Errick McCollum

Kendisi ile ilgili tereddutlerim devam ediyor, bazen inanilmaz tercih hatalari yapiyor bir guard icin, ozellikle hizli hucumlar sirasinda pota altinda hic bir arkadasi yokken yaptigi zorlama atislar takimin momentumuna zarar veriyor. Eurolig'de bu takimin birinci oyun kurucusu olabileceginden de suphelerim var.

Lakin attigi sayilar yuzunden degil de, sakatligindan sonraki donusunde oyununa kattigi muazzam mucadele gucu yuzunden buyuk saygi duymaya basladim kendisine. Mac sonundaki aciklamasi, macin ilk periyodunda mesaj niteliginde yaptigi iki blok bir yana, dun son periyodda bir cogumuz umudunu kesmisken, son 4 dakikaya 6 sayi geride giriyorken hucum reboundu icin 3 Karsiyaka oyuncusunun arasina atlamasi ve paylasilamayan top karari aldirarak momentumu bize gecirmesi muazzamdi. Bu yurek benim nazarimda geride kalan her seyden degerli.

Eyvallah maç sonlarını kazanıyor ama maç içinde ne veriyor. 4 sayı ile bitirdi ilk yarıyı bu maç. Bize son beş dakikadan daha fazlasını verecek biri gerekiyor. McCollum oyundayken Sinan, Micov, Schilb oyun kuruyor çoğu zaman.
Oyun kurma becerisi sıkıntı mevkisi gereği de büyük handikap.

Her oyuncu gibi eksikleri var ama o eksikleri olmasa şu an zaten Avrupa'da oynuyor olmazdı, kim bilir eksiklerine rağmen seneye belki Avrupa'da olmayacak. Ayrıca GS'ın mevcut kimyası da Mcollum'un eksiklerinin daha çok göze batmasını sağlıyor diye düşünüyorum.

Wanamaker-Dowdell
Mcollum-Roll(Toolson)

Mesela böyle bir guard dörtlüsü ile Mccollumun defektleri çok daha az sorun olurdu.

Ben bu tarz oyunculara eğer fiyati büyük yük oluşturmuyorsa en az 2 sene sabredilmesi taraftarıyım. Gelecek sezon bir tık daha iyisini otaya koyabilecegini düşünüyorum, çıkış varsa elinde tutarsın, yok hala aynı seviyedeyse ısrarcı olmanın anlamı kalmaz.

Yanina Wanamaker tarzı hem savunması, hem oyun görüşü iyi bir guard alınırsa McCollum cok daha faydalı gözükür, yan yanada oynayabilirler.

Eyvallah maç sonlarını kazanıyor ama maç içinde ne veriyor. 4 sayı ile bitirdi ilk yarıyı bu maç. Bize son beş dakikadan daha fazlasını verecek biri gerekiyor. McCollum oyundayken Sinan, Micov, Schilb oyun kuruyor çoğu zaman.
Oyun kurma becerisi sıkıntı mevkisi gereği de büyük handikap.

İlk yarı 4 sayı attı diye adam gönderelim yani? Adam KSK'nin maça girmesini engelledi, forvetlerin savunması yüzünden adamları maça soktuk yahu 3 tane bomboş üçlük attılar. Daha maçın ilk 2-3 dakikasında 2 tane blok yaptı adam hem de çember altına inmiş bomboş bitirecekleri topları kesti.

Bu adamın esas görevi oyun çıkmaza girdiğinde sayı üretmek bunu yapıyor mu yapıyor .Karşıyaka serisini o getirdi , Canaira maçının uzatmalarında sinan saçma 3 sayılar denerken çembere gidip faul alabilen tek oyuncumuzdu benim beklentilerimin üstüne çıktı.Ve bu adamı geçen yaz başında Olimpiyakos istedi ama gitmedi.Heralde beklediği başka bir teklif vardı o olmadığı için son dönemlerde bize geldi biraz da bizim şansımız bu adam.Ve bence en önemlisi kendini sürekli geliştirmesi dün İverson'ı dışarı kadar çıkartıp Lasme'ye hazırladığı pozisyon onun geliştiğinin en önemli özetiyi bence .İyi ve tecrübeli bir oyun kurucu ile oynarsa sezon içinde daha da çok gelişecektir o yüzden yapılabiliyorsa 2 yıllık bir sözleşme yapılmalı .

Mccolum defosu olan bir oyuncu eyvallah hep söylüyorum ama zaten o defoları olmasa nbade oynardı. En en büyük sıkıntısı ball handlingi. Ve tüm şutları dribbling üzerinden atıyor olması. Yani baskı altında bazan oyunu sıkışıyor ki bunu da faul alarak çözüyor, zaten rakibi geçerse de hareketli şutu iyi.
Bu şartlarda kesinlikle takımda tutulmalı ki herkes hemfikir sanırım. Seneye iyi bir pg ile cidden daha üst düzey bir oyuncu olacaktır.
Savaş abinin yazdığı şeylere katılmamak da mümkün değil. Topa atlaması, arzusu, isteği tam bizim oyuncumuz :)

Asıl seneye f8 hedefliyorsak böyle oyunculara ihtiyacımız var. Kritik rollerde kullanmayıp rotasyonda süre bulacağı 15-20 dakikada 15-20 sayı atabilecek bir oyuncu böyle skorer ne yapacağı belli olmayan patlayıcı oyunculara ihtiyaç var, ki kendisi gelişime açık egosu olmayan karakterli bir oyuncu kesinlikle kalmalı mr. fourth quarter!

Errickin yanına adam akıllı bir guard alınırsa sıkıntı çıkmaz bu çok ortada olan bir durum ama bazı arkadaşlar iki numaraya çekelim diyorlar tebessüm ettirdi biraz bana errick 2 numara için çok kalıpsız ve kısa ayrıca oyuncu karakteri hiç uygun değil 2 numaraya bir kere bize şutu temiz 2 lazım errickte yayın içinden gayet iyi ama üçlük yüzdesi %30 ..Asıl önemli nokta adam akıllı guardın kim olacağı wanamaker,pargo,granger bence en uygun isimler

Boyle bir oyuncumuz var ve hala seneye takimda kalmamali diyenler var.Herkesin fikrine saygim var ama sadece saskinim.15-20 milyon butcemiz dahi olsa ben bu adamdan vazgecmem arkadas.

Errickin yanına adam akıllı bir guard alınırsa sıkıntı çıkmaz bu çok ortada olan bir durum ama bazı arkadaşlar iki numaraya çekelim diyorlar tebessüm ettirdi biraz bana errick 2 numara için çok kalıpsız ve kısa ayrıca oyuncu karakteri hiç uygun değil 2 numaraya bir kere bize şutu temiz 2 lazım errickte yayın içinden gayet iyi ama üçlük yüzdesi %30 ..Asıl önemli nokta adam akıllı guardın kim olacağı wanamaker,pargo,granger bence en uygun isimler

Kendinle çelişmemiş misin? Mccolum yanına bir guard alacaksak ericki iki numara olarak kullanmış olmayacak mıyız? Buna neden tebessüm ediyorsun :/ zaten sen de yazmışsın wanamaker,granger bu isimler iki numara fiziğinde hücumda erick iki, bu gelecek oyuncular da guard oynayacak. Defansta ise tam tersi olur diye takım kurmaya çabalıyoruz.

Vallaha Errick kalsın tabi ama bu çocuk her maç 30 atsa da gene bir şüphe oluşturuyor insanın kafasında. Garip bir oyuncu yani muhtemelen bunu seneye de yazanlar olacak ben anlıyorum onu. Güven veremiyor bir türlü :). Çok seviyorum ama aklımdan geçenler böyle

Emre benim de kafamda mccolumun yeri tam oturmuyor ama bu sene cidden takım kimyamız da sıkıntılı idi. Ki Mccolumun savunmadaki çabası, blokları, isteği, faul alma becerisi ya da akıllı açıklamaları onu başka kılıyor gözümde. Takıma olan uyumu ve cidden karakterli olması bence çok önemli.

Eurocupta mvp olan oyuncu ile devam edilmeli ve euroligde de görülmeli diye düşünmekteyim. Ama defolarını bilerek onları kapatarak.

Bana schilbb de kalacakmış gibi geldiği için, kurduğum kadrolarda sıkıntı oluyor ama schilbi hackettla değiştirsem, mccolum düşündüğüm takımlarda sırıtmaz.

Son olarak gerçekten gelişime açık ve hani ben mvp oldum egosu olmaması çok kıymetli. Ama böyle cılız gibi durması güven vermiyor gibiyken Mccolum bu dezavantaj gibi duran yönlerini avantaja çevirmiş, faul alarak oyununun eksik yönlerini kapatmış gibi.

Oyun tarzi, Avrupa basketboluna uygun olup olmamasi gibi konular tartismaya acik ama kesinlikle super bi karakter.
Adam resmen uyum saglamak icin deli gibi gayret gosteriyor, elinden geleni yapmaya calistigi ber halinden belli.

Daha once de belirtmistim tekrar ediyorum kendimi ama, gelecek sezon cok buyuk sicrama bekliyorum kendisinden.

Bugün atacağı sayılar ve yapacağı asistler ile turu getirecek bize Allah'ın izniyle.
Seneye takımda muhakkak kalmalı.
Yönetim uyumuyordur inşAllah...