Yeni Koç Kim Olmalı?

Efe Güven 2006 yılında Galatasaray kız alt yapısına geldi.

Sorum şu; 2006'dan bu yana A takımda kaç tane oyuncumuz ne kadar süre aldı ve katkı verdi? Ve neden kendisi hiç bir milli takım kategorisinde görevli değil madem bu kadar iyi?

Lütfen bizim aklımızla dalga geçilmesin ve Ekrem Memnun ile Cem Akdağ beklerken mantık dışı işlere kalkışılmasın.

Saygılar.

Noktayı koymuş Metin bey. Gayet yeterli bir gösterge.

Şu an için 1 nolu aday Cem Akdağ arkadaşlar ama şubede olan biten bir şey yok kaynak yaratılmaya çalışılıyor. Bu haftaiçi sponsorluk konusunda adımlar atılabilirse koç konusu netleşecektir. Beklemedeyiz.

Arkadaşlar bu haberin gerçek olmayacağını biri bana söylesin burası test yeri değil burası Galatasaray bunun farkında olsun Galatasaray basketbol şubesi yöneticileri.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Efe Güven'i savunmak için söylemiyorum ama Ekrem Memnun da bir anda gökten inmedi. Altyapıdan çalışmaya başladı, asistanlığa kadar geldi ondan sonra baş antrenör oldu. Bu işler de hocalara imkan tanımak önemlidir. Yeterli olur mu olmaz mı orasını bence pek kestiremeyiz. Ama bildiğimiz ve gözlemlediğimiz kadarıyla ilk izlenimler de çok olumlu değil tabi.

Benim ve herkesin gönlünde tabi ki Ekrem Memnun ve Cem Akdağ var. İkisi de çok iyi Galatasaraylı ve bu şubeye çok şey kattılar. Öyle çok iyi bütçeler isteyeceklerini de sanmıyorum. Bu iki koç da sadece istikrar ister, hedef ister, vizyon ister. Siz bu adamları rahat ettirirseniz, oyuncuların paralarını zamanında yatırırsanız başarısız olmamaları için bir sebep yok. O yüzden bütçe 1 milyon olsun gelir yine çalıştırırlar. Fakat bizim yöneticilerimiz bu dediklerimi temin edebilir mi asıl soru işareti orası.

Sorum şu; 2006'dan bu yana A takımda kaç tane oyuncumuz ne kadar süre aldı ve katkı verdi? Ve neden kendisi hiç bir milli takım kategorisinde görevli değil madem bu kadar iyi?

Lütfen bizim aklımızla dalga geçilmesin ve Ekrem Memnun ile Cem Akdağ beklerken mantık dışı işlere kalkışılmasın.

Saygılar.
Atlına imzamı atıyorum çok doğru tespit.

Şu ana kadar ki en net bilgi kaynağımız siz olduğunuz Doruk bey bizi habersiz bırakmayın lütfen

Est. benden çok daha bilgili isimler var forumumuzda ben sadece hepimiz bilgi sahibi olalım diye öğrendikçe yazmaya çalışıyorum. Şubemize en çok sahip çıkan bizleriz maalesef. Yönetim şu ana kadar oldukça zayıf kaldı. Yarın akşama kadar gelişmeler olabilir. Olursa yazacağım yine.

Doruk Bey, And1 Sponsoruk konusu ne oldu acaba? Bu konununda lütfen takipcisi olun ve bizi bilgilerden mahrum birakmayin. Belki Forma Tedarikciligi konusu okadar önemli durmuyo transferlerin vs. yaninda ama sahsen benim cok önemli bi konu kimin sponsor olacagi.

Bu efe güven denen kişiye olan bu tepkinin hatta nefretin kaynağı tam olarak nedir ? Biri açıklayabilir mi lütfen ? Sadece merak ettiğim için soruyorum, kendisi tanımıyorum, adını da duymamıştım bu transfer sezonuna kadar. On senedir bizde çalışıyormuş. Yetersiz bulunmamasının dışında başka bişeyler var gibi anlayamadım bu tepkiyi çünkü. Bu arada başlıktaki sorunun tek cevabı var elbette Ekrem hoca.

Bu efe güven denen kişiye olan bu tepkinin hatta nefretin kaynağı tam olarak nedir ? Biri açıklayabilir mi lütfen ? Sadece merak ettiğim için soruyorum, kendisi tanımıyorum, adını da duymamıştım bu transfer sezonuna kadar. On senedir bizde çalışıyormuş. Yetersiz bulunmamasının dışında başka bişeyler var gibi anlayamadım bu tepkiyi çünkü. Bu arada başlıktaki sorunun tek cevabı var elbette Ekrem hoca.

Milleti gaza getiriyolar. Yok Fenerbahceliymis, yok torpille kocluk yapiyormus yok Ömer Yalcinkayayla cok yakinmis. Insanlarin günahina girmek bukadar kolay olmamali, Erman Kunterle bile kiyaslayanlar var yazik. Bu elestirileri yapan arkadaslar Efe Güven basarili olunca ne diyecek acaba cok merak ediyorum. Adami gelmeden gömdük malesef.

Saygılar.

Birinci sorunuzun cevabı 0 (sıfır), ikinci sorunuzun cevabı çünkü milli takım torpil müessesesi çok işleyen bir kuruluş degil.

Milleti gaza getiriyolar. Yok Fenerbahceliymis, yok torpille kocluk yapiyormus yok Ömer Yalcinkayayla cok yakinmis. Insanlarin günahina girmek bukadar kolay olmamali, Erman Kunterle bile kiyaslayanlar var yazik. Bu elestirileri yapan arkadaslar Efe Güven basarili olunca ne diyecek acaba cok merak ediyorum. Adami gelmeden gömdük malesef.

O zaman neden Efe Güven bu görev için düşünülüyor, ne gibi vasıflara sahip bir zahmet siz söyleyin de biz de ögrenelim.

Bence mantıklı olan şu : Cem Akdağ veya Ekrem Memnun la anlaşılmalı ama şart koşulmalı yardımcı koç Efe olacak diye 2 veya 3 sene veya seneye Efe başa geçecek diye anlaşılmalı tecrübesi pekişsin diye kabul edilmeyecek bir şey değil

O zaman neden Efe Güven bu görev için düşünülüyor, ne gibi vasıflara sahip bir zahmet siz söyleyin de biz de ögrenelim.

Ekrem Memnunun ne bi kariyeri vardi geldiginde? Bi arastir istersen. Fatih Terimin Galatasaraya 1996 Yilinda Teknik Direktör oldugunda ne gibi büyük bir basarasi vardi? Insanlara bi yerde sans vermelisinki kendini gösterebilsinler. Sayet Efe Güven hatalar yaparsa veya basarasiz olursa zaten elestiririz. Ama gelmden birisini yerin dibine sokmak etik degil.

Son düzenleme:
Altyapidan oyuncu cikarmama nedeni sadece Efe Güvene baglamak cok absürdce ve komik bi yaklasim olur. Altyapidan oyuncu cikmama konusu futbol olsun basketbol olsun daha cok A Takimdaki Coachlerin genclere bakis acisina baglidir.

Şimdi birlikte çalıştığı oyunculara bir bakalım;

İrem Naz Topuz: 2 senedir A takımla oynamasına rağmen rezil bir performans gösteriyor. Hücum, savunma hiç yok. Ama gezip tozmayı, Instagram'a fotoğraf koymayı çok iyi biliyor hakkını yemeyelim (!). Uzun boyu, bebek gibi yüzle anca manken olur daha fazlası değil.

Meltem Yıldızhan: 2 senede 2 tane çok ciddi sakatlık geçirdi. Altyapı takımlarında kondisyoner ya da fizik hocası yok herhalde çünkü çok sık sakatlık yaşıyor basketbolcularımız. Ya da Efe Güven'in yanlış antrenman programı var.

İnci Güçlü: Altyapı maçlarında fiziğini çok iyi kullanıyor çünkü orada 190 boyunda oyuncu bile yok. En uzunu ondan 15 cm kısa. Ama oynadığı A takımı maçlarında varlık gösteremedi.

Şimdi bu oyuncu grubuyla ben de şampiyon olurum. Hatta hocasız bile bu takım şampiyon olur çünkü en yetenekli oyuncular bizim takımda (düşünün yani rakiplerdeki kaliteyi). O yüzden eğer Eurocup şampiyonu olmak istiyorsak veya ligde ilk 3'e katılıp EL'ye katılmak istiyorsak Efe Güven yanlış bir isim olur. Kendisi devam etsin alt yaş kategorilerine hiç macera aramayalım, Amerika'yı yeniden keşfetmeyelim.

Burada bu kadar küçük düşünen insanlar yoktu şaşırtıcı. Oldu olacak genç takımla çıkalım maçlara yine küme düşelim.