Unutamadığınız Maçlarımız

• Konbuyu başlatan Guest
  • Başlangıç tarihi
Ali Emre' Alıntı:
bulacam onu ben araştırma halindeyim :) eski cimbomum dergilerini arıyorum onları bulursam kesin bulurum :) hatta o maçta bizim pivotumuz beyaz amerikalıydı sonra real madridede oynadı falan ama unuttum adını :) bulacam ama gaza geldim :muhaha
Eric Meek?

En son Türkiye kupasını İzmir de aldık.(sene 95) Önce Tofaş sonra finalde ortaköyü yendik. Kadroda o sezon meek yoktu. Nickerson ve pivot (Power forwarddan bozma pivot) Javon Crudup vardı.Bizim coach Rahmetli Aydan ağabey, Ortaköyün de Cihansever Yeşildağ idi. İzmirde olduğu için tüm maçları salondan izleme imkanım olmuştu.

ozzy' Alıntı:
En son Türkiye kupasını İzmir de aldık.(sene 95) Önce Tofaş sonra finalde ortaköyü yendik. Kadroda o sezon meek yoktu. Nickerson ve pivot (Power forwarddan bozma pivot) Javon Crudup vardı.Bizim coach Rahmetli Aydan ağabey, Ortaköyün de Cihansever Yeşildağ idi. İzmirde olduğu için tüm maçları salondan izleme imkanım olmuştu.
abi sende de ne hafıza varya ben hic adamların adını hatırlamıyorum valla helal olsun ama gerci ben o zaman kçükütm heralde ondan

Benim yaşım küçük henüz yani unutmadığım demem ne kadar doğru oluyr bilmem ama hiç bir fener basket maçını unutamıyorum çünkü bi kendini bilez çıkıyo sahaya bişi atıyo ve maç seyircisiz bu olay benim başıma tam 4 kez geldi sonunncusunda da bu sene ahmet cömert te jop yedim.

Ne yıl, hatırlarım nede oyuncuları.Ama sanırım Dawkins'li sezonlardan biriydi ve şampiyon olmuştuk.

Maç Çukurova ile Spor Sergi'deydi.Çukurova'nın iki otobüs taraftarı gelmişti.

Unutulmaz olan karaborsa bilet bulmak için çırpınışımızdı.O günlerde bir kaç maça karaborsa biletle girmiştik.Umarım yakın zamanda Galatasaray Basketbol Takımının maçları için karaborsa bilet kovalarız.

Spor sergi'de bir fb maçiydi. geriden gelip öne geçmistik. Saybir vardi iyi hatirliyorum (tek elle atardi serbest atislari). neyse maç bitimine yakin farkida açtik biraz. fbliler çildiriyo tabi. saybir son saniyelerde üç sayilik çizgisinde pasi aldi. dalga geçer gibi tek elle salladi üçlüğü ve top girdi. inanilmazdi.

Nickerson/Crudup/Levent/Ömer Kart lı kadro rahmetli aydan siyavuş önderliğinde çok güzel bir sene yaşamıştı. Son türkiye kupasını bende hiç unutamam. Bi de o sene fener serisi süperdi. Abdi İpekçi de Fenerbahçeyi , taraftar azlığı ile yendiğimiz seri de bu dönemdeydi ve benim unutamadığım maçlardı.

exciter' Alıntı:
Nickerson/Crudup/Levent/Ömer Kart lı kadro rahmetli aydan siyavuş önderliğinde çok güzel bir sene yaşamıştı. Son türkiye kupasını bende hiç unutamam. Bi de o sene fener serisi süperdi. Abdi İpekçi de Fenerbahçeyi , taraftar azlığı ile yendiğimiz seri de bu dönemdeydi ve benim unutamadığım maçlardı.

O yıl Fulya'da Ahmet Fetgeri'deki maçı unutamam bende
100 kadar Bjklı vardı bizde 2 Gs lı 1 Fbli arkadaşla gitmiştik maça.3 kişi takıma destek verirken bizim oyuncuların bu deliler burda ne arıyor bakışlarını hala unutamıyorum.Ayrıca maçta 2-3 semttin karakolundan polis gelmişti,kesin dayak yicektik,Bjklılar bizleri gösteriyorlar devamlı,Allahtan semtten Bjklı arkadaşlar araya girdilerde birşey olmadan eve dönebildik :)

ozzy' Alıntı:
85 te FB ile oynayıp 18 sayı geriden gelip pimaş boruyu döşediğimiz Cumhurbaşkanlığı kupası maçını unutamam.. Dawkins-Scearse ikilisi destan yazmıştı.

Bir de 90 lı yıllarda FB nin efsane bir kadrosu vardı biz de rezil durumdaydık. O zaman FB yönetiminde olan Çavuşoğlu "bu maçta tarihi fark bekliyoruz" demişti. 15 sayı farkı döşemiştik. Malum zat girecek delik aramıştı maç sonunda.

O fener macı ıcın bende bır kac sey soyleyeyım.Bızım amerıkalı (Gervın dıye hatırlıyorum) 36 sayı atmıstı.Bıze taraftar olarak uygulanan bır rezaletın son kez tekrarlandıgı mactır.Pota arkasında yaklasık 100 kısydık ve 2. yarı salondan cıkarılmıstık.

95-96 senesındekı efes macı da onemldır.Yılbasına yakındı 79-71 bıtmıstı.Bırde aynı yıl sanırım cok kotu bır mac hatırlıyorum.Interslovnaft dıye bır takımla avrupa kupası macı oynuyorduk.Ilk mac deplasmanda berabere bıtmıstı.Sahenktekı macın son dakıkası kabus gıbıydı.Sureklı karsılıklı taktık fauller.... admlar son sanıy de 3'lugu attı gıttı.

Bob Marley' Alıntı:
Spor sergi'de bir fb maçiydi. geriden gelip öne geçmistik. Saybir vardi iyi hatirliyorum (tek elle atardi serbest atislari). neyse maç bitimine yakin farkida açtik biraz. fbliler çildiriyo tabi. saybir son saniyelerde üç sayilik çizgisinde pasi aldi. dalga geçer gibi tek elle salladi üçlüğü ve top girdi. inanilmazdi.

Aynıfb macından bahsedıyorsak ıpekcıdeydı.Omer Saybır Pasabahceden gelmıstı.Tek elle attıgı ucluk felaket bır seydı ama bır oncekı sezon pasabahce ıle oynadıgımız serıde Saybıre ayar olmustum.Kusura bakmayın Galatasaray kadrolarında sevmedıgım tek oyuncu odur.

2 ya da 3 yıl önce abdi ipekçide fenerle bi maç vardı atmosfer süperdi son saniyede tufanın basketiyle kazanmıştık o maçı hiç unutmam ve seyirciyi tabi ki...

Dixon 5' Alıntı:
2 ya da 3 yıl önce abdi ipekçide fenerle bi maç vardı atmosfer süperdi son saniyede tufanın basketiyle kazanmıştık o maçı hiç unutmam ve seyirciyi tabi ki...
Doğrudur o maçta da atmosfer süperdi de senenin ilk maçı olması sebebiyle kalite çok düşüktü.Maçı da Umut Tınay sayesinde almıştık. :)

koch' Alıntı:
Dixon 5' Alıntı:
Doğrudur o maçta da atmosfer süperdi de senenin ilk maçı olması sebebiyle kalite çok düşüktü.Maçı da Umut Tınay sayesinde almıştık. :)

doğru bnm gittiğim ilk basket maçıydı ve maçın yarısını seyretmemiştik fenerlilerle atışmaktan...

uAtahan' Alıntı:
bide fener maçıydı salon boşaltılmıştı sonra ewe bostancıya gittiğimizde daha maç bitmemişti sonuydu kely son saniyede atmıştı kazanmıştık

O maçı bende hayatım boyunca unutamam Koch lu Aslan Yürekli,muratcanlı süper kadroydu gerçekten Kelly son saniyede attı her ne kadar bizi dışrı çıkarsalarda gerçkten maçın tek yarısı bile çok zevkli geçmişti.

O kadar beklemiştik febelileri ama gelmemişlerdi.

Bide ilk yarı bizim taraftarların deplasman yasağı olmasına rağmen Haldun Alagaş'ı bastıkları maç var o görüntülerde gözümün önünde hala :atki :atki :atki

koch lu senedeki haldun alagaştaki fb maçını unutamam...
GS tarftarının girişi yasaktı...girdik üçlümüzü çektik...
koch bayağı bir üçlük atmıştı...
o sene 4 derbiyi de almıştık...

ultrAslan9999' Alıntı:
uAtahan' Alıntı:
bide fener maçıydı salon boşaltılmıştı sonra ewe bostancıya gittiğimizde daha maç bitmemişti sonuydu kely son saniyede atmıştı kazanmıştık

O maçı bende hayatım boyunca unutamam Koch lu Aslan Yürekli,muratcanlı süper kadroydu gerçekten Kelly son saniyede attı her ne kadar bizi dışrı çıkarsalarda gerçkten maçın tek yarısı bile çok zevkli geçmişti.

Bide ilk yarı bizim taraftarların deplasman yasağı olmasına rağmen Haldun Alagaş'ı bastıkları maç var o görüntülerde gözümün önünde hala :atki :atki :atki
aynen son saniyede o zamanki oyun kurucumuz atmıştı turnikeyle...
4 saniye vardı bütün saha yı geçip turnikeyi bırakmıştı o maçta çok ta iyi oynamamıştı ama....

selim53' Alıntı:
ultrAslan9999' Alıntı:
uAtahan' Alıntı:

4 saniye vardı bütün saha yı geçip turnikeyi bırakmıştı o maçta çok ta iyi oynamamıştı ama....
hatırladığım kadarıyla lyday o basketi atmıştı.

sarpemre' Alıntı:
selim53' Alıntı:
ultrAslan9999' Alıntı:
uAtahan' Alıntı:

hatırladığım kadarıyla lyday o basketi atmıştı.
Lyday sezon içinde o dönem Ergin Ataman'ın çalıştırdığı Siena'ya gitmişti.O basketi atan Lyday ayrılınca takıma katılan Thomas Kelly idi.