NBA Geyiği

• Konbuyu başlatan Veysi Deniz Baskın
  • Başlangıç tarihi
Bu maçla beraber büyük ihtimal şampiyonluğu aldı Gsw. Bucks ve Heat ile 7 maç oynayan celtics in buradan seriyi çevirebilme ihtimali çok düşük bence. Diğer maçı kazansalar bile Chase center da 7.maçı kazanamazlar. Tatum da bir yıldız oyuncunun bu kadar gerizekalıca top kaybetmemesi gerektiğini umarım öğrenmiştir.

Celtics müthiş başladığı maçta ilk periyot sonundan itibaren 21-0 seri yiyerek verdi şampiyonluğu verdiler. Hiç sevmesem de gsw yi acayip bir hikaye oldu.

İki taraf da kazansa üzülmeyeceğim bir NBA Finaliydi benim için. Ancak maç sonu da gördüğümüz gibi çok daha duygusal bir şampiyonluk oldu WARRIORS kazanınca. Bir tarafta şampiyonluklara alışmış bir kemik kadro ve diğer tarafta yıllardır buraları oynamayı sabırsızlıkla bekleyen ama her seneyi hayal kırıklığıyla kapatan bir kadro varken bunun tersinin olması beklenir aslında. Ancak aynı kadronun bir şekilde dibi görüp yeniden zirveye çıkması da zirveyi görmenin ne kadar zor bir iş olduğunu onlara gösterdi sanırım.

Bu seneye şampiyonluk adayı olarak girseler de ilk 3 sıraya yazacağımız adaylardan değillerdi kesinlikle. Ama çok klişeleşen şampiyonun ruhunu hafife almama gereğinin yanı sıra bunun tam tersi posizyonda olan rakipleri ve rakiplerinin üstünde yaydıkları bunlar kaybetmez algısı da eşseğer etki yaptı bence play-offlara saha dışı olarak.

Kyrie 'nin 36 milyon dolarlık opsiyonu kullanmayıp 6 milyon dolara Lakers' a imza atacağı konuşuluyor. Durant 'te iyiyden iyi bağları koparmış nets front office ile eğer takımı dağıtırlarsa acayip bir draft hakkına sahip olacaklar önümüzde ki beş yıl ve bunun önceki beş yılda Cp3 ve wb takaslarında tüm geleceğini vermiş bir takım için acayip bir geri dönüş.
Dejonte Murray 'de Hawks a takas olmak üzereymiş bunun üzerine Gobert falanda çekerlerse bela bir takım olurlar.
Miami ve Portland Durant' i yoklayacak takımlar olarak görülüyor eğer Durant - Portland işi olursa Batı tekrar bir ayaklanır.

Kyrie 'nin 36 milyon dolarlık opsiyonu kullanmayıp 6 milyon dolara Lakers' a imza atacağı konuşuluyor. Durant 'te iyiyden iyi bağları koparmış nets front office ile eğer takımı dağıtırlarsa acayip bir draft hakkına sahip olacaklar önümüzde ki beş yıl ve bunun önceki beş yılda Cp3 ve wb takaslarında tüm geleceğini vermiş bir takım için acayip bir geri dönüş.
Dejonte Murray 'de Hawks a takas olmak üzereymiş bunun üzerine Gobert falanda çekerlerse bela bir takım olurlar.
Miami ve Portland Durant' i yoklayacak takımlar olarak görülüyor eğer Durant - Portland işi olursa Batı tekrar bir ayaklanır.

Brooklyn ve CP3 ile Westbrook ne alaka çözemedim.

Hawks da Murray'e yakınlaştı iyice dediğin gibi. Spurs'ün isteyeceği draft haklarını gözden çıkaracak kafadalar. Gallinari de masadaymış ki kabul edilebilir bir takas drafta yatmadan draft hakları toplamak isteyen SPURS için.

Kyrie ile ilgili haberler ise Nets'te kalmayı seçtiği (ya da beklenen ilgi gelmeyince şimdilik mecbur kaldığ) yönünde. Bu da Durant'in de ayrılmasına neden olup bir domino etkisine izin vermiyor.

Houston, Wall'un son sezon kontratından sadece 6.5 milyon USD kırabilip 40.9 milyona kontratından çıkmış. Wall'u da Clippers kapmış. Ucuza iyi bir kumar.

Brooklyn ve CP3 ile Westbrook ne alaka çözemedim.

Hawks da Murray'e yakınlaştı iyice dediğin gibi. Spurs'ün isteyeceği draft haklarını gözden çıkaracak kafadalar. Gallinari de masadaymış ki kabul edilebilir bir takas drafta yatmadan draft hakları toplamak isteyen SPURS için.

Kyrie ile ilgili haberler ise Nets'te kalmayı seçtiği (ya da beklenen ilgi gelmeyince şimdilik mecbur kaldığ) yönünde. Bu da Durant'in de ayrılmasına neden olup bir domino etkisine izin vermiyor.

Houston, Wall'un son sezon kontratından sadece 6.5 milyon USD kırabilip 40.9 milyona kontratından çıkmış. Wall'u da Clippers kapmış. Ucuza iyi bir kumar.
Wb ve Cp3 draft alırken neredeyse tüm draft haklarını verdi Houston sonrasında Harden takasında brooklyn den aldıkları draft haklarıda eğer Durant ayrılıp takım dağılırsa çok değerli hale gelecek.
Ben olsam İrving 'i seneye salary cap boşaltmak isteyen bir takıma salarım derdi bitmiyor herifin.

Hangi akla hizmet dj murrayi icin bu tip bir takasa giriyorlar anlamadim.
Iki sene uygun sozlesmeli ve allstar seviyesine ulasmis/yaklasmis bir oyuncu.

Wb ve Cp3 draft alırken neredeyse tüm draft haklarını verdi Houston sonrasında Harden takasında brooklyn den aldıkları draft haklarıda eğer Durant ayrılıp takım dağılırsa çok değerli hale gelecek.
Ben olsam İrving 'i seneye salary cap boşaltmak isteyen bir takıma salarım derdi bitmiyor herifin.
İlk yazında Houston'dan bahsetmeyince Brooklyn gibi anlaşılıyor ondan sordum. Evet, Houston'un önü açık görünüyor. Çünkü yakın zamanda bir takas yapmasa da Brooklyn bu takım sözleşme süreleri bitince dağılır. Yani bu sezon son sanşları olacak yüksek ihtimalle. Ardından uzunca bir süre belini doğrultamayabilir. Belleri doğrultamamaları da Houston lehine bir kısır döngüye neden olacak. 2024,2026 ilk tur draft haklarıyle muhtemelen değiştirecekleri 2025 ve 2027 ilk tur pick değiştirme haklarının sahibi olacaklar. Hiç bir şey yapmasalar bile 4 yıl boyunca lotaryadan en baba oyuncuları seçebilirler. Halihazırda Jalen Green, Alperen Şengün ikilisin en iyi tamamlayacak Jabari SMITH piyangosu da önlerine düştü. Elbetteki bu draft haklarının tamamını oyuncuya dönüştürmeyeceklerdir. Bu üçlüden bekledikleri verimi alırlarsa tecrübeli bir yıldız için birkaçından vazgeçebilirler. İşin ilginç yanı benzer bir durumu NETS Brooklyn'e ilk taşınıdğında da yaşamıştı. Garnett ve Pierce'i almak için tüm geleceklerini ipotek edip Boston'a altın tepside gelecek umudu verdiler. O takas konferans yarı finalinden öte bir şey kazandırmasa da doğru bir hamleydi taraftar çekmek için. Ancak Harden için bu kadar aset (.J.Allen ve Levert da dahil) vermek bugünden baktığımızda dönüştüğü Simmons, S.Curry, Drummond ve en iyi ihtimalle orta sıralardan olacak gibi gözüken 2 ilk tur draft hakkı gibi bile görsek fazla görünüyor.

Hangi akla hizmet dj murrayi icin bu tip bir takasa giriyorlar anlamadim.
Iki sene uygun sozlesmeli ve allstar seviyesine ulasmis/yaklasmis bir oyuncu.

Dejounte Murray'i tek başına organizasyonun kaderini değiştirecek oyuncu olarak görmüyorlar. Hazır değeri pik yapmışken değerli varlıklara dönüştürmek birincil stratejileri. POPOVICH'in sezon sonunda bırakma ihtimali hayli yüksek. Böyle bir durumda play-off kovalamayıp drafta yatacak bir takım kurmak için tam zamanı olacaktır. Greg Hocama bunu kabul ettiremeyecekleri için yine Gallinari idi dahil olursa J.Collins idi L.Walker, Vassell falan yine bir miktar suyun üstünde kalmaya çalışırlar bu sezon da.

Koc pop tabi kabul etmez, ben olsam ben de istemem. Walker bu sezon sinirli serbest, kalmaz buyuk ihtimalle ve istikrarsiz bir yetenek. Galli ihtimalini hic anlamadim hadi collins iki senedir akilda olan biri. Dj yanina biri takim icinden veya disaridan kesin eklenmeli bence ama dj yollamak cok ayri bir yol.

Koc pop tabi kabul etmez, ben olsam ben de istemem. Walker bu sezon sinirli serbest, kalmaz buyuk ihtimalle ve istikrarsiz bir yetenek. Galli ihtimalini hic anlamadim hadi collins iki senedir akilda olan biri. Dj yanina biri takim icinden veya disaridan kesin eklenmeli bence ama dj yollamak cok ayri bir yol.
Spurs neredeyse 20 yıl boyunca rekabetçi kalabildi bunu nba tarihinde yapabilen bir franchise yok en azından modern zamanlarda. Öyle bir kültür yarattılar ki Popovich'in emekliliğine yaklaştıkça biraz tanking yapalım dediler ama her oyuncu mu üzerine koyar bir şekilde playoff potasında kaldılar. Nba dinamiklerini yıkıp geçtiler artık bir reset atmak istiyorlar belli ki tekrardan üst seviyeye çıkabilsinler.Murray hazır Allstar da olmuşken takaslamak çok mantıklı çünkü elinde şampiyonluk çekirdeğini oluşturacak oyuncu yok. Murray yanına Giannis, jokic, doncic gibi isimleri alamadığın sürece 1.turdan öteye gidemezsin.

Mvp seviyesi isimler imkansiza yakin tabi, spurs icin olmaz yani. Gonul ister bari allstar seviyesinde bir ekleme olsun.

Bu sene tanking amaclandi mi emin degilim ama tarihte pek olmayan sekilde takaslar ve asset biriktirmeler gorduk. Atilim yapilacak diye beklerken daha cok beklersiniz gibi bir duruma donecek olay.

Durant takasını istemiş utanmadan İrving ile farklı bir takımda oynamaya sıcak bakıyormuş. Bunların birini Utaha diğerini Detroit e koyacaksın orada takılsınlar.

Serbest oyuncu pazarının resmi olarak açılmasıyla birlikte ilk günün bilançosu;

Brooklyn Nets

Patty Mills – 2 yıl, 14.5 milyon dolar

Nic Claxton – 2 yıl, 20 milyon dolar

Chicago Bulls

Andre Drummond – 2 yıl, 6.6 milyon dolar

Dallas Mavericks

JaVale McGee – 3 yıl, 20.1 milyon dolar

Denver Nuggets

Nikola JOKIC -5 Yyıl, 264 milyon dolar

DeAndre Jordan
Davon Reed – 2 yıl

Detroit Pistons

Marvin Bagley III – 3 yıl, 37 milyon dolar

Kevin Knox – 2 yıl, 6 milyon dolar

Houston Rockets

Jae’Sean Tate – 3 yıl, 22.1 milyon dolar

Los Angeles Lakers

Damian Jones – 2 yıl

Lonnie Walker IV – 1 yıl, 6.5 milyon dolar
Juan Tuscano-Anderson

Troy Brown Jr.

LA Clippers

Nicolas Batum – 2 yıl

Amir Coffey – 3 yıl, 11 milyon dolar

Memphis Grizzlies

Tyus Jones – 2 yıl, 30 milyon dolar

Ja Morant – 5 yıl, 193 milyon dolar

Miami Heat

Victor Oladipo – 1 yıl

Dewayne Dedmon – 2 yıl, 9 milyon dolar

Milwaukee Bucks

Bobby Portis – 4 yıl, 49 milyon dolar

Joe Ingles

Jevon Carter – 2 yıl

Wesley Matthews – 1 yıl

Minnesota Timberwolves

Kyle Anderson – 2 yıl, 18 milyon dolar

Karl-Anthony Towns – 4 yıl, 224 milyon dolar

New York Knicks

Isaiah Hartenstein – 2 yıl, 16 milyon dolar

Jalen Brunson – 4 yıl, 104 milyon dolar

Oklahoma City Thunder

Lu Dort – 5 yıl, 87.5 milyon dolar

Orlando Magic

Gary Harris – 2 yıl, 26 milyon dolar

Philadelphia 76ers

PJ Tucker – 3 yıl, 33.2 milyon dolar

Danuel House

Phoenix Suns

Devin Booker – 4 yıl, 214 milyon dolar

Portland Trail Blazers

Anfernee Simons – 4 yıl, 100 milyon dolar

Gary Payton II – 3 yıl, 28 milyon dolar

Sacramento Kings

Malik Monk – 2 yıl, 19 milyon dolar

Toronto Raptors

Chris Boucher – 3 yıl, 35.25 milyon dolar
Thaddeus Young – 2 yıl, 16 milyon dolar

Washington Wizards

Bradley Beal – 5 yıl, 251 milyon dolar

Anthony Gill – 2 yıl

Delon Wright – 2 yıl, 16 milyon dolar

Lakers tek tutması gereken adamı tutamamış :) Şimdi bir şekilde Kyrieyi alırlar, Kyrie-Lbj-Davis illaki iddaalı takım olur ama hiç yan parça kalmadı.

Cok onemli degil, detay sadece ama kismen dogru. Beal oyuncu opsiyonunu birakti ve max kontratini bu sezondan itibaren imzaladi.
Daha dogru ornek KAT 2024 senesinden itibaren yeni kontratina kavusacak.

Neyse zenginin parasi bizi gerdi 😀

Pelicans Zion'a 5 yıl için 231 milyon dolar vermiş. Bu yıld a çaylak kontratında ama gelecek yıldan itibaren bu parayı kazanmaya başlayacak. Akıl alır gibi bir risk değil Zion'a güvenmek. Hem de sanki herkes peşindeymiş gibi hemen uzatmak. Gelecek seneden itibaren kontratlar daha da uçacak ama Zion uçacak mıydı soru işareti.