T-Mac ile New York Şampiyonluk Yolunda. . .

Evet bir konu açılmamış takımımız için ama açma vakti geldi artık, bu alanda sık sık konuşacağız esas adamı Rick Adelman fanları da seyredecekler. :)

New York'un 19 şubat 2010'dan sonra ki kadrosu:

David Lee
Al Harrington
Wilson Chandler
Danilo Gallinari
Chris Duhon
Toney Douglas
Jonathan Bender
Eddy Curry
Brian Cardinal
Sergio Rodriguez
Eddie House
J.R. Giddens
Bill Walker
*Cuttino Mobley ( takımın abisi :) )

veeeee

Traaaacyyyy McccGrraaadddyy. . .

yazın ki takas için de new york team 32 m $'lık solary açmış bulunuyor, LeBron'u free Agents olduktan sonra o da gelecek diye umuyorum onun yanında, Amare Stoudamire veya onun tarzında pf,bir de rajon rondo ayarında pg aldık mı şampiyonluk yolunda kimse tutamaz beni.

Başlığı şampiyonluk yolunda diye açıyorum bu sezon şampiyon olmamız imkansız ama ilerisi için neden olmasın ;)

Kadro ahım şahım kadro değil ama yazın ki yapılacak transferler sonrası Knicks seneye ya da ileri ki 3-4 sezon sonra şampiyonluk yarışında bende varım diyebilecek duruma gelecektir.

Yarın ki Okhlama City-New York maçında Tracy oynar mı acaba çok merak ediyorum.

Bu kalp artık bu başlıkta atar. . .

new york'un önünde iki seçenek var. Cap olayını hesaplamadan bi lebron bi Bosh bi t-mac bi de Rondo tipi guard demek olmuyo Burak Bey rakı da açalım mı :) New York eğer iki maximum verirse draft pickler hariç minimum kontratın ötesine çıkamıyor. Eddie house, Toney Douglas ikilisiyle bu iş olmaz. Ilk seçenekte tek yıldıza max verip kalanla 16liranin 7-8i kullanılır uzun için. (hatta kafalanırsa lee için). T-mac'e de 3-4 lira verip kapatmaya çalışılır. Seneye Curry'nin 11'liralık kontratı bitince elimizde tam 16 lira olacak yani max parası. Bunla da Horford, melo , parker gibi adamlardan birine max verilir hatta Lebron alınıp lee ile tmac kalırsa parker'a 10 lira verilip kalan 6 lirayla uzun alınır extradan. Bu yöntemle hem Curry'nin patates kontrtı esneklik sağlar. Hem takımın oturması için bi sene geçmiş olur. Dezavantaji ise mid level kullanılamaması.
Diğer yöntemde ise NYK 2 max verirse kadro baya daralıyo. Ama sezon ortasında Curry'nin kontratına karşı bişeyler alırsa iş yoluna girer. Ayrıca bu senaryoda 2011 yazına dolu caple girileceği için mid level kullanılabilir.
Oklahama ise bu yaz maximum verecek durumda ve 1,2,3 numaraları yedeğine kadar süper. Bi Chris Bosh patlatırlarsa acaip bi takım olurlar. Ama gidip Lee'ye 12-13 lira verip sonra kısaların çaylak kontratı bittiğinde 3 kuruşun hesabını yaparlarsa onlar için kötü olur.

New York Knicks:31 Okhlama City:25

Tracy McGrady: 8 dakika sahada kaldı şu ana kadar. 10 sayı,1 ribaunt,3 asist!

Özlemişim. . . :(

12 sayı oldu t-mac. İlk rox-knick maçını merakla bekliyorum eğer bu sezon oynanmadıysa...

17 dakika

19 sayı,2 ribaunt,3 asist,1 top çalma.

Bence şimdi;bu adama inanmayanlar utanmalı, hatta bugün kü grant hill'in yaptığını yapar,o lose bir oyuncu diyenler oturup düşünmeli değil mi sayın Kaan Kural.

Valla, merak edilecek birşey yok aslında Deniz, Adelman vicdan azabından ölür herhalde... :)

Eyvallah Tugay sağ olasın kardeşim, maçı ntv ya da ntv spor verirse işte o zaman on numara olur.

Maçı izlediğim kadarıyla gözlemlediğim bir nokta bu takımın skorer pg değil de takımı oynatıcak pg'ye ihtiyacı var, rajon rondo misali, o tarz bir oyuncu bir onun yanında içeriden etkili olabilecek amare tarzında pf alınabilirse bu takımı kimse tutamaz.

Thunder : 121 - 118 : Knicks

Durant coştu yine.. :)

T-Mac'i izleyelim dedik yine alamadık gözlerimizi Durant'tan.

Rockets'da izleyemediğimiz yıldızı iyisiyle,kötüsüyle en azından izleyebiliyoruz artık. Elinden geleni yapmaya çalışan bir oyuncu olduğundan umarım başarılı olur.

Adam daha ne yapsın en önemli dakikalarda koçu oynatmadı gitti takımın en çok ihtiyacı olduğu anlarda benchte oturttu

32 dkda 26,4,5'den daha ne yapabilirdi yeni takımıyla daha ilk takımı,ayrıca rocketsta giydiği 3-4 dk'lık 2-3 maçı saymazsak aşağı yukarı 10 aydır uzun süre sahada kaldığı maç yoktu, herşeyiyle 10 numaraydı, aradan 4-5 maç geçsin o zaman Durant'ın adını hatırlar mısın. ;)

New York'taki en büyük eksikler; takımda takımı oynatacak,topu dönderecek ilk 5'te başlayabilecek pg yok,Aaron Broksa gelse ne olur diyeceğim ama rockets'ta artık o bir süperstar bırakmazlar ama derrick rose,rajon rondo neden olmasın..Ayrıca lamar odom tarzında maçın gidişatına göre sf ya da pf konumuna gelebilecek bir oyuncu da şart micheal beasley tam aranılan adam aslında ama onunda gelmesi imkansız. Herşeyden önemlisi sadece pota altından sayı David Lee ile olacak iş değil. pf-c oynayan amare gibi ego bir isim kesinlikle şart star bir oyunuc şart. Nene hilario,noah,t.chandler.

r.rondo-m.beasley-(amare-t.chandler-nene-noah)

bu 3 oyuncu gibi aynı özelliklere sahip oyuncular takıma takviye edilsin. En kötü ihtimal yarıfinal-finaldir.

32 m $ solary hiçte az değil,yazı bekliyoruz.

duhon bu sene rezalet top oynuyor. House ise her maç böyle oynamaz. Bence Toney Douglas'ı artık ısındırmaları lazım ufaktan.
Bir de birşey soracağım. Tmac uzatmada neden kenarda oturdu uzun süre ? Adam canavar gibi top oynarken kenara hapsetmenin gereği ne?

Şu anda tam olarak ritimini ayarlayamıyormuş kendisi.Kendini çok zorladığında sakatlığın nüksetme ihtimali nedeni ile koçuyla iletişim halinde süreleri ayarlıyorlarmış.T.Mac'ı uzun vadeli planları içinde düşündüğü belli New York'un o yüzden yeni br sakatlık istemiyorlar.Zaten yeni bir sakatlık Tmac'ın basket hayatının sonu demek başka bir şey değil.

new york iki adet max. verince t-mac'i nasıl kadroda tutacak ki? Veteran minimumla mı ?

Yüzdüler yüzdüler kuyruğuna girdiler maçın en önemli anlarında kenarda oynatmak saçmalamaktan başka birşey değildi... Ritmini ayarlamaktan ziyade, moladan sonra kaç defa kenardan başlanıldı ve hiç t-mac'e yönelik set çizilmedi, new york'ta şutör varda bizim mi haberimiz yok? maçın bitimine 6 sn kalmış son topu eddie house'a kullandırıyorsun, son saniyede winner özelliği olan bir oyuncu yok new york'ta. tercih edilmesi gereken en mantıklı isim t-mac'ti ama benchte oturtmayı tercih ettiler,vardır bir bildikleri. Bakalım ileride neler olacak ama ilk maç için 32 dk sürede az bir süre değil. Maç başına 36-4o dakika ortalamayla oynatırsan max. verimi alırsın, +40 dk üzeri oynatmak yarardan çok zarar verir.

İyi yoldayız iyi.

Deniz, t-mac yüzük takmak için ne gerekiyorsa yapacak kariyeri için, zaten ortalamarı bu sezon sonunda 27 sy,5 rib,5 as civarında olur. LeBron'la birlikte oynamak istediğini duymuştum,yüzük takmak istiyorum falan diyordu. O yüzden bu sezon yüksek istatistikler tutturup kadrosu güçlü bir takımdan trade bekleyecek ya da new york'un birkaç gerekli yıldızla şampiyonluğa oynayan bir takım kurup takımla birlikte kalacak. Min. kontrata eyvallah der mi? Kendi bileceği birşey ama 15 m $'dan aşağı evet diyeceğini sanmıyorum.

Merak ettiğim bir husus? T-Mac, New York'la kaç yıllık imza atmış, yoksa sezon sonuna kadar oynayıp,yazın tekrar bir sözleşme mi olacak?

1994 den beri sıkı bir New York'lu olarak New York Post'da okuduklarımı sizlerle paylaşayım.

İlk olarak bildiğiniz gibi T-Mac 'de daha düşük bir ücret karşılığı seneyede Ny 'da kalacağını açıkladı.(2 Süper star gelme şartıyla).Hedef tabiyki Wade-Lebron ve Bosh olacak.Wade'nin şahsen geleceğine zerre inanmıyorum.Miami harici gideceği tek takım Chicago olur hepiniz bildiği gibi orda doğduğu için.Geriye Bosh ve Lebron kalıyor ki Eğer Walsh bu 2 süperstarı Knicks'e getiremezse,B planı olarak 2011 yazında Melo ve Durant'ı bekleyecek.

Ama Lebron+ Lee+Boozer da ihtimaller arasında 2 süperstar yerine.Curry için Buy out yapılıp 1-2 milyon $ daha kurtarılmaya çalışılacak 2010 yazı için.

Takımla ilgili düşüncelerim ise Run and Gun bizim sistemimiz değil,Eski Ny'u bilenler bilir pota altında balta indiren,rakiple didişen,Guard'a baskı yapan defans öncelikli bir basketbol felsefesine sahip Ny.Bu yüzden Cem Akdağ hocamızın favorisi D-Antoni ile çok bir yere varamayacağımızı düşünüyorum.Heleki oyuncularla olan iletişim eksikliği ve 7 kişilik rotasyon problemleriyle.

Tunç Akyürek' Alıntı:
1994 den beri sıkı bir New York'lu olarak New York Post'da okuduklarımı sizlerle paylaşayım.

İlk olarak bildiğiniz gibi T-Mac 'de daha düşük bir ücret karşılığı seneyede Ny 'da kalacağını açıkladı.(2 Süper star gelme şartıyla).Hedef tabiyki Wade-Lebron ve Bosh olacak.Wade'nin şahsen geleceğine zerre inanmıyorum.Miami harici gideceği tek takım Chicago olur hepiniz bildiği gibi orda doğduğu için.Geriye Bosh ve Lebron kalıyor ki Eğer Walsh bu 2 süperstarı Knicks'e getiremezse,B planı olarak 2011 yazında Melo ve Durant'ı bekleyecek.

Ama Lebron+ Lee+Boozer da ihtimaller arasında 2 süperstar yerine.Curry için Buy out yapılıp 1-2 milyon $ daha kurtarılmaya çalışılacak 2010 yazı için.

Takımla ilgili düşüncelerim ise Run and Gun bizim sistemimiz değil,Eski Ny'u bilenler bilir pota altında balta indiren,rakiple didişen,Guard'a baskı yapan defans öncelikli bir basketbol felsefesine sahip Ny.Bu yüzden Cem Akdağ hocamızın favorisi D-Antoni ile çok bir yere varamayacağımızı düşünüyorum.Heleki oyuncularla olan iletişim eksikliği ve 7 kişilik rotasyon problemleriyle.
Mesajınızda yazanlara sonuna kadar katılıyorum. 7 kişiyle 82 maç artı playoff oynanmayacağını anlamıyor d-antoni. Hele ki Curry'yi basketboldan soğuttu adam. Acaba 10 sene önce gelse Ewing ve Houston'a da fast break atamıyorum diye yol verebilir miydi. Ya da camby'yi ve C-ward'u şutu pek yok diye oynatmayabilir miydi ? Bence d-antoni kesinlikle basketbolun doğrularını hiçe sayan , savunma gibi bu oyunun en önemli tarafını umursamayan , iç dış dengesi gibi bir kavramdan habersiz bir koç. Ayrıca suratı lego adamlara benziyor :)