A Milli Erkek Basketbol Takımı

Yani arkadaş goaltending pozisyonunu izledim de; bu kadar da eşşek olmayın ya. Bazen hata yaparsın insanlık halidir, gözden kaçar da ; bu kadarı direkt eşşeklik başka bir şey değil. Kör olsa koklayarak o topun panyaya çarptığını görür. Adam resmen poz vererek çarptıktan sonra zıplayıp çelmiş topu. Ha top panyadan sonra çembere de değmiş ama burada kuralı tam bilmiyorum. Ama çembere giriyor muydu onu da yakalayamadım açıdan. Ama top panyadan sonra çembere değiyor ve girme ihtimali de kuvvetli sanırım. O esnada oyuncu da topu çeliyor. Bütün bunlar 1 saniye içerisinde gerçekleşiyor. Goaltending verilebilirdi , verilmesi de lazımdı bence.

Maçı izleyemedim dışarıdaydım ama gördüğüm bir videoda Melih üçlük atıyor; süre 7 dakika kalmış ve skor 84-78 oluyor. Ama kalan 7 dakikada 6 sayı atabilmişiz. Adamlar da 21 sayı atmış. Bu pek kabul edilebilir bir şey değil. Türkiye istediği kadar güçlü olsun sıralamada. Yıllardır basketbol takımının gücünü yansıttığını pek hatırlamıyorum. 2010 finalinden sonra kim ne hatırlıyor ki başarıya dair ? 12 yıl geçmiş , az değil.
Şu sıralamada Slovenler güven veriyor oyunuyla. Diğerleri tamamen her senaryoya açık. İspanyollar çıkıp şampiyon olmuşlardı mesela son dünya kupasında...

Maçı izleyemedim dışarıdaydım ama gördüğüm bir videoda Melih üçlük atıyor; süre 7 dakika kalmış ve skor 84-78 oluyor. Ama kalan 7 dakikada 6 sayı atabilmişiz. Adamlar da 21 sayı atmış. Bu pek kabul edilebilir bir şey değil. Türkiye istediği kadar güçlü olsun sıralamada. Yıllardır basketbol takımının gücünü yansıttığını pek hatırlamıyorum. 2010 finalinden sonra kim ne hatırlıyor ki başarıya dair ? 12 yıl geçmiş , az değil.
Şu sıralamada Slovenler güven veriyor oyunuyla. Diğerleri tamamen her senaryoya açık. İspanyollar çıkıp şampiyon olmuşlardı mesela son dünya kupasında...
68-74 olacak Muhammed sonra 21-6 seri yiyoruz ve 89-80 gidiyor maç hemde Giannis olmayan Yunanistan'dan bu seriyi yemek iyi olmadı. İddiamız var demen için böyle büyük maçlarda kendini göstermek gerekiyor yalnız hakemler son dakikalarda ciddi etki etti sonuca bunu söylemeden geçemeyeceğim.

Dünya kupası hayalleri de çöp oldu Letonya 4.pery. 24 sayı fark atıyor, ne yazık ki tek kelimeyle sürklase... Larkinde, Ataman'da çare olmadı koş koş at takımı değiliz hiç bir zamanda olmayacağız Savunma savunma savunma onu oturt bari hocam.. %55 le üçlük atıyorlar 16 üçlük yedik dış alan Savunması da felaket..

Adamlar 30 sayı önde, 5 dakika kala hala köpek gibi savaşıyorlar parkede bir saniye nefes almadan. Yeni açabildim maçı. Bizim reklam güzelleri fark açılınca mı kenara alındı neden yoklar parkede ?

Fatih Terim.Ergin Ataman ve sonrasinda gelen diger antrenorler... Bunlara verin Hagi,Popescu,Drogba,Sneijder,Larkin,Micic,Arroyo vs...sizi sampiyon yapsin. Ama iste Ender Arslan,Oguz Savas,Birkan Batuk,Bugrahan,Sabri,Ozan Tufan,Burak Yilmaz ile vs..milli takimda asla kimse basarili olamaz. Turk sporcusu : Yeteneksizler,Reziller Ordusu ! Bunlara 100.000 tl bile cok.

Eşşeği Lebron'un yanına koysan basketbol öğrenir ama bizimki yıllardır şampuan reklamından öte gidemiyor. Diğer çöp balonu da Türk basketbolunun süperstarı diye yutturuluyordu 2015'te. Sonra Banvit'te bile tutunamadı. Dedim ki ben körüm herhalde süperstar falan deniyor buna. Diğeri de serbest atış atmaktan aciz, topu alıp totosunu dönene kadar mevsimler geçen bir pivot. Hakem salaklığından sportmenlik yiyeceği yerde Allah kurtardı. Jokic bunlarla top gibi oynadı, elek etti. Bunlar NBA'de oynuyor, Bayern'de oynayan adam bunları haşat ediyor.
Cedi ve Furkan denen 2 balonu çöp torbasına bağlayıp bir daha gelmemek üzere çıkaracaksın kadrodan. Gitsin ABD'de ne halt yapıyorlarsa(?) yapsınlar. Salona gelen insanlara kimsenin böyle aptallık yapmaya hakkı yok. Bir haftadır bu maçı bekliyorum, TV'yi bir açıyorum; basketbola yeni başlayan ergenler gibi saçları savrulan, elinde top tutamayan 2 tane çöp bidonu parkede oradan oraya top sallıyor tuğla atıyor. Yemin ederim hayatımda ilk kez Melih'i görünce sevindim, umutlandım. Zaten bu maç dönerse de Melih'le falan anca döner. Adamlar ilk periyottan maçı bitirdi ter atıyorlar. Bu ayıp da bütün takıma yeter.

Cedi öne geçebileceğimiz 2 pozisyonda da hücum faul yaptı🤦‍♂️ Alperen üst üste bomboş pozisyonda turnike kaçırdı fark 72 72 iken 72 79 oldu...

Gazla, tribünle bir yere kadar. Bu takım olmamış, olmuyor. Ola ki maç farklı ülkede oynansa 50 sayı farkla biterdi. Zaten geçen gün oynanan Letonya maçında gördük bunu. Adam olacak çocuk b*kundan belli olur derler. Bunlarda bir emare olmamasına rağmen yıllarca şişirilip şişirilip durdular medyada, basında. Bunları bu takıma dahil edip harmanlamak da zor artık. Ağır abiler de basketboldan emekli olunca çok dengesiz bir kadro kimyası kaldı elimizde genç NBA tayfayla.

Açıkçası yabancı sınırı uygulanan bir ülkede milli takımda devşirme oyuncu olmasını tamamen akıl dışı bir karar olarak görüyorum. Bu milli takımın bana tek artısı canlı canlı Jokic ve Doncic izlemek oldu. Tamamen iç saha enerjisiyle gelmiş suni bir geri dönüşten fazlası yok. Devşirdiğin oyuncu kamptan 1 ay sonra takıma katılıyorsa, aman sakatlanırım diye Dünya Kupası eleme maçında sorumluluk almaktan kaçıyorsa, Doğuş Özdemiroğlu gibi ligin geçen yıl en iyi oyuncusu kesilip, yerine ligde dahi zor süre verdiğin Buğrahan'ı alıyorsan, bu takıma milli takım diyip heyecanlanmaya tenezzül bile etmem.