Orlando Magic

Dün gece 76ers maçında vurduğu smaç çok güzeldi.Sanıyorum ilk periyod oynanıyordu.Belki Nba.com maç özetlerinde vardır videosu yada Youtube'da.

Orlando iyi yaptı bence. Hido'nun mevkisi boştu onu yerleştirdiler. Ama point guard olarak Nelson vardı ve takım iyi gidince Arenas'ı monte edemediler oraya. Hesapta takımın ilk başta tökezlemesi ve Arenas'ın ilk 5e geçmesi vardı. gerçi bu elbet olacak ama ne zaman bilmiyorum. Şu an SVG net bir biçimde korkuyor bu hamleyi yapmak için. Ama şampiyonluk istiyorsan risk alacaksın arkadaş Nelson'la şampiyonluğu bırak konferans finalini göremessin Doğu'da. Şu an işler iyi gidiyor filan hikaye hepsi bunların. Bu takımın Miami'yi yenmesine imkan yok Arenas ısınmadığı sürece. (boston'a hiç değinmedim daha) Arenas gibi oyuncun varsa oynatacaksın bu kadar basit. Sistemmiş filanmış anlatamazsın yönetime. Adamlar 22 milyon dolar veriyor sen 10 dakika oynatıyorsun. Yönetim şutlar valla. Bütün koçlar da bu kadroyla çalışmak için Florida'ya akın eder böyle bir durumda. En başta da kardeşi gelir :)

Jameer'li,Q-Rich'li bir takas yapıp 4-5 oynayabilen bir oyuncuyla bir de Arenas'ın arkasına bir oyuncu almayı kovalasalar fena olmaz.Mesela Ersan 5 oynayamasa da bence cuk oturur Orlando'ya.Hem şutör,hem Howard kenardayken ribaund eksiğini giderebilir,fena savunmacı da değil.

Şu andada takım iyi falan gitmiyor bence.2 maçtır yeniliyordu takım.Dünde Sixters gibi bir takımı nasıl şansa bala yendikleri ortada.

Howard fual sorununa girdiği anda her şey boş Orlando için.Furkan'ın dediği gibi muhakkak bir şekilde yedeklemeliler o bölgeyi.

Bilmiyorum bu NBA'deki takım sahipleri nasıl insanlar ama benim koçum yıllık 22 milyon verdiğim adamı oynatmasa ciddi ağzını burnunu kırardım.Hee 22 milyon verdiğim oyuncu böyle oynadıktan sonra önce onun soyunma odalarına soktuğu silah kolekyonunu yutturur sonra koça giderdim.

Dwight Howard'ın son 5 maçtaki performansı :

24.2 sayı - 16.2 ribaund - 2.6 blok - 1.6 top çalma - 1.4 asist

Gerçi her ne kadar sezon ortalaması da buna yakın olsa da iyi bir istatistik..

Cavs'ı yendiler bu arada 103 - 87..Hido 9 sayı - 6 ribaund - 6 asist...

bu D12'ye Los Angeles Lakers forması giydirme zamanı geliyor galiba.. :)

ama hala post up zayıf hala zayıf bi adam 5 sene de nasıl geliştiremez oyunun o yönünü akıl alır gibi değil.. paslar desen keza o da öyle hücum yönünde hiç bi gelişme yok 5 yıl önce neyse hala o..

Levent Öktener' Alıntı:

ama hala post up zayıf hala zayıf bi adam 5 sene de nasıl geliştiremez oyunun o yönünü akıl alır gibi değil.. paslar desen keza o da öyle hücum yönünde hiç bi gelişme yok 5 yıl önce neyse hala o..

Giderken Hedo'da gitsin fisher ile olmaz bu iş ;)

Levent Abi bunu şimdi okudum da, son Magic-Lakers maçında pişman olmuşsundur bunları yazdığına :)

Carmelo maç öncesinde Avrupalı oyuncuları küçümseyip Hido'yu tanımadığını falan söylemişti. Gerekli cevabı almıştır umarım.. Hido 17 sayı 11 ribaund
Maçı da Orlando kazanmış deplasmanda..

Orlando'nun Dwight Howard'ı kaybetmemek adına bir hamle yapacağı ve yanına bir star getirerek yeniden contender olmak istediği hep söyleniyor..Onların da güz Chris Paul de ama verecek bir şeyler bulamıyorlarmış.. J.J Reddick, Nelson falan verebilirlermiş ama Hornets dönüp bakmamış bile.. Bence Orlando, D.How'u vermeden hiç bir şekilde CP3 ü falan getiremez oraya.. Jameer Nelson kim ki.. CP3 ligin tartışmasın en iyi PG si, Jameer ilk 15 e giremez. Reddick zaten malum.. Hedo ve Arenas'ın kimse yüzüne bakmaz.. Orlando çok zor durumda kaldı.. İsteseler de Howard ı tutamazlar, en fazla Carmelo işine döner, mecburen gider..

Onlar Rashard Lewis'e ligin en pahalı 2. kontratını verdikleri gün bittiler.. Bundan sonra hep aşağı gidecekler, yükselme şansları kalmadı.

canım orlando'nun diğer starı arenas değil mi?:D:Dvalla orlando hiçbir hamle yapamaz..yatsınlar dua etsinler arenas eski günlerine dönsün..yok dönmezse lewis'danyedikleri kazığı bile özleyecekler..ray allen ve kevin garnett:)))onların bence 1 yıllık barutları daha var..nasıl olur bilmiyorum ve bir denesinler..howrd boston'a gideceğine boston howard'a gelsin:)

Orlando Magic'in "amnesty clouse" hakkını kullanacağı oyuncuyu açıklamaya gerek yok :) .Ama o absürd kontrattan kurtulsalar bile gelecekleri çok karanlık.Özellikle kontağı hafiften kapatmaya başlayan Hidayet'in daha fazla göze batacağı bir sezon izleyebiliriz...

Arenas'ın bulacağı takım bence dengeleri değiştirebilir Nba'de. Sonuçta Jack Vaughn değil bu herif. Yıllık 3 milyona yedekten gelecek bir Arenas her takımda fark yaratır.

Arenas'ın bulacağı takım bence dengeleri değiştirebilir Nba'de. Sonuçta Jack Vaughn değil bu herif. Yıllık 3 milyona yedekten gelecek bir Arenas her takımda fark yaratır.

Bence de dengeleri değiştirir.Şampiyonluğa oynayacak bir kadroyu o kategoriden çıkarabilir mesela :)

Eski zamanlarıyla alakası yok Deniz,acayip acayip tercihleriyle takımı da baltalar.3 milyona kenardan gelecek biri için güzel tercih denilebilir belki ama fark yaratacağını düşünmüyorum.