Gündemden

Geçen sezon kürek şubesinde elde ettiğimiz şampiyonluk ezeli rakibimizin içine öyle bir oturmuş ki Saim-Sami Kaya kardeşleri rekor bir transfer ücreti ödeyerek (100.000 $) transfer etmişler. Gerçi Fener´in resmi sitesi transfer ücretini yalanladı ama onların yalanlamadığı haber yok ki sonra doğruluğu ortaya çıkan.

Geçen sezonki şampiyonluğumuzda bu oyuncuların büyük katkısı olduğu bir gerçek ama merak ediyorum Fener ne zaman anlayacak, başarı için oyuncularımızı transfer etmelerinin yeterli olmadığını.

Ameliyat sırası Polat'ta

Kısa bir süre önce Özhan Canaydın, pankreasındaki bir sorun sebebiyle ameliyat olmuş ve camia Galatasaray Başkanı?nın sağlık durumuna kilitlenmişti. Nihayet Canaydın sağlıklı bir şekilde taburcu olup yüreklere su serperken, Sarı-Kırmızılı ekibin bir başka etkin ismi olan Adnan Polat?ın da bıçak altına yatacağı ortaya çıktı.

Doktorlarının guatrındaki sorunun artık ameliyatı kaçınılmaz kıldığını açıklaması üzerine Polat?ın da ikna olduğu ve kısa bir süre içinde hastaneye yatacağı bildirildi. Guatr, hayati tehlike arz etmeyen bir rahatsızlık olmasına rağmen metabolizma üzerinde olumsuz etkilere yol açan bir rahatsızlık olarak biliniyor

Sezonluk Kombine Kartlar Hakkında Duyuru

Galatasaray'ın 2007-2008 sezonunda Ali Sami Yen Stadı'nda oynayacağı tüm maçlar için geçerli olan Sezonluk Kombine Kartlar, barkodlarda saptanan hata nedeniyle değiştirilecektir.

4 Ekim 2007 tarihinde Ali Sami Yen Stadı'nda oynanan FC Sion maçı öncesi yaşanan sıkıntıların ardından bir takım kartların arızalı olduğunun fark edilmesi üzerine, tüm kombine kartların yenilenmesine ve değiştirilmesine karar verildi.

Mecidiyeköy'de bulunan Galatasaray Store Çadırı'nda yapılacak olan değiştirme işlemi, Numaralı Tribün için 20-25 Ekim; Kapalı Tribün ve Eski Açık Tribün için de, 29 Ekim Pazartesi Cumhuriyet Bayramı hariç, 25-30 Ekim tarihleri arasında yapılacaktır.

20-30 Ekim 2007 tarihleri arasında yapılacak olan kombine kartların değişiminin ardından eski kombine kartlar kesinlikle geçerli olmayacak
ve Fortis Türkiye Kupası kapsamında Denizlispor'la 31 Ekim Çarşamba günü oynanacak maç günü kesinlikle kart değişimi yapılmayacaktır.

Sezonluk kombine kart sahibi taraftarlarımızın dikkatine sunulur.

Özür dile Toroğlu!
Erman Toroğlu TV programında teknik direktörümüz Feldkamp için yersiz sözler söyledi

Erman Toroğlu'nun dün Lig TV Maraton programında, G.Sarayımızın teknik direktörü Feldkamp'a sarfettiği çirkin sözler sarı-kırmızılı camia tarafından tepkiyle karşılandı. Feldkamp'ın Ankaraspor karşılaşması sonrası yaşanan törer olaylarıyla ilgili sorulan soruya "Ben bunu kötü bir soru olarak algılıyorum. Şu an yersiz bir soru. Çünkü savaş, terör söz konusu olmaması gereken itici bir konu" yanıtını vermesi üzerine Erman Toroğlu, "Bunların alayı böyle. Tabii ki cevap vermezler. Çünkü silahı satan, para yardımı yapan onlar" diyerek çirkin bir çıkışta bulundu.

Tüm ulusu kahreden teröre karşı her duyarlı vatandaş gibi Erman Toroğlu da çok doluydu programda. Ancak ağızdan çıkan bu çirkin sözler kendisine hiç yakışmadı ve sadece G.Saray taraftarınca değil herkes tarafından garip karşılandı. Ki Erman Toroğlu Almanlar'a böyle bir çıkış yaparken Alman marka Mercedes otomobilin sahibi olduğunu da unutuyordu!

Türk futboluna çok önemli katkılar yapmış ve gerek Türkiye'yi gerekse Türk insanını çok sevdiğinden kimsenin kuşku duymadığı Feldkamp'a yapılan bu çirkin sözleri ayıplıyor ve Erman Toroğlu'nu Feldkamp'tan özür dilemeye davet ediyoruz.

Ever Sevgili Renktaşlarım..

2007-2008 Sezonunun 9. haftası itibariyle liderlik koltuğunu Sivasspor'a bırakmış bulunuyoruz..Bizi Ali Sami Yen'de lider takım ile buluşturacaklarını söyleyen futbolcularımızın ağızlarının değil ayaklarının çalışmasını ve içinde bulunduğumuz (geçici) formsuzluktan kurtulmamızı temenni ediyorum..

1.Sivasspor 9 22
2.Galatasaray 9 21
3.Beşiktaş 9 20

Bazılarını hala tabloda göremiyorum... :) Ha pardon onlar bir üst tura bile geçememiş sayısı 5 parmağı bile bulmayan sıfır ''0'' puan alıp elenmiş ''Başarılı'' Avrupa Takımlarından.. :D Özür dilerim unutmaşum :D

Re:

Burak Barut' Alıntı:
Özür dile Toroğlu!
Erman Toroğlu TV programında teknik direktörümüz Feldkamp için yersiz sözler söyledi

Erman Toroğlu'nun dün Lig TV Maraton programında, G.Sarayımızın teknik direktörü Feldkamp'a sarfettiği çirkin sözler sarı-kırmızılı camia tarafından tepkiyle karşılandı. Feldkamp'ın Ankaraspor karşılaşması sonrası yaşanan törer olaylarıyla ilgili sorulan soruya "Ben bunu kötü bir soru olarak algılıyorum. Şu an yersiz bir soru. Çünkü savaş, terör söz konusu olmaması gereken itici bir konu" yanıtını vermesi üzerine Erman Toroğlu, "Bunların alayı böyle. Tabii ki cevap vermezler. Çünkü silahı satan, para yardımı yapan onlar" diyerek çirkin bir çıkışta bulundu.

Tüm ulusu kahreden teröre karşı her duyarlı vatandaş gibi Erman Toroğlu da çok doluydu programda. Ancak ağızdan çıkan bu çirkin sözler kendisine hiç yakışmadı ve sadece G.Saray taraftarınca değil herkes tarafından garip karşılandı. Ki Erman Toroğlu Almanlar'a böyle bir çıkış yaparken Alman marka Mercedes otomobilin sahibi olduğunu da unutuyordu!

Türk futboluna çok önemli katkılar yapmış ve gerek Türkiye'yi gerekse Türk insanını çok sevdiğinden kimsenin kuşku duymadığı Feldkamp'a yapılan bu çirkin sözleri ayıplıyor ve Erman Toroğlu'nu Feldkamp'tan özür dilemeye davet ediyoruz.
Artık sınırları zorluyor... Adam diline hakim olmaıyor. Aklına geleni söylüyor. Kendide ne söylediğini bilmiyor. Özür dilemesini beklemiyorum çünkü ondan öyle bir incelik erdemlilik beklenemez...

bu adamı aşağı alıcaz sonunda !!!!!!!!!!!!!! o olacak :)

Erkekler Birinci Voleybol Ligi'nde ezeli rakipler Fenerbahçe ile Galatasaray, derbi maçta 10.11.2007

Cumartesi günü karşı karşıya gelecek.

Kadıköy Caferağa Spor Salonu'ndaki karşılaşma saat 17.00'de başlayacak.

Erkekler Voleybol Birinci Ligi'nde, Kadıköy Caferağa Salonu'nda yapılan derbi maçta Fenerbahçe, Galatasaray'ı 3-2 yendi.

Bu arada karşılaşmaya iki takımın da ''Atam İzindeyiz'' yazılı pankartla çıkması, seyircilerden büyük alkış aldı.

FENERBAHÇE: 3 - GALATASARAY: 2

Salon: Kadıköy Caferağa
Hakemler: İlhami Şenyurt, Temel Öneri
Fenerbahçe: Hakan, Arslan, Coskovich, Barış, Gomez, Grbiç (Ali Peçen, Murat, Emre)
Galatasaray: Gustavo, Markoviç, Krniç, Can, Yasin, Ali Çayır (Caner, Ahmet, Çağlar, Kemal, İbrahim)
Setler: (23-25, 25-20, 25-16, 19-25, 15-9)
Süre: 100 Dakika (24, 21, 20, 22, 13)

:( :( :( :( :( :( :(

BIKTIK ARTIK HER ZAMAN Kİ PORTREYİ GÖRMEKTEN !!

Kaynak : http://www.sporx.com

GALATASARAY SUPERLEAGUE FORMULA'DA

Superleague Formula, gelecek sene Ağustos ayında başlayacak olan motorsporları organizasyonunda mücadele etmek ve dünyanın sayılı futbol kulüpleriyle birlikte start düzlüğünde yer almak üzere Galatasaray Spor Kulübü?nü davet etti.

Dünyanın sayılı futbol kulüplerinin renk ve armalarıyla yarışacak olan, 750 beygir gücündeki ve 12 silindirli 20 Formula aracının yer alacağı Superleague Formula organizasyonuna, Galatasaray Spor Kulübü?nın yanı sıra AC Milan, FC Porto, Olympiakos, PSV Eindhoven, Borussia Dortmund, RSC Anderlecht, Flamengo ve FC Basel'in de katılacağı kesinlik kazandı.

Nisan 2007'de kamuoyuna açıklanan ve 2008 yılı içinde hayata geçmesi beklenen yarışların, başlangıçta Avrupa?nın en meşhur 6 yarış pistinde organize edilmesi planlanıyor.

Superleague Formula?nın Başkanı ve CEO?su olan Alex Andreu yaptığı basın açıklamasında ?Dünyanın en önemli futbol kulüplerini start düzlüğünde görmeyi hedefleyen Superleague Formula, Galatasaray Spor Kulübü?nün aramıza katıldığını açıklamaktan büyük mutluluk duymaktadır.

Olağanüstü bir mazisi olan Galatasaray Spor Kulübü, milenyumu Türkiye liglerinde ard arda kazanılan 4 şampiyonlukla tamamlamayı başarmıştır. İçinde olduğumuz zaman dilimi kulüp açısından son derece heyecan verici bir döneme tekabül etmektedir. Hayata geçirilmekte olan yeni stadyum projesinin yanı sıra, futbol, basketbol, voleybol, sutopu, kürek, yüzme ve atletizm gibi önemli branşlara bu vesile ile motor sporları da katılmaktadır.?

Superleague Formula?nın Başkanı ve CEO?su olan Alex Andreu sözlerini şöyle sürdürdü: ?Galatasaray SK, Istanbul?un sosyal hayatında çok can alıcı bir rol oynamaktadır. Spor alanındaki lider konumunun yanı sıra, parçası olduğu ve adını paylaştığı ilk ve orta öğretim okulları ve Galatasaray Üniversitesi ile benzersiz bir konuma sahip bulunmaktadır. Superleague Formula olarak hayalimiz, bu ebedi futbol markalarının yarış pistinde de boy göstererek, yepyeni bir sportif rekabet alanında başarıya ulaşmak adına mücadele etmelerini sağlamaktır.?

Superleague Formula?nın Başkanı Alex Andreu yaptığı açıklamada "Önümüzdeki üç hafta içinde Brezilya?da (Rio de Janeiro) Flamengo, Belçika?da (Brüksel) RSC Anderlecht ve İsviçre?de FC Basel?in organizasyona katılım törenleri kamuoyu ve medya ile paylaşılacaktır. Katılacak olan diğer kulüplerle ilgili açıklamalar ise yeni yılın hemen başında duyurulacaktır. Galatasaray Spor Kulübü, en sık katılan takımlardan biri olarak Şampiyonlar Ligi tarihinde en çok gelir elde eden 20 takım arasında yer almaya devam etmektedir. 2000 yılında oynadığı UEFA Kupası finalinde, kupa tarihindeki en yüksek ikinci TV izlenme oranına ulaşan Galatasaray SK, global bir futbol markası olarak ulaştığı zirveyi bir kez daha belgeleme imkanı bulabilmiştir. dedi

Galatasaray Spor Kulübü Başkanı Özhan Canaydın ise yaptığı açıklamada ?2010 yılında 77 milyona ulaşması beklenen Türkiye nüfusunun bugün olduğu gibi gelecek yıllarda da yaklaşık %40?ının Galatasaray?ı desteklemeye devam edeceğine ve Türkiye?nin global ölçekteki en değerli futbol markasının Galatasaray SK olarak kalacağına inancının tam olduğunu? ifade etti.

Başkan Canaydın, Galatasaray'ın Superleague Formula'ya katılması hakkında yaptığı değerlendirmede ?Kuruluşundan bugüne olimpik spor branşlarını ardı ardına Türk sporseverleriyle ilk kez tanıştıran Galatasaray Spor Kulübü, halen 12 branşta faaliyetlerine başarıyla devam etmektedir. Lider konumdaki taraftar kitlesinin yaş ve eğitim düzeyi göz önüne alındığında Galatasaray Spor Kulübü, dünyanın yükselen değerlerinden biri olan motor sporlarına kayıtsız kalamazdı.? dedi.

Kaptan Hakan Şükür ise yaptığı açıklamada ?Galatasaray?ın, dünyanın sayılı global futbol markalarının boy göstereceği SUPERLEAGUE FORMULA?da Türkiye?yi temsilen yer almaktan onur duyacaklarını? belirtti ve ?Takım arkadaşlarım ve ben, Kulübümüz?ün renkleri ve armasıyla mücadele edecek olan Formula aracının yarış pistlerinde boy ölçüşeceği dünyanın sayılı futbol kulüpleriyle, yeşil sahalarda da sıkça karşılaşmaya devam edeceğiz? dedi.

19112007_01.jpg

Diger resimler burada: http://www.galatasaray.org/detay.asp?PI ... rID=302384

Böyle bir organizasyonun olması güzel. Bizim de buna katılmamız ayrı bir güzellik. Sonuçta bu da bir spor. Umarım herşeyde olduğu gibi burda da başarılı oluruz...

Zorunlu Açıklama: Adnan Polat

Bugün, Sabah Gazetesi'nde yer alan ''...Ve Adnan Polat başkanlığa aday'' başlıklı haber gerçekleri yansıtmamaktadır.

Haberde sözkonusu edilen Polat Residence'taki büro, kardeşim Murat Polat'ın yıllar önce kurduğu ve kullandığı işyeridir. Konuyla ilgili olarak bugün için vermiş olduğum bir kararım yoktur.

Galatasaray Spor Kulübü'nün mali, idari ve sportif aktivitelerinin yoğunlaştığı şu dönemde bu tür bir haberin yayınlanması dikkat çekicidir.

Görevlerimi, özellikle kulübümüzü seçim ortamından uzak tutmak gayreti içinde yerine getirirken; yayınlanan bu haberleri konsantrasyonumuzu bozmaya yönelik olarak değerlendiriyorum.

Kamuoyunun bilgisine saygıyla sunarım.

Adnan Polat
Galatasaray Spor Kulübü Başkan Yardımcısı

Genel Kurul 15 Mart'ta...
Yeni başkan ve yönetim kurulunu belirleyecek seçim, Galatasaray Lisesi Tevfik Fikret Salonu'nda saat 10.00'da gerçekleştirilecek. Bu toplantıda çoğunluk sağlanamadığı takdirde ikinci toplantı 22 Mart Cumartesi günü aynı yer ve saatte çoğunluğa bakılmaksızın yapılacak.

Toplantıda, başkanlık divanı seçimi ve saygı duruşunun ardından seçime geçilecek.

Galatasaray Kulübü'nden yapılan açıklamada, kulüp tüzüğünün 21. maddesi uyarınca, üyelerin genel kurula katılabilmesi için, 2008 yılı ve varsa geçmiş yıllara ait ödentilerini en geç 13 Şubat Çarşamba günü saat 17.00'ye kadar makbuz karşılığı kulüp merkezine yatırmaları veya Ziraat Bankası Mecidiyeköy Şubesi 2502040 No.lu kulüp hesabına havale etmeleri gerektiği belirtildi.

Ümit'in Açıklamaları...
TV8 Spor Servisi'nden Selahattin Ekrekli'ye konuşan Ümit Karan şunları söyledi:

"FENERBAHÇE BİLE KALDIRAMAZ"
"Sezon başı yeni bir takım kuruldu. Takımda büyük bir revizyon yaşandı. Çoğu futbolcu gönderildi. Bu değişimi bir başka kulübün kaldıracağına inanmıyorum açıkcası. Çok net söylüyorum; buna Fenerbahçe de dahil. Çünkü onlar büyük para kazanan oyuncularla mücadele ediyor. Bizim ise oturmuş bir sistemimiz var ve yıllardır sürüyor. Alt yapıyla bereber gelişen genç arkadaşlar var. Alt yapıda bu sistem futbolculara yerleştiriliyor. Ankaragücü maçına da çok eksikle gittik. Yabancı oyuncular bile yoktu. Herkes bu kadroyla maçı kazamayacağımız düşünüyordu. Ama biz iyi oynadık ve kazandık. Demek ki oluyormuş. Ama başka takımda olur mu? Zannetmiyorum."

"TÜRKİYE'DE G.SARAY'DAN BAŞKA TAKIMDA OYNAMAM"
"Vallahi sezon başında Fenerbahçe olayı vardı, sonra Beşiktaş istedi, bir ara Marsilya olayını yazdılar. Ben yönetime söyledim. Söylediğim laf şu: 'Ben yurtdışına gitmek istersem bana yardımcı olur musunuz?'... Onlar da 'Tamam' dedi... Ben Galatasaray'dan başka bir takımda oynamayı düşünmüyorum bu kadar basit."

"F.BAHÇE İLE KEŞKE FİNALDE EŞLEŞSEYDİK"
"Kura çekiminden önce Arda'ya Fenerbahçe ile eşleşeceğimizi söyledim. Kolay maç olmayacak. İlk maçta avantajlı bir skor elde edip Ali Sami Yen'de turu geçeriz. Bizim bir sıkıntımız yok. Tabii ki final oynasaydık daha güzel ve heyecanlı olurdu. Ama biz turu geçmek için elimizden gelen herşeyi yapacağız. Kazamnak için oynayacağız. İlk maçın orada olması avantaj. Çünkü atılan her gol çok önemli. Taraftarlar arasında da bir sıkıntı olacağını düşünmüyorum. Onlar geride kaldı."

"F.BAHÇE MAÇLARINDA ŞANSIM HEP TUTUYOR"
"Benim Fenerbahçe maçlarında gol yolarında şansım hep tutuyor. Şu an kadromuz kısıtlı olduğu için Fenerbahçe favori görünüyor. Ama bizim mücadelemiz ortada. İyi mücadele ettiğimiz her maçta hiç bir takımın karşımızda durabileceğine inanmıyorum."

"LİNCOLN'E HAKSIZLIK YAPILIYOR"
"Lincoln çok kaliteli bir oyuncu. Hakikaten dışarıdan görüntüğü gibi değil; çok duygusal. Ama şu bir gerçek ki oynamayı o da çok istiyor. G.Saray'ı şampiyon yapmak istiyor. Benim birebir diyoluğum var. Çok yakınız biribirimize. Galatasaray'a çok katkı sağlayacağını düşünüyorum. Sakat oynaması ve sakatlanması onu çok üzdü. Bu hafta antrenmanlara başladı. İnşallah Allah sakatlık vermez bizi şampiyonluklara götürür. Onun hakkında çok eleştiriler oldu. Numara yapıyor dediler; oynamak istemiyor dediler. Bunlar çok ayıp şeyler. Çekilen MR görüntülerini mi inkar edeceksin? Kötülemek, insanları dolduruşa getirmek; bunlar ayıp şeyler."

"11'DE OLMAK ÖNEMLİ DEĞİL, KADRODA OLMAK ÖNEMLİ"
"Benim performansımın iyi olduğu dönemde hep ben oynadım. Sonra performansım düştü. Benim yerime oynayan arkadaşım yerimi aldı. Onun performansı düştüğü zaman da kimin performansı iyi ise o oynuyor. Yani hep birbirimizin yerini doldurabiliyoruz. Bizde o oynuyor, bu oynuyor kavgası olamaz. Çok önemli birşey bu. Dışardan sorun varmış gibi gösteriyorlar. Hakan Şükür 11'de olmadığı zaman kötü adam ilan ediliyor. Ümit Karan ilk 11'de başlamadığı zaman kadro dışı kalacak, başka takıma gidecek, gönderilecek senaryoları yazılmaya başlıyor. Biz sezonu 11 kişiyle mi tamamlayacağız? Mümkünatı yok. Kadro 25 kişi. Galatasaray'ın kadrosunda bulunmak çok önemli, ilk 11'de olmak değil."

"TÜRKİYE'DE O TOPA ÖYLECEK VURACAK BAŞKASI YOK"
"Tabii ben her zaman güzel goller atmaya çalışan bir oyuncuyum. Çok çalışıyorum, yapıyorum, deniyorum. A.Gücü maçında da top güzel geldi ayağıma. Türkiye liginde o topa öyle vuracak başka bir oyuncu göremiyorum. Benimki cesaret; yani o topu kontrol edip de vurabilirdim ama bu his meselesi. Yani bir insan beni eleştirdiği zaman benim hislerimi anlayamaz o an. Ben golcü oyuncuyum. Ne zaman gol yapabileceğimi hissediyorum zaten. Dolayısıyla ben güzel goller atayım da varsın eleştirsinler. Ben onlara güzel goller seyrettirmeye devam edeceğim. Gollerimle Türk futboluna renk kattığımı düşünüyorum."

"FENERBAHÇE'Yİ ELEŞTİRMEK CESARET İSTER"
"Fenerbahçe'de bir Roberto Carlos bir Alex veya başka bir futbolcuyu eleştirmek daha zor. Çünkü onlar isim. Tamam Ümit Karan, Hakan Şükür, Hasan Şaş da bir isim ama saysan 3-4 tane sayabiliyorsun şu an kadroda. Diğerleri de sakat. Bizde hep gençlere yükleniyorlar. Nasıl olsa ağızlarını açamazlar diye yüklenebiliyorsun; ama onlarda hangi birine yükleneceksin? Biraz cesaret ister. Bizde bir de eski futbolcular çok eleştiriliyor. Bir Hakan Şükür varken Serkan eleştirilmez. Ümit Karan varken Barış eleştirilmez. Ama alıştık artık. Mesala geçtiğimiz pazar Ankaragücü ile hayati bir maçımız var. Sabah gazeteleri açtım; 'Gönderilecekler listesinde sırada Ümit Karan var' diye manşet atmışlar. Bu ayıptır. 4 saat sonra maçım var. Bunu neye dayanarak yazıyorlar? Buna hakları yok. Bu gazetecilik mi? Bana kanıt getirsinler, babalar gibi göstersinler. Duyumlarla haber olmaz. Ayıptır !.."

"UEFA KUPASI'NDA HEDEFİMİZ FİNAL"
"B.Leverkusen sezona kötü başlayıp son maçlarda inanılmaz çıkış yapan bir takım. Kolay maç olmayacak. Çok açık söylüyorum; Alman takımları her zaman zordur. Bizim hedefimiz final. Tam kadro oynadığımız zaman bizi kolay kolay kimse yenemez."

"HATA SADECE SABRİ'DE DEĞİL"
"Bu sezon zaman zaman hoş olmayan şeyler oldu. Yapacak birşey yok. Hocanın takdiri. Öyle gerekli görmüştür. Biz kendi işimizi yapmak zorundayız. Zaman zaman herkes hata yapabilir. Bu herkes için geçerli. Ben de çok hatalar yaptım. Kendime iyi bakmadığım, oynamadığım zamanlar oldu. Ama şimdi 2 aydır çok iyi çalışıyorum. Forma şansı buldum; değerlendirmeye çalışıyorum. Sabri ile sık sık görüşüyorum. O da hatalı olduğunu kabul ediyor. Hatalar tek taraflı değil; önemli olan ortayı bulmak. Sabrı çok kaliteli bir futbolcu, genç bir futbolcu, Galatasaray'a çok faydalı olabilecek bir futbolcu. Şahsi düşüncem onun sahalara tekrar dönmesi."

"EURO 2008'DE GRUPTAN RAHAT ÇIKARIZ"
"Elemeler için önce ligde kendi performansımı artırmak zorundayım. Bunun için çalışıyorum. İkinci yarı iyi bir performans gösterip, o kadroda yeralmak istiyorum. Çok açık ve net. Tabii ki bu Fatih hocanın kararı. Kimse onun kararına yorum yapamaz. Bir kadro seçecek. Ama her futbolcu o kadroda yer almak ister. Milli Takım'ın bu turnuvada başarılı olacağını düşünüyorum. Gruptan çok rahat çıkacağımıza inanıyorum."

Zorunlu Açıklama

15 Nisan 2008 tarihinde Vatan Gazetesi'nde yayınlanan "Galatasaray'a Fukara Yardımı" başlıklı haberde, 7 yıl önce yaşanmış bir olayı art niyetli bir tavırla kaleme alıp bugün gündeme getirmenin asıl amacının Galatasaray Spor Kulübü?nü aşağılamak, muhtaç bir kulüp gibi göstermek olduğu aşikardır.

2007-2008 sezonunun son 4 haftasına girilirken şampiyonluk yolunda tek yürek olan camiamızın konsantrasyonunu bozmaya yönelik bu gerçek dışı haberin hangi amaç uğruna yapıldığı kamuoyunun takdirindedir.

2000 yılında Türk futbol tarihinin uluslararası alanda yaşadığı en büyük başarılar olan UEFA Kupası ve Süper Kupa'nın Galatasaray tarafından kazanılması sonrasında; Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti'nin kulübümüze layık gördüğü ödülün kaynağını, Galatasaray Spor Kulübü'nün sorgulama ehliyeti yoktur. Söz konusu ödül, 21 Nisan 2001 tarihinde çıkartılan 608 sayılı Kanun Hükmünde Kararname gereği Geliştirme ve Destekleme Fonu tarafından ?Devlet Ödülü? adı altında uluslararası alanda sportif başarılar için verilen altının, Türk Lirası'na çevrilmiş karşılığı olup; Gençlik Spor Genel Müdürlüğü tarafından kulübümüze takdim edilmiştir.

Söz konusu haberde Galatasaray Spor Kulübü eski Başkanı Mehmet Cansun'un ifadeleri ise çarpıtılarak kamuoyuna aktarılmıştır. Sayın Mehmet Cansun, Galatasaray Spor Kulübü'nün bu ödüle layık görüldüğünü, ancak ödülün kaynağı konusunda bir bilgisi olmadığını ifade etmiştir.

3 Nisan 2008 tarihinde Galatasaray Spor Kulübü Başkan Yardımcısı Yiğit Şardan ve İletişimden Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Faruk Bil'in düzenlediği basın toplantısında; bu tarihten itibaren kulübümüz hakkında gerçek dışı haber üretenlere, hakaret içeren ve küçük düşürücü yorum yapanlara bazı yaptırımlar uygulanacağı ifade edilmiştir. Yönetim Kurulu?nun 15 Nisan 2007 tarihinde yaptığı toplantıda alınan karar gereği, hangi amaca hizmet ettiği açık seçik belli olan bu haberi üreten Vatan Gazetesi?ne Galatasaray Spor Kulübü?nün tüm kapılarının kapandığı kararını kamuoyuyla paylaşmak isteriz.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

Galatasaray Spor Kulübü