Halil ÜNER , GS Dergisi , Kombine ve Internet

huseyın mıllı basketcıymıs gazozuna 2 macta 5 dakıka oynadı halıl 20 yıllık anterenorluk hayatındakı bır basarıyı yazın besıktas fınal oynarken playout oynamak vızyonu dar ınsanlar ıcın beykozu yenmek basarı sayılabılır tamam olanak isi ama erman kunterle 3, olduğumuzda butce gecen sezondan azdı uyanın halılle bu ış olmaz fenerbahce 1 sezon katlanamadı kovdu bu adamı garnetle ve lıttlr ıftarını yapsın sız elıne basket topuna elıne surmemiş olanlar halıle desteğr devammmmm

Ahmet ağabey, biliyorsunuz ki tanışıklığımız Fenerbahçe maçındaki bir merhabadan ibaret. Yani evet, benim için burda tanıdığım bir Ahmet ağabeysiniz neticede ki bu da olaya objektif bakmamaı sağlıyor. " Ayinesi iştir kişinin, lafa bakılmaz" diyeyim siz de anlayın. Ki Halil Üner'in lafına bile bakılmıyor. Kişisel olarak birine hoşgörü göstermem gerekecekse size göstermeyi tercih ederim. Halil Üner'in 2 yılda başaramadığı şeylerden sonra( veya da başardığı mı demek lazım?) hala hoşgörü göstermek bana hiç de hoş gelmiyor.

not: Uzun yazmak isterim, allaha şükür öyle bir kapasitem de var, lakin kimseyi yormak sıkmak istemiyorum. Ligler başlıyor, illa ki bir ara yüzyüze görüşme fırsatı da buluruz.

not2: İftar yemeğine gelmek isterim, lakin başka bir sporla ilgili önemli olacağına inandığımız bir oluşumun hazırlık aşamasındayız. O yüzden inanılmaz yoğunum, eğer ki yemeğe gelebilirsem( ve tabii siz de gelirseniz) bu konuları ayrıntılı konuşmaktan memnun olurum.

kocluga acılen rahmetlı aydan sıyavusun oğrencısı koray mıncınozlu getırılmelı

kaemre' Alıntı:
Sevgili Gordon,
Çok haklısın, gercekten haklisin, Yazı bana yakışmamış olabilir.
Kantarın topuzu kacmıs ıse herkezden ozur dılerım.
Pekı Gordon Şahsinda buradaki arkadaslarima ve sana bır sorum olacak,
Ben neticede burada tanıdığınız bır Ahmet agabeyım,
Ben su an gorunen o kı senı kırmısım, uzmusum, kesinlikle baska bazı arkadaslarımı da,
Neden uslup olarak, gorus olarak , yargılama olarak sıze uymayan seyler yapmısım,
Sende sana yakısanı yapmıssın, saygından bana cevap vermek yerıne susmayı tercıh etmıssın,
Ahmet agabeyıne hosgoru gostermıssın,
Pekı Galatasaray Klubunun Basketbol subesı teknik koordunatorune,
Basketbol sube sorumlusuna,
Head coach una, gosterecek en ufak bır hosgorunuz neden yok,
Hele hele, sezon bası, senelerdır ılk defa uc bes kurus para ıle bır seyler yapma arefesınde ıken,
İşte benı bu tur yazmaya zorlayan yegane sey, bu hosgorusuzluk,
Yanı bana bile olan, ama Halil Uner e hiç olmayan,
Tekrar kusura bakmayın.
"

Uzun uzun yazmıştımma esc ye bastım uçtu hepsi.

Ahmet abi bu taraftar H.Üner e hoşgörünün kralını göstermiştir. Keza kulüp te öyle. 3 sene başarısız olmuş biri hiçbir kulüpte bu derece el üstünde tutulmazdı. İnan H.Ü FB de bu başarısızlığa sebep olsa yönetim kovmasa tribünde küfür edilir gönderilirdi. Ne GS tribünleri tepki gösterdi kendisine ne de biz burada hakaret ettik küfür ettik.

Hoşgörüden kastınız nedir? Başarısız olduğunda sesimizi çıkarmayıp görmezden mi gelelim? Savunma yapamadığımızda "koç 3 senedir savunma yaptıramıyor" demeyelim mi? Yazıların tepkilerin çoğu başarısızlığa yönelik tepkilerdir. Ha ben kişisel olarak H.Üner'in eski vukuatları nedeniyle GS ın koçu olmasını içime sindiremiyorum ama GS ın yenilmesini isteyecek derecede de gıcık değilim kimseye. Zaten öyle bir durum olsa GS lılığım bitmiş demektir. Burada yazan kimse de "Şu GS yenilse de H.Üner başarısız olsa" gibi bir amaç gütmüyor. Bunu yapacak gücü de yok kimsenin. Foruma 2 yazı yazıldı diye birileri gönderilecek değil. 2 senedir başarısız olduğ için gönderilmediyse biz yazdık çizdik diye de göndermezler herhalde.

Sana tabi daha çok hoşgörü gösterilir H.Üner'den. Sen de GS ı küme düşürsen ya da geçmişte GS lı olduğunu iddia eden birine yakışmayacak hal ve hareketlere girsen sana H.Üner den fazla tepki gelir.

Burada kimse H.Üner'e hakaret etmiyor küfür etmiyor. İftira da atmıyor. Ortada olan şeyleri konuşup yazıyoruz. Ha bunların sıkça dile getirilmesi belli kişileri rahatsız edeblir bu onların sorunu kimse kimseyi memnun etmek zorunda değil.

Ben de bazı şahısları körü körüne savunan zihniyete gıcık oluyorum ama benim bir tane "yazıklar olsun size" diye başlayan ve bu kitleye yönelen mesajımı gösteremezsin. Nasıl ki sen birisini savnma fikir beyan etme hakkına sahipsen başkaları da o kişi eleştirme hatta gönderilmesini isteme hakkına sahiptir.

H.üner'i savunmak kimseyi en harbi GS lı yapmadığı gibi adamı eleştirmek ya da istememek te kimsenin GS lılığını düşürmez. H.Üner GS deildir kulüpte çalışan bir kişidir ve eleştirilmez değildir. Başkanın bile eleştiri(htta küfür) aldığı yerde H.Üner'in eleştiri alması da gayet doğaldır.

abiler bu sene ligte iyi bi yer elde eder4sek belki seneye basarıyı koruyacak bi kadroyada sahip olursak bu para seneye verilebilir ama bu sene zor hem bu karsıyaka macını gordukten sonra halil hocanın sozunu tutmaya basladıgını gordum ve en azından bu mac icin onu yurekten kutluyorum isalla halil hoca bu sezon bizi yanıltır inanin bunu cook isterim

Sayın Ahmet Bey,

Gordon'un yazdıklarına aynen katılıyorum. Ek olarak

Anti-halilci sıfatını guzel bulmuşsunuz. Evet ben bir anti-halil'ciyim ve anti-halil'ci olmak için yeterinden daha fazla sebebim var. İstanbul'da olsam iftara seve seve gelirdim.

Bize neden bu halil ofkesi diye sorsanız cevap belli de sizin ofkenizi inanın anlayamadım.

Kantarın topuzunu kaçırdığınızı gerçekten dusunuyorsanız bence ilk yazınızı tekrar gozden geçirin. Burada aynı ağırlıkta bir cevapla karşılaşmama nedeniniz tamamen duygusal...

abi halil hocanın son 2 senesi bi yana gecen sene dusmek uzere oldugumuzu dusunursek ve fenerlilerin alaylarını bu tepkiyi biraz hak ediyo ama karsıyaka macında onunda gecen ve ondan onceki senelerden hosnut olmadıgı belli oluyo isallah bole iyi devam ederde bizde pisman oluruz

ewt başarılı olsun yeter geçen seneki gib olmasın!!!!

Bakın Arkadaşlar,
İnsan bildigi bazi seyleri burada yazamıyor, bildiklerini haykıramıyor,gorduklerını paylasamıyor,
Maalesef bu bilinmiyenler karsisinda , bilmeden yapılan yorumlar bazen insanı agresif kılıyor,
Hic bir seyden haberiniz yok, bilmediginiz o kadar cok sey var ki,
Ben Halil hocayı belkide hepinizden daha gec tanidim, topu topu ya 7 ya da 8 kere konusmuslugum var,
Ancak , ben bazı nedenlerle 7-8 senedir basketbol subesine oldukca yakınım,
Halil hoca GS yı kume dusuruyordu diyorsunuz, olmasaydı zaten sube kapanacaktı, kacınız bılıyor,
Gecen senekı Galatasarayı kurmaya, toparlamaya yonetmeye talip olacak baska bır deli olurmuydu acaba, deli diyorum, zira hiç bir akıllı boyle bır seye tesebbus etmezdı,
Benim gecen sene izlediğim şube de Hocanın yaptıgı işlerin icinde en onemsiz olanı takımı calıstırmak tı, diger işleri o kadar onemlı ıdı kı anlatılamaz,
besiktas final oynarken, Gs playoutta diyen kardesime soracagim, bir tek El amine verilen para ile , gecen senekı bızım butceyı kıyaslarsam ortaya ne cıkar bılıyormusunuz,
Oyunculara nasıl odeme yapıldıgını ya da yapılamadıgını , ve bu sartlarlada nasıl oynadıklarını bılıyormusun,
% kısı + genclerden olusan takımının ılk bes oyuncularından ucunun trıbune cıkması sonucu en krıtık haftalarda 3 er mac ceza almasının ne demek oldugunu bılıyormusun,
Yabancıların maca cıkıp , ilk perıod sonrası , ya para ya da oynamayız dıye sureklı tehdıt savurduklarını ve yıne de zorla ıkna edıldıklerını, en son tekel macında da edilemediklerini biliyormusunuz,
Soyylenecek o kadar sey var kı, benım izlediklerim, vicdanen bana gecen sene Halil hocayı eleştirme hakkını vermıyor,
Bu sene ise Sinan Kalpakçıoğlu ile birlikye Halil hoca gercekten klubun su an içinde bulundugu durumda mucize işler yeptılar ve yapıyorlar,
Artık sportif basarı için pek bir engel yok, tabiiki sportif basarı bizim için sampiyon olmak ya da final oynamak degil, anca gecen sene ve evvelkı sene olan bazı dezevantajların bu sene olma olasılığı yok gıbı , hoca bu sene almaya nmecbur kaldıkları ıle degıl, kendı almak ıstedıklerı ıle, secerek aldıkları ıle bır takım kurdu,
Bundan sonra basarısız olmak ıcın ne sebebı ne de mazeretı var,
Gelin, bu nedenle hocaya bır sure hosgoru gosterelım, basarısızlık tekrar soz konu olursa, hep beraber eleştirelim.
Bakın bu sube basarılı ıken ortada gorulmekten keyıf alan yuzlerce kısıden bır tanesı son ıkı senede bu takımın yakınlarında hıc gorunmedı, kımse bu rıske gırmedı, kımse bu zor gunlerde elını tasın altına sokmadı,
Bu fedakarlık sadece hocadan geldı,
En azından bu yapılan fedakarlıklara karsın hosgoru gosterelım, sabredelim, destek verelım,
Su an Galatasaray basketbol subesı koordınatoru ve head Coach u Halil Hocadır,
Lig baslama asamasında , gercekten tum takım cok uyumlu ve sevk ıcınde calısmakta ve de kaynaşmaktadır, bizlere dusen de sezon bası onların yanında olmaktır,
Hep beraber, lutfen takımımızdan bu destegı esırgemeyelim.

Halil abi (abi diyorum,kusura bakmayın) şube için bazı fedakarlıklar yapmış olabilir tamam,yaptıysa da önünde saygıyla eğilirim.Ama bize "Galatasaraylı olarak şuna katlanamıyorum: Galatasaraylı olarak sen takımın için ne yaptın? Önce bir kere onu düşüneceksin.Galatasaray' ın maçına mı geliyorsun? Yıllık 100 dolar vererek, koca yıllık bir kombine almadan Galatasaray hakkında internette yazı mı yazacaksın? Olmaz böyle şey." deme hakkı yok kendisinin,hatta kimsenin deme hakkı yok diye düşünüyorum.

Ahmet Bey geçen sene de aynı şeyleri konuştuk kısır döngüye girdi. Burada kimse H:Üner GS ı BJK nın önüne geçiremedi diye yüklenmiyor(en azından ben). Bizden çok daha kötü durumdaki takımlara bile yenilip rezil ettiği için yükleniyoruz. Tek yabancısı olmayan çoluk çocukla oynayan takımların bile altında kaldık bunun hiçbir şekilde savunması olamaz. Yok koç başka işlerle ilgileniyormuş flan bunlar buna mazaret olamaz. Başka şeylere olabilir ama bizden çok daha çapsız kadrolara bile madara olmanın mazereti olamaz. Ya da 20 sayı farktan maç kaybetmenin, fark tamamen kapanıncaya kadar mola almamanın, oyuna müdahale etmemenin, yanlış adamı sokup çıkarmanın, takıma 2 tane hücum seti çizememenin mazereti olamaz. Başka işlerle uğraşınca saha kenarında koçluk yapma yeteneği mi kayboluyor? Onu da yaparsın maçta da adam gibi takımı idare edersin.

Biz burada admın sahadaki performansını eleştiriyoruz. Sha dışında birtakım fedakarlıklar (her ne ise) yapmıştır elbet ama bu sadece H.Üner e özgü birşey değil. Çok öteye gitmeyin 3 sene önce Terim ödemişti basketçilerin maaşını. YAni maddi zorluklar, fedakarlıklar H.Üner dönemine özgü değil.

Bir de geçen sene şube H.Üner ile ayakta kaldıysa merakımdan soruyorum cebinden para mı verdi? Verdiyse kaç para verdi? Cidden merak ediyorum. Bu kadar büyük fedakarlık dediğiniz nedir?Cebinden 100 bin dolar falan mı verdi? Yoksa oyuncuları ikna etmesinden onlara yakınlık göstermesinden, gece gündüz çalışmasından vs vs . mı fedakarlık olarak bahsediyorsunuz?

İnşallah bu sene shada da başarılı olur da geçmiş 2 senelik rezaleti unuturuz hepimiz. Ancak bana öyle geliyor ki bu sene de başarısız olsak dahi sezon sonu "Halil Hoca sizin bilmediğiniz sürüyle fedakarlık yaptı en azından 1 sezon daha kalmalı" mesjları atılacak çünkü 3 senedir böyle oluyor. Her sezona "1 sezon daha şans verelim" diyerek başlıyoruz. İnşallah bu sezon şansını iyi kullanır. (Gerçi CAnaydın başımızda kalırsa küme düşsek te 19 sene daha şans verilir kendisine bu konuda H.Üner'i suçlayamam)

Koçun görevi takımı başarılı kılmaktır. Takım başarısızsa bunun en büyük sorumlusu koçtur. Halil beyin şu özverilerini inanın ben de çok merak ettim. Halil beyin başarısızlığı sahiplenmeyip ona bunu havale etmesi artık canımı sıkıyor. GS basketbol takımı başarısız? Halil beye bakarsan yönetim para vermediği için, taraftar 100 dolar verip kombine almadığı için, ülker Fatih'i vermediği için... Bunları uzatabiliriz ama hall bey'in hiç kusuru yok.

ligin en sıradan takımları bizi evire çevire yenerken, her halde Halil bey şubenin kapatılmaması için biz fanilerin bilmediği BÜYÜK işlerle uğraşıyordu. İşte bizde burada bilmeden etmeden konuşuyoruz, yazıyoruz.

GS'ın her hangi bir takımını çalıştıran kimsenin hedefi şartlar ne olursa olsun üst sıralar olmalıdır. Bunu gerçekleştirmenin kıyısından geçemeyen adamın bu işe baştan soyunmaması gerekir. geçen sene benim istediğim mücadele eden, sahada varını yokuğunu koyan bir takım izlemekti. Halil hoca bana böyle bir takım izlettiremediği gibi, önüne gelene yenildi. banvit, itü, b. kolej gibi vasatın altındaki takımların olduğu bir ligde play-off degil play out oynuyoruz. 26 maçta yanılmıyorsam 7 galibiyet alabiliyoruz.
Son üç yıldır kan kusuyoruz.

ben şahsen başarısızlığın insanın önce kendisinde aramasından yanayım. tüm insanlar başarısızlıklarıın dışsal sebeplere yöneltme eğilimindedirler. ancak bunu aştıklarında kendi hatalarını bulup başarılı olabilirler. halil hoca hala başarısızlıklarına kılıf arıyor. kendisini hatasız görüyor. kendi hatalarını görmedikçe başarılı olamaz.

Bu sene umarım her şey daha güzel olacak. Ama daha sezon başlamadan üç yabancı pivot getirdik. seyrettiğim oyuncu ise rezaletti. umarım ilerleyen maçlarda düzelir (umudum yok ama). bunları görüpte halil'e kızmayanların onu savunanların bir bildikleri olsa gerek.

Bir de şunu sorgulamak lazım,şu süreç içinde eğer Galatasaray'da çalışma imkanı bulmasaydı,hangi takım Halil Hoca'ya takımını emanet ederdi?

Cevabı çok açık...

Halil Hoca da bunu çok iyi biliyor...

Dolayısıyla Galatasaray Halil Hoca'ya değil,Halil Hoca Galatasaray'a-Özellikle Başkan'a-minnettar olsun bu konuda...

Tamamdir arkadaslar,
Ben hic bir sey yazmadim, hiç bir sey soylemedim,

Futbol, voleybol, yuzme , Kurek, Atletizm de basarıdan basarıya kostugumuz bu son yıllarda , klubu rezil eden Sadece Halil hocadır,

Sevgili Arkadaşım seninde haklı olduğun noktalar var.Bu kadar ilgisiz bir yönetimin olduğu yerde başarısızlık kaçınılmaz.Burda tek suçlu tabi ki H.Üner degil.

Unutulmasın,bu klübün bayan takımı yönetimin politikasıyla bilerek 2.lige düşürüldü.(Basketbol Fedarasyonu GS'ı tekrar 1.lige çıkartmak istemiş fakat kapalı kapılar ardında yönetim bunu reddetmiştir.D.Gökçe bir TV programında bunu söylemiştir.)

Ama burda bir şeyi atlamayalım.Bizden çok daha kötü durumdaki takımlar ligi bizim üzerimizde bitirmişlerdir.GS ın elinde çokta kötü bir kadro yoktu geçen sene.En azından küme düşmeyi haketmiyordu.Bu takım en azından ligin orta sırlarında yer alabilirdi.Yabancılar sahada paralarını istiyordu diyorsun.Boddıcker dışında faydası olan bir tane yabancı yoktu zaten.Diğerleri medem böyle küstahlaşıyordu keserdin biletini çıkarda bunu taraftara anlatırdın.O zaman kimse sana birşey demezdi.

Ama sen çıkıp taraftarı suçlarsan 100 dolara kombine almıyorlar diye klavye başında bu iş olmaz diye; buna hakkın yok.Bu taraftar senden daha çok seviyor takımını.Spor sergilerde salonlara sığmazdı bu taraftar.E.Kunter zamanında Abdi İpekçiye binlerce kişi gelirdi..Ama Bu yönetim ve senin gibi vasat Hocalar yüzünden insanlar maçlardan soğudu.Bunuda unutma...

Son olarak artık bu sene iyi bir takım kuruldu.Duyduğum kadarıyla para konusundada fazla sıkıntı olmıycak.Artık mazeret yok.Umarım Garnett yerine iyi bir oyuncuda bulunabilirse,iyi bir kochingle bu takım kafaya oynar.Sen hocalık yap biz senden özür dilemesinide biliriz.

derya tasdelen gecen sene 3 buyuklerın fb ıle gs ın aynı bjk da bunlardan bıraz fazla yatırım yaptıgını acıkladı el amın gecen sezon 350 bın dolara oynuyordu efeste solomon 600 bın dolara her sey maddıyat olsa fınalı efes oynardı sen gıt lıttle keep johnsonu sec sonrada amerıkalılar maddıyattan oynamadı de kumede tek yabancıyla kaldık aslında balık bastan kokuyor ozhan canaydın gıtmeden takımı phıl jackson calıstırsa ne olur :( :( :(

derya taşdelenler kim ya adamın basketbolle ilgisi yok getirdiler şubenin başına koydular herifi

abiler ip mart ayındaki secimlerde kopacak eger ki ben ole umuyom canaydın giderse basket dahi her dalda revizyona gideriz ve buda bizim isimize gelir cunku yonetim yeni bi sube yonetimi kurarken transfer icin cimrilik yapmaz