2023-2024 Kadın Voleybol Takımı (Galatasaray Daikin)

Benim açıklamalardan anladığım önümüzdeki sene ve senelerdeki hedefimiz diğer üç kulüple yarışacak, zirveye oynayacak takım kurmak değil, onların arkasından 4. olacak takımı kurmak. İlk 4 derken kastedilen şeyin bu olduğunu düşünüyorum.
Rakipte Fedorovtseva-Ana Christina ikilisi varken lazoviç transferi müjde gibi sunuluyor ve hedef büyüttük deniliyor. Büyütülen hedefte artık takımı 8. 10. sıralarda görmemek,4. sırada görmek.

Biz ne zaman zirveye oynayacaz?, ya da zirveye oynamamızın nedenleri ve çözümleri gibi soruların cevapları yok. İşin kötüsü bu soruları soran da yok. Çoğunluk durumu kanıksamış, yeni durumdan tatminkar. Oysa Galatasaray ismi,markası ya zirveye oynar ya da o ligde bulunmaz. Olması gereken budur.

Bizim ligimiz bir sezonda zirveye oynanacak bir lig değil seneye hedefimiz şampiyonluk dese bence kimse takmazdı hedefimiz şampiyonluk olucaksa öncelikle önümüzdeki sezon üst düzey katkı verecek 4 Türk oyuncu geliştirip ondan sonraki sene yanlarına güçlü yabancılar koyup şampiyonluğa oynamak olmalı Türk oyuncu temeli kurulması şart önümüzde ki sezon yoksa bütün sözler çöp olur zaten Aleksia Ayçin ve İlkin bu temel için çok uygun bir oyuncu daha bulunmalı

Bizim ligimiz bir sezonda zirveye oynanacak bir lig değil seneye hedefimiz şampiyonluk dese bence kimse takmazdı hedefimiz şampiyonluk olucaksa öncelikle önümüzdeki sezon üst düzey katkı verecek 4 Türk oyuncu geliştirip ondan sonraki sene yanlarına güçlü yabancılar koyup şampiyonluğa oynamak olmalı Türk oyuncu temeli kurulması şart önümüzde ki sezon yoksa bütün sözler çöp olur zaten Aleksia Ayçin ve İlkin bu temel için çok uygun bir oyuncu daha bulunmalı
Böyle bişey de söylemiyor ki bu söylese hiç değilse zirveden bahsediyor,gelecekte bir umut var derdik ama yok.
Söylediğin şeye gelecek olursak malesef katılmıyorum. Çünkü Voleybol ligleri de,Basketbol ligleri de oyuncu yetiştirerek,geliştirerek şampiyon olunacak ligler değildir. Bu şekilde şampiyon olan kulüpte yoktur. Zaten sözleşmeler 1 yıl, en fazla 2 yıllık yapılıyor. Geliştirdiğin oyuncunun sende kalması için de yatırım yapmak zorundasın.Yani ciddi bir yatırım şarttır. Ben zaten seneye şampiyon olalım da demiyorum. Ama insanları böyle oyalayıp kandırmaları zoruma gidiyor.

Bence, hedef Şampiyonluk diyerek buna uygun bir transfer politikası ile yürünse, inandırıcı olur. Kemik (çatı) ve önemli katkı veren oyuncuların takımda devam etmesi şartı ile tabii ki.
İlkin tamam ama Ayçin'i de takımda tutmak gerekir. Logan'ın ayrılma durumunda ise kesin kes, hem hücum hem savunma ve servis karşılamada kendisini kanıtlamış, üstün nitelikli, takımla bütünleşecek ve kısa sürede adapte olacak bir oyuncu alınması şart. Buna Alexia'yı da dahil ederseniz, mevcut pasörle oynasanız bile, üstün nitelikli bir libero ve çok iyi, hem savunma hem hücumda etkili bir orta takviyesi ile, şampiyonluğa oynayacak bir takım yaratılabilir.
Bununla birlikte, her sezon, takımı bozup, yeniden yaratmaya çalışmak hem zaman hem de puan kaybı olur ki, özellikle bu sezon, bunun acısını yaşıyoruz. Sezon başındaki Galatasaray ile şu anki Galatasaray arasındaki temel sorun da bu. Adaptasyon süreci, bize pahalıya patladı. Bir de bizimle parlayan oyuncuları da kaptırmak, üzerine tuz biber ekiyor.

Acaba bu transferde ne etkili oldu?
A- Logan'ın, Texas/Memleket özlemi.
B- Logan'ın aile sevgisi/özlemi.
C- Logan'ın yeşil $ sevgisi.
D- Bizimkilerin, olası eee giderse gider tavrı.
E- Logan yerine, çok daha etkin ve kariyerli transfer çalışması.
Aklıma başka bir olasılık gelmiyor. Sizce hangisi?
415280545_909867007195664_6836686925520480465_n.jpg

Not; İlkin'imiz de bunu beğenmiş...

Son düzenleme:
Böyle bişey de söylemiyor ki bu söylese hiç değilse zirveden bahsediyor,gelecekte bir umut var derdik ama yok.
Söylediğin şeye gelecek olursak malesef katılmıyorum. Çünkü Voleybol ligleri de,Basketbol ligleri de oyuncu yetiştirerek,geliştirerek şampiyon olunacak ligler değildir. Bu şekilde şampiyon olan kulüpte yoktur. Zaten sözleşmeler 1 yıl, en fazla 2 yıllık yapılıyor. Geliştirdiğin oyuncunun sende kalması için de yatırım yapmak zorundasın.Yani ciddi bir yatırım şarttır. Ben zaten seneye şampiyon olalım da demiyorum. Ama insanları böyle oyalayıp kandırmaları zoruma gidiyor.
O konuda haklısınız hiç şampiyonluktan bahsedilmemiş ama en azından bir kaç senedir olduğu gibi ilk 6 da kalmak için uğraşmıycaz. Geliştirdiğimiz oyuncuların bizde kalacağını düşünüyorum İlkin ve Ayçin kalıyor zaten Alexia gelmeye çalışıyor en az 2 senemiz bu oyuncularla garanti eğer Vakıf Alexia yı bir şekilde ikna etmezse umarım yabancılar da sağlam kurulurda senelerdir beklenen şampiyonluk gelir

Acaba bu transferde ne etkili oldu?
A- Logan'ın, Texas/Memleket özlemi.
B- Logan'ın aile sevgisi/özlemi.
C- Logan'ın yeşil $ sevgisi.
D- Bizimkilerin, olası eee giderse gider tavrı.
E- Logan yerine, çok daha etkin ve kariyerli transfer çalışması.
Aklıma başka bir olasılık gelmiyor. Sizce hangisi?
415280545_909867007195664_6836686925520480465_n.jpg

Not; İlkin'imiz de bunu beğenmiş...
Bence Amerikalı oyuncuların hem kendi ülkesinde oynama isteği hem de kendi liglerinin gelişmesine katkı vermesi en büyük etken hem de güzel bir para fonu gitti bu lige maddi bir açısı da var bütün yıldızlar gidiyor kimse şuan elindeki yıldızları tutamadı yönetimi suçlamak yönetime haksızlık olur

Anna Danesi, İtalyan voleybol piyasasında en çok aranan isimlerden biri. Eski takımları Conegliano ve Milano geri dönmesini istiyor, ilginç tekliflerle hamlelerini çoktan yaptılar.

💥 Danesi'ye yurt dışından da teklifler geliyor özellikle de Türkiyeden. Sultanlar Ligi'nde zirve yarışına geri dönmek isteyen Galatasaray da Danesi'ye teklif yaptı.

- ivolleymagazineit

Anna Danesi, İtalyan voleybol piyasasında en çok aranan isimlerden biri. Eski takımları Conegliano ve Milano geri dönmesini istiyor, ilginç tekliflerle hamlelerini çoktan yaptılar.

💥 Danesi'ye yurt dışından da teklifler geliyor özellikle de Türkiyeden. Sultanlar Ligi'nde zirve yarışına geri dönmek isteyen Galatasaray da Danesi'ye teklif yaptı.

- ivolleymagazineit
Sonunda bu branş kendine geldi.Danesi dünyanın sayılı ortala oyuncularından. Eğer bu transfer biterse büyük iş olur ama İmoco Milano gibi takımların çok ihtiyacı var şuan Danesiye yabancı kuralından dolayı. Zor bir transfer ama transfer döneminde bu seviyelere çıkmamız bile önemli. Danesi ve Ayçin ikilisi şampiyonluk yolunda fazlasıyla katkı yapar ama Danesi bana kalırsa İtalya da devam eder.

Son düzenleme:
İlk yarı alabileceğimiz bir kaç maçı verdik onlardan birini dahi alsak şuan ilk 4 ile aramızda sadece bir maç kalacaktı sezona bu kadar kötü başlayan bir takım için ilk 4 güzel bir hikaye olurdu halla şansımız var ama 2 maçlık fark var zor gibi.

Sakatlık dönemi öyle bir dönüş yaptı ki, insanın bu kadar zamandır neredeydin diyesi geliyor. Bravo Emine, geçen hafta olduğu gibi devam et. Haftaya oynanacak Vakıfbank maçında da bu performansı devam ettirirsen, önceki tüm eleştirilerimi yalayıp yutacağım.

Fatma, servisleri dışında yine kayıptı ama buna rağmen servisleri ile önemli katkı yaptı ve pek hata yapmadı.

Bihter de hatasız oynadı. Diglerde de iyi idi. Servis karşılamada zor toplar çıkardı ama keşke pozitif servis karşılama yüzdesi biraz daha yüksek olabilseydi.

Logan, kritik hücumlarda sayı aldı ama biraz fazla hata yaptı. Servis karşılamada da çok sırıtmadı. Bununla beraber 4 ace attı.

Cuttino bildik şekilde devam ediyor. Devam Cuttino...

Tashiro, neden olduğu orta ve smaçörün 2 ıskasına rağmen iyi idi. Takımı bildik şekilde oynattı.

Shemanova ile ilgili çok fikir sahibi olamadım. Oyuna geç girdi, 2 sayı aldı ama ilk etapta çok güçlü hücumcu izlenimini alamadım. Buna rağmen hatasız oynadı. Biraz daha sabırlı olup izlemeye devam etmek gerekiyor.

Vee İlkin. Hücumda çok fazla ortalıkta görünmedi. Arka alanı toparlamaya çalıştı. Bu konuda iyi idi. Hücumda az ve öz, çok iyi sayılabilecek bir yüzde ile 7 sayıya imza attı.

Kritik maçımız haftaya Burhan Felek'de Vakıfbank ile.... Bu eşiği kazasız geçersek, lig, en tepeden ilk 8'e kadar karışacak.

Kritik maçımız haftaya Burhan Felek'de Vakıfbank ile.... Bu eşiği kazasız geçersek, lig, en tepeden ilk 8'e kadar karışacak.
Abi kazasız derken neyi kastettin?. Bence son maçlarda biraz kötü oynasalar da Vakıfbank halen ligin en iyi takımı. Ligdeki en iyi pasör,en iyi smaçör, en iyi orta oyuncu onlarda. Vakıfbank’ı yenebilirmiyiz ki?. Puan alabilmek veya çekişmeli bir maç olması bile tatmin edici bir sonuç olur. İnşallah bunu başarabiliriz.

Abi kazasız derken neyi kastettin?. Bence son maçlarda biraz kötü oynasalar da Vakıfbank halen ligin en iyi takımı. Ligdeki en iyi pasör,en iyi smaçör, en iyi orta oyuncu onlarda. Vakıfbank’ı yenebilirmiyiz ki?. Puan alabilmek veya çekişmeli bir maç olması bile tatmin edici bir sonuç olur. İnşallah bunu başarabiliriz.
Sezon başında takım kurulurken, eksiklere veya hatalı sayılabilecek transferlere ve genel olarak yeni bir takım, yeni bir hoca ve yeni bir sistem ile oynamamıza rağmen kötü bir takım olmadığımızı söylemiştim ancak sezona çok kötü başladık ve bir süre toparlanamadık.
Şu anki takım, ilk devrenin özellikle ilk yarısı ile kıyaslanamaz. Taşlar yerli yerine oturmaya başladı. Takım ve hoca kaynaştı, oyuncuların performansları yükseldi, en önemlisi görünür bir istikrar sağlandı. Gerçi son dönem, baştaki takımlarla oynamadık ama 2. yarıda 2 takımı da eze eze yendik. Bu da istim üzerinde, çıkışta olduğumuzun ve oynarken takımın keyif aldığının bir göstergesi.
Istanbul'da kaybettiğimiz Wiesbaden maçından sonra yaptığım yorumda da, bizim Wiesbaden'den üstün bir takım olduğumuzu ve bu takımı Almanya'da yenebileceğimizi söylediğimde belki birçok kişi inanmadı ama yendik. Ne yazık ki, sonuç olarak, İstanbul'da kaybettiğimiz maçın bedelini ödedik ve hala üzülüyorum.
Konular ile ilgili, kimse sakın Wiesbaden ile Vakıfbank'ı karşılaştırıyorum sanmasın, ancak konjektürel olarak, bu maça asılacağımızı, kolay bir maç olmayacağını, yenmemiz halinde hem üstte hem altta, ligin yeniden başlayacağını söylemek istiyorum. Dezavantajımız Ayçin'in sakatlığı, avantajımız ise Emine'nin sakatlık dönüşü çıkışı ve bloklardaki başarısı. Az hata yapan kazanacak. Ben umutluyum ve umarım yanılmam.
Takımımıza başarılar diliyorum.

Son düzenleme:
Ayçin olsa Vakıf bu kadar kötüyken Vakıf maçında doğru oyunla neden alınmasın derdim ama Fatma ile çok zor servis blok bazen katkı veriyor ama hücumda mallesef bu lig seviyesin de değil imkansız değil ama bu kadar yumuşak bir orta oyunca rotasyonuyla çıkacaksan maça köşe oyuncularının hatasız oynaması gerekiyor Vakıf gibi bir takımda blok yerleşimi ve servisleriyle köşe oyuncularımızı kolaylıkla hataya zorlayabilecek bir takım ama umarım bu takım zoru başarıp Vakıf maçını alır.

Ayçin olsa Vakıf bu kadar kötüyken Vakıf maçında doğru oyunla neden alınmasın derdim ama Fatma ile çok zor servis blok bazen katkı veriyor ama hücumda mallesef bu lig seviyesin de değil imkansız değil ama bu kadar yumuşak bir orta oyunca rotasyonuyla çıkacaksan maça köşe oyuncularının hatasız oynaması gerekiyor Vakıf gibi bir takımda blok yerleşimi ve servisleriyle köşe oyuncularımızı kolaylıkla hataya zorlayabilecek bir takım ama umarım bu takım zoru başarıp Vakıf maçını alır.
İşin sırrı, iyi servis karşılayarak hızlı hücum edebilmek....