Euroleague Fantasy Challenge 2023-2024

Nasıl yani ben anlamadım şimdi ya da anlamak istemiyorum. Biri anlatabilir mi ne olduğunu ?
Savaştan dolayı Milano-Maccabi maçı ertelendi. O maçtaki oyuncular ortalama skorlarını alacaklar. Yani sadece 1 hafta oynandıgından ilk haftalık skorlarını alacaklar. Yani bu demek oluyor ki herkes Mirotic alıp kaptan yapacak. Çünkü Mirotic ilk hafta 38 PIR yaptı. Lorenzo da alabilirsek alacağız. Bir de Kattash 20 puan almıştı koç olarak takımlarımıza bu 3'ünü almaya çalışacağız maalesef. Takımlar iyice çorbaya döndü. Hamle yapma şansımız yok bu hafta. Garanti oyuncuları alacağız.

Savaştan dolayı Milano-Maccabi maçı ertelendi. O maçtaki oyuncular ortalama skorlarını alacaklar. Yani sadece 1 hafta oynandıgından ilk haftalık skorlarını alacaklar. Yani bu demek oluyor ki herkes Mirotic alıp kaptan yapacak. Çünkü Mirotic ilk hafta 38 PIR yaptı. Lorenzo da alabilirsek alacağız. Bir de Kattash 20 puan almıştı koç olarak takımlarımıza bu 3'ünü almaya çalışacağız maalesef. Takımlar iyice çorbaya döndü. Hamle yapma şansımız yok bu hafta. Garanti oyuncuları alacağız.
Maccabi için Partizan antreman tesislerini açabileceğini söylemişti. Bu arada takımda Kıbrıs Rum Kesimine geçiyormuş.

113 takımlı klasik ligin puan durumuna baktım 105. olmuşum,çok moral bozucu,bütün takımı 4 kredili oyunculardan kursam daha iyi puan alırdım,daha ikinci haftadan maç ertelemeleri başladı,malesef oyundan soğuyacağım bu gidişle.Umarım Maccabi maçlarını normal şekilde oynamaya başlar.

Bir de Euroleague quiz diye bir şey var,bu sezon ilk kez gördüm,ilk hafta rastgele seçimler yaptım.

Son düzenleme:
euroleague fantasy challenge heyecanını 5 yıl sonra epey özlemiş oldugumu farkederek bu yıl aktif oynama kararı verdim. fakat sistem beni zorlayarak "boşver o eski zamanın oyunu değil bu, sen yoluna bak" diyor.

saçma bir karar, saçma bir kural. çok başarısızlığa tahammülü olan birisi değilim, hobilerim de buna dahil. fakat önceliğim sanırım keyif almak olacak uzun yıllar sonra. yarışmacı bir ortamda bulunabileceğimi pek hissetmiyorum bu sistem ve bu kurallarla.

eskiler bilir, dünya sıralamasında ilk 10'da 2 takımımla mücadele ettiğim, en kötü ilk 50-100'de muhakkak bulunduğum senelerin sayısı oldukça fazladır. planlama, mühendislik çok önemliydi bu oyunda. hala önemli mi, evet aslında önemli ama eskisi kadar değerli değil. 5-6 adamı herkes her zaman doğru kurgulayarak seçecek. dolayısıyla, yukarıdaki postlarda da belirttiğim üzere, dünya sıralaması için çok iddialı değilim. "king is back" diyerek bu başlığa ve foruma geri döndüm. gerçekçi olmak gerekirse şu 1.5 haftalık sürece bakınca, bu oyunun krallarından değilim artık.

yeni hafta öncesi herkese bol şans. lorenzo brown 27.5'u benim için problem. çünkü kadrolarımı campazzo üzerine kurgulamıştım. lorenzo brown almak için ise elimdeki guardlardan birisini çıkmam gerekecek. aleksa ve yam madar banko oyuncularımdı 3 takımda da. yani lorenzo alabilmek için campazzo vermem gerekecek. bu da içime sinen bir tercih değil, oyun 1 haftadan ibaret değil. son düzenlemeleri yarın yapacağım. çok fark yaratılacak bir hafta değil maalesef.

euroleague fantasy challenge heyecanını 5 yıl sonra epey özlemiş oldugumu farkederek bu yıl aktif oynama kararı verdim. fakat sistem beni zorlayarak "boşver o eski zamanın oyunu değil bu, sen yoluna bak" diyor.

saçma bir karar, saçma bir kural. çok başarısızlığa tahammülü olan birisi değilim, hobilerim de buna dahil. fakat önceliğim sanırım keyif almak olacak uzun yıllar sonra. yarışmacı bir ortamda bulunabileceğimi pek hissetmiyorum bu sistem ve bu kurallarla.

eskiler bilir, dünya sıralamasında ilk 10'da 2 takımımla mücadele ettiğim, en kötü ilk 50-100'de muhakkak bulunduğum senelerin sayısı oldukça fazladır. planlama, mühendislik çok önemliydi bu oyunda. hala önemli mi, evet aslında önemli ama eskisi kadar değerli değil. 5-6 adamı herkes her zaman doğru kurgulayarak seçecek. dolayısıyla, yukarıdaki postlarda da belirttiğim üzere, dünya sıralaması için çok iddialı değilim. "king is back" diyerek bu başlığa ve foruma geri döndüm. gerçekçi olmak gerekirse şu 1.5 haftalık sürece bakınca, bu oyunun krallarından değilim artık.

yeni hafta öncesi herkese bol şans. lorenzo brown 27.5'u benim için problem. çünkü kadrolarımı campazzo üzerine kurgulamıştım. lorenzo brown almak için ise elimdeki guardlardan birisini çıkmam gerekecek. aleksa ve yam madar banko oyuncularımdı 3 takımda da. yani lorenzo alabilmek için campazzo vermem gerekecek. bu da içime sinen bir tercih değil, oyun 1 haftadan ibaret değil. son düzenlemeleri yarın yapacağım. çok fark yaratılacak bir hafta değil maalesef.
Öncelikle herkese merhaba. Umarım keyifli bir sezon olur herkes için.
Ben Campazzo'yu beğenmeme rağmen Real Madrid gibi çok sayıda iyi kısa oyuncunun olduğu ve her hafta farklı birinin öne çıkabileceği bir takımda olduğu için sürekli kadroda tutulabilecek bir oyuncu olduğunu düşünmüyorum. Lorenzo Brown ise Maccabi için en kilit oyuncu. İki oyuncudan birini sürekli takımımda tutmayı düşünsem tercihim Lorenzo Brown olurdu. Kredileri düşük olan Yam Madar ve Aleksa ise kredileri belli bir seviyeye çıkana kadar sürekli kadroda tutulabilirler bence.

hakan hocam selamlar. yıllar sonra bu başlıkta, başlığın müdavimlerinden birisiyle karşılaşmak hayli keyifli.

tüm bunları düşündüm ve bir planlama yaptım. eskiler bilir, fikstürlere hakimimdir ve sonraki haftaları da epey kurcalar bir planlama çıkarırım. bu konuda ilerleyen fikstürleri ezbere bilip planlamayı son derece ciddi yapan esas kişi zeynep emir’dir, buradan kendisine tekrar selam olsun eğer okuyorsa ya da okursa bir gün forumu tekrar.

bazen şans lazım, işlerin tıkırında gitmesi için bu çok kıymetli. fakat şans ince planlarla doğru hesaplarla yaratılır. kendimce mantıklı bulduğum bir hesap yaptım fakat bu hesap campazzo’nun kötü yapması halinde oldukça negatif yansıyacak ve belki de erkenden havlu attıracak. kısmet, ben de bilmiyorum. campazzo’nun süreleri evet, efc kariyerimde her zaman 27 dk altı ortalama süresi olan oyunculardan çekinmişimdir. fakat euroleague’in son yıllardaki maç trafiği sebebiyle, rotasyonlar oldukça değişti günden güne.

hazır lafı gelmişken, gazozuna normal sezon maçlarını değil, gruptan gruba geçilen telafisi zor maçları özledik biz. yalnızca efc’ye değil, euroleague formatına sitemim de kendimce baki kalacak.

hakan hocam selamlar. yıllar sonra bu başlıkta, başlığın müdavimlerinden birisiyle karşılaşmak hayli keyifli.

tüm bunları düşündüm ve bir planlama yaptım. eskiler bilir, fikstürlere hakimimdir ve sonraki haftaları da epey kurcalar bir planlama çıkarırım. bu konuda ilerleyen fikstürleri ezbere bilip planlamayı son derece ciddi yapan esas kişi zeynep emir’dir, buradan kendisine tekrar selam olsun eğer okuyorsa ya da okursa bir gün forumu tekrar.

bazen şans lazım, işlerin tıkırında gitmesi için bu çok kıymetli. fakat şans ince planlarla doğru hesaplarla yaratılır. kendimce mantıklı bulduğum bir hesap yaptım fakat bu hesap campazzo’nun kötü yapması halinde oldukça negatif yansıyacak ve belki de erkenden havlu attıracak. kısmet, ben de bilmiyorum. campazzo’nun süreleri evet, efc kariyerimde her zaman 27 dk altı ortalama süresi olan oyunculardan çekinmişimdir. fakat euroleague’in son yıllardaki maç trafiği sebebiyle, rotasyonlar oldukça değişti günden güne.

hazır lafı gelmişken, gazozuna normal sezon maçlarını değil, gruptan gruba geçilen telafisi zor maçları özledik biz. yalnızca efc’ye değil, euroleague formatına sitemim de kendimce baki kalacak.
Eyvallah kardeşim. Seni tekrardan forumda görmek de güzel. Ben de çok fırsat bulamıyorum foruma yazmak için fakat seni görünce bir şeyler yazmak istedim :) Umarım bu sezon daha sık paylaşım yapma fırsatı buluruz.
Bu arada Madar ve Aleksa dışında sırasıyla Moneke, Thiemann, Matt Thomas, Isaac Bonga gibi oyuncuların da nispeten düşük sayılabilecek kredileriyle kadrolarda düşünülmesi gerektiğini düşünüyorum.

Bu hafta euroleague Efes-Real maçıyla başlıyor. Ertelenen maçtan dolayı iyice çorba oldu maalesef. Sakat oyuncusu olmayanlar Mirotic(kaptan)-Lorenzo Brown-Kattash üçlüsü yapmaya çalışmışlardır yüksek puan almak için. Herkese başarılar dileyeceğim ama kadrolar üç aşağı beş yukarı aynı olacak bu hafta. Esas oyun gelecek hafta başlar sanırım. Tabi, Maccabi'nin maçlarına kalıcı bir çözüm getirmeleri lazım. Bence Maccabi ve onunla oynayan takımın oyuncularının puanı olmamalı o hafta için ve değişiklik sayısı 4-5 olmalı.

campazzo benim için bir riskti fakat tuttuğunu düşünüyorum. nebo'yu pivota koyarak 25.3 cebe koymak, campazzo yerine lorenzo almaktan daha makul bir plandı benim için. eyvallah facu.

Ben de sakatlar olunca mecbur tek takımda Campazzo'yu bıraktım Lorenzo yerine. Çok iyi oldu. Keşke diğer takımlarda da Campazzo'dan çıkmasaydım ama o zaman Mirotic alamazdım. Kredi lazımdı. Matt Thomas, Avramovic ve Lauvergne maalesef hayal kırıklığı oldular bugün benim için. Carsen Edwards draft takımımı batırmaya devam ediyor. 2 haftada -18 yapıp rekor kırdı maalesef. Bu hafta onunla vedalaşacağım kimi bulursam alacağım. Ben çıkınca kesin coşar artık.

bayça, oyun asıl haftaya başlıyor. fakat enteresan şekilde oyunun en pahalı oyuncusu, iddiali isimlerin kadrosuna ikinci haftadan girmek zorunda kaldı. bu neler getirir götürür zaman gösterecek.

panorama ve geçmişe atıf için teşekkürler. panoramaların devamını bekliyoruz. ben de bahsettiğim isimlerden birileri dönerse buraya, sözümü tutup düzenli panorama ve panorama yorumları yapacağım.

bu arada 19-20-21-22 senelerinin gsbasket lig şampiyonu kimler oldu?

bayça, oyun asıl haftaya başlıyor. fakat enteresan şekilde oyunun en pahalı oyuncusu, iddiali isimlerin kadrosuna ikinci haftadan girmek zorunda kaldı. bu neler getirir götürür zaman gösterecek.

panorama ve geçmişe atıf için teşekkürler. panoramaların devamını bekliyoruz. ben de bahsettiğim isimlerden birileri dönerse buraya, sözümü tutup düzenli panorama ve panorama yorumları yapacağım.

bu arada 19-20-21-22 senelerinin gsbasket lig şampiyonu kimler oldu?
2019'da ben kazanmışım :)

İkinci haftayı 146,4 puanla kapattım,Sermaye kazancım - 0,6 kr

İlk hafta beni rezil eden oyuncuları çıkarmıştım

Campazzo ilk hafta kaptanımdı - getirmişti çıkardım 26,4 yapmış

B.Davies ilk hafta - getirmişti çıkardım 23,1 yapmış

İlk hafta 22 yapan K.Evans'ı aldım 9,9 yaptı

İlk hafta 21 pr yapan Mickey'i aldım 5,5 yaptı

Toplam kredim 98,1 e düşmüş

İlk hafta 1 pr yapan Howard'ı çıkaramadım bu hafta 0 yaptı,şimdi çıkaracağım

Yazacaklarım bu kadar ..

Bayram Bey yine şaşırtmamış meşhur talihsizliğiyle...
Ben de Napier'in -1 getirip, Marinkovic'in daha iyi getirdiği enteresan olaylarla merhaba dedim ikinci tura. Larkin falan hiç girmiyorum bile. Ama ilk haftadaki düşük puanlıların bu hafta yüksek yapacağını da tahmin etmiştim. Mesela Teodosic, mesela Nigel Hayes... Ibaka da ne öldürecek ne güldürecek gibi. 12-14'e abone oldu herif.

İkinci haftayı 146,4 puanla kapattım,Sermaye kazancım - 0,6 kr

İlk hafta beni rezil eden oyuncuları çıkarmıştım

Campazzo ilk hafta kaptanımdı - getirmişti çıkardım 26,4 yapmış

B.Davies ilk hafta - getirmişti çıkardım 23,1 yapmış

İlk hafta 22 yapan K.Evans'ı aldım 9,9 yaptı

İlk hafta 21 pr yapan Mickey'i aldım 5,5 yaptı

Toplam kredim 98,1 e düşmüş

İlk hafta 1 pr yapan Howard'ı çıkaramadım bu hafta 0 yaptı,şimdi çıkaracağım

Yazacaklarım bu kadar ..
Hakikaten enteresan bir talihsizlik var siz de :)

herkese selam. fena olmayan bir haftayı geride bıraktım. ilk hafta kaptan campazzolu faciayı telafi etmek için yeterli değil henüz. takımlarım 15-28 arasına yerleşti gsbasket liginde. genelde benzeri riskleri alıp, çok farklılık yapmadıgım bir haftayı geride bıraktım. bu hafta biraz farklı yollara sapacağım gibi duruyor 3 kadromu güncellerken. ilk bakışta çok fazla 3lü varyant arasında gidip geldim ve karar veremedim pek. thiemann almayanı dövüyorlar sanırım, dayak mı yiyeyim yoksa bende olmamasını lehime çevirebilecek bir senaryo mu üretmeye calısayım emin olamadım.

çift maç haftası öncesi herkese bol şans. benim sınavım; garantiye çoğunluğa uymakla, aykırı olmak arasında olacak bu hafta.

kadrolarına almak için türlü tavizler verdiğim değerli Tavares üzse de ortalama bir hafta geçiriyorum sanırım. bugünkü maçlardan sonra tablo netleşir.

thiemann yerine milutinov ve taavresli kadrolar ile yedekleri riske attım. milutinovdan istediğimi alsam da puan olarak en iyi takımımda tavares vardı. sugar shane ve facu sayesinde fena değil durum. bugünkü maçlar sonrası yarınki hamleler kritikleşecek ve kadrolarda ayrışmalar meydana gelecek diye düşünüyorum. efc yeni başladı.

gsbasket liginde hedefim bu hafta 15-28 arasındaki 3 takımı 5-20 arasına taşımaktı. bugünden sonra durum netleşir fakat kısmi gerçekleşecek gibi görünüyor. step by step. herkese t2 ve persembe cuma maçları öncesi bol şans.

Son düzenleme: