Galatasaray SK Başkanı ve Yönetim Kurulu (2022-)

Besiktasin eski yöneticisi olan Umut Tahir Günesi Basketboldan sorumlu olarak devam ediyor güzel isler yapti diye.

Ya biz? Eski yönetimde yer aliyor diye Baris Naneyi gönderdik. Dursun Özbek Yönetimide Baris Naneye böyle atama yapsaydi bu durumda olmazdik

Dursun Özbek: "Genel menajer olarak Ömer Yalçınkaya'yı göreve getirdik. Bu karar basketbol konusunda yöneticilerimiz ile uzun süredir iştişare ettiğimiz tümüyle performansa bağlı idari bir karardır.

Ömer Yalçınkaya; tecrübesi, Galatasaray kültürünü tanıması ve şu anda ihtiyacımız olan takımdaşlık duygusunu geri getireceğine inandığımız ve güvendiğimiz için bu göreve getirilmiştir.

Ben bu konuda her türlü yapıcı eleştirinin dikkate alınması gerektiğine inanıyorum. Konu, bu insanın Galatasaraylılığını ve dürüstlüğünü sorgulamak ise burada öncelikle tüm Galatasaraylıların buna dur demesi gerektiğini düşünüyorum."

Basketbol topu görse bomba zannedip karakola ihbar edecek olan Dursun Özbek, gerçek yüzünü göstermeye başlamış. Siz amatör branşlarına düşmansanız, biz de size düşmanız! Başkanım falan değilsin.

Bu sezon harcadığınız parayı geçen sezon Andreas Pistiolis'le harcasalar bir Avrupa Kupası müzemizde olurdu ve ligde en az yarı final oynardık. Hak edene değer vermediğiniz için ne kadar hamle yaparsanız yapın basketbol takımızda asla başarıyı görmeyeceksiniz.

Herkes her ortamda bu yönetimin ibra edilmemesi için çalışmalı. Bu basketbol düşmanlarıyla kaybedecek bir günümüz bile yok.

Mayıs ayında Dursun Özbek'in karşısına çok güçlü bir aday çıkmalı,şimdiden adaylığını açıklaması gerek bu ismin,öyle seçime 1 - 2 ay kala ortaya çıkacak birinden fayda gelmez.Bu adayın en büyük vaadi Galatasaray'ı yeniden spor kulübü kimliğine kavuşturmak olmalı,bu arada amatör branşlarda içinde bulunduğumuz duruma tepki olarak bu yönetimden birileri istifa etmeli,basketbola önem vermeyen bir başkanın yönetiminde devam etmesinler,Galatasaray için istifa etsinler.

Mayıs ayında Dursun Özbek'in karşısına çok güçlü bir aday çıkmalı,şimdiden adaylığını açıklaması gerek bu ismin,öyle seçime 1 - 2 ay kala ortaya çıkacak birinden fayda gelmez.Bu adayın en büyük vaadi Galatasaray'ı yeniden spor kulübü kimliğine kavuşturmak olmalı,bu arada amatör branşlarda içinde bulunduğumuz duruma tepki olarak bu yönetimden birileri istifa etmeli,basketbola önem vermeyen bir başkanın yönetiminde devam etmesinler,Galatasaray için istifa etsinler.
Erden Timur dışında böyle biri yok. Onun dışında camiamızda spor kulübü bilinci ve vizyonu olan biri yok.

Adnan Polat'ın yıllar önce söylediğini bir de ben yazayım.
Bir divan ya da genel kurul toplantısdında FB'nin basketbol takımının bütçeleri şöyle böyle denilince Polat "Ülker'in desteği gibi verilen bir destek oldu mu?" demişti.
Şube ne yazık ki kötü yönetiliyor ve bugüne kadar harcanan para karşılığı alınan kupalarla futbol şubesinin çok çok ötesinde başarılı olmasına rağmen bu yapılıyor. Birilerinin arpalığı olmuş futbol dışı branşlar.

Adnan Polat'ın yıllar önce söylediğini bir de ben yazayım.
Bir divan ya da genel kurul toplantısdında FB'nin basketbol takımının bütçeleri şöyle böyle denilince Polat "Ülker'in desteği gibi verilen bir destek oldu mu?" demişti.
Şube ne yazık ki kötü yönetiliyor ve bugüne kadar harcanan para karşılığı alınan kupalarla futbol şubesinin çok çok ötesinde başarılı olmasına rağmen bu yapılıyor. Birilerinin arpalığı olmuş futbol dışı branşlar.
Ülker sus payı olarak cafe crown'u bize sponsor yaptığında gayet de memnunmuş herkes. olay bizim yonetimlerimizde bitiyor bir yerde. Galatasaray başkanının iş adamlarini "3-5 kuruş da sen atıver" diyebilme gücü ve ağırlığı olmalı. Dursun'da bu ağırlık var, liseli olup şu adamı sevmeyen yok sosyal medyada gördüğüm kadarıyla ama Erden Timur hariç para atan yok şubeye. o da parasını atıp parasının çar çur edilmesine müsaade ediyor.

Galatasaraydaki amatör branşlar için Ülker tarzı sponsorluğa hazır markalar olsa ne olacak? Bu zamana kadar olmuştur bile hatta fakat değerlendirildiğini ve bundan sonra da değerlendirileceğini sanmıyorum. Çünkü yönetimdeki beyzadeler hiçbir çaba göstermeden, kıllarını kıpırdatmadan sponsor olacak tarafın gelip yalvarmasını, ayaklarına kapanmasını bekliyor. Adamlar hem çuvalla para verecek hem de şubelerde hiçbir söz hakları olmayacak. Bu kafayla devam edildiği müddetçe, hayalden öteye geçemez konuşulan konular. Önce kendi yönetimin değer verecek kendi branşına ki başkaları da değer göstersin.

Galatasaraydaki amatör branşlar için Ülker tarzı sponsorluğa hazır markalar olsa ne olacak? Bu zamana kadar olmuştur bile hatta fakat değerlendirildiğini ve bundan sonra da değerlendirileceğini sanmıyorum. Çünkü yönetimdeki beyzadeler hiçbir çaba göstermeden, kıllarını kıpırdatmadan sponsor olacak tarafın gelip yalvarmasını, ayaklarına kapanmasını bekliyor. Adamlar hem çuvalla para verecek hem de şubelerde hiçbir söz hakları olmayacak. Bu kafayla devam edildiği müddetçe, hayalden öteye geçemez konuşulan konular. Önce sen değer vereceksin kendi branşına ki başkaları da değer göstersin.
Şubeye sponsor olanların parasını futbolda prim olarak kullanıyor Galatasaray yönetimi. Doğa Sigorta'nın verdiği parayı 2019'da derbi primi olarak kullanmıştı yönetim. aynı sezon Efes serisinin 3. maçından önce basket takımındaki oyuncuların idmana çıkmadığı haberleri düşmüştü. Hatta Kaan Kural "Zach Auguste çok büyük karakter koydu ortaya, arkadaşlarını maça çıkmaya ikna etti" gibisinden bir twit atmıştı çok iyi hatırlıyorum. Yani gelip ayağa kapanıp sponsor olanın parasını da şube hariç her yere harcıyor Galatasaray yönetimi. "bizim murat ülker'imiz Ferit şahenk'imiz yok" diyen insanlar dünyanın en riyakar en yalancı insanlarıdır kimse kusura bakmasın yani.

Şubeye sponsor olanların parasını futbolda prim olarak kullanıyor Galatasaray yönetimi. Doğa Sigorta'nın verdiği parayı 2019'da derbi primi olarak kullanmıştı yönetim. aynı sezon Efes serisinin 3. maçından önce basket takımındaki oyuncuların idmana çıkmadığı haberleri düşmüştü. Hatta Kaan Kural "Zach Auguste çok büyük karakter koydu ortaya, arkadaşlarını maça çıkmaya ikna etti" gibisinden bir twit atmıştı çok iyi hatırlıyorum. Yani gelip ayağa kapanıp sponsor olanın parasını da şube hariç her yere harcıyor Galatasaray yönetimi. "bizim murat ülker'imiz Ferit şahenk'imiz yok" diyen insanlar dünyanın en riyakar en yalancı insanlarıdır kimse kusura bakmasın yani.
Geçmişte Ünal Aysal medicalparktan gelen 5 milyon euro sponsor parasını Tarık Çamdal'a vermişti. Sonra o takım dağılmıştı. Şube de hep parayı ver biz hallederiz denildi ve sponsor firma hiç işin içine dahil edilmedi. En son Erden Timur tek sorumlu oldu ve iyi takımla neredeyse final yapılıyordu.

Geçmişte Ünal Aysal medicalparktan gelen 5 milyon euro sponsor parasını Tarık Çamdal'a vermişti. Sonra o takım dağılmıştı. Şube de hep parayı ver biz hallederiz denildi ve sponsor firma hiç işin içine dahil edilmedi. En son Erden Timur tek sorumlu oldu ve iyi takımla neredeyse final yapılıyordu.
Liv Hospital'in parası da Alex Telles transferinde kullanılmıştı galiba. Sen şimdi parası olan zengin birisi olsan, şu örnekler varken gidip yönetimin ayağına kapanır mısın lütfen beni sponsor yapın diye? yönetim gidecek ricacı olacak, teşvik edecek, şube yönetiminde söz sahibi olma vaadi verecek. bu insanlar da sponsor olacak. Daha örnekler çoğalır gider.

21-22 kadrosunun Erden timur'a ve barış nane'ye duyduğu sevgi de çok başkaydı. bu ikiliyi sürekli oyuncuların yanında görüyorduk, maç kazaniyorduk mesela barış nane saha kenarından koşa koşa benche gidip melo'ya sarılıyordu. erden timur gidip benchte maçı oyuncuların yanında izliyordu. şu samimiyeti kurabilmek de önemli.
parasını akıtan adam şubeye önem verir, bu önem oyuncularla arasındaki samimiyeti arttırır, samimiyet artarsa topçundan maksimum verim alirsin. şubeyi sponsorlar ve iş bilen spor yoneticileri yönetmeli. bu bütün amatör branşlar için geçerli.

Liv Hospital'in parası da Alex Telles transferinde kullanılmıştı galiba. Sen şimdi parası olan zengin birisi olsan, şu örnekler varken gidip yönetimin ayağına kapanır mısın lütfen beni sponsor yapın diye? yönetim gidecek ricacı olacak, teşvik edecek, şube yönetiminde söz sahibi olma vaadi verecek. bu insanlar da sponsor olacak. Daha örnekler çoğalır gider.

21-22 kadrosunun Erden timur'a ve barış nane'ye duyduğu sevgi de çok başkaydı. bu ikiliyi sürekli oyuncuların yanında görüyorduk, maç kazaniyorduk mesela barış nane saha kenarından koşa koşa benche gidip melo'ya sarılıyordu. erden timur gidip benchte maçı oyuncuların yanında izliyordu. şu samimiyeti kurabilmek de önemli.
parasını akıtan adam şubeye önem verir, bu önem oyuncularla arasındaki samimiyeti arttırır, samimiyet artarsa topçundan maksimum verim alirsin. şubeyi sponsorlar ve iş bilen spor yoneticileri yönetmeli. bu bütün amatör branşlar için geçerli.
Abi şube özerk olacak iyi birini şubenin başına getireceksin ve sponsor firmayı da dahil edeceksin işe ama bunun yanında altyapıyı da güçlendireceksin. Mesela Turgay Zeytingöz çok eleştirildi ama ben onu alt yapının başına getirirdim.

Abi şube özerk olacak iyi birini şubenin başına getireceksin ve sponsor firmayı da dahil edeceksin işe ama bunun yanında altyapıyı da güçlendireceksin. Mesela Turgay Zeytingöz çok eleştirildi ama ben onu alt yapının başına getirirdim.
kesinlikle. Turgay kötü bir GM'di ama iyi bir altyapı yöneticisi olabilirdi ki Banvit'teki rolü de oydu. kendisini küstürerek gönderdik büyük ihtimal. yarın öbür gün altyapı konusunda atılım niyetimiz olursa umarım Turgay'ı aramayız. 21-22 sezonunda, nef ilk sponsor olduğunda Turgay'a altyapı atılımı konusunda görüşleri sorulduğunda aşırı heyecanlı bir şekilde anlatıyordu yapılacak şeyleri, belli istekliydi bu konuda. geldiğimiz mevcut durumda ne altyapı kaldı ne Turgay. pilot Nef takımı da kapandı galiba.

Zvezdan Mitrovic 2 aydır inatla kovulmadı. Ve yarın Benfica karşısında takımın başında olacak. Küfür etsem forumdan ceza alırım. İroni yapsam bu kadar büyük hainliğin ve zavallılığın ironisi beni aşıyor. Görmezden gelsem aklıma, koşa koşa maçlara gittiğim 2010-2012 (Adnan Polat - Hakan Üstünberk - Oktay Mahmuti dönemi) arasındaki rüya dönem geliyor. O günlere dönüş ateşiyle yanıyor içim. Dursun Özbek ve yönetiminin bizi getirdiği bu hale ne yapayım, artık bilemiyorum...

Dursun Özbek enseye vur lokmayı al kıvamında bir başkandı bu listede şeklen başkan olana dek. Yapabilirlik eksikliği bir insanı centilmen yapmaz. Özellikle kadın basketbolda 2015-2016 sezonunun ardından Gsbasket'te hiç ama hiç yapmaz. Gıyaben tanışıklığımın arşta yer aldığı Güven Abinin yaklaşımını da hayli yadırgadım.

Neyse bu yeni nesil GS taraftarını gördükten sonra seneye kadro tahminimi yapayım ;
Başkan : Dursun Özbek
Asbaşkan : Abdürrahim Albayrak
TD : Nuri Şahin
6 numara : Eyseriç
9 numara : Çikaleşi
sağ bek : Bünyamin Balcı
sol bek : Umut Meraş
sağ açık : Lobjanidze

Dursun Özbek ve yönetiminin utanmazlığını, yüzsüzlüğünü ve basketbol düşmanlığını ifade edecek kelimeleri bulamıyorum artık. Geçen yıl Andreas Pistiolis'e verdiğiniz bütçenin 2 katını verdiğiniz Zvezdan Mitrovic'le takım şu an küme düşme hattında. Ve 2,5 aydır kovmuyorsunuz. Bu kadar para harcanan sezonda takımın hedefi kalmadı sayenizde. İğrenç yaratıklar!