala GSW'ın deplasmanda 1-2 maç çalabileceğini düşünüyorum. Bu seriyi 4-2 ya da 4-3 geçerler bence ama bu performansla Houston karşısında şansları olmaz. Şampiyonluk bu sene uzak gibi. Ki zaten bunun emarelerini sezon içinde gösterdiler.

Durantın kontrat uzatmaması iki taraf için de hayırlı oldu. GSW uzatsaydı eğer seneyi boş geçirecekti. Kendisi yeni takımında daha başarılı olabilir. Ama GSW'nin de onun yerine oyuncu bulması lazım.

İyi yapmış durant. Adamın kariyerini mahvettiler, daha ne duracak orada. New york hamlesi bekliyorum durant’ten ama bakalım hangi takımı bilemem.

Sakatlığından sonra geri dönüşünün nasıl olacağı belli değilken hazır süper max kontrat vermeye razı birçok takım pusuda beklerken opsiyonu kullanmaması kesin gibiydi. Aslında sakatlanmasa bile bu durum bu şekildeydi. Süper Max kontrat vermeye hevesli takımlar sakatlığı nedeniyle kenara çekilse 1 sene daha yeni kontrat peşinde koşmaz ve opsiyonu kullanırdı. Yalnız şurada yanılıyorsunuz ki opsiyonu kullanmaması DURANT'in WARRIORS'tan kesin olarak ayrıldığı anlamına gelmiyor. Şu aşamada IRVING'in gitmek istediğini gösteren emareler DURANT'ten fazla. New York veya Broklyn kadar Golden State'in de şansı var DURANT için. Hem de 5 yıllık yıllığı ortalama diğer her takımdan daha fazla olacak şekilde kontrat verme şansı varken.

Sakatlığından sonra geri dönüşünün nasıl olacağı belli değilken hazır süper max kontrat vermeye razı birçok takım pusuda beklerken opsiyonu kullanmaması kesin gibiydi. Aslında sakatlanmasa bile bu durum bu şekildeydi. Süper Max kontrat vermeye hevesli takımlar sakatlığı nedeniyle kenara çekilse 1 sene daha yeni kontrat peşinde koşmaz ve opsiyonu kullanırdı. Yalnız şurada yanılıyorsunuz ki opsiyonu kullanmaması DURANT'in WARRIORS'tan kesin olarak ayrıldığı anlamına gelmiyor. Şu aşamada IRVING'in gitmek istediğini gösteren emareler DURANT'ten fazla. New York veya Broklyn kadar Golden State'in de şansı var DURANT için. Hem de 5 yıllık yıllığı ortalama diğer her takımdan daha fazla olacak şekilde kontrat verme şansı varken.
Golden state’de boşluk var mı durant’e max maaş önerecek kadar ? Klay’e de yeni kontrat önerecekler bildiğim kadarıyla. Draymond da max kontrat istiyor. Salary durumuna tam hakim değilim golden state’in o yüzden sordum ama hepsine max kontrat önerebileceklerini düşünmüyorum ayrıca Durant biraz problemli bir adam sakatlığına neden olan genel menajere epey tepkiliydi onunla yeniden çalışır mı zor gibi.

Golden state’de boşluk var mı durant’e max maaş önerecek kadar ? Klay’e de yeni kontrat önerecekler bildiğim kadarıyla. Draymond da max kontrat istiyor. Salary durumuna tam hakim değilim golden state’in o yüzden sordum ama hepsine max kontrat önerebileceklerini düşünmüyorum ayrıca Durant biraz problemli bir adam sakatlığına neden olan genel menajere epey tepkiliydi onunla yeniden çalışır mı zor gibi.

Kendi oyuncunla salaryden sınırlamasına takılmadan kontray yenileyebiliyorsun. Lüks vergisinin artmasını da önemsemiyorlar zaten. Amaçları hem KD hem de Klay'in kalması. Klay ortamı kızıştırmak istiyor süper max için ama zaten Golden State dünden razı o kalacak, cepte. Asıl sorun KD ve onun için pole posizyonda değiller ama plase durumundalar.

Kendi oyuncunla salaryden sınırlamasına takılmadan kontray yenileyebiliyorsun. Lüks vergisinin artmasını da önemsemiyorlar zaten. Amaçları hem KD hem de Klay'in kalması. Klay ortamı kızıştırmak istiyor süper max için ama zaten Golden State dünden razı o kalacak, cepte. Asıl sorun KD ve onun için pole posizyonda değiller ama plase durumundalar.
Sağlam vergi ödeyecekler o zaman. Sağlıklı bir Durant için değer gerçi. Yeni, müthiş bir salona geçeceklerini de duydum. Bu sakatlıklar çok kötü zamana denk geldi. Belki yeni salondaki ilk sezonda play-off bile yapamayacaklar. Bütün yük curry de artık. Hayırlısı olsun gsw için ama ben özellikle klay’in kalmasını isterim.

Durant beklendiği gibi gsw’den ayrıldı ve yine beklendiği gibi new york şehrine nets’e gitti. Kalması zaten pek ihtimal dahilinde değildi.
Ama daha ilginci kimsenin beklemediği şekilde d angelo russell takıma katıldı. Klay iyileştikten sonra nasıl curry-klay-russell oynayacak çok merak ediyorum. Asla Durant’ın yerini dolduramaz da o ayrı üstüne bi de iggy de gitmiş yer açmak için. Değişik işler oluyor.

Bu yıl ki Playoff finali çok şeyin de değişmesine sebep oldu. NBA’in kaderi değişti. Klay, KD’nin sakatlıkları, GSW’nin kaybedişi her şeyi herkesi etkiledi beraberinde.

Golden State Warriors, 26 yaşındaki pivot Willie Cauley-Stein ile 4.4 Milyon $'a 2 yıllık kontrat imzalayacak. Sözleşmenin ikinci sezonu, oyuncu opsiyonu da içeriyor. (@ShamsCharania)