Hamza Hamzaoğlu

Sabri'yi onore etmek istedik demiş. Ne diyeceğimi bilemiyorum. :x

"Sabri geçen sezon şampiyonlukta çok iyi bir performans gösterdi. Sabri'ye bir alternatif olarak Dani Alves'i düşündük. Yıllık 7 milyon Euro istemişti. Sağ bek için bu parayı veremezdik. Sabri'yi göndermek istemedik ve diğer oyucnulardan aldığımız performansı ondan alabileceğimizi düşündük. Geçtiğimiz yıllarda Sabri'nin arkadaşlarından geride kaldığını gördük ve onu da onore etmek istedik. Bence Sabri'yle hakettiği bir anlaşma yaptık. Sabri'yi çok eleştiriyorlar ama haksızlık yapıyorlar. Rakamlarla da yaptıklarını önünüze sersek, mevkidaşlarının gerisinde rakam aldığını görürsünüz"

Sabri Sarıoğlu 3 kupa kazanılmasında başrol oynadı.6 milyon euroluk Tarık nerde
Takımda ücreti en son konuşulması gereken isim Sabri Sarıoğlu olması gerekir.

Gecen sene bakarsak Tarık ve Veysel Gs ligde ve kupada zirveye götüremezdi.Şampiyonlar liginde bu oyuncularla 1 puan alındı.
Bütün maçlarda Sabri oynadı.Süper lig 25 maç 5 asist türkiye kupası 6 maç 1 gol
Bu sene kötü performans sergilemesine rağmen tarık hale ona kesemiyor.
Ücret konusuna gelirsek oynamayan Hamit, Dezemaili, Kevin Sabri'den fazla alıyor.

Kevin yönetim beceriksizliğinden dolayı oynayamıyor. Hamit ise sakat ve zamanında yapılmış bir sözleşme var. Bugün aynı sözleşmeyi vermezsin. Gelelim Dzemali'ye? Yahu bu adam İsviçre milli takımının as oyuncusu. Hali hazırda Genoa'ya yolladın ve ücretinin %75'ini sen ödüyorsun. Yani Bilal'i alınca yerine tasarruf etmiş olmuyorsun. JPK premiere ligde 3 sezon önce oynamış ve 2 sezondur sakatlıklardan dolayı oynamıyor. Birileri son 11 maç oynadı diye yazmış yalan. Bu adam son iki sezon da QPR ile 13 resmi maç yapmış. Ki sakat olmadığı dönemde de peşinde koşulacak biri değildi. Hamza işte seyretmiş bir şekilde beğenmiş. Sabri'nin asistlerini yazıyorsunuz da verdiği gol pozisyonlarını niye yazmıyorsunuz. Beyimiz her maç yol geçen hanıydı. Biz geçen sene rakiplerin salaklığınden şampiyon olduk kabul edin artık.

Gecen sene bakarsak Tarık ve Veysel Gs ligde ve kupada zirveye götüremezdi.Şampiyonlar liginde bu oyuncularla 1 puan alındı.
Bütün maçlarda Sabri oynadı.Süper lig 25 maç 5 asist türkiye kupası 6 maç 1 gol
Bu sene kötü performans sergilemesine rağmen tarık hale ona kesemiyor.
Ücret konusuna gelirsek oynamayan Hamit, Dezemaili, Kevin Sabri'den fazla alıyor.

Senin Euroleauge şampiyonu olmuş bir takımında ve kupa bırakmamış Engelsiz Aslanlar'da parasızlıktan doğru düzgün oyuncu alamazken Sabri'nin de, Umutunda maaşını konuşacağım tabi. Ve ilk onları konuşacağım! Hamza gibi bir hain yüzünden el üstünde tutulan bu oyuncular çünkü.

Hocanın son röportajında en çok canımı sıkan ve kaygılandıran cümle "Bir gün yeniden döneceğim." cümlesi.

Geri kalan ise "Olmuşla ölmüşe çare yok."

Bizim ülkemizde "efendi" etiketini almak için 3 şeyi yapmanız yetiyor.1)Takım elbise giymek.2)Kısık ses tonuyla konuşmak.3)Etliye sütlüye karışmamak.

Yeteneksizliği ve sinsiliği örtmek için kullanılan bir etiket haline geldi, efendi gibi gözükmek.Hamza Hamzaoğlu, Semih Kaya ve türevleri bunun ekmeğini daha çok yer.

"Sabri Sarıoğlu'nun aldığı paranın diğer oyunculardan aşağı kaldığını gördük. O yüzden onu onore etmek istedik."...Gel de çıldırma.Galatasaray'ın ekonomik durumunu ve takım içi dengeleri düşünüyordu da Sabri'ye zam yaparak dengeleyeceğini düşünmek yerine aldığı parayı haketmeyenlerden indirim isteseydi ya!
Misal geçen yıl başta Ergin Ataman alacağı fiyatı indirmedi mi? Sinan Güler'i ve Furkan Aldemir'i de buna ikna edip ücretlerlerini indirtmedi mi?
Bu ülkede patronlarından 100 lira bayram harçlığı alınca yüzleri gülen işçiler var.
Bu ülkede futbolcu olma hayaliyle cebinden para harcayan gençler var.
Sabri Sarıoğlu Galatasaray'da oynuyor.Üstüne 1.2 milyon dolar kazanıyor.Eğer ahbap-çavuş ilişkilerini değil de Galatasaray'ın menfaatlerini düşünse Sabri'ye gereksiz yere zam verip garanti ücretini iki 1.8 milyon euroya çıkartmaz, Maxi Pereira'yı da veto etmezdi.
Hamza Hamzaoğlu'nun böyle sinsi, kurnaz, kıyakçı, vizyonsuz biri olduğunu ben geç anlayanlardandım.Bir daha kulübün önünden bile geçmemeli.Çok öfkeliyim çok...

Irkçı yaftasını yapıştırmak çok ağır kaçıyor ve bundan çok rahatsız oluyorum. Çok ağır bir itham bu,"yerli oyunculara daha çok öncelik tanıması birini ırkçı yapmaz.(ki bu da bizim görüşümüz genel kabul değil)

SM-A500F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Sabri 10 yılı geçmiş bu takımda, Umut desen 5 yıl olmuştur, sanki bu adamlar Hamza Hoca yüzünden bu takımda, yani o olmasa gidecekler, sadece kendinizi kandırıyorsunuz, bana göre futbolcu değiller ikiside ama gelen tüm hocalar takımda tuttu, tutmayı geçtim formayı verdi, Mustafa Hocada Sabri'yi oynatıyor orda, ne Tarık'ı nede Denayer'i kullanmıyor, ama öyle yazılar yazıyorsunuz ki, Sabri Hamza Hocanın keşfi, bide Bilal'in neyini beğenmediniz merak ettim, adam oynadığı maçlarda katkı veriyor, iyi bir alternatif olduğunu kanıtladı, yılardır takımda olan Emre'den Hamit'ten 100 kat daha fazla hakediyor bu formayı, yattığı yerden 3.5 € belki daha fazla kazanan Hamit'e niye kimse laf etmiyor, bu mu sizin futbol bilginiz, ne verdi Hamit bu takıma, Burak Yılmaz'a, Selçuk İnan'a laf söyleyenler (ki adamların yaptıkları ortada, görmek istemeyen istatistikleri açıp bakabilir, milli takımdaki önemleri de ortada), neden tek kelime Hamit'e laf etmez, bu takımda kalması gereken ilk 11 oyuncuları:
Muslera, Cheudju, Carole, Sneijder, Selçuk, Podolski, Burak'tır.
Yedek olarakta:
Bilal, Semih, Hakan, Yasin, Sinan, Olcan...
Bunun dışında ki her adam gidebilir bana göre, ama bu kulüpten önce gitmesi gerekenler ne hocalar nede futbolcular, en başta gitmesi gerekenler yöneticilerdir...

Sabri ve Umut gibi oyuncuların oynatılma sebebi yabancı sınırıydı. Yıllarca ilk onbirde 5-6 yabancıya izin verildi. Haliyle kısıtlı yeteneğe sahip yerliler oynama şansı buldu.

Sorun, bu sene yabancı sınırı kalkmışken, Sabri'nin ücretine zam yapılıp, kadroda tutulmasıdır. İş yabancı almaya gelince para yok; ama Sabri'ye yıllık 1.6 milyon euro para vermeye gelince var? Çünkü Sabri evladımız... Onu onore etmek lazım... :)

Umut desen, yabancı sınırının olduğu sezonlarda bile, oynadığı takımlarda kenardan gelen bir oyuncuydu. İlk defa bu sene, bizim takımda ilk onbir oyuncusu oluverdi. Hem de 32 yaşında, formdan düşmeye başladığı bir dönemde... Sorsan para yok... (Umut'un yıllık ücreti 1.8 milyon euro)

Hamit konusuna gelirsek, sakatlığından ötürü oynamayan adama niye laf söyleyelim? Geçen sene Melo sakatken onun yerine oynadı ve iyi performans gösterdi. Şampiyonluğun gizli kahramanlarındandı. İlk geldiği sene de Şampiyonlar Ligi'nde çeyrek finale kalmamızda çok önemli katkıları vardı. Evet, sakatlıklar yüzünden devamlı oynayamadı, ama bu onun elinde olan birşey değil... Hamzaoğlu'nu savunmak adına Hamit'i günah keçisi ilan etmek, nasıl bir mantıktır?

Ayrıca Mustafa Hoca neden Denayer'i oynatmıyor demişsiniz.Denayer ve Carol sakat.. Başkalarının futbol bilgisini sorgulamadan önce, biraz futbolu takip etseniz, çok daha iyi olur.

Ek olarak Jem Karacana sadece antrenman oyuncusu olması için 600 bin euro ödemekte traji komik bir durumdur.
Böyle sağa sola çarçur edilen paraların sonucunda kulübün durumu da ortada.

Sabri ve Umut gibi oyuncuların oynatılma sebebi yabancı sınırıydı. Yıllarca ilk onbirde 5-6 yabancıya izin verildi. Haliyle kısıtlı yeteneğe sahip yerliler oynama şansı buldu.

Sorun, bu sene yabancı sınırı kalkmışken, Sabri'nin ücretine zam yapılıp, kadroda tutulmasıdır. İş yabancı almaya gelince para yok; ama Sabri'ye yıllık 1.6 milyon euro para vermeye gelince var? Çünkü Sabri evladımız... Onu onore etmek lazım... :)

Umut desen, yabancı sınırının olduğu sezonlarda bile, oynadığı takımlarda kenardan gelen bir oyuncuydu. İlk defa bu sene, bizim takımda ilk onbir oyuncusu oluverdi. Hem de 32 yaşında, formdan düşmeye başladığı bir dönemde... Sorsan para yok... (Umut'un yıllık ücreti 1.8 milyon euro)

Hamit konusuna gelirsek, sakatlığından ötürü oynamayan adama niye laf söyleyelim? Geçen sene Melo sakatken onun yerine oynadı ve iyi performans gösterdi. Şampiyonluğun gizli kahramanlarındandı. İlk geldiği sene de Şampiyonlar Ligi'nde çeyrek finale kalmamızda çok önemli katkıları vardı. Evet, sakatlıklar yüzünden devamlı oynayamadı, ama bu onun elinde olan birşey değil... Hamzaoğlu'nu savunmak adına Hamit'i günah keçisi ilan etmek, nasıl bir mantıktır?

Ayrıca Mustafa Hoca neden Denayer'i oynatmıyor demişsiniz.Denayer ve Carol sakat.. Başkalarının futbol bilgisini sorgulamadan önce, biraz futbolu takip etseniz, çok daha iyi olur.

Umut ilk onbir oyuncusu felan olmadı, bence sizde takip etseniz iyi olur, Burak takımın forveti, Burak sakatken yada cezalıyken Umut bu takımın onbirinde oynadı, ayrıca Umut hem Trabzonspor'da hem Ankaragücü'nde direk oynuyordu, milli takımda da direk oynadığı dönemler var, Fatih hocanında Umut'u direk oynattığı dönemler var, bence takip etseniz görebilirsiniz :) Carol'dan hiç bahsetmedim zaten, ben dedimki adamın elinde Sabri dışında sağbek oynayabilecek 2 isim var, Denayer ve Tarık, yine Sabri oynuyor...Madem Denayer'de sakat o zaman Tarık oynasın, Sabri'yi Fatih hocada oynatıyordu, başka hocalarda oynattı, ayrıca Sabri geçen sene şampiyonlukta kötümü oynadı sizce? Bence iyi oynadı. Ki bana görede ne Sabri nede Umut bu takımın 11 oyuncusu da yedek oyuncusuda olamaz, ama gelen tüm hocalar birşeyler görüyor işte :) milli takımda Fatih hoca oynatınca oluyorda, Hamza Hoca oynatıncamı olmuyor :) Hamit'te en az Onlar kadar haketmiyor bu formayı,yazını görende geldiği günden belli sakat sanar Hamit'i ben oynadığı günleri de hatırlıyorum, Hamit sağ açık olarak geldi baksan 5 gol atmamış, günümüz futbolunda sağaçık oynayan oyuncu her yıl 10 gol civarı atması lazım, Hamit çalım atamaz, çok hızlı koşamaz, gol atamaz, Sabri'den tek farkı biraz daha iyi şut atıyordu artık onuda atamıyor. Geldiği günde yazmıştım yanlış transfer, beni yanıltan bir oyunda göremedim... Hamza hocayı eleştirmek için sürekli Sabri veya Umut'u öne sürmek nasıl bir mantık...Eleştiren kesim öyle bir yazıyor ki sanki Hamza Hoca ya çok iyi yabancı oyuncular almışlar adam oynatmamış, adama para yok oyuncu alamıyoruz demişler, oda tanıdığı bildiği oyuncuları istemiş, adamın açık açık istediği iki oyuncu var aldımı yönetim, Gomes Beşiktaş ta oynuyor, Niasse yi istedi yine alınmadı, para yok diye transfer yapmadılar, Hamza hocada onları korumaya çalıştı, ki yaptığı tek hatta buydu... Sırf eleştiri olsun diye çıkıp yok Sabri için böyle dedi, yok Umut için böyle dedi diye eleştiriyorsunuz... Adamın başarısızlığı yoktu. Bjk ye maçı kaybediyor biri çıkıyor Hamza Hocaya hakaret ediyor, arkadaş bu takım bu yıl şampiyon olsa aynı arkadaş çıkıp Hamza Hocaya teşekür edecek mi, yada biz Bjk yi yenseydik Hamza hocayımı övecekti, Adam gittiği andan itibaren alınan her başarı gibi her başarısızlıktanda yerine gelenler ve kulübü yönetenler sorumludur, bence herkes önce bunu idrak etsin, sonra futbolda tartışırız, Hamza hocanın Bursaspor dada başarılı olacağından eminim... Eğer siz Hamza hocanın yapılacak kaliteli transferleri engellediğini felan düşünüyorsanız haklısınız, bu konuyla ilgili son yazım zaten, ben diyorum ki Hamza Hoca sadece yönetimin transfer yapmamasını, yaptığı hataları üstlendi, doğrumu yaptı Hayır yanlış yaptı, ama bu başarısız yapmaz, Adam ligde 10. Sırada şampiyonlar liginde 0 çekmiş yada kupadan elenmiş bir takım bırakmadı, kalsaydı ben şampiyon olurduk diyorum, geldiğinde de şampiyon yapar demiştim, en azından bu takım sonuna kadar yine yarışta olurdu, bu şansı hakkettığini düşünüyorum...

Artık bu başlığı kaldırmanın zamanı gelmedi mi ?
Artık başka bir kulübün teknik direktörü oldu.
Daha fazla konuşmanın anlamı yok.
Yolu açık olsun.
Kendisine başarılar diliyoruz.