Euroleague Fantasy Challenge 2023-2024

Ve Euroleague geldi çattı.

Yarın Euroleague başlıyor. Şu anda euroleague fantasy challenge oynayanlar hızlı şekilde takımlarını kuruyorlardır. Bizim de ligimize katılımlar artıyor. Tekrar hatırlatmak istiyorum. Klasik ve h2h takımlarımız mevcuttur.

Ligin ismi: GS Basket Ligi
Ligin Kodu:
FBDACE36
Şu an klasik ligimizde toplamda 75 takım var.

2. H2H ligini Ayhan abi kurdu.
Ligin İsmi: Bizim Lig
Ligin Kodu:2C1D5A8D

Bu ligde toplam 5 takım yer almaktadır. Her 2 lige de katılımlarınızı bekliyoruz. Teşekkürler. :)

Son düzenleme:
İlk haftayı 59,5 puanla kapattım,oysa iyi kadro kurmuştum

Lessort - B.Davies - Clyburn - Howard - Campazzo - Giedratis ve Pablo Laso

Clyburn fiyasko oldu 3 pr yaptı,Davies - 2,70 ,Campazzoyu kaptan yaptım - 1,80 yaptı,Howard sadece 1 pr yaptı

Campazzo ve Howard yaktı beni. Tobey de çok kötüydü. Campazzo her takımımda kaptandı. Klasik'te pek iyi başlamadım. Ama ilk haftanın günahı olmaz oyuncuları ve rolleri yeniden tanıyoruz. Toparlamaya çalışacagım. Draft'ta ise ikinci gün Juancho ve Moneke sayesinde toparladım. Baldwin ve Lo sakat maalesef onları bekleyecegim. Carsen Edwards -6 yapıp batırdı. Bakalım ona ve Obst'a ne kadar dayanabileceğim. Umarım toparlarlar.

Son düzenleme:
Avel gibi Kemba'yı ilk 5'e aldığım, sakatlığını fark etmediğim için büyük darbe yediğim bir açılış oldu. Yoksa Mike James, Mirotic gibi harika puanlar yakaladım ama onları da kaptan yapamadım. Çok yoğundum bu hafta.

herkese tekrar selamlar. eskiden çok keyif alarak oynadığım, iddialı olup genelde en azından TR sıralamasında ilklerde kalarak ülkedeki hatrı sayılır oyunculardan birisi olarak görüldüğüm bu oyun benden sonra çok değişmiş. yeni düzene adapte olamadım çok, hala bilmediğim şeyler çıkıyor.

ilk haftayı kötü geçirdim. özellikle çok güvendiğim kaptanım campazzo canımı çok yaktı. bunun haricinde tobey’den de beklediğimi alamadım. yedekler önemli mi önemsiz mi, en azından 2’si çürük yapılabilir mi gibi detaylarda şu an içim tecrübesizim. benim için zor bir yıl olacak fakat iddiali olmaya devam edeceğim bir sekilde.

yine de şunu söyleyebilirim, sanırım benim devrim bitmiş. eski usül kadrolar, eski efc mantığıyla kadrolar kurmuşum sanırım. miroticli lorenzolu peterslı arkadaşları tebrik ederim.

bu oyunda zamanında çok çetin ve keyifli mücadelelerimizin olduğu bazı arkadaşları başlıkta göremiyor olmak üzücü. Zeynep Emir, Mustafa Kayan ve “sambaras” nicki ile tanıyıp tanıştığımız Uğur Ortaç da umarım bir gün keyif almak, eski günleri yad etmek adına sesime kulak verirler ve başlıkta kendilerini görürüz. Yine başlığın ve gsbasket’in oldschoollarından Kerem Seçer’i de gözler aramıyor değil.

Yeni haftaya gelince, Milano Maccabi ertelemesinde oyunun durumunun nasıl olacağını bilmiyorum, daha önce de etüd etmedim. Sanırım takas hakkı 5’e çıkarılıp Milano / Maccabi oyuncuları iptal edilir. Yeni hafta için herkese bol şans. Birkaç arkadaş ortalamaları baz alınacak dedi Milano ve Maccabi oyuncularının. Yani pes, güzelim oyunda herkese Mirotic Lorenzo aldıracaklar ilk haftadan. Umarım bu tip saçma bir karar vermezler.

herkese tekrar selamlar. eskiden çok keyif alarak oynadığım, iddialı olup genelde en azından TR sıralamasında ilklerde kalarak ülkedeki hatrı sayılır oyunculardan birisi olarak görüldüğüm bu oyun benden sonra çok değişmiş. yeni düzene adapte olamadım çok, hala bilmediğim şeyler çıkıyor.

ilk haftayı kötü geçirdim. özellikle çok güvendiğim kaptanım campazzo canımı çok yaktı. bunun haricinde tobey’den de beklediğimi alamadım. yedekler önemli mi önemsiz mi, en azından 2’si çürük yapılabilir mi gibi detaylarda şu an içim tecrübesizim. benim için zor bir yıl olacak fakat iddiali olmaya devam edeceğim bir sekilde.

yine de şunu söyleyebilirim, sanırım benim devrim bitmiş. eski usül kadrolar, eski efc mantığıyla kadrolar kurmuşum sanırım. miroticli lorenzolu peterslı arkadaşları tebrik ederim.

bu oyunda zamanında çok çetin ve keyifli mücadelelerimizin olduğu bazı arkadaşları başlıkta göremiyor olmak üzücü. Zeynep Emir, Mustafa Kayan ve “sambaras” nicki ile tanıyıp tanıştığımız Uğur Ortaç da umarım bir gün keyif almak, eski günleri yad etmek adına sesime kulak verirler ve başlıkta kendilerini görürüz. Yine başlığın ve gsbasket’in oldschoollarından Kerem Seçer’i de gözler aramıyor değil.

Yeni haftaya gelince, Milano Maccabi ertelemesinde oyunun durumunun nasıl olacağını bilmiyorum, daha önce de etüd etmedim. Sanırım takas hakkı 5’e çıkarılıp Milano / Maccabi oyuncuları iptal edilir. Yeni hafta için herkese bol şans. Birkaç arkadaş ortalamaları baz alınacak dedi Milano ve Maccabi oyuncularının. Yani pes, güzelim oyunda herkese Mirotic Lorenzo aldıracaklar ilk haftadan. Umarım bu tip saçma bir karar vermezler.

Oğuzhan seni aramızda görmek büyük keyif. Ben de ilk haftanın azizliğine uğradım maalesef. Eskilerden dediğin kişiler de umarım aramıza tekrar geri dönerler. İş,güç,uğraşlar derken maalesef fantasy challenge arka planda kalabiliyor. Sizlerden de çok şeyler öğreniyoruz bizde. Ben de senelerdir oynasamda ilk günkü heyecanımla oynamaya çalışıyorum.

başkan çok teşekkürler, o senin güzel görüşün. yeni sistem bi garip geldi bana, sanki 5 haftaya herkesin kadrolar cok benzeyecek gibi geldi. dolayısıyla siz benden tecrübelisiniz, bilhassa kuralları ve ince nüansları ben sizden öğreneceğim.

zeynep emir, uğur ortaç, mustafa kayan bir gün geri gelirse ben gibi; söz eskisi gibi panorama yapacağım. panorama yapardık haftayı ölçüp biçer, hakedene övgüleri forumda verirdik. çok güzel günlerdi.

GSBASKET H2H Ligimize bakacak olursak ilk hafta skorları:

Wild Thing 70.25 - 96.20 Yoda
Juan Carlos Lopez Salas Bayça Oral

Mehmet Bc 122.20 - 66.20 Sezerstone Kings
Mehmet Yılmaz Sezer Kaya

Bayram Madrid 59.50 - 131.10 W1905
Bayram Kurtulmuş Önder Çiçekoğlu

malikhairston 102.70 - 95.35 _M_S_
Furkan Dillice Muhammed Selçuk

Karacabey Cavaliers 131.80 - 57.35 GsBasket
Vahap Salan Hüseyin Ertürk

HakanTürk1 122.45 - 111.35 Obiwan
Hakan Türk Ayhan Bozdeniz

Cerberus 169.5 - 64.15 Tigers24
Ümit Berk Murat Beğen

SweetBonanza SC 19.80 - 158.80 Crixus
Zvezdan Mertovic Aykut Kadıoğlu

BADF 182.95 - 61.30 Winner Lions
Anıl Demirbaş Eyüp Özkaya

İlk hafta galip gelen takımları tebrik ederiz.

oyun baştan bitti ki bu saçmalıkla beraber. berbat planlama. ayrıca 10 oyuncunun katkısının %100 olmadığı bir efc oyununda fark yaratmak oldukça zor. bu sistem planlamadan öte şansla ilintili. oldschool efc'ci olarak hiç beğenmedim. bu sistemde fark yaratabileceğimi pek düsünmüyorum açıkçası.

oyun baştan bitti ki bu saçmalıkla beraber. berbat planlama. ayrıca 10 oyuncunun katkısının %100 olmadığı bir efc oyununda fark yaratmak oldukça zor. bu sistem planlamadan öte şansla ilintili. oldschool efc'ci olarak hiç beğenmedim. bu sistemde fark yaratabileceğimi pek düsünmüyorum açıkçası.

Halledersin sen ya. Alışırsın. Başta bize de değişik geldi ama alıştık sonunda. iyi bir yarışmacı olarak sakın bırakayım deme :) Senin gibi iyi yarışmacılara ihtiyacımız var.:)