#direngezi - #direnturkiye

http://www.youtube.com/watch?v=oGcfXurWWIQ

Uyu Memik Oğlan Uyu...

Sabah aldım haberi, boğazım düğümlendi desem abartı olmaz.. Her ölüm acıdır, katlanması zor bir durumdur, hele ailesi adına. Ama Berkin´in aramızdan ayrılışı sadece ailesini değil milyonları yaralamıştır. Ve bu olayın sorumlularını biliyor ve ihbar ediyorum!

Yüreğiniz yetiyorsa yarınki cenaze törenine gelirsiniz!

Bugünün düşman kardeşlerinin ortak cinayetidir Berkin Elvan.Daha da ileri götürerek tüketiciliğimiz,tepkisizliğimizle,basit yaşam ezberimizle hepimiz sorumluyuz.

19.30 beşiktaş kartal
Gelmek isteyen bi mesaj salsın.
Konuyla ilgili burada diyecek birşeyim yok. Diyeceğimi sokakta diyeceğim. Hiç burada boşu boşuna bilenlere tekrar okutmaya , anlamayacaklara da kendimi anlatmaya çalışmama gerek yok. Laf anlatma devri bence çoktan geçti.

Rezil bir gündü telefonumu cüzdanımı çaldırdım eve geldim kafa dağıtmak için internete girdim ve acı haberi aldım Allah tüm sorumluların belasını versin , Aylardır hatta yıllardır bu ülkede mutlu haber alınmasını engelleyen 20 voltlük ampül tez zamanda patlar inşAllah

Bugünün düşman kardeşlerinin ortak cinayetidir Berkin Elvan.Daha da ileri götürerek tüketiciliğimiz,tepkisizliğimizle,basit yaşam ezberimizle hepimiz sorumluyuz.

Düşmansa savaş ilan etseydin.Konuşmalarına dikkat et.Ölen yurttaşlarımız için herkes üzülüyor.saçmalamayı bırakın.Biraz dostluk kardeşlikten bahsedin.

Unutmayın siz gerginseniz herkes gergin.hatta herkes sizden dahada gergin.

yeter.Düşman demek ne demek.

Düşmansa savaş ilan etseydin.Konuşmalarına dikkat et.Ölen yurttaşlarımız için herkes üzülüyor.saçmalamayı bırakın.Biraz dostluk kardeşlikten bahsedin.

Bugün cemaat ve akp sözde birbirine girmedi mi? Bu duruma Düşman kardeşler diyor arkadaş.

RTE ağzını bile açmıyor ona bağlı medya haber bile yapamıyor.

Yapılan açıklamalara bakılırsa suyun karşı tarafındakilerin çoğu gergin filan değil, hatta mutlu mesut...

Başbakan 9 aydır komada olan bu çocuğun ailesini ziyaret etti mi, yaşananlardan dolayı üzgün olduğunu, polisin şiddetinden rahatsız olduğunu beyan etti mi? Emniyet teşkilatı yaşananlardan ders almamış olacak ki Berkin için meydanlara inen halka gaz bombası atmaya devam ediyor.

Beğenmediğimiz Yunanistan´daki eylemlerde hayatını kaybeden Alexsis adlı gencin katili olan polis ömür boyu, engel olmayan meslektaşı ise 11 yıl hapis cezası aldı. Yetmedi hükümet düştü. Peki ya Berkin´in katilleri?

Akşam saat 17:00-20:30 arası kadıköydeydim erken ayrılmak zorunda kaldım ne yazık ki.Meydanla ilgili söyleyeceğim geziyi andıran bir kalabalık vardı umarım yarından itibaren daha da artarak devam eder

Son olarak ;

"Çocuklar uyurken susulur , ölürken değil !!"

Berkin'e iyilik yapmak istiyorsanız oturun dua edin Yasinler okuyun.

Berkin'in şu anda bir dileği olsa emin olun bunu isterdi.

Ama amacınız hükümet devirmek.
Sandıkta bunun olmayacagini meydanlardan gördünüz ve elinizde bir tek sokaklari yakıp yıkmak kalınca Berkin'in ölmesini fırsat bulup sokaklara döküldünuz.

Sizin sokak yürüyüşleriniz bizim dualarimiz. Hodri Meydan.

Allah sana rahmet eylesin sana lutfuyla ve merhametiyle muamele etsin inşAllah Berkin Elvan...

Sandıkta bunun olmayacagini meydanlardan gördünüz ve elinizde bir tek sokaklari yakıp yıkmak kalınca Berkin'in ölmesini fırsat bulup sokaklara döküldünuz.

Allah sana rahmet eylesin sana lutfuyla ve merhametiyle muamele etsin inşAllah Berkin Elvan...

Bkz: "Troll nedir, nasıl olunur?"

''Konuşmalarına dikkat et'' diye emir veremezsiniz bu birincisi.Bana ''saçmalama'' deme lüksünüz yok bu ikincisi.Murat abinin açıkladığı üzere dün araları gayet iyiyken (görece 2011 veya 2013 Aralık'a kadar) bugün düşman kesilen insanlara,yapılara,oluşumlara (AKP-Cemaat) dair ''düşman kardeşler'' ifadesi kullanılabilir bu da üçüncüsü.Böyle görmüyorsanız argüman sunarsınız karşılıklı saygı çerçevesinde tartışırız,yöntem bu kadar basit.
Çok sevdiğim insanlardan tutun da en son 10 yıl önce gördüklerime kadar geniş bir çevreyle bu konuyla alakalı çokça diyalog kurdum bugün.Sizin indiğiniz şu seviyeye hiç inmedi üslup.

Metehan ben Mısır'da sokağa çıkan her insana saygı duyuyorum,ideolojik ayrımlar ve Tahrir'deki davranışlara göre de ama iri ama ufak şekilde destekliyorum bilmeni isterim.Bu düşüncelerin çerçevesinde sen de Mısır'ı bir değerlendirebilir misin rica etsem?Bizdeki Hükümet'in desteklediği Müslüman Kardeşler evde değil sokakta olarak hata mı yapıyor sence?

Metehan ben Mısır'da sokağa çıkan her insana
saygı duyuyorum,ideolojik ayrımlar ve Tahrir'deki davranışlara göre de ama iri ama ufak şekilde destekliyorum bilmeni isterim.Bu düşüncelerin çerçevesinde sen de Mısır'ı bir değerlendirebilir misin rica etsem?Bizdeki Hükümet'in desteklediği Müslüman Kardeşler evde değil sokakta olarak hata mı yapıyor sence?

Abi onlar seçilmiş devlet adamlarıni yerinde kalsın diye sokağa döküldüler.

Şu anda sokakta olanlarda seçilmiş bir Başbakanı sandıkta götüremeyecegi için sokağa döküldüler.

İkisi bence aynı şey değil bu yüzden.

Melik Cem ağabey cevap veremediğiniz için hemem kelime oyunlarına başvurmanızi anlıyorum :)

Abi onlar seçilmiş devlet adamlarıni yerinde kalsın diye sokağa döküldüler.

Şu anda sokakta olanlarda seçilmiş bir Başbakanı sandıkta götüremeyecegi için sokağa döküldüler.

İkisi bence aynı şey değil bu yüzden.

Melik Cem ağabey cevap veremediğiniz için hemem kelime oyunlarına başvurmanızi anlıyorum :)

Metehan Mısır'da halk önce Hüsnü Mübarek'i devirdi. Lakin devirenler İhvan kadar organize olmadığı için sonrasını getiremediler. İhvan sistemin içine hemen girdi ve %35 katılımın olduğu bir seçimle Mursi başkan seçildi.
Ardından Hüsnü Mübarek'leşme yönünde yasalar yapmaya çalıştı. Bu sefer de halk ona karşı ayaklandı. Bak hükümet seçilmiş başkan Yanukovic'i halk ayaklanmasıyla deviren Neo Nazi ve avrupacı Ukraynalıların hemen yanına koştu. Neden Mısır'daki gibi "dik" durmadı? Çünkü efendileri öyle istedi.

Ha şu firavun denen zat var ya Sisi darbeden sadece bir kaç ay önce Türk Eximbank'tan 250 milyon dolar kredi aldı. Mit'in süper başkanı Hakan Fidan Mursi'ye hiç bir bilgi veremedi hem de darbeden bir kaç hafta önce görüşmelerine rağmen.

İnsanlar dedi ki bakın barış tamam sorunsuzluk da güzel lakin bu kadar içli dışlı olmayın.
Bugün zalim dediği Esad'la beraber tatil yaptı fenerbahçe'yi stat açılışına Şam'a götürdü.
Bugün hakaret ettikleri Hüsnü Mübarek'e kardeşim dedi sarıldı.
Meclisten tezkere çıkmadan savaş gemisi gönderdiği Libya'nın devrik lideri Kaddafi'den 250 bin dolar ve insan hakları ödülü aldı parayı ne yaptın sorusuna hala cevap yok.
İhvan devriliş şekli ne yazık ki Hüsnü Mübarekleşme yüzünden oldu.

Bu aralar trollerin ücreti artmış diyorlar ?? Malum boş laflarla savunmaları gereken icraatler çoğaldı artık ;)

Bu dünya Sultan Süleymana kalmadı, sana mı kalacaktı Mehdi Efendi ...

Onur Uncu üslübumu beğenmiyorsan yazılarımı okuma.Kimseden üslüp dersi alacak değilim.Şükür ben ne dediğimi biliyorum.

Sizle siyasi tartışma yapacak ta değilim.Sonuçta karşınızda düşman gördüklerinizdenim sanırım.

Ama merak etme ben kimseye düşman değilim.

Beğenmediği görüşlere "Trol" diyecek kadarda alçalmadım.

Ona buna ayar vereceğine Metehana yapılan saygısızlıklarada bir ayar versen nasıl olur.

Ama yargılar bu kadar düşmanca olunca candaşların bu küçültme hakaretlerini görmezden gelmen normal.

Zamanında burda siyonizm ve İsrail hakkında yazdıklarımı da silmiştiniz.

Admin sizler oldukça burda fikir söylemek benim için imkansız.

O yüzden demokrat numaralarıyla insanları etkileme.

Siyasi tartışmaya girmeden sadece fikrimi söyliyeyim.

Evet ben RTE ile gurur duyuyorum.

Hadi şimdi yandaş trol ne varsa sayıp dökebilirsiniz.

Neden gurur duyuyorum diye soran olursa ben en az 7 göbek Türk ve müslümanım.RTE nin milli politikalarını destekliyorum.Ve de bu ülke de TÜRKİYE.

Biraz illüminati siyonizm tapınak şövalyeleri ile bilgi edinirseniz beni anlarsınız.Umarım.

İsrail'e ve siyonizm'e laf edip ardından Malatya Kürecik radarına, Lübnan-İsrail sınırına Türk askeri gönderene, ABD'deki yahudi derneklerinden Davut Yıldızı alana destek vermek ise ayrı bir mizah konusu.

İsrail'e ambargo koyacağız derken oğlunun gemileri Hayfa limanından mal indirip bindiriyor.

Metehan Mısır'da halk
önce Hüsnü Mübarek'i devirdi. Lakin devirenler İhvan kadar organize olmadığı için sonrasını getiremediler. İhvan sistemin içine hemen girdi ve %35 katılımın olduğu bir seçimle Mursi başkan seçildi.
Ardından Hüsnü Mübarek'leşme yönünde yasalar yapmaya çalıştı. Bu sefer de halk ona karşı ayaklandı. Bak hükümet seçilmiş başkan Yanukovic'i halk ayaklanmasıyla deviren Neo Nazi ve avrupacı Ukraynalıların hemen yanına koştu. Neden Mısır'daki gibi "dik" durmadı? Çünkü efendileri öyle istedi.

Ha şu firavun denen zat var ya Sisi darbeden sadece bir kaç ay önce Türk Eximbank'tan 250 milyon dolar kredi aldı. Mit'in süper başkanı Hakan Fidan Mursi'ye hiç bir bilgi veremedi hem de darbeden bir kaç hafta önce görüşmelerine rağmen.

İnsanlar dedi ki bakın barış tamam sorunsuzluk da güzel lakin bu kadar içli dışlı olmayın.
Bugün zalim dediği Esad'la beraber tatil yaptı fenerbahçe'yi stat açılışına Şam'a götürdü.
Bugün hakaret ettikleri Hüsnü Mübarek'e kardeşim dedi sarıldı.
Meclisten tezkere çıkmadan savaş gemisi gönderdiği Libya'nın devrik lideri Kaddafi'den 250 bin dolar ve insan hakları ödülü aldı parayı ne yaptın sorusuna hala cevap yok.
İhvan devriliş şekli ne yazık ki Hüsnü Mübarekleşme yüzünden oldu.

Abi onlar geçmişte kaldı.
Adamlar o zaman iyiydi vatandaşlarini çıkarları için katletmiyorlardi.
Ama ne zaman haksız olmaya başladılar tabiki cevabını verecek Başbakan.
Yahu adamlar Türkiye ne yapacak diye dört gözle bizi izliyorlar.
Başbakan yurt dışına çıktığında özellikle Müslüman ülkelere gittiğinde nasıl güzel tepki alıyor görmüyor musunuz ?
Size kalsa onlara da makarna kömür dağıtıldı.

Berkin için de ölünün arkasında iyi siyaset yapıyorlar. Ölünün arkasında sokaklar yakılıp yıkılmaz. Ölünün arkasından Fatiha'lar Yasin'ler okunur. Berkin Elvan'a tekrar Allah'tan rahmet diliyorum.

Başbakan'ın Berkin'in arkasından Yasin veya Fatiha'lar okumadigini nerden biliyorsunuz. Onu geri getiremeyecek, ahiretine lazım olmayacak şeyi neden yapsin ki Başbakan.

Mısır'da Esma şehit edilirken ayni sebeble hemde. Yani gerçekten ekmeğe giderken. Evinin yanında ki bakkaldan hemde. Onun arkasından iyi oldu diyenler, bakire miydi acaba alcakligina düşenler şimdi bir anda insancıl oldu Berkin için. Halbuki amacı reklam. Berkin'i düşündüğü yok. Adamin amacı başka. Adamın amacı yakip yıkmak. Adamin amaci sandıkta goturemeyecegi adami sokak olaylariyla götürmek. Millet gözünü açtı efendi. Gözünü açtı! !

Burası da Ukrayna olur hayaline kapilanlar daha çok beklerler. Ne bu millet Ukrayna'li ne de Başbakan Ukrayna Başkanı.

Bora Ağabey. Ben burada kimseye birşey demiyorum. Benim dediklerim bu partiyi yikacagiz ! Başbakani koltuğundan indirecegiz diyenlereydi. Eğer bir şey diyecekseniz önce onlara deyin. Onlar daha insancil sözler soylesinler . Devrim onlara mi kalmış. Neyin devrimini yapıyorlar. O kadar kolay mi devrim yapmak. Burasi ne Ukrayna ne de Mısır. Üzerine alınan varsa da bu mesajımı tabiki üzerine alınabilir.

Berkin'in ölmesi de büyük oyun.
Adamın fişini neden seçimlerden önce çekiyorlar.
Niye bugün.

Zafer inşAllah bizim olacak...