NBA PLAY-OFF 2010

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Recep Fatih Sarımeşe' Alıntı:
ya kaan kural - murat kosova kim lan benim ömer üründül abim anlatacak maçları tadına doyamıcaz o zaman. zaten fizik gücüne takmış davisi-perkinsi görürse nolur bilemem.

Bütün maç boyunca kollektif basketbol der durur artık :) :) :) :)

@ Tugay, yapacak birşey yok.

Eğer Lakers'ın şampiyonluğunu konuşacaksan, 3.5 sene önce Memphis'in Gasol'un peşkeşine kadar uzanması lazım bu konunun.

Kobe mvp değil NVP. . .

Sonuç eğer orada Kobe'nin potaya gitmesini doğru olduğunu kim savunuyorsa, basketbolu bilmediğini düşünüyorum.

Burak Barut' Alıntı:
Sonuç eğer orada Kobe'nin potaya gitmesini doğru olduğunu kim savunuyorsa, basketbolu bilmediğini düşünüyorum.

Bence tercih meselesidir bu. Ben demiyorum ki Kobe en doğrusunu yapmıştır ama o anda vereceği bir karar vardı ve potaya gitti. Pozisyonda topun sahibi Kobe olunca potaya gitmiş gitmemiş pek farkı yoktur, zaten sayıyı alacaktır.

Yani Kaan'ın ortaokul ile bağdaştıracağı kadar yoktu pozisyon...

Tugay, Kobe'den beklentiler o kadar büyük ki, Murat Kosavalı'da maç içinde ağlıyordu zaten ' bu kobe mi ' tarzı söylemleriyle.

Orada topu tutup beklemesi beklenir genel olarak, topu alıp gitmesinin çaylak oyuncuların yapacağını düşünmüş ve o da anlık heyecanıyla öyle değerlendirme yapmıştır.

Bence bunu Bostonlu olduğuna değerlendirmek yanlış.

En iyi şekilde mücadele ettiği için takımımla gurur duyuyorum.. Tabi zaten sevmediğim Lakers'a olan nefretimde tavan yaptı.. Bu kadar itici bir takım daha olamaz herhalde.. Zaten bana göre Nba'nin fener'idir Lakers :)

Ş.Saadet Ünal' Alıntı:
En iyi şekilde mücadele ettiği için takımımla gurur duyuyorum.. Tabi zaten sevmediğim Lakers'a olan nefretimde tavan yaptı.. Bu kadar itici bir takım daha olamaz herhalde.. Zaten bana göre Nba'nin fener'idir Lakers :)
renkler sarı lacivert gasol ve artest gibi itici oyunculara sahipler. ;)

Orada potaya gitmeyen oyuncu acemi oyuncudur arkadaşlar neyin hesabını yapıyorsunuz? Şimdi orada topu Vucacic alsaydı sizce potaya mı giderdi? Yani 175 Play off maçı, 7 kez NBA final serisi oynamış Kobe son saniyede nasıl davranılacağını bilmiyor Kaan mı biliyor :) Demek ki Vucacic, Kobe den daha büyük oyuncu:) Maçın mümkünse son dakikalarını tekrardan izlemeye çalışın. Kaan kopmuş o esnada. "Kobe büyük hata yaptı" diyor. Fauller atılırken kafasına dank etti "a tabii gene faul yaparlardı Kobe'ye" dedi.Murat Kosova da " ama 5 saniye yemiş olurdu" dedi. Onun konsantrasyon dağıldı, sanıyor ki kalan saniyeler Kobe top dolaştıracak set hücumu yapacak.(çünkü o faul olayı olmadan önce Boston faul yapmayıp savunma yaptığından hala aynısı olacak sandı sanırım).

Yani o pozisyonda potaya gitmeyen oyuncu ya çaylakdır yada basketbolla alakası olmayan biridir.

Burak Gasol'un Lakers'a gelişi ile ilgili en son konuşulacak yer Boston-Lakers maçı sonrasıdır. Çünkü Boston'da Minesota'ya tecvüz etti üstüne yetmedi Ray Allen alındı. Üstelik Garnett Minesota'dan Boston'a geçerken sözleşmesindeki rakamlarda düşürüldü. Gasol sözleşmesinde yazan rakamın aynısını Lakers'dan almaya devam etti. Zaten sende bilirsin Salary cup yüzünden lüx vergisi vermemek için klüpler kolay kolay 2 den fazla üst düzey oyuncuyu kadrolarında tutamazlar. Pierce, KG, Allen üçlüsü, lüx vergisine takılmadan kurulabilecek bir kadro değil.

Ya o neyse de bence yıllarca bir daha izleyemeyeceğimiz 7 maçlık basketbol resitali seyrettik. Bizim konuştuğumuz, son saniye Kobe potaya gitmelimiydi? Gasol kızmı erkekmi? Memphis'e Jerry West'mi tecavüz etti?gibi belli konu başlıkları:) Anın tadını çıakralım arkadaşlar. Bu arada L.A.'yi dağıtmış lakers fanları:)

O zaman Claveland'ı destekleyin sizler gençler. Bursalımısınız da Boston'u destekliyorsunuz?

faulleri atmış falan umrumda değil değinildiği üzere.. allah belanı versin diyorum sasha.. milyon dolarları al 1er dakika oynayarak, mükafatın da bu olsun.. çok içten diledim bunu, ohhh..

maria+sasha.jpg

Perkins olsaydı kopup giderdi şu maç ya ne demeli şimdi.. ikisi de haketmişti diyerek avunalım.. bu muhteşem maç da hafızalarımızda bir eşsiz bir güzellik olarak yer edecek tabii..

Tugay EREN' Alıntı:
[quote="Ş.Saadet Ünal":1ihsspht]En iyi şekilde mücadele ettiği için takımımla gurur duyuyorum.. Tabi zaten sevmediğim Lakers'a olan nefretimde tavan yaptı.. Bu kadar itici bir takım daha olamaz herhalde.. Zaten bana göre Nba'nin fener'idir Lakers :)
renkler sarı lacivert gasol ve artest gibi itici oyunculara sahipler. ;)[/quote:1ihsspht]

NBA'in feneri mi yoksa ŞAMPİYON'u mudur Lakers görmüş olduk ! ;) Çatırdıyor ortalık.

Ayrıca; itici oyuncu arıyorsanız Boston'dan iyisini bulamazsınız. Rondo,Pierce,Davis,Perkins,Wallece ve Garnett...

Ne kadar ojeli de olsa Ray Allen'ı severim. :)

35731_1421317086015_1025314515_31228630_8199603_s.jpg

Bizim yüzük nasıl ? 3 galibiyet alana bunu veriyorlarmış. :)

Yalnız Tugay oyunculara bu yüzük takılmıyor.Sadece Celtics fans takıyor. :)

Finalin ertesi gününde NBA Stüdyo programında Kaan Kural Boston Celtics T-Shirt'ü giymişti. Anlaşılan çok canı yanmış çok... :)

Finalin ertesi günü bugündü .Bugün Nba stüdyo mu vardı? ;)

Bir de şöyle düşün Tugay, sen şampiyon olmadığında formamızı giymiyor musun?

Ben Fener şampiyon olacak diye maçtan önce Galatasaray formamı giyip dışarı çıkmıştım.Bursa şampiyon olunca da fark etmedi.Böyle günler de takımına olan sevgini göstermek için giymiştir.Altında fazla bir şey arama derim...

Hüseyin Çıtak' Alıntı:
Finalin ertesi günü bugündü .Bugün Nba stüdyo mu vardı? ;)

Bir de şöyle düşün Tugay, sen şampiyon olmadığında formamızı giymiyor musun?

Ben Fener şampiyon olacak diye maçtan önce Galatasaray formamı giyip dışarı çıkmıştım.Bursa şampiyon olunca da fark etmedi.Böyle günler de takımına olan sevgini göstermek için giymiştir.Altında fazla bir şey arama derim...

Evet Hüseyin NTVSpor'da 21:30 itibariyle canlı olarak NBA Stüdyo vardı, izledim.
Hatta şu anda tekrarı var.

Madem NTV'de yorum yapıyor, maçları yorumluyor tarafsız olduğunu belli etmek zorundadır. Ben Galatasaraylıyım ve kim şampşyon olursa olsun o gün formamı giyerim ama milyonların izlediği bir kanalda yorumcu değilim...

Bu adam bütün formaları giyiyor yahu :) Sezon boyunca Lakers t-shirt'ü giymedi mi hiç?

İngiltere maçını izliyordum kaçırmışım.Sağol bilgi için...

Hüseyin Çıtak' Alıntı:
Bu adam bütün formaları giyiyor yahu :) Sezon boyunca Lakers t-shirt'ü giymedi mi hiç?

İngiltere maçını izliyordum kaçırmışım.Sağol bilgi için...

Tüm takımların T-Shirtlerini giyiyor eyvallah da final serisinden yaklaşık 12 saat sonra şampiyon takımın T-Shirt'ünü giymesi daha etik olurdu ki tam aksine, biraz inat ve restleşme gibi kaybedenin yani Boston T-Shirt'ü giydi... =)

Programı izleyemediğim için hangi psikoloji de olduğunu bilmiyorum.Haklı olabilirsin.

İçerisinde Galatasaray olduğunda bende bu konulara takılırım da sadece Galatasaray için olur.Diğer desteklediğim takımlar için çok fazla takılmam. :)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...