KBL 17. Hafta | Galatasaray 80-81 Beşiktaş

17/18 Sezonu Kadınlar Basketbol Ligi 17. haftada Beşiktaş'ı konuk ediyoruz. 3 Şubat Cumartesi oynanacak maç 14:00'da başlayacak, TRT Spor canlı yayınlayacak.

Son 2 maçtır Beşiktaş'a yeniliyoruz. Geçen sezon yenilmeden önce Bjk'ye karşı 27 maçlık galibiyet serimiz vardı. dursun özbek sayesinde 27 maçtır kazandığımız takımlara bile üst üste kaybettik.

Takımımız ligde 8 galibiyet ve 8 mağlubiyetle 9. sırada yer alırken, rakip takım 9 galibiyet ve 7 mağlubiyetle 6. sırada yer alıyor.

Bizim için ELW defteri kapanırken, ECW'de yeni bir sayfa açıyoruz. Ligde de ilk 8'e girmek çok önemli. Bu derbiyi kazanarak hem onların bize karşı olan 2 maçlık galibiyet serisini sona erdirip hem de sıralamada onların üstüne çıkıyoruz.

Sarayın Sultanları'na başarılar diliyoruz.

Son düzenleme:
Sezonun ilk yarısındaki maçı yerinde izlemiştim. Maç boyu kovalayıp tam da son dakikada öne geçmişken önce Epoupa'nın tecrübesizlikle panik arasında gidip gelen yerdeki oyuncuya faul yapmasıyla geri düşmüş, arkasından bizde kalan son hücumda Quigley'in 2 defa topu elinden kaçırmasıyla kaybetmiştik. Onlar 3'te 0'la gelip adeta nefes almış, biz de 3/3 başladığımız ligde ilk mağlubiyetimizi almıştık ki o maça kadar fena gitmeyen takım neredeyse 3 aydır bitmeyen bir buhrana girdi o günden sonra...

Kaptanın gözümüzün önünde sakatlanması da cabasıydı... Dizindeki şişliği tribünden bile görebiliyorduk ama apar topar soyunma odasında iğne olup geri dönmüş hatta tekrardan sahaya girmişti. Bir sonraki maçta sahada görünce hem şaşırıp hem sevinmiştim. Tabi dizinde o gün gördüğüm şişliğin menisküs yırtığı olduğunu milli maç arasında artık dayanamayacak hale gelince yapılan resmi açıklamayla öğrenmiştik...

İlk maç benim gibi bir uğursuzun da katkılarıyla tam bir kabusun başlangıcı olmuştu... Bu maç da umarım tersin bir kırılma maçı olur... Dursun Aydın Özbek yönetiminin sona ermesiyle hazır derbi kazanma alışkanlığını yavaş yavaş hatırlıyorken son 2 maç hariç 27 maç üst üste mağlup ettiğimiz Beşiktaş'a karşı bir galibiyetle tekrardan hayata ve 5-6 potasına gireriz umarım...

Savunma çok kötü durumda, nerede geçen sene fark 30 iken bile piranalar gibi saldıran takım... O kadroyla o savunmayı yaptıran hocadan bu kadroyla çok daha farklı şeyler yapmasını bekliyorduk ama bizi hayal kırıklığına uğrattı.

Nereden nereye eskiden bu maçların sonucuna bakmaya bile gerek görmezdik.Rahat rahat kazanırdık ne hale düştük.Kimse ne yaptığını bilmiyor,ne oynadıklarından haberleri yok.Futbolda kazma tabir ettiğimiz oyunculardan bol miktarda bu takımda da mevcut.Kazansak bile takım asla güven vermiyor.Maçı farklı kazansak bile görüşüm bu..

Bu arada şunu söyleyeyim Ahmet Cömert berbat bir salon. Kolej takımlarının salonları bile daha iyidir. Koskoca Galatasaray'ın takımı afedersiniz bu ahır gibi salonda maç yapması rezalet. Ne kapasite, ne modernize ne atmosfer hiçbir şey olmuyor bu salonda. Acilen yeni salonu yapmaya başlayıp bitirmek lazım. Yoksa evimizde bile deplasman takımları favori oluyor görüyorsunuz.

Savunma çok kötü durumda, nerede geçen sene fark 30 iken bile piranalar gibi saldıran takım... O kadroyla o savunmayı yaptıran hocadan bu kadroyla çok daha farklı şeyler yapmasını bekliyorduk ama bizi hayal kırıklığına uğrattı.

Kasıtlı olabileceğini hiç düşünmüyor musunuz?!.. Yvonne Andersen, hem de o kadar başarılı iken, hem de Fenerbahçe maçında harikalar yaratmışken, neden kenarda oturtuldu hiç düşündünüz mü? Yürüsün gitsin diye neden azami çaba harcandı?.. Epoupa transferiyle bir ilişkisi olabilir mi acaba?.. Maalesef, artık hiç güvenim kalmadı!..
İlave olarak, müsait adaylar arasından neden hep en kalitesizini transfer ediyoruz?.. Aynı dönemde Orman'ın aldığına bakın, bir de bizimkisine; neyi kastettiğimi anlayacaksınız!..

Son düzenleme:
Bjk bizden iyi bir takım falan değil..Birazcık insanda gurur olur birazcık insanda giydigi formaya saygı olur..Marina dan zaten nefret ediyorum..Yaptıgı transferlerin rezillini herkes biliyor..Merve-Van Grinsven-Tugba Kobryn transferlerini..
Fakat insan akıllara zarar turnike denemesi yapmaz.
Bombos hucum ribaundları vermez.
Bombos üclük denemelerine izin vermez.
Ayıp ya..

Kasıtlı olabileceğini hiç düşünmüyor musunuz?!.. Yvonne Andersen, hem de o kadar başarılı iken, hem de Fenerbahçe maçında harikalar yaratmışken, neden kenarda oturtuldu hiç düşündünüz mü? Yürüsün gitsin diye neden azami çaba harcandı?.. Epoupa transferiyle bir ilişkisi olabilir mi acaba?.. Maalesef, artık hiç güvenim kalmadı!..

Ben de Anderson olayında hocanın temiz olmadığını düşünenlerdenim. Sakatlık yaşadıktan sonra Eurocup lisansını iptal edip, ligde doğru dürüst oynatmazsan kız kaçar tabii. Zaten paralar da gecikmeyle ödeniyor. Maljkovic efsane olacakken maalesef kestane olma yolunda hızla gidiyor.

Bu Marina'nın sözlesmesi ne kadar bilen birisi söyleyebilir mi ?
Eğer sezon sonu bitmiyorsa sezon sonu sosyal medyadan baskı yapmalıyız bu kadınla devam edilmemesi icin.
Bu sene zaten bitti en azından seneye daha iyi bir kadro kurulur.Daha iyi bir kadro yapılanması yapılır.

Bu Marina'nın sözlesmesi ne kadar bilen birisi söyleyebilir mi ?
Eğer sezon sonu bitmiyorsa sezon sonu sosyal medyadan baskı yapmalıyız bu kadınla devam edilmemesi icin.
Bu sene zaten bitti en azından seneye daha iyi bir kadro kurulur.Daha iyi bir kadro yapılanması yapılır.

2019'da bitiyor ama karşılıklı anlaşılıp feshedilir. Maljkovic de memnun değil bu durumdan zaten milli takıma gittiği için boşta olmaz. Bizim acilen Hejkova ya da Ekrem Hocayı getirmemiz lazım.

Ben de Anderson olayında hocanın temiz olmadığını düşünenlerdenim. Sakatlık yaşadıktan sonra Eurocup lisansını iptal edip, ligde doğru dürüst oynatmazsan kız kaçar tabii. Zaten paralar da gecikmeyle ödeniyor. Maljkovic efsane olacakken maalesef kestane olma yolunda hızla gidiyor.

Kanaatim şu ki; Marina, art niyetli... Ama, kulüpteki işbirlikçilerini bulup çıkartmak lâzım. Çünkü, bu kadar dolabı tek başına çeviremez; adama yedirmezler!..

Kanaatim şu ki; Marina, art niyetli... Ama, kulüpteki işbirlikçilerini bulup çıkartmak lâzım. Çünkü, bu kadar dolabı tek başına çeviremez; adama yedirmezler!..

Can Topsakal çıbanın bir başıydı diğer baş da Ömer Yalçınkaya. Bu sezon getirilen yerli çöplerin alınmasında en büyük pay sahibi olan isim.

Maljkovic'in sözleşmesi 2+1, önümüzdeki sezon için opsiyonlu diye biliyorum.

Hocanın menajeri Misko sezon başında açıklamıştı 2 sene daha uzatıldı diye. Sonradan revize ettilerse bilmiyorum.