Serie A

Mancini ve Mourinho zamanlarını kıyasladığımız zaman söylediğinin aksine hücum yönündense savunma bazında İnter'in büyük yol kat ettiğini görebiliriz. Mancini'nin İnter'de çok büyük başarılar yakalayamamasının sebebi zaten savunmadaki sıkıntılardı. Jose bu sorunları aştı, takıma önde pres yapmayı daha iyi öğretti, İbrahimovic'i daha iyi kullandı. Bunun adı hücumda daha farklı oynatmak ise öyle ama, savunma da çok daha iyi olduklarını hatta dünyada bu konuda en iyi takımlardan biri konumuna geldiklerini bilmeni isterim.

Büyük olasılıkla pek izlememişsin İnter'i, skorlara göre yapmışsın yorumunu. Ben Jose geldiğinden beri İnter'i 10'un üzerinde izlemiş, geçen senelerden beri üzerine derin analizler yapmış, Mancini hatta Zacheroni -çocukluk yılları- zamanından beri takip eden, Moratti'nin nasıl bir adam olduğunu iyi bilen bir adam olarak senin daha fazla hücum oynayamazlar lafını komik buldum açıkçası. Daha fazla hücum oynayamazlar demek saçma, sadece kulüp kültürü ve hocanın felsefesi ile alakalıdır bu. Kaldı ki İnter en başlarından beri İtalya'da hücum futbolunu benimsemiş ender kulüplerdendir.

Berk Tuna Tertipli' Alıntı:
Mancini ve Mourinho zamanlarını kıyasladığımız zaman söylediğinin aksine hücum yönündense savunma bazında İnter'in büyük yol kat ettiğini görebiliriz. Mancini'nin İnter'de çok büyük başarılar yakalayamamasının sebebi zaten savunmadaki sıkıntılardı. Jose bu sorunları aştı, takıma önde pres yapmayı daha iyi öğretti, İbrahimovic'i daha iyi kullandı. Bunun adı hücumda daha farklı oynatmak ise öyle ama, savunma da çok daha iyi olduklarını hatta dünyada bu konuda en iyi takımlardan biri konumuna geldiklerini bilmeni isterim.
Büyük olasılıkla pek izlememişsin İnter'i, skorlara göre yapmışsın yorumunu. Ben Jose geldiğinden beri İnter'i 10'un üzerinde izlemiş, geçen senelerden beri üzerine derin analizler yapmış, Mancini hatta Zacheroni -çocukluk yılları- zamanından beri takip eden, Moratti'nin nasıl bir adam olduğunu iyi bilen bir adam olarak senin daha fazla hücum oynayamazlar lafını komik buldum açıkçası. Daha fazla hücum oynayamazlar demek saçma, sadece kulüp kültürü ve hocanın felsefesi ile alakalıdır bu. Kaldı ki İnter en başlarından beri İtalya'da hücum futbolunu benimsemiş ender kulüplerdendir.
Siyah yaptigim yerlere dikkat. Dunyada su an savunma-Hucum futbolunu en iyi benimseyen takimlardan biri Barcelona Ve Manchester United. Inter ise daha fazla hucum oynayamaz. Eger savunmasina daha cok agirlik vermis ise. Italyan Milli takimi olsun Italyan futbol kulupleri olsun. Savunmaya daha cok agirlik verirler. O yuzden Italyan futbolundan daha cok dunyaca unlu savunmacilar cikar. Cannavaro olsun Matterazi olsun bunlar dunyaca unlu tanilmis savunmacilar. O yuzden belirli bir yere kadar getirmis Jose Ofans futbolu Inter'e. Daha iyi ofans oynamalari icin. Daha cok spektakuler futbolculari olmasi lazim interin. Saydigim diger kuluplerde var bu isimler. Mesala Barca'dan Messi, Manu'dan Ronaldo.
Umarim birseyleri anlatabilmisimdir

Saygilar

Salih GOZMEN' Alıntı:
[quote="Berk Tuna Tertipli":uivweva5]Mancini ve Mourinho zamanlarını kıyasladığımız zaman söylediğinin aksine hücum yönündense savunma bazında İnter'in büyük yol kat ettiğini görebiliriz. Mancini'nin İnter'de çok büyük başarılar yakalayamamasının sebebi zaten savunmadaki sıkıntılardı. Jose bu sorunları aştı, takıma önde pres yapmayı daha iyi öğretti, İbrahimovic'i daha iyi kullandı. Bunun adı hücumda daha farklı oynatmak ise öyle ama, savunma da çok daha iyi olduklarını hatta dünyada bu konuda en iyi takımlardan biri konumuna geldiklerini bilmeni isterim.
Siyah yaptigim yerlere dikkat. Dunyada su an savunma-Hucum futbolunu en iyi benimseyen takimlardan biri Barcelona Ve Manchester United. Inter ise daha fazla hucum oynayamaz. Eger savunmasina daha cok agirlik vermis ise. Italyan Milli takimi olsun Italyan futbol kulupleri olsun. Savunmaya daha cok agirlik verirler. O yuzden Italyan futbolundan daha cok dunyaca unlu savunmacilar cikar. Cannavaro olsun Matterazi olsun bunlar dunyaca unlu tanilmis savunmacilar. O yuzden belirli bir yere kadar getirmis Jose Ofans futbolu Inter'e. Daha iyi ofans oynamalari icin. Daha cok spektakuler futbolculari olmasi lazim interin. Saydigim diger kuluplerde var bu isimler. Mesala Barca'dan Messi, Manu'dan Ronaldo.
Umarim birseyleri anlatabilmisimdir

Saygilar[/quote:uivweva5]

Merhabalar, bende sizin yazdıklarınızın aynısını savunuyorum ancak dediğim gibi asla daha iyi hücum yapamazlar demek yanlış. Ellerinde Jose gibi bir hoca var, dünyanın en iyi forveti -bana göre- İbrahimovic var, Cambiasso, Maicon, Julio Cesar gibi yıldızlar da var. 1-2 efektif futbolcuyla çok daha iyi olurlar. Düşüncelerini herkes umarım sizin gibi saygı çerçevesinde yazar.

Arkadaşlar bu tür düşüncelerinizi özel mesaj ile iletmeniz daha doğru olur. Böylece konu başlığı amacından uzaklaşmaz.

Gerekli açıklamayı özel mesaj aracılığı ile yapacağım.

İnter bu hafta Bologna'yı 2-1 ile geçti ve artık şampiyon oldu bile desek yalan olmaz..

Şu İnter'i şu Milan'ı şu Juve'yi İngiltere'ye,İspanya'ya koysalar kesinlikle şampiyon olamayacak durumdalar mevcut futbolla..Bu yüzden İtalya Ligi'nde kalitenin azaldığını düşünüyorum artık..Eskiden Juve-Milan-İnter çekişmeleri vardı da belkide Avrupa'nın en iyi çekişmesini bu 3 takım yapardı..

Ben dün akşam İnter - Roma maçının tamamını izledim harika bir maç oldu. Maç 3-1'den 3-3'e gelmeseydi daha harika olurdu ama kısmet değilmiş.
Roma oynadığı oyunla galibiyeti fazlasıyla hakketti. Balotelli efendi kendini bir dalgıç gibi yere attı Rizolli'de ona kanıp hatalı bir penaltı verdi maalesef. Balotelli'ye dün acayip gıcık oldum kendisini yere atınca dahada gıcık oldum. Ama kendisini yere atmasına çokta şaşırmamak lazım nede olsa o'da sahtekar Adriano'nun takım arkadaşı. Maçın berabere bitmesine gerçekten çok üzüldüm De Ross'i son anlarda o golü kaçırmasaydı kesin kazanacaktık.

ben dün maçta romadaki pizarroyu çok beğendim çok iyi oyuncu tamda bizim takıma uyan futbolu var ve çok milimetrik paslar yapan biri...
en büyük sıkıntımız olan savunmadan top çıkarma ustası..

Bu hafta Catania 4-0 kazanırken Mascara rakip kaleciyi maskara eden bir gol attı deyim yerindeyse, video vardı ama görüntü kalitesi düşüktü araştırırsanız bulabilirsiniz sanırım yani izlenilmesi gereken bir gol mutlaka orta sahadan Allah ne verdiyse vuruş stili ile birlikte top kaleye giriyor :) Mascara maçtan sonra kariyerimin en güzel golunu attım demiş.Ben de atıyorum böylesini ama fark var işte halısaha ve Serie A.

Mascara'nın golünü gördüm ve futbol sahalarında ender görülecek gollerden biriydi gerçekten.Haftanın golü seçildiğinden eminim ve şimdiden yılın golü adaylarından biri haline gelmiştir bile..:)

Lazio - Roma maçı neydi bee. :) Tam 6 gol, 3 kırmızı kart..

Fazla analize gerek yok ama tam derbi oldu, güzel ve zevkli bir maçtı.. Ayrıca skoru merak edenlere hemen söyleyelim, Lazio 4 - 2 aldı maçı...

İlk yarıda özellikle Roma direkten dönen topuyla , çizgiden çıkan topla olsun daha iyi oynadı skora rağmen..Lazio'nun ilk golünün daha korner kararı yanlış olmasına rağmen ikinci golleri ayakta alkışlanacak türdendi..İkinci yarı ise Lazio daha iyi başladı ve 3-1'den sonra da maç Lazio'nun lehine biteceğini açıkça belli etti..Lichsteiner için de anektod geçmeli , küçükken çok kavga ediyor diye psikolojik tedavi görmüş bir isim.. :) Mexes'i de unutmamalı , atılacağı daha birkaç dakikadan beri belliydi..Roma'nın da aslında ikinci golü çok iyi bir kafa vuruşuyla geldi ama yedikleri 4.gol resmen komediydi..Tabiri caizse Kolarov yürüye yürüye geldi golü attı..

O artık farklı!

İtalya Ligi Serie A takımlarından Roma'nın kaptanı Francesco Totti Serie A'nın en seçkin golcüleri arasına girdi.
İtalya Ligi Serie A'nın 32. haftasında Roma'nın sahasında Lecce'yi 3-2 mağlup ettiği karşılaşmada 2 gol birden atarak yıldızlaşan Totti, bu gollerle İtalya Ligi Serie A'daki 175. golüne imza attı. Totti Serie A'daki ilk lig golünü 4 eylül 1994'te Foggia takımına kaydetmişti.

Goller İsim Ülke Maçlar
274 Silvio Piola ITA 537
225 Gunnar Nordahl SWE 291
216 Giuseppe Meazza ITA 367
216 José Altafini BRA/ITA 459
205 Roberto Baggio ITA 452
190 Kurt Hamrin SWE 400
188 Giuseppe Signori ITA 344
184 Gabriel Batistuta ARG 318
178 Giampiero Boniperti ITA 444
175 Francesco Totti ITA 413

-----------------------------------------------------------

Totti; büyük bir usta, büyük bir yıldız...

İşte değeri !..

Ibrahimovic'in bonservis bedeli belli oldu! Inter'in İsveçli yıldızı için kulüp başkanı Massimo Moratti La Gazetta Della Sport'a önemli bir açıklama yaptı. Moratti Ibrahimovic'i satabileceklerini ve pazarlıkların 84 milyon avrodan başlayacağını söyledi.

Geçtiğimiz Salı günü 27 yaşındaki yıldız oyuncunun menajeri Mino Raiola'nın kulüp direktörü Marco Branca ile bir araya gelmiş ve futbolcunun durumu hakkında yönetimden bilgi almştı.

Bu açıklamadan önce Barcelona ve Real Madrid cephelerinden yükselen "Ibrahimovic ile ilgileniyoruz" seslerinin ise transfer döneminde nasıl bir hal alacağı merak konusu.

zlatan_ibrahimovic.jpg

Zlatan'ın gitmesi , İnter'in gelecek yıllarda Serie A umutlarına büyük darbe vuracağını bildiğinden , Moratti böyle bir fiyat biçme gereği duymuş bana kalırsa..

İnter'in şampiyonluğu kesinleşti bu arada..

Bu arada Juventus önümüzdeki sezon için Werder Bremen takımından Diego ile kesin olarak anlaştı..

Bizi şampiyonluk yolundan üçüncülüğe getirenler utansın :).Hala 2. olabilme şansımız var mı tam bilmiyorum ama Milan'ın yenilmesini gönülden istiyorum.

Sıktı artık İnter. Üst üste şampiyon oluyorlar. Zaten şike skandalının ardınan Serie A bana cazip gelmemeye başlamıştı. Ligin prestiji yerlerde.

Inter takımı önümüzdeki sezon için Genoa'dan golcü oyuncu Diego Milito ile orta saha oyuncusu Thiago Motta'yı transfer ettiğini açıkladı..

Bu arada Juventus takımı da Real Madrid'de oynayan defans oyuncusu Cannavaro ile 1 yıllık anlaşma sağladı..