#direngezi - #direnturkiye

Bütün yazılanlara bir tek cevap vereceğim ayrıntılara girmeden.Çünkü okadar konular birbirine karışmışki ancak yüzyüze konuşmakla anlatılabilir bazı şeyler.

Cevabım ise şu.

Eğer Türkiye iyi yönetilmeseydi Galatasaray ne Drogba yı ne Snajder i nede Buruma v.s.yi ülkeye getiremezdi..............

Eğer ülkenin alım gücü eskisi gibi olsaydı arenada 53.000kişilik koltuklar bu fiyata satılamazdı.Alım gücü diye bir şey var.

Alım gücünün kısaca tanımını başka şekildede anlatabiliriz.Örnek..Hindistanda bir çöpçü kaç para kazanır veya İranda veya ABD de veya Yunanistanda veya Afrikada.

2000 yılından önce bizde neydi şimdi ne.Aynı işi yapan kişiler dünyanın farklı ülkelerinde kaç a yaparlar.Araştırın.

Yabancı pahalı markalar eskiden neden Türkiyede yoktular.Şimdi neden varlar.

Ben lisedeyken Converse ayakkabıya niye servet öderdim.Şimdi niye herkesin ayağında.

Eskiden yabancı filmler niye 1 sene sonra gösterime girerdi şimdi niye eş zamanlı.

Ben neden gençliğimde Levis jean için takla atardım.şimdi niye gençlik kolayca alıyor.

Eskiden bana ingiliz takımlarının formaları bana niye çok pahalı T.shirt gibi gelirdi şimdi önemsemiyorum bile.

Eskiden normal aileler neden dışarda yemek yiyemezdi şimdi laf olsun diye tel le yemek kolayca söyleniyor.

Eskiden neden tatil yapmak lüks tü hele tatil köylerinde şimdi şehirlerarası karayollarında trafik tıkanıyor.

Eskiden uçak niye bir lüx tü.Şimdi Otobüs garı gibi havaalanları.

2000 yılında Galatasaray ın bütçesi niye 12 milyon dolar dı.Şimdi böyle.

Bunların hepsinin ülkenin gelişmişliğiyle alakası var.

Eski günleri görmeyenler şimdi farkını göremeyebilirler.Ama sadece 10 sene önceki Türk filimlerini bulun internetten evlerdeki eşyalara insanların üstüne başına bakın yada İstanbulun vitrinlerine yollarına binalarına anında farkı görebilirsiniz.

Şimdiki gençlik herşeyi önünde bulduğu için biraz tatminsiz gibi geliyor bana.Yoksa ülkenin gelişimi inanılmaz boyutta hızlı.

Futbol herzaman ülkede sevilirdi.Ama bütçeler ülkenin gelişimiyle herzaman paraleldir.

Çünkü bizim takımlarımız sadece ülke gelirleriyle ayakta.İngiliz İspanyol Alman ve İtalyan takımları dünyanın her yerinden gelir elde ediyorlar zaten.

Ülke nekadarsa hepimiz o kadarız.Bunu iyi bilelim.Benim düşüncem bu.

Ülke göçerse sanmayın kimse bizi dert eder.Bu işin Alevisi Sünnisi olmaz.Hepimiz Türkçe konuşuyoruz.sarma yemeyi kuru fasulyeyi böreği seviyoruz.

Alevi sünni yada herkimse Londrada karşılaşsın bakalım.Mezhebe filan kimse bakmaz.sarılır hasret giderir.

kavga niza olmasın diyen yazılarınızıda görmek isterim burda.Ara sırada olsa olumlu olmak lazım.İnsanları ayırmak çok kolay.barış zordur ve eğitim ister.Hoşgörü zordur entellektüel bakış ister.

Kavga kolaydır.İlkel insanın işidir.Milliyetçilik kolaydır.Evrensellik zordur.

hepiniz okumuş yazmış çocuklarsınız.Biraz daha dikkatli olun derim ben:))))

Arkadaşlar,

Daha fazla yazıp kendinizi yormayın. Benim de yazacağım çok şey var ama neden boşuna uğraşayım. Görmüyor musunuz almıyor işte kafaları, resmen bir duvara dönmüşler ne derseniz, ne yazarsanız, ne gönderirseniz geri tepiyor. Kasımpaşalı bunlara ne yapmış böyle anlamak güç. Din çatısı altında kişiliklerini teslim etmişler. Net.

Ağabey herkesin sizle aynı görüşte olması diye birşey olamaz.
Karşıt görüşlere de biraz saygı duymamız gerektiği kanaatindeyim.
Burda kimse kendi fikrine başkasına empoze etmek derdinde değil.
Herkes saygı çerçevesinde görüşlerini belirtiyor.
Ama bu yaptığınız forumun kurallarına uymuyor.

Son cümleniz içinde size birşey diyemiyorum.
Sadece kötü laf söyleyenindir deyip bitiriyorum...

tevekkül : Tevekkül'ün dini terim olarak anlamıysa, bir amaca ulaşmak için gerekli olan her türlü önlemi alarak; elinden gelen tüm gayreti gösterdikten sonra kalben Allah'a bağlanıp ona güvenmek, sonucu Allah'tan beklemek anlamına gelmektedir.

Kaynak: Tevekkül Nedir? Tevekkül Anlamı ve Hakkında Bilgi

Evet İnşaallah ve Maşallah'la hiç bir şey çözülmez sen tedbirini almadıktan sonra. binlerce defa de yine yaramaz. Tarlasını sürmeden ürün bekleyen köylüye dönersin.

Bu hükümet kötü yönetiyor. IMF'e borcun bitti çünkü her şeyini satıp adamlara verdin. Özel sektörün ve devletin borcu büyüdü. 2001 krizinde bile ekonomin dünya'da ilk 20'deydi yani değişen bir şey yok. Zengin çok daha zengin oldu? 30'un üzerinde dolar milyarderi var bu sayede kişi başı gelir artıyor.

Geçmişte nasıl yapıldıysa şimde de aynısı yapılıyor..

17 Nisan 1978'de Ankara'dan Posta
Ile gönderilen paketteki bombanın patlaması Evinde Sonucu, Malatya Belediye
baskanı'' Hamido''
lakaplı dedik ya Hamit FENDOĞLU Iki torunu
ve geliniyle Birlikte parça parça Olur.

MARAŞ'TA YAPILAN Provokasyon
Bilinçaltı mesajları, bilinçaltı tarihlerde close by postanelerden bilinçaltı mesajları, bilinçaltı
düzenekte 3 bomba DAHA CHP Kahraman Maraş Pazarcık Ilce baskanı Alevi Memiş Özdal'a, Adıyaman Emniyet Müdür Yardımcısı Abdülkadir Oltu'ya ve Adanalı İş adamı Ahmet Akalın'a da gonderilir. Hamido dışındakilerde fat tutturulamaz.

Bir Ayrıntı, gönderilen bombalar
kisa bir Süre once İstanbul Üniversitesi öğrencilerinin Üzerine Atilan
bombalarla bilinçaltı mesajları, bilinçaltı türdendir.

MALATYA'DA BENZER Olaylar
Hamido, Sağ'ın sevilen Bir
lideridir. Tabi ortalık karışır, Malatya
MERKEZE bilinçaltı mesajları, bilinçaltı tornadan çıkmış sopa ve birbirinin Parçası oldugu belli
zincirlerle Birkac bin kisi bindirilmiş Kıtalar Olarak gelir. Ama yeterince kan
dökülemez ki, Bir Gün SONRA Alevileri de kışkırtmak for arsada üst Oynayan
15-16 yaşlarında Alevi 3 liseli çocuk da kaçırılır, İşkence edilir, öldürülür
ve tren raylarına atılarak parçalanır ... Devamını biliyorsunuz.

Simdi nerden çıktı bu?

HATAY'I DA ODTÜ'YÜ DE HERKES İYİ BİLİR
Hatay'ı da, ODTÜ'yü de Herkes gayet
Iyi bilir. Ama Aralarında böyle ölümüne Bir Aşk oldugunu kaçınız biliyordunuz?

Gezi olayları patlak verdiğinden
Beri Olen 6 çocuk da Alevi. SONRA Birdenbire Alevilerin yasadigi bölgelerde Bir
ODTÜ aşkı depreşiyor. Ardindan Kandil'in
çakalları "Gitmiyoz len" demeye başlıyorlar. İçerideki taşaronları "ee, AMA siz
Boole yaparsanız tabi gitmezler, AYRICA biz de Taksim'e çıkarız "demeğe
getiriyorlar ...

Yani Amerikan filmi jargonuyla
"Hey, dostum, haydi Eski çeteyi topluyoruz yine, var mısın ..." olayı

ÇETENİN Hayali NE Mİ
Çetenin hayali:

Ah SU reform paketi Bir ​​geçmese, barış Süreci
TAMAMEN Dursa, PKK Yeniden Birkac çocuğumuzu şehit etse, Gezi soytarıları Ile
Diyarbakır faşistleri Taksim'de buluşsa, Hatay'da BİRDEN bire başlayan "yoluna
ölürüm ODTÜ'lü "aşkı nedense SADECE Alevilerin yasadigi bölgelerde DAHA bi
depresse, DAHA fazla Alevi çocuğu Olse, Hukumet çuvallayıp sıkıyönetim Ilan
etse, yönetemez hale gelse, devrilse, ara Rejim hukumeti kurulsa, CHP'nin
çakalları seçimle ASLA gelemedikleri başbakanlıklara, bakanlıklara "atansalar" ...

Aç tavuk Kendini buğday ambarında görür
de, ac Kendini Nerede görür
bilmiyorum, mezbahada?

Ama birşey söyleyeyim

O çeteyi Tekrar toplayamazsınız canım ...

Birinci paragrafta anlattığım Ozette safra ne
Kadar, Ne Kadar PROFESYONEL, Deneyimli, eğitimli Bir ​​Suç odağı düzenlemek
oldugunu anlamadınız mı?

Hah, işte o yok sizde ...

Siz hacimdeki o kırmızı konversli Soytarı, Kafası
kopmuş tavuk Gibi Silivri'de polis panzerinin uzerinde tepiniyor sanıyordunuz
ki?

Çunku Kafası koptu ... İçeride ... ona ulaşmaya
çalışıyor ....

Bu şekilde şiddet uygulayarak bu olayları bitirebileceklerini sanan müthiş beyinler tarafından yönetiliyoruz işte.

Seçimler iktidarı belirlemek için yapılır. %50 oy aldım diye kafama eseni yaparım kimse diyemez. Çok eleştirdiği tek parti döneminden zihniyet olarak farkı yok. Taksim gibi merkezi bir noktada yapılacak şey halka sorulur. Türkiye Cumhuriyeti başbakanı kendini hala belediye başkanı zannediyor ki belediye başkanı bile olsa kafasına göre hareket edemez. Kadir Topbaş zaten İBB başkanı değil. Rte'nin memuru yapılan hiç bir şeyde kendi planı yok.

3. köprü güzergahına mühendisler mimarlar çevre bilimciler değil bir helikopter turuyla başbakan karar veriyor.

Bu sebepten mesele taksim değil sadece bir adam kafasına göre karar veriyor. Çamlıca gibi İstanbul'un diğer bölgelerine göre nüfusu az olan bir yere cami yapılıyor bu da yetmezmiş gibi beyimiz kendi karar veriyor. Ha servetinden para harcayıp caminin arsasını alıp bütün masrafları karşılayacaksa sorun yok ama devletin parasıyla yapılan bir iş.

Ve tekrar soruyorum Adnan Menderes döneminde İstanbul'da yıkılan camilerden neden bahsetmiyor.
Tahkikat komisyonundan muhalif gazetelere pahalı kağıttan neden bahsetmiyor.

Ya her akşam yüzlerini maskeyle kapatıp ellerinde taşlarla molotoflarla sağa sola saldıran sokakları günlerce savaş alanına çeviren insanlara kimsenin diyecek bir kelimesi yok mu? Yani tamam hep polis suçlu hükümet suçlu hatta çatıdan polise taş atarken düşüp öldüğü kesinleşen ahmet atakanın katilide polis herşeye eyvallah da yeter be kardeşim bıktık artık

Ortada bir oyun var bu oyunu gücün varsa bozarsın gücün yoksa seyredersin.Bu ülke hiç bir zaman huzura kavuşmamıştır,ne şimdi nede geçmiş zaman bu ülke sağ sol kavgası gördü darbe gördü,asala gördü,pkk gördü,dhkpc gördü,hizbullah gördü,kontrul gerilla gördü.Yani gördü de gördü ama asla bütünlüğünü bozmadı.Şimdi iş farklı bir yere gidiyor mezhep kavgası işte bu ülkeyi böler nedenmi arap baharına bir bakın nasıl gelişti kimler destekledi,şimdi ne oldu.

Gezi ilk başta masum bir eylemken şimdi nereye getirildi,başbakan en baştan beri yaptığı sert tutum yalan yanlış açıklamalar geziyi masum bir eylem den çıkardı.Sağ duyulu davranmak lazım itidalli olmak lazım oyunu iyi okumak lazım.Yoksa ülke iç savaşa gidiyor.Birde iktidarın aldığı oy%50 diyenlere seçmenin yüzde kaçı oy kullanmış baraj oyları kime gitmiş bunları hesaplayıp konuşmak lazım.Ben hem somalide iç savaş hem bosnada iç savaşı bizzat yaşayan tanık olan birisi olarak Allah bu ülkeyi iç savaşdan korusun diyorum.Kardeş kardeşi öldürmeye başlarsa sonu gelmez bir bakarız ki dünyanın kalbi denilen anadoluda kim bayrağının dalgalandını görürüz o zaman iş işten geçer bu ülke birdaha öyle bir kurutuluş savaşı veremez.

Ben iç savaş çıkacağını zannetmem.Sünni kesimde bir alevi düşmanlığı görmedim.

Twitterde Alevilere kötü konuşan bir sünni de görmedim.

Alevilerde aynı ama bazı kandırılmış gençleri kışkırtıyorlar.

Kökü dışarda sol terminolojinin kuşatması altında.

zamanla herşey düzelir.Sonuçta bu vatanda birlikte yaşıyoruz ve yaşayacağız inşallah.

12 eylülden önce derin devlet işleri organize ediyordu.İçinde yaşadım biliyorum.

Şu anda böyle bir durum yok.

Sorun siyonizm.Gene siyonizm dedim diye silmezsiniz yazıyı umarım:)

Olayı çözmek istiyenler Tevrat ı okusun zahmet olmazsa....

31 Mayıs öğleninde oturma eylemi yaparken bu hale getirildi Lobna Al Lamii.Kim yaptı,yapan yargılandı mı?Tüketici toplum alışkanlıklarına geri döndü,insanlar durmayacak şiddetten bıktı diye kimsenin içi rahat olmasın.Bu soruya halen zihninin ufak bir kıvrımında dahi olsa cevap arayanlar benim adıma değerli,kalanlar ise insanlık adına pek bir değer barındırmıyor.Üzgünüm.

Ekli dosyalar

• Lobna Al Lamii.jpg
    Lobna Al Lamii.jpg
    83 KB · Görüntüleme: 13
Lobna ve diğerleri...

Berkin Elvan 14 yaşında, sabahleyin ekmek almak için evden çıktı, çıkış o çıkış. 105 gündür yoğun bakımda hayatta kalma savaşı veriyor. Mısır´da katledilen Esma için ekran başında gözyaşı döken başbakan ya da bakanlar bir kez olsun Elvan ailesini ziyaret etmedi, telefon etmedi, durumu hakkında hastane yetkililerinden bilgi almadı...

Ölü ya da yaralı olmamasına rağmen Ankara´daki Emniyet saldırısının failleri 1 gün içerisinde bulundu, bu mutluluk verici bir haber. Lobna´nın, Berkin´in ve diğerlerinin bu hale düşmesine sebep olanların da yargı karşısına çıkmasını istiyor gönül. Ama biliyoruz ki çok şey istiyoruz!

"Uyan çocuk, uyan ki biz de rahat uyuyalım artık."

Ekli dosyalar

• BM6TG_ZCQAAPwli.jpg
    BM6TG_ZCQAAPwli.jpg
    12.2 KB · Görüntüleme: 15
Yüce insan , son Mehdi adayı , Peygamberliği iki puan farkla kaçırmış fakir dostu, ulaşım uzmanı, iyi aile babası, Türkiye tarihinin görüp görebileceği en büyük insan muhterem RECEP Tayyip han hazretlerinin vatanperver oğlu yüce şehzade Bilal han ile yaptığı telefon konuşmaları hakkında neler düşünüyorsunuz ?

Kendi hükümetimizin bitmek bilmeyen yolsuzluk, hırsızlık skandallarından etrafımıza bakamıyoruz ama Ukrayna yanıyor, Kırım yanıyor. Rusya, bu yangını fırsat bilip Kırım'ı ele geçirmeye çalışıyor...

Bu senaryonun aynısı 2008 yazında Gürcistan-Osetya olaylarının akabinde olmuş, Rusya aynı şeyleri Osetler için yapmış ve Gürcistan bir çılgınlık yapıp Rusya'ya savaş açmıştı. Şimdi de Kırım'da yaşayan Ruslar'ın durumu bahanesiyle eskileri toplamaya çalışıyorlar. İnşallah savaş çıkmaz.

Ülkenin çivisi çıkmış ve halk bunu hak ediyor. Kimse kusura bakmasın halk yolsuzluk falan umursamaz. Çünkü ufak tefek herkes yeme peşinde. Elektriği kaçak kullanır, suyu kaçak kullanır. İşi hızlı hal olsun diye rüşvet verir.
Halk helal olsun bile diyor. Şener Şen'in Namuslu filmi tam bugünü anlatıyor. Geleceğinin çalındığının farkında değil.