NBA Geyiği

  • Konbuyu başlatan Veysi Deniz Baskın
  • Başlangıç tarihi
Harden böyle 20 sayıyı atmakta zorlanmaya devam ederse hiç sanmıyorum Miami'yi dört kere yenebilecekletini. Zaten takımda 4 kişi sayı atabiliyor. Daha 3.maçlara gelmeden de sakatlık 2 tane önemli oyuncunun sakatlık haberi geldi. Middleton 3-4, Booker 2-3 hafta gitti.Cp3 sakatlandığı sezonuda sayarsak 4 sezondur şampiyonu sakatlıklar belirliyor bir çözüm bulunması lazım bu işe.
 
Harden böyle 20 sayıyı atmakta zorlanmaya devam ederse hiç sanmıyorum Miami'yi dört kere yenebilecekletini. Zaten takımda 4 kişi sayı atabiliyor. Daha 3.maçlara gelmeden de sakatlık 2 tane önemli oyuncunun sakatlık haberi geldi. Middleton 3-4, Booker 2-3 hafta gitti.Cp3 sakatlandığı sezonuda sayarsak 4 sezondur şampiyonu sakatlıklar belirliyor bir çözüm bulunması lazım bu işe.
HARDEN 20 sayı zor atmıyor, kendisi atabilcegi poziyonları es geçip Embiid ve Maxey pozisyon açıyor
 
HARDEN 20 sayı zor atmıyor, kendisi atabilcegi poziyonları es geçip Embiid ve Maxey pozisyon açıyor
Alakası yok ya yaşlandı adam eski kuvvetinde değil, harmstirng sakatlığından sonrada bacağından iyice kuvvet almamaya başladı bu yüzden ne eskisi stepback şut atabiliyor ne de içeriyi delebiliyor. Zaten çaylak sezonundan beri de en düşük şut yüzdesi ve saha içi isabetiyle oynuyor bu sezon.
 
Nets'e karşı 2-0 öndeyiz, Ben Simmos dönecek gibi görünüyor Pazartesi günü. Bizde de Robert Williams dönecek yakın zamanda. İlginç ve keyifli bir seri oluyor
 
Boston cok iyi savunma yapiyor. Skorlardan tam hissedilmiyor gibi gorunse de gercekten iyiler.
Hani kazayla nets turu gecse sonraki turda oyle yipranmis olacak ki maca bile zor cikar gibi duruyor.
 
Ve boston süpürdü... Sezonun son maçında yatıp brooklynden kaçabilirlerdi ama bunu yapmayıp geçen sene elendikleri takımı cayır cayır oynayarak elediler. Şimdi büyük ihtimalle Middleton sız Bucks a karşı saha avantajı ile çıkacaklar. Udoka da ilk senesinde muazzam bir iş yapıyor.
 
Cp3 acayip bir maç oynamış %100 fg ile 33 sayı nedir ya. 35 yaşından sonra yaptıkları ile artık basketbol tanrılarının şampiyonluk borcu var Cp3 ye. Ama dallas serisi şu an ki görüntüyle çok zor geçecek gibi, Booker sakatlığının etkisini atamazsa ciddi ciddi elenebilirler. Ayton için zor seri olacak beş dışarıda oynadıkları için Gobertin bile savunma etkisi çok azalttılar.
 
Phi için en büyük şansızlık veya aptallık Doc Rivers'ı takımın başına getirmek. Herif nba tarihinin en overrated koçu olabilir. Embiid olmadan senin Miami 'yi yenme yok gibi bir şey hele deandre Jordanla oynayarak yenme ihtimalin uzayda yok, yani farklı bir şey denemen lazım ama yok standart oyunundan asla vazgeçmiyor. Harden desen ne hale gelmiş yani pasörlüğü ve oyun görüşü olmasa yeni westbrook olmuş dersin.
Doncic ise tek başına direnmeye çalışıyor ama nafile Suns iki maçtır çok yüzdeli hücum ediyor. Cuban reyis artık düzgün bir kadro ayarlasın Doncic 'e kadrosu iyi olsa belli alacak yani şampiyonluk seviye arttıkça daha da iyi oynuyor.
 
Play-offlardaki tüm maçları fark açıldığında ileri sarmalarım dışında izledim. Şampiyonluk adayı bazı takımlar ilk turda gereğinden fazla zorlandı ama bu daha çok eşleşmelerle ilgiliydi. New Orleans mesela çok fizikli bir takım ve bu yüzden Phoenix'e üstelik Booker gibi bir skorerini serinin çoğunda kullanamamışken ters geldi. Ha keza şampiyonluk adayım olmasa da başaltı takımlardan Memphis de Minnesota'ya karşı ne yaptığını bilmez bir haldeydi ama Minnesota'nın 3 maç sonunda saçmalamasıyla kazandı. Şimdi ilk maçı son topta Golden State'e 3 hücum ribaundu verince verdiler ama ikinci maçı aldılar. Çok daha iyi görünüyorlar kazansalar da kaybetseler de. Deplasmandan 1 maç çalmamaları için tek neden tecrübe eksikliği olabilir. Zaaflarına Minnesota gibi hücum eden bir takım da yok karşılarında. Finale çıkarlarsa da Phoenix'e ters geleceklerdir.

Doğuda ise son "The Process" döneminin meyvelerinin alındığı aşamasına geçmesinden beri desteklediğim takım Sixers için bu dönem maalesef beklediği zirveyi görmeyecek ve sert şekilde düşüşe geçecek olarak görünüyor. Tabii gerekli hamleler yapılmazsa. Morey'nin de Harden konusunda fazla ısrarcı olacağını düşünürsek tek ihtimal Doc Hocaya yol verilmesi olarak kalıyor. Belki bir D'Antoni hamlesi gelebilir ve kariyer zirvesi de olacak son bir şarkı gelebilir üstattan. Sene başı yapılan Curry hamlesine benzer şekilde şutörleri de doldurması elzem ki zaten yapacaktır coach kim olursa olsun. Doğu bize sezon sonu ve ilk tur performanslarıyla bolca spoiler veriyordu ama Milwaukee bu sese bir frekans değişikliği yaptı ilk maçta. Yine de Miami-Boston Konferans finali yakın görünüyor. Bu sene ev sahibi avantajı da çok belirleyici olacak. Sezonu vites arttırmadan play-offlarda bakarız şeklinde oynayan takımlara da iyi bir ders olur umarım.
 
Boston-Milwaukee NBA Finali oynuyorlar sanki. Serinin hikayesi 7.maça kadar uzanmış oldu be gece. İbre sürekli bir tarafa dönmekten yalama oldu. Bir Gainnis kafayı sıyırıyor bir Tatum. Bugün mesaide ikisi de vardı ama Tatum'un sözü geçti. 7/15 üçlük 10/17 ikilik 5/7 serbest atışla 46 sayı attı manyak. Özellikle son periyot performansıyla arkadan savunma sertlik seviyesini de yükselterek ivmeyle gelen Milwaukee'ye sen orada dur diyen Tatum'un performansıydı. Şimdi pazar akşam 22.30'da filmin sonu bakalım hangi kahramanın dilediği şekilde oluşacak, merakla bekliyorum.
 
Son düzenleme:
7.maça gitse de boston hakettiği seriyi kazandı. Grant Williams topçu oldu çıktı başımıza. 50 küsur üçlük denedi boston. Milwaukee nin elenmesinin en çok hoşuma giden yanıda dangalak bench oyuncularını artık görmeyecek olmamamız. Herifler maçın başından sonuna ayakta izliyorlar hele o thannis midir nedir oyuncu değil amigo resmen.
 
Arizonada baskın. 27-57 ilk yarı sonucu. Doncicle aynı sayıyı attı phoneix ben böyle rezalet görmedim. Dinwiddie de 21 attı. İkinci yarı mucize olmazsa yine bir kara leke attı Cp3 kariyerine.
 
Arizonada baskın. 27-57 ilk yarı sonucu. Doncicle aynı sayıyı attı phoneix ben böyle rezalet görmedim. Dinwiddie de 21 attı. İkinci yarı mucize olmazsa yine bir kara leke attı Cp3 kariyerine.
Maçın ikinci yarsında da bir yaşam belirtisi olmadı ve maç içinde tarihi farklarla dolu maça göre yine de iyi farkla bitti (123-90). Açıkçası maçın tekrarını izlemek için akşamı bekleyecektim ama spoiler almamak için işten önce izleyeyim dedim ama ilk dakikalardan fark açıldı ve maçın çoğunu ileri sardım. Maça geride başlamak 7.maç stresini arttırdı ve şut atamadılar izlediğim anlarda. Ancak CP3 kadar haksızlık yapılan az bulunur NBA'de. Katıldığı her takımın çehresini yükseltmiş, şampiyonluğun hiçbir zaman 1 numaralı adayı olmayan takımları yükseltmiş bir adam tüm kariyerini genel olarak daha zor olan Batı rekabetinde geçirip hiç final göremedi diye eleştiriliyor. Kendisi en sevdiğim oyuncular arasında yer almaz ama ona alınan bu tavır kariyerine haksızlık. Sırf bu yüzden Doncic'i sevsem de o daha genç yolun başında deyip sezonun da NBA lideri olan ve geçen sene elindeki şampiyonluğu kaçıran Phoenix'in şampiyonluğa yürümesini çok istemiştim. Olmadı maalesef ve gelecek sezon bunun izlerini göreceğiz. CP3 gibi şampiyonluk kazanamayan isimlere loser etiketi yapıştırıp sonra da şampiyonluk kazanmak için büyük bir yıldızın yanına giden ya da iyi bir arkadaşıyla ortak karar alıp beraber süper yıldızlar kadrosu oluşturanları kınıyoruz. Bu açıkça tutarsızlıktır. Şans faktörü de dahil birçok kontrol dışı durumlarla şampiyonluğun el değiştirebildiği spor ortamında bir oyuncuya loser veya winner demek için çok düşünmek gerek. CP3 sorunlu bir oyucudur ve bunun negatif etkisi olabilir ama bu onu sahada kötü bir oyuncu yapmaz.
 

Üst