Mustafa Cengiz Yönetimi ve Basketbol

Yönetimi basketbola ayırdığı bütçe üzerinden eleştirmek yanlış. Tam tersi en doğrusunu yapıyorlar. Geri dönüşü olmayan şubelere büyük bütçeler ayırmak saçma. O yüzden bütçe kısma kararının doğru olduğu düşünüyorum.
Hele ki meşhur transfer yasaklarının zamanında yapılan saçma sapan harcamalardan geldiğini de göz önüne alırsak.

Maaşlarının zamanında yatmıyor oluşu, yöneticilerin ilgisizliği gibi durumlar ise eleştiriyi sonuna kadar hak ediyor.

Bu ülkede yalancılara dair bir yaptırım bulunmadığından böyle olabiliyor. Daha geçen hafta BAT kararları düştü orada yazıyor. Bursa AŞ olmuş basketbolda. Koca galatasaray aş olmuyor yani :)

AS olmak cok kolay....zaten AS olmaya karar verilmisti voleybolda ve basketbolda...ama devlet vergi stopaji geri iadesini getirince bundan vazgectiler...cünkü AS olursan bu vergi iade parasini alamiyorsun

Kücük bütcenin bunla bi ilgisi yokki? Sorun geriden gelen borc yükü

Düşük bütçeyle mücadele edersin bunda sorun yok.
Fakat düşük bütceni her sezon dahada düşürüyorsan ve oyuncularının ödemesini yapmıyorsan bu şu anki yönetimin beceriksizliğidir.

Oyuncular play offlarda mücadele ederken bile ödeme alamadılar.
2 gün önce antrenmana çıkmadıkları ve sonrasında bir miktar ödeme aldıkları söyleniyor.

Oyuncuların takımı boykot mu etmesi lazım hakları olan parayı alabilmesi için.

Galatasaray Spor Kulübü Başkanlığını kabul ettiyseniz, kulübün tüm maddi borç yükünü de kabul etmiş sayılırsınız. Yok ben bunu ödemem, yok bunu yapamam diye o koltuğu işgal edemezler. Önce bunda bir anlaşmak gerek. Büyük borç yükü denilen şey 2 milyon dolar. Bütün sezon yatan adamlar son 6 maçta 10 milyon küsür prim alıyor üstüne bunu videoya çekiyorlar. Bakın sporda bu prim denilen olay olabilir ama diğer branşların hali kan alıyorken bunu çıkıp şova dönüştürürseniz ben tek başıma da kalacağımı bilsem o salonda yine lafımı esirgemem.

En basitinden hepsini geçtim bir allahın kulu çıksın açıklasın koca şubede 1 GM 3 yönetici var. Bu yöneticilerin basketbola dair vasıfları nedir, neler başarmışlar. Daha ilk gün niyetleri belliydi bu adamların 12 türkle oynayacağız diye zırvalıyorlardı. Bu adamlar her şeyi Terim'in sırtına yükleyip ondan prim yapmaktan başka bir halta yaramıyorlar. Şampiyonluk kutlamalarındaki rezalet ortada yönetim ya hep beraber çıkar ya da çıkmaz, adamlar tek tek sahneye çıkarttılar kendini ya böyle bir saçmalık olabilir mi?

Evet yöneticiler basketbola ayrıldığı bütçe üzerinden de eleştirilebilir. Yöneticinin, yönetenin görevi var olan yapıyı yönetmek değil, var olan yapıya pozitif değer katmaktır. Antrenör verilen bütçe kadar çalışır, oyuncu aldığı maaştan daha fazlasını alabilmek için çalışır. Malzemecisi maaş için çalışır, Doktor'u yemini için çalışır. Herkesin belli misyonu vardır. Yöneticinin görevi gelir bu kadar o zaman böyle kadro yapıyoruz demesi kadar saçma bir düşünce olamaz.

Önümüzde GS Erkek Voleybol örneği var. Nedim Hoca ve Okan Bey sayesinde ligin en iyi yerli oyuncusunu transfer ettik, kadromuzun iskeletini koruduk ve üstüne iyi hamleler yaptık. Benzer durumlar orada da varken yöneticiler çalışıyorsa, önce şubenin çalışmayan kısmının elden geçmesi gerekmez mi?

Galatasaray’ı Euroleague’ye almam açıkçası. Ama bu yönetim bütçe düşürdü diye değil yıllardan beri gelen saçma sapan yönetim hatalarından dolayı gelen sabıkalardan ötürü.
Yarın Galatasaray çıkıp 15m € bütçe ayırıyorum dese yine almam. Çünkü bir sonrasında ne olacağını kestiremem.

Düşük bütçeyle mücadele edersin bunda sorun yok.
Fakat düşük bütceni her sezon dahada düşürüyorsan ve oyuncularının ödemesini yapmıyorsan bu şu anki yönetimin beceriksizliğidir.

Oyuncular play offlarda mücadele ederken bile ödeme alamadılar.
2 gün önce antrenmana çıkmadıkları ve sonrasında bir miktar ödeme aldıkları söyleniyor.

Oyuncuların takımı boykot mu etmesi lazım hakları olan parayı alabilmesi için.
Önümüzde GS Erkek Voleybol örneği var. Nedim Hoca ve Okan Bey sayesinde ligin en iyi yerli oyuncusunu transfer ettik, kadromuzun iskeletini koruduk ve üstüne iyi hamleler yaptık. Benzer durumlar orada da varken yöneticiler çalışıyorsa, önce şubenin çalışmayan kısmının elden geçmesi gerekmez mi?

Okan Böke örnegi isabetli olmamis, cünkü Ali Yüce zaten subeyi güzel bi halde birakmisti ve güzel isler yapmisti Ali Yüce bey. Ama basketbolun önceki yöneticileri icin bunu söyleyemeyiz hepsi dahada berbat hale getirdi subeyi. En son begendigim yönetici Hakan Üstünberkti kac yil olmus sen hesapla

Galatasaray’ı Euroleague’ye almam açıkçası. Ama bu yönetim bütçe düşürdü diye değil yıllardan beri gelen saçma sapan yönetim hatalarından dolayı gelen sabıkalardan ötürü.
Yarın Galatasaray çıkıp 15m € bütçe ayırıyorum dese yine almam. Çünkü bir sonrasında ne olacağını kestiremem.

Euroleague bence kendine ceki düzen vermeli, sizde nasil bilmiyorum ama bana eski tadi eski heyecani vermiyor...
Bide ödülü 1 Milyon Eurodan daha üste cikarmalari ve mac galibiyeti attirmalari lazim...Külüpler bu konuda Euroleague neden baski yapmiyor anlamiyorum

Okan Böke örnegi isabetli olmamis, cünkü Ali Yüce zaten subeyi güzel bi halde birakmisti ve güzel isler yapmisti Ali Yüce bey. Ama basketbolun önceki yöneticileri icin bunu söyleyemeyiz hepsi dahada berbat hale getirdi subeyi. En son begendigim yönetici Hakan Üstünberkti kac yil olmus sen hesapla

Ali Yüce mi güzel yere getirdi yapmayın abi allah aşkına ya. Erkek voleybol nerdeydi de Ali Yüce ne yapmış. Adisi ellerinden kaçıran adamlar, Koshavelaya 650 bin euro bağlayanlar mı iyi iş yapmışlar. Kendilerini iyi sattılar bir şeyler yaptık diye o kadar.

Yönetici Özgür Savas Özüdogrunun Twitterda aciklamalari....

"Ödemelerin bir ay,bir buçuk ay geriden gelmesini kimse istemez(beş aydır maaş alamayanlar da var) kötü örnek bize rehber değil.Sezonun başında sıfırdan bir takım kuran ve geriden gelen tüm olumsuzluklara rağmen harcanan çaba için bile olsa saygıyı hakediyor arkadaşlar.
Bir yandan yasakları kaldırmaya çalış,bir yandan takım kurmaya çalış sonucunda kadın ve erkek takımlarımızın mücadelesi ve seviyesi ortada. Elbette çok daha iyi olabilirdi ancak bu yapılanları ve harcanan emeği gölgelemez
Sezon başında bırakın Playoff ları küme düşme riski yaşayacak denen bu takımlar @Efe_Guven_ ve @e_erdogan68 hocalarımızın önderliğinde çok iyi bir omurga ile bize bu gururu yaşattılar @omercansever34 ve @ozmandiraci her türlü eleştiriye rağmen ayakta kaldılar ve mücadele ettiler.
Eksiklikler çok,eleştirilecek yan da çok ve bunların farkında olan bunun için mücadele eden bir yönetim var. Takım olma duygusunu yaşamaya devam edelim ve yarı finalin keyfini hep birlikte yaşayalım."

Arkadaşlar Galatasaray'ın bu yapısıyla uzun vadeli bir plan yapılamaz. Yönetim yapmak istese (ki istemiyor) kongre engeller.

Bakın Galatasaray kongre üyeliğinin önceliği Galatasaray taraftarı olmak değil bazıları için. 135 lise mezunu ki aralarında bol bol başka takım taraftarları varken bunlar üye yapılmadılar diye yeri göğü inlettiler.

Mehmet Helvacı, Mehmet Ayan'la Lig Radyo'ya uzun bir mülakat yaptı ve orada Galatasaray üyeliğini sadece parayla ne alakası var dedi. Kongre üyelerinin ne yazık ki bir kısmı sporun ekonomik olarak ne konuma geldiğinin farkında değiller.

Hiç şaşırmadım klasik eleştiriye tahammülsüz yönetici zihniyeti.

Futbolu Fatih Hocaya ve Albayrak'a yıkmışlar. İdari mali işler için de biraz Yusuf Günay uğraşıyor gibi görünüyor. Diğer yöneticilerin işlevi de futbolun başarıları sonrası sahaya atlamak, sosyal medyada etkileşim kasmak vs başka da bir numaraları yok.

Sırtlarını Fatih Hocanın başarılarına yaslıyorlar ve kendilerini çok başarılı görüyorlar :) Futbolda şampiyonluk gelince de taraftarları bir şekilde uyutuyorlar. En başarısız yönetim olup olmadıklarını saatlerce tartışabiliriz de bence gelmiş geçmiş en BOŞ yönetim kendileri.

Şimdi temizliğe başlama zamanı. Cansever ve Yalçınkaya'dan derhal kurtulup gelecek sezon planlarını yapmaya başlamalıyız.