Errick McCollum

Seneye kalması icin daha ne yapacak ?
Birincisi bu adam giderek kendini gelistiyor. Iyi niyetle oynuyor. Sezonbasina gore kendini baya gelistirdi. Savunmasini ilerletti. Sezonbasinda istikrarsiz orta mesafesini gelistirdi. Boyuna ragmen bir kisaya gore iyi ribaundcu. Blok tehtidi yaratiyor. En onemlisi takim icin savasiyor.

Ikincisi tum kariyeri boyunca oyun kurucudan cok bir skorer guard oldugunu sagir sultan bilmesine ragmen adami net bir oyun kurucu olmadigi icin elestirmek surekli elestirmek ona yapilan bir haksizliktir. Ek olarak Schilb gibi istikrarsiz bir oyuncu olsa elestirilere anlam verebilirim ama McCollum kendinden beklenenleri fazlasiyla yerine getiriyor. Mvp olmasida buna ornek.

McCollum kalmali yanina iyi bir guard almali.

Okurken şaşırıyorum açıkçası biri gelip "2.lige kiralayalım biraz tecrübe kazansın" falan diyeceksiniz.
Son yıllarda kaç tane istediği zaman sayı yapan oyuncumuz oldu.
Ama oyun kuramıyor diyenler olursa kalbini kırarım sene başından beri Sinan,Micov,Schilb oyun kuruyor zaten.

ASUS_T00J cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Beğenmeyen arkadaşlar olabilir kendisine sövende çok oluyor bazen fakat böyle kolay faul alan ve kendi şutunu yaratabilmek çok önemlidir böyle oyuncular azalıyor bulmuşken macera aramayalım. Sadece sert maç oynama eksikliği var bocalaması bu yüzdendi bu sene tecrübe olacak ona seneye tutarsak takımda level atlayacağını kesinlikle öngörüyorum

Maç sonu açıklamalarında bile Ergin hocaya olan saygısını defalarca ifade etti. Skorer Amerika'larının klasik hastalığı kapristen ve displinsizlikten eser yok Adamda. Hocanın planını en iyi şekilde oynamaya ve oynatmaya çalışıyor. Şu kadar maç kazandırdı Mvp oldu. Başkası olsa kibirinden yanına yaklaşılmaz. Bizden gerekli saygıyı kesinlikle görmeli. Helal olsun sana Eric.

Ben Eric'in hücum etkisi nekadar fazla ise savunmasınında okadar güçlü olduğunu düşünüyorum. Sadece o motivasyonu yakalaması lazım. Adam oyun kurucu olarak pivotların içinde blok kralı olacak neredeyse. Gerçektende güçük Lasme. Potansiyeli çok yüksek bir oyuncu, motive oldu mu durdurulması çok zor bir oyuncu. Dün çok keyif aldım oyunundan.

dünkü maç bir kez daha gösterdiki McColum bu takımda kalmalı. Oyun kurmasında halen sorunlar olabilir ama bence seneye eğer oyun kurucu alınacaksa Mccolum onunla beraber bir üst seviyeye çıkabilir.

Euroleague seviyesinde bir oyuncu değil.Gelecek yıl 16 takımlı,tarihin en iyi euroleague lerinden biri olacak turnuvada kendisine potayı göstermezler.Sezon sonu teşekkür edilip yollar ayrılmalı.İçi geçmiş,bitik Beşiktaş'a karşı oynadığı oyun ölçü değil.

Adam öncelikle kaprissiz, yedek kalmayı sorun etmiyor ve oyun tıkandığı zamanlarda koçun en büyük silahı. Bunu sadece beşiktaş maçında yapmadı. Bence devam edilmeli.

Euroleague seviyesinde bir oyuncu değil.Gelecek yıl 16 takımlı,tarihin en iyi euroleague lerinden biri olacak turnuvada kendisine potayı göstermezler.Sezon sonu teşekkür edilip yollar ayrılmalı.İçi geçmiş,bitik Beşiktaş'a karşı oynadığı oyun ölçü değil.
Yalnız Mccollum'un kendini gösterdiği maç sadece bu değilki Eurocup da hemen hemen bütün maçlarda efektif bi rol üstlendi.

Şahsen ben kalması taraftarıyım bu kadar kolay faul aldıran bu kadar rahat adam geçebilen birini bu kadar ucuz maliyetle bulmamız çok zor. En azından oyun sıkıştığında topu verdiğiniz takdirde en kötü ihtimalle faul aldırır.

HTC Desire 816 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Ben söylemlerinden gelecek sezon kalmak istediğini anladım.Bence kalmalı.Ancak saf 1 numara transferi yapmamız şartıyla.Euroleague'de Sinan-McCollum ikilisine oyun kurdurmazlar.

Aynı Furkanda,Markoishvilide ve birçok oyuncuda olduğu gibi McCollummun gelişiminde de Ergin hocanın rolü çok büyüktür.Hoca belirli bir potansiyeli olan oyunculardan maximum verim alıyor emin olunsun ki McCollum eğer bu takımdan giderse gittiği takımda bu kadar etkili olamayacaktır hoca faktörü çok önemli bu yüzden.

Zaten bakarsak bizdeki Markoishvili mi? Daçkadaki mi ? Ya da Furkan içinde aynısı geçerli,Cenk içinde hocanın oyuncu gelişimlerine katkısı apaçık ortada.

Hangi gerekçelere dayanarak o seviyenin oyuncusu olamayacağını söylerseniz biz de aydınlanmış oluruz

2010'dan beri EC'de sayı ve PIR anlamında istatistiklerde üst sıralarda olan oyuncuların EL performansları da gayet yeterli seviyede. İstatistiğin her şey olmadığı noktasında çoğumuz hemfikirizdir ama önemli göstergelerden biri olduğu da yadsınamaz. Bu açıdan baktığımızda, EC MVP'si olan bir oyuncunun EL seviyesinde olmadığının ya da EL için yetersiz olduğunun göstergesi nedir? Mccollum'un olumlu ve olumsuz tarafları hepimizin malumu. Tüm bunlarla birlikte EL'de neden yapamasın hala anlayabilmiş değilim. Ya da şöyle sorayım. EL'de Mccollum'dan daha üst düzey kaç oyuncu var ve onlar hangi takımlardalar da biz Mccollum'u beğenmiyoruz?

Peki ya Karşıyaka'ya, Bayern'e, Canaria'ya veya Strasbourg'a oynadığı oyun ölçü olur mu ? Herşeyi geçtim adamda kapris yok sakatlandı at gibi döndü giriyor çıkıyor savaşıyor

Errick McCollum Euroleague'de kadroda mutlaka bulundurulmasi gereken ama ilk 5 oyuncu olarak degil,yildiz bir asistleri,takimi yonlendirmesi,winner bir oyuncu ile (Huertas,Teodosic,Huertel vb) lider bir oyuncunun yerine mac sirasinda girecek sekilde oynamasi gerekir. Huertas-Mc Collum ikilisi birbirini cok iyi tamamlar.

Errick McCollum kesinlikle Euroleague seviyesinde bir oyuncu olabileceğini özellikle bu sezon gösterdiği performansla gösterdi.Kariyerinin başında ve Daha geçen seneye kadar Çinden saf skorer mantığıyla geldi İstanbul'a.Ama o ne yaptı zamanla günler aylar geçtikçe koçuna inandı koçun verdiği görevi elinden gelenin en iyisini vermeye çalıştı.Asla yedek kalmayı problem etmedi.Takım içinde sevilen saha içinde korkusuzca inanılmaz bir özgüvenle oynadı.Özellikle sakatlığından döndüğünde takıma atarak değil attırarak daha faydalı olabileceğini düşündü belkide.Gelişime açık en önemlisi öğrenmeye çok açık ve uyumlu bir oyuncunun Gelecek sene takımda muhakkak kalması gerektiğini düşünüyorum.

Bizden önce sayı kralı idi (Çin,Uleb Cup vs) bu takımda winner oldu. Ama bu tek başına olacak bir gelişim değil. Özellikle sakatlık döneminde sadece tedavi olmadığını, eleştirileri ve tavsiyeleri de iyi değerlendirdiğini gördük. Dönüşünde sanki evrilmiş gibi oynamaya başladı; artık savunma da yapıyor, top da paylaşıyor. İnşallah elde tutmak için uzun vadeli (özellikle Avrupa hakları için) bir anlaşmaya ikna ederiz. Gelişim süreci tam yol ileri...