KBL 13. Hafta | OGM Ormanspor 95-85 Galatasaray

Kadınlar Basketbol Ligi'nde 13. Hafta!

OGM Ormanspor -
Galatasaray

Tarih: 6 Ocak Cumartesi
Saat: 14:00
Salon; M. Sait Zarifoğlu Spor Salonu
Yayın: Karşılaşmanın yayını bulunmamaktadır

OGM Ormanspor'un antrenörü Furkan Sağlık. OGM Ormanspor, Kadınlar Basketbol Ligi'nde oynadığı 12 karşılaşmada 4 galibiyet, 8 mağlubiyetle 11. sırada yer aldı. Jasmine Thomas, Luca Ivankovic, Melisa Can, Petra Kulichova, Simay Karaman ve Şerife Alperi Onar ön plana çıkan oyuncuları, Ankara ekibi son olarak Brittney Sykes'ı transfer etti.

Türkiye Kupası katılabilmemiz için mutlak galibiyet gerekiyor, Sarayın Sultanları'na OGM Ormanspor deplasmanında başarılar diliyorum...

Son düzenleme:
Maça gidecektim de Yenimahalle çok uzak kalıyor. Ankara Arena'da niye oynamıyorlarsa. Neyse Mart'ta oynanacak Botaş maçına gideriz artık.

Aralık ayı başında biletimi alırken bile bu kadar karamsar, kaotik ve umutsuz durumda değildik... Yolda belde başımıza bir iş gelmezse salonda olacağım yarın ama çok karışık duygular içindeyim... Ne yapmam nasıl davranmam nasıl hissetmem gerektiği konusunda çok ikilemlerim var... Ne yapsam nasıl davransam içime tam anlamıyla sinmeyecek sanırım...

2 sene öncesine kadar şu takımı kanlı canlı izleyebilmek çok büyük bir hayaldi benim için. İki yılda 5 maçlarını yerinde izleyebildim...Normalde şu an sevinçten ve heyecandan elimi ayağımı koyacak yer bulamamam gerekiyordu. Ama sadece bir stres ve karışıklık hissi var... Yarın maça nasıl bir taraftar gelir, gelenler ne tepki verir, maç sonucu ne olur, ne yapmamız ne düşünüp söylemmemiz gerekir....

Aralık ayı başında biletimi alırken bile bu kadar karamsar, kaotik ve umutsuz durumda değildik... Yolda belde başımıza bir iş gelmezse salonda olacağım yarın ama çok karışık duygular içindeyim... Ne yapmam nasıl davranmam nasıl hissetmem gerektiği konusunda çok ikilemlerim var... Ne yapsam nasıl davransam içime tam anlamıyla sinmeyecek sanırım...

2 sene öncesine kadar şu takımı kanlı canlı izleyebilmek çok büyük bir hayaldi benim için. İki yılda 5 maçlarını yerinde izleyebildim...Normalde şu an sevinçten ve heyecandan elimi ayağımı koyacak yer bulamamam gerekiyordu. Ama sadece bir stres ve karışıklık hissi var... Yarın maça nasıl bir taraftar gelir, gelenler ne tepki verir, maç sonucu ne olur, ne yapmamız ne düşünüp söylemmemiz gerekir....

Gereken tepkinin verilmeyeceğinden emin olabilirsin.

Şaka maka Beşiktaş ve Mersin kazanırsa Türkiye Kupası'nın da dışında kalıyoruz bilmemkaç sene sonra...
Her yeni maçta tersine bir rekor daha kırıyoruz, muazzam gerçekten...

Şaka maka Beşiktaş ve Mersin kazanırsa Türkiye Kupası'nın da dışında kalıyoruz bilmemkaç sene sonra...
Her yeni maçta tersine bir rekor daha kırıyoruz, muazzam gerçekten...

Sıralamada genel averaja bakılıyor, OGM Ormanspor'u mağlup ettiğimiz takdirde Türkiye kupasına katılıyoruz, Mersin BŞB kazanırsa AGÜ Spor ilk sekiz dışında kalıyor.

İnanılır gibi değil Epoupa kadro dışı! Dubljevic'in daha kaç maç kaybettirmesi gerekiyor dışarda kalması için? Hoca iyice şaşırdı.

Allie 18, Işıl 9 sayı atmış ilk yarı. Epoupayı kadro dışı bırakıp Jelena zararlısını alırsan böyle bir devrede 50 sayı yersin işte.

Son düzenleme:
OGM Ormanspor'a kaybederek Türkiye Kupasına bile katılmayı başaramayan Marina Maljkovic ne zaman görevden alınacak? Yenildiğimiz takımlara bak, sezon başından beri en büyük sorunumuz Marina Maljkovic!

Ben değerli koçumuzu çok seviyorum. Bütçe olarak geçen seneden daha iyi olup bu duruma düşmemiz başlı başına yönetim hatası gibi de gözükmüyor. Kadın basketbolunu bu sene sonuçlar hariç yakınen takip edemesem de konuştuğum herkes yapılan transferlerin hatası üstüne yorum yapıyor. Koçun gönderileceğini sanmasam da üzülerek ayrılık vakti geldi diyorum.

Ekrem abinin geri dönmesi lazım zamanlama olarak belki sezon başında gelmesi daha doğru olurdu ama o lüksümüz yok şuanda. Klüp bir kere de hayırlı iş yaparak döndürmesi lazım ne olursa olsun ikna etmeleri lazım şart. Rakipler seviyesi ne olursa olsun 80-90lar yemeye başladık sözde bütçe arttı oyuncu seviyeleri arttı mayıs ayında kurulan kadroya bak Galatasaray düşmanı olsan böyle kadro kurmazsın Kobryn 1aylık sözleşmesini sezon sonuna kadar uzatmışlar ulan sanki çok lazımmış gibi.

Geçtiğimiz sezonun yanıltıcı performansı , transferde yapılan hatalar ,salon- takım uyumsuzluğu , "ön alanda baskı " dışında maalesef ki göremediğimiz taktikler , üstü üste alınan yenilgiler ... Yahu bu takımın halen ayakları hızlı bir pivotu yokken , bu takımın Quigley dışında skor opsiyonu yokken , bu kadar hatalar nasıl üst üste yapılır ? Bu takım haftalarca skorersiz oynadı , savunma zaaflarını herkes gördü , rakip pivotların üstünlüğünü gördü ama bir bizimkiler göremedi ...Tamam tribünler hocayı seviyor ama yetersizlik ortada ... Yardımcı hoca Efe Güven coach pozisyonunda olsa inanın , Galatasaray bugün 3-4 galibiyet daha yukarıda olurdu ... Kesinlikle hocayla artık yollar ayrılmalı , koca seneye yazık edildi .. En azından play-off için üst sıralar zorlanmalı , Euroleague olmasa da Eurocup için birşeyler yapılmalı ....

Son düzenleme: