Murat Özyer

• Konbuyu başlatan ahadana
  • Başlangıç tarihi
Murat Özyer'in ayrılması iyi oldu. Üç yıl boyunca çalıştığı kulübe zerre kadar katkı veremeyen, sorumluluğunun bilinci ufacık da olsa taşımayan işbilmezin tekiydi. Tamamen fazlalıktı ve çok önceden görevine son verilmesi gerekiyordu. Güle güle gitsin, hiç özlemeyeceğiz kendisini.

Ataman'ın açıklamaları doğruysa muhtemelen transfer yasağının kalkmasıyla 2-3 transferi açıklarız sanırım. Şafak, Jeter ve pivot mesela.

Kendisi koordinatör olarak ilk göreve geldiğinde çok sevinmiştim. Öyle ya da böyle koçluk zamanında basketbol ateşini yakanlardan biri olmuştu, sevmiştik kendisini. Ama koordinatör olarak akıl almayacak hatalara imza attı, üstüne vazife olmayan işlere kalkıştı ve Galatasaray'a zarar verdi. Keşke yaptığı hatalardan sonra suçu başkalarına atmak yerine sorumluluğu alsaydı. Yapamadı ve çoğunluğu lise kökenli olan yönetim bile kendisi ile çalışmak istemedi. Bu konu üstünde oturup bir düşünür ve öz eleştiri yapar umarım.

İyi niyetle Galatasaray basketboluna yapmaya çalıştığı katkılar için teşekkür ederim. Aynı zamanda gizli hırsları, bencillikleri, saman altından su yürüttüğü Galatasaray'a ve Galatasaray değerlerine zarar veren hareketleri için onun adına çok üzgünüm çünkü bundan sonra Galatasaray için hep kötü olarak anılacak ve bunun tek suçlusu kendisidir.

Son 2 yönetim öyle yerle yeksan halde ki artıya ulaşmalarının tek yolu eksiyle eksiyi birleştirebilmeleri gibi gözüküyor.Umuyorum ki şube daha da beter bir hal almaz.Nasıl olacak demeyin,o potansiyele fazlasıyla sahip bir akıl tarafından yönetiliyor kulüp.

Yeni ve güzel bir hikayenin başlangıcı olur inşallah!
Bir ruyası olanlara ezilmeden rüyaları yıkmaya devam edelim.
Bizim bir gerçeğimiz var o da en büyük taraftar sende ise en büyük sen olmalısın.
Bugün GS basketbolu icin guzen bir gün

Yönetim değişikliklerine bakarsak Galatasaray'da gelen gideni aratıyor ne yazık ki. Bu bağlamda Özyer'in gitmesine temkinli bir şekilde sevindim. Beterin beteri var bizim camiada.

Açıkçası hüzünlendim haberi duyunca, taraftar olarak biraz özeleştiri yapmak gerekirse geriye dönüp baktığımızda bazen hakkını yediğimizi düşünüy....Şaka şaka, şükürler olsun ki böyle mutlu bir günü de görebildik sonunda. Ama Galatasaray Kulübü'nde sıkıntılı tipler son bulmaz elbette, yenisi Can Topsakal ve umarım onun da görev ömrü uzun olmaz.

"Bu sorunun cevabını bulma sorumluluğunu kulüplerimize bırakamayız. Onların kafaları karışık. Zaten dikkatlerinin yüzde 90'ı futbol tarafına odaklı. Çoğunun yönetiminde tek bir basketbol adamı yok. Bu yüzden de hatalar birbirine ekleniyor. İsterseniz bugün Galatasaray'ı örnek alalım. Galatasaray'da yeni bir başkan seçildi. Biz bu yeni başkanın basketbolla ilgiyi biraz olsun artıracağı inancındaydık. Beklediğimiz olmadı. Lütfi Arıboğan'ın Galatasaray Basketbolu'na getireceği artıları yazdık, okumadılar bile. Tersine en büyük hatayı yaptılar. Türk Basketbolu'nun en bilgili, karakterli adamlarından Murat Özyer'in işine son verdiler. Buradan son defa Dursun Başkanı uyarıyorum... Murat Özyer gibi basketbol adamları katiyen kolay bulunmaz. Bu hatayı düzeltin aksi taktirde tüm Galatasaraylı basketbol adamları karşınızda olacaktır."Yalçın GRANİT-basketfaul

Arkasında kimlerin durduğu belli oldu.Yarın öbür gün yine bize dert olurlarsa şaşırmam.

"Bu sorunun cevabını bulma sorumluluğunu kulüplerimize bırakamayız. Onların kafaları karışık. Zaten dikkatlerinin yüzde 90'ı futbol tarafına odaklı. Çoğunun yönetiminde tek bir basketbol adamı yok. Bu yüzden de hatalar birbirine ekleniyor. İsterseniz bugün Galatasaray'ı örnek alalım. Galatasaray'da yeni bir başkan seçildi. Biz bu yeni başkanın basketbolla ilgiyi biraz olsun artıracağı inancındaydık. Beklediğimiz olmadı. Lütfi Arıboğan'ın Galatasaray Basketbolu'na getireceği artıları yazdık, okumadılar bile. Tersine en büyük hatayı yaptılar. Türk Basketbolu'nun en bilgili, karakterli adamlarından Murat Özyer'in işine son verdiler. Buradan son defa Dursun Başkanı uyarıyorum... Murat Özyer gibi basketbol adamları katiyen kolay bulunmaz. Bu hatayı düzeltin aksi taktirde tüm Galatasaraylı basketbol adamları karşınızda olacaktır."Yalçın GRANİT-basketfaul

Arkasında kimlerin durduğu belli oldu.Yarın öbür gün yine bize dert olurlarsa şaşırmam.

Bunu ben de dehşetle okudum bir spor klübü maaşlı bir çalışanının görevine profesyonel bir karar vererek son vermiş kimi ne ile tehdit ettiğini açıklaması lazım bu yazıyaya da resmi bir cevap verilmesi lazım ama neredeee

Özyersiz herşey daha güzel...
Nedense biz karakterini de bilgisini de bir türlü göremedik... Ayda 40.000 USD'yi oturarark cebine indirmekten başka ne yapmış acaba ? Yalçın Granit Bunu bize açıklarsa sevinirim...

Şu kulübe şubesi farketmez bir adam da başarılı olacağı öngörüsüyle gelsin. Bostancı taksim dolmuş hattına şoför alımı gibi şubeler , büyük abiler rica minnet küçüklerini şube yöneticiliğe atıyor

Yakında geri dönerse şaşırmam. Hele Yalçın Granit'in açıklamaları sonrası. Basketbol başka bir şeye evrilmiş atletizm almış başını gitmiş bu nesil hala jem shat derdinde. stop jem shat atan adam peşinde. Tüm dünya ABD' gibi atletik oyuncular yetiştirme peşinde bizimkiler başka havada. Bakın vakti zamanında bu sporda iyi olabilirsiniz lakin zamana yetişemezsen ve gerisinde kalırsan o zamanların kredisini yer teneke bağlanarak kovalanırsın. Yalçın Granit'e Galatasaray'ın bir büyüğü olarak saygım sonsuz lakin bugünü bilmiyorlar.