Gündemden

ASY, Avrupa'nın Atmosferi En İyi 4. Stadı Seçildi

Britanya merkezli uluslararası medya şirketi Setanta, Ali Sami Yen'i Avrupa?da en iyi atmosfere sahip dördüncü stat seçti.

Setanta'nın internet sitesinde yayınlanan "Avrupa'nın atmosfer açısından en iyi 11 stadı" listesine Ali Sami Yen Stadı da girdi.

Hafta sonu yapılan Newcastle - Sunderland maçının ardından Newcastle Teknik Direktörü Kevin Keegan'ın, St James? Park'ın dünyadaki en iyi atmosfere sahip olduğunu iddia etmesi üzerine hazırlanan listede sırasıyla şu stadyumlar yer aldı:

1. Mestalla, Valencia
Kapasitesi 55 bin olmasına rağmen, Mestella'daki atmosferi ne Bernabeu, ne de Nou Camp Stadı'nda görmeniz mümkün değil.

2. Anfield, Liverpool
Efsanevi "Kop" tribünüyle, rakipleri açısından dünyanın en korkutucu stadyumlarından biri.

3. Velodrome, Marsilya
Fransız takımları stadyum atmosferiyle ünlü olmayabilir ama 60 bin kişilik Velodrome Stadı bir istisna.

4. Ali Sami Yen, Galatasaray
Stadı süsleyen ?Welcome to Hell / Cehenneme Hoşgeldiniz? pankartına katılmamak mümkün değil. Kapasitesi 22.500 kişi olmasına rağmen Galatasaray'ın stadındaki ses seviyesi ve yoğunluğu kulakları sağır edebilir.

5. Fratton Park, Portsmouth
Tartışmalı bir seçim olabilir ancak Portsmouth'un stadı İngiltere'nin en atmosferik stadyumlarından biri durumunda. Deplasman taraftarının hiç şansı yok.

6. Signal Iduna Park, Dortmund
Almanya'nın en büyük stadı olan (eski adıyla) Westfallen de 80 bin taraftarın yarattığı müthiş atmosferiyle ünlü.

7. Celtic Park, Glasgow
Konu stadyum olunca, Celtic ve Rangers arasındaki rekabetten yeşil formalılar galip çıkıyor. 60 bin kişilik Celtic Park, Ada'dan maç izlenebilecek en özel stadyumlardan biri.

8. Olimpiyat Stadı, Roma
Kenardaki atletizm pistine rağmen, Lazio ve Roma'nın paylaştığı stadın atmosferi dünyaca ünlü.

9. Karaiskaki Stadı, Olympiakos
Atina'daki Karaiskaki Stadı, 33 bin ateşli Yunan seyircisiyle Avrupa'nın ne zorlu deplasmanlarından biri durumunda.

10. Feyenoord Stadı, Rotterdam
De Kuip olarak da bilinen 55 bin kişilik stadyum, atmosferiyle Hollanda'nın en iyisi olarak öne çıkıyor.

11. Söderstadion, Stockholm
Beklenmedik bir seçim olabilir ama İsveç ekibi Hammarby'nin maçlarını yaptığı Söderstadion, yalnıza 15.600 kişilik olmasına rağmen ateşli taraftarıyla Kuzey'den beklenmeyecek bir atmosfere ev sahipliği yapıyor.

Ref: http://www.setanta.com/en/TV-and-En...

Hakan Şükür´ün açıklamalarını okuduktan sonra yönetim kendine yakışanı yapıp Şükür´ü kadro dışı bırakır diye umutsuzca bekledim. Evet bu kadar kritik bir derbi öncesi her babayiğidin alabileceği bir karar değildi bu. Sonuçta takım içinde Hakan Şükür´ün tetikçileri var, maçı sabote edebilir, bu karar bir anlamda yenilgiyi kabullenmek demektir ama başarıdan önce "değerlerimiz" gelir. Hani şu unutulan değerlerimiz...

Şimdi pazar günü kazanırsak Hakan Şükür´e göre bu oyuncularımızın azmi ve harcadıkları emek sayesinde mi gerçekleşmiş olacak yoksa her sene 23 Nisan´a denk getirilmeye çalışılan Kutlu Doğum Haftasının sayesinde mi?

Onur Yavuz' Alıntı:
Hakan Şükür´ün açıklamalarını okuduktan sonra yönetim kendine yakışanı yapıp Şükür´ü kadro dışı bırakır diye umutsuzca bekledim. Evet bu kadar kritik bir derbi öncesi her babayiğidin alabileceği bir karar değildi bu. Sonuçta takım içinde Hakan Şükür´ün tetikçileri var, maçı sabote edebilir, bu karar bir anlamda yenilgiyi kabullenmek demektir ama başarıdan önce "değerlerimiz" gelir. Hani şu unutulan değerlerimiz...

Şimdi pazar günü kazanırsak Hakan Şükür´e göre bu oyuncularımızın azmi ve harcadıkları emek sayesinde mi gerçekleşmiş olacak yoksa her sene 23 Nisan´a denk getirilmeye çalışılan Kutlu Doğum Haftasının sayesinde mi?

Onur Abi;
Hakan Şükür'ün açıklamalarında ne vardı?
Ya da birşey vardı da ben mi göremedim.

Tugay Aktepe' Alıntı:
Onur Abi;
Hakan Şükür'ün açıklamalarında ne vardı?
Ya da birşey vardı da ben mi göremedim.
Tugay Hakan Şükür´ün açıklaması...

G.Saray'ın ve Türk futbolunun efsane yıldızı Hakan Şükür, utanç tablolarının yaşanmaması için derbi öncesi önemli mesajlar verdi. İçinde bulunduğumuz 'Kutlu Doğum Haftası'na vurgu yapan rekortmen golcü, sokaklara hakim olan bayram havasının, hafta sonunda Ali Sami Yen'in tribünlerine de sirayet etmesi temennisinde bulundu. Taraftarların, stada kesici, delici aletlerle değil, güllerle gelmesini istedi.
Türkiye Diyanet Vakfı'nca tertip edilen ilim ve kültür bayramı şenlikleri şeklinde değerlendirilen kutlamaların gayesinin, milli birlik ve bütünlüğü sağlamak, hoşgörüyü toplumun her kesimine yaymak olduğunu dile getiren Hakan Şükür, derbi müsabakasında da böylesi önemli bir haftaya yakışır tutum içinde olunması gerektiğini söyledi.
'Kutlu Doğum'a layık davranalım
Derbi müsabakasının şiddetten uzak şekilde başlayıp neticelenmesini arzu ettiğini belirten tecrübeli futbolcu, "Futbolda alınan sonuçlar, kimilerine göre önemli, kimilerine göre hayati önem taşıyabilir. Fakat biz öyle güzel bir haftanın içinde bulunuyoruz ki, bunun kıymetini bilmek durumundayız. 'Kutlu Doğum Haftası' içindeyiz ve ona layık olmalıyız. Peygamberimiz'e layık olmalıyız. Çocuklarımızı, gençlerimizi de Peygamberimiz'in hoşgörüsü etrafında hayata hazırlamalı, yaşantılarımızı ona göre şekillendirmeliyiz. Hafta sonunda F.Bahçe ile önemli bir derbi müsabakası oynayacağız. Herkesin bu maçta içinde bulunulan haftanın atmosferi içinde hareket etmesini temenni ediyorum. Dostça ve centilmence mücadele etmeliyiz. Herkes dürüstçe elinden geleni yapmalı. Allah kime nasip ederse o kazansın." açıklamasında bulundu.

Onur Abi;
Açıkçası hiçbir artniyet ve yadırganacak bir düşünceye rastlamadım.
Hakan Şükür'ün bu sözleri içtenlikle ve inanarak söylediğinden eminim.
Bence de yerinde bir açıklama bu kadar gerilen ortamda..

Yani bir haftadır bu haber dolaşıyor.Bana göre gereğinden çok fazla büyütüldü.Devlet Bakanı bile çıkıp açıklama yaptı bunun için.

Büyütülmesi normal.Hakan Şükür bunu hep yapıyor malesef Galatasaray'ın içini siyasetle doldurdu.Hakan bu işleri bırakıp gol atmaya başlasın.Eğer birşeyler kutlamak istiyorsa 18 Mart gibi 23 Nisan gibi 19 Mayıs gibi günlerimizi kutlamayı akıl etsin.Fettullah'a bağlılığı bu takımı içi temizlenemez hale getiriyor .

Kişiler kendi aralarında ben Hakan'ı görüşlerinden dolayı sevmiyorum desede hiç bir zaman için göz önünde taraftardan tepki almadı Hakan Şükür.Ama o bu tip açıklamalarıyla sınırları zorluyor gibi.Evet açıklamalarında çok birşey yok gibi ama yinede biryerlerde bazılrını rahatsız ediyor.Buda gayet normal birşey.Hakan ne kadar göz önünde bir oyuncu olduğunu farkında değil galiba.Ağzından çıkacak kelimelerin arkasından milyonlar gider bu oyuncunun.Bu nedenle daha dikkatli konuşması lazım.Hitap ettiği kişilerin hepsi Galatasaray'lı ama hepsi F.Gülen cemaatinden değil.

Biz onu yaptıklarından dolayı çok seviyoruz.

Mustafa Marangoz' Alıntı:
Kişiler kendi aralarında ben Hakan'ı görüşlerinden dolayı sevmiyorum desede hiç bir zaman için göz önünde taraftardan tepki almadı Hakan Şükür.Ama o bu tip açıklamalarıyla sınırları zorluyor gibi.Evet açıklamalarında çok birşey yok gibi ama yinede biryerlerde bazılrını rahatsız ediyor.Buda gayet normal birşey.Hakan ne kadar göz önünde bir oyuncu olduğunu farkında değil galiba.Ağzından çıkacak kelimelerin arkasından milyonlar gider bu oyuncunun.Bu nedenle daha dikkatli konuşması lazım.Hitap ettiği kişilerin hepsi Galatasaray'lı ama hepsi F.Gülen cemaatinden değil.

Biz onu yaptıklarından dolayı çok seviyoruz.

Ben arkasından gitmem.Hakan Ünsal Aarif Erdem Okan Emre Sabri Fettullah Cemaatinden olan diğer insanlar bu takımın abileri yani.Herkes bilir ki bu tür cemaatler büyükler tarafından eğitilir ve etkilenir bu takım içinde de böyledir.Hakan'ın bu sene sonunda gitmesi bu takımın rahatlaması anlamına gelir.Artık diğer gençleri etkilememeli.

Ben artık bu tür olaylara takmıyorum. Zaten bu büyük bir ihtimalle son senesi. Biz onu hatası ile sevdik. Ayrıca bende açıklamalarında o kadarda abartılacak üzerine gidilecek şeyler olduğunu düşünmüyorum...

Uzun uzun yazmaya gerek duymuyorum.Hakan Şükür'ün bizdeki yeri tartışılmaz ama şu konularda verdiği zarar da burdan köye yol olur.

Onur,girmişsin Cem Karaca'dan bakıyorum ;)
valla ben Hakan'ı çok severim.Sonuçta bu adamın cemeatçi olduğunu 10 yıl öncede biliyorduk bunu bilerekte sevdik başımızın tacı ettik adamı.Tabiki yaptıklarının yanlış olan taraflarıda çok ama onunda cibiliyeti(kişiliği) böyle.Ne olursa olsun Hakan yaşadığı ve yaşattığı başarılarla kırdığı rekorlarla Türkiye'nin 1 numaralı oyuncudur hala futbol hayatı devam etsede...Ayrıca Hakan artık eskisi kadar aktif değil cemeatle ilgili,şimdi Fethullah tehlikesini asıl düşünmesi gereken Ertuğrul'lu bjk'dir.

Ercan Saatçi Galatasaray Taraftarından Özür Dilemelidir

Pazar akşamı Ali Sami Yen Stadı'nda sadece Galatasaraylılar değil tüm Türkiye'nin takdir ettiği üzere sahaya yüreğini koyan Aslanlarımız bileğinin hakkıyla ezeli rakibimiz Fenerbahçe'yi mağlup etmiş ve ligin kalan iki haftasına lider olarak girmiştir.

Ancak üzülerek şahit olmaktayız ki; asıl amacı sahadaki 90 dakikayı analiz etmek, futbolu yorumlamak olan spor yazarlığı mesleğini asli mesleği müzisyenlik yanında hobi olarak sürdüren Ercan Saatçi, büyük bir gaflet ve delalet içinde Galatasaray tribünlerinin karşılaşma öncesinde hazırladığı ve ezeli rakibimize hiçbir şekilde hakaret içermeyen tribün şovuna iftiraya varan bir yorum getirmiştir.

Karşılaşmayı Ali Sami Yen Stadı'nda değil, evinde televizyondan seyreden "fahri spor yazarı" Ercan Saatçi'yi bir sonraki yazısında konu hakkında özür yazısı kaleme almaya davet ediyor ve bu yazıya kaynak olacak söz konusu tribün şovu hakkında bilgilendirmeyi dikkatine sunuyoruz.

Galatasaray taraftarının el emeği ve uzun uğraşlar sonrasında hayata geçirdiği koreografide tüm dünyanın yakından tanıdığı "Street Fighters" adlı bilgisayar oyununun karakterleri yer almaktadır. Ercan Saatçi'nin "sorguladığı" yeşil renk ise yine tüm dünyadaki sporseverlerin yakından tanıdığı "saha zemini"dir.

Futbolu, yeşil zeminden uzaklaştırıp, renkleri sorgulayanlara, 103 yıldır sarı-kırmızı formayla yeşil zeminde futbol oynayan Galatasaray?a bu iftirayı atmaya cüret edenlere cevabımız dün gece skor tabelasında yazandır.

Galatasaray Spor Kulübü olarak, derbi karşılaşması öncesinde yaptıkları tribün şovlarıyla ezeli rekabetin tadını çıkartan ve 90 dakika boyunca sahadaki Aslanlar'ı hiç susmadan destekleyen Büyük Galatasaray Taraftarı'na teşekkür ediyor ve onlarla gurur duyduğumuzu bir kez daha yinelemek istiyoruz.

Galatasaray Spor Kulübü

yönetimin bu tavrı beni oldukça mutlu etti

ercan da selçukla yarışır yani çirkeflikte...100 tane yazar seçsinler isimlerini yazıda yazmasınlar,hangileri fenerli anında tanırım

Laudrup gelmez...
Türkiye Futbol Adamları Derneği'nin (TÜRFAD) davetlisi olarak İstanbul'a gelen Piontek ve eşi Gitte, dernek üyeleri ve basın mensuplarıyla Polat Renaissance Otel'de öğle yemeği yedi.

Sepp Piontek, Türkiye'yi çok sevdiğini ve her yıl Kuşadası'ndaki yazlıklarına geldiklerini ifade ederek, ''Türkiye'nin Avrupa Şampiyonası'na katılmasından gurur duydum. Fatih Terim ile beraber Türkiye'nin bu duruma gelmesinden memnunluk duyuyorum. Görüyorum ki artık Türk halkı bu işi kendi başına yapabiliyor'' dedi.

1990'lı yılların başında sadece milli takımla değil, Beylerbeyi'nde de altyapı ile ilgili çalışmalarının olduğunu anlatan Alman teknik adam, şöyle devam etti:
''Fatih Terim de imtihandan geçmişti. 250 tane (A) lisans grubu antrenör yetiştirdik. O zamanki federasyon başkanımız Şenes Erzik'in gelecekle ilgili güzel bir vizyonu vardı. Sadece 1-2 galibiyet peşinde değil, uzun vadede başarı peşinde koştuk. Kısa bir süre bu işin başında oldum. Benden sonra bu olay başarıyla devam etti. Göreve başladığımda yurt dışında oynayan Türk futbolcu yoktu. Şimdi Avrupa'nın birçok ülkesinde top oynayan Türk futbolcular var. Türk futbolcuları daha çok Brezilyalı futbolculara benziyor. Galatasaray'ın Kopenhag'da Arsenal'a karşı galibiyetinden, bu sene Fenerbahçe'nin elde ettiği başarıdan memnun oldum. Umarım Fatih Terim, Avrupa Şampiyonası'na takımı iyi hazırlar ve şampiyonada Türkiye olarak ilk 3'e girmeye hak kazanırsınız.''

-''İTALYA, ALMANYA VE FRANSA FAVORİLERİM''-
Sepp Piontek, 2008 Avrupa Futbol Şampiyonası'nda 3 takımı favori olarak gördüğünü belirterek, ''Şampiyonada İtalya, Almanya ve Fransa favorilerim. Türkiye'de bunların arkasında geliyor'' dedi.

Piontek, milli takımın aday kadrosu ve Hakan Şükür'ün kadroya alınmamasıyla ilgili soruları şöyle yanıtladı:
''Hakan Şükür'ü 18-19 yaşından beri tanıyorum, ama bu Fatih Terim'in tercihidir. Galatasaray'ın son maçlarını izlemedim. Kalbim Hakan'ın katılmasından yana, ama şartlar teknik direktörü ilgilendirir. Yıldıray Baştürk, Almanya'da iyi performans gösterdi. Nihat Kahveci'yi izliyorum. Tuncay orta sahada benim favorim. Kaleciler de gayet başarılı. Diğer oyuncular Fatih Terim'in kararıdır. Hamit Altıntop da Bayern Münih'te başarılıydı.''

-''3-4 YABANCI YETERLİ''-
Sepp Piontek, oyuncuların vatandaş olarak, farklı milli takımlarda oynamasına karşı olduğunu söyledi.

Mehmet Aurelio gibi, Brezilya asıllı bir futbolcunun Türk Milli Takımı'nda oynamasıyla ilgili soru üzerine Alman teknik adam, ''Yabancı oyuncuların Türk vatandaşı yapılıp, oynatılmasına karşıyım. Altyapınızda yeterli Türk oyuncularınız var. Bunları bulup ortaya çıkarmanız lazım. 1990-93 arası bütün Anadolu'yu taradık, Fatih Terim bütün şehirleri gezdi. Biz dışardan oyuncu almadık. Büyük oyuncuların hepsi Anadolu'dan geldi'' diye konuştu.

Piontek, takımlarda çok fazla yabancı futbolcu oynatılmasına da karşı olduğunu vurgulayarak, ''Fenerbahçe 8 Brezilyalı ile oynuyor, o zaman Fenerbahçe olmuyor. Türk seyircisi Türk oyuncular görmek ister. Bir önlem alınması lazım, sınırlama gerekli. Bence 3-4 kişi yeterli. 5'i geçmeyecek gibi bir ayarlama yapılmalı'' dedi.

-''LAUDRUP'UN GELECEĞİNİ SANMIYORUM''-
Piontek, bir soru üzerine de Danimarkalı teknik direktör Michael Laudrup'un Türkiye'ye gelmeyeceğini savunarak, ''Laudrup'un Galatasaray'a geleceğini sanmıyorum'' dedi.

Galatasaray'ın teknik direktörsüz şampiyon olmasıyla ilgili de Piontek, ''Futbolda her şey olabilir. 1992 yılında Danimarka için de geçerliydi. Onlar da sonradan katıldıkları Avrupa Şampiyonası'nda başarılı oldular. Siz 'Başarı için teknik direktöre gerek yok mu?' diye soruyorsanız. Teknik direktörsüz Galatasaray ikinci lige de düşebilirdi. Bu belli olmaz'' şeklinde konuştu.

-''ERTUĞRUL SAĞLAM İLE BÜLENT UYGUN'U BEĞENİYORUM''-
Sepp Piontek, Türkiye'deki yeni teknik direktörlerden Beşiktaş'ın teknik direktörü Ertuğrul Sağlam ile Sivasspor'u çalıştıran Bülent Uygun'u beğendiğini söyledi.

Piontek, 4 milyonluk bir şehir olan İzmir'in Süper Lig'de takımının olmamasının sorgulanması gerektiğini sözlerine ekledi.

Toplantıda konuşan TÜRFAD Genel Başkanı Yılmaz Tokatlı, bu yılki ''İnsanlar Yaşarken de Anılmalıdır'' ödül töreninde Piontek'in onur konuğu olduğunu, Alman teknik adamın 1990-93 döneminde Türk Milli Takımı'nın teknik direktörlüğünü yaptığını ve başarıların temellerini attığı söyledi.

Laudrup gelirse fena olmaz.Getafe'yi iyi bir takım yaptı.Ama daha önce yıldız oyuncularla çalışmamasıda bir dezavantaj.Çünkü bizde Lincoln gibi bir oyuncu var.Gerçi Lincoln'ün fazla naz yapmayacağını düşünüyorum çünkü bize bir borcu var :).Ben daha çok Lucescu'nun gelmesinden yanayım.