Mustafa Cengiz Yönetimi ve Basketbol

Ben hayatım boyunca bu yönetim kadar spordan uzak, spor bilgisi zayıf bir yönetim hatırlamıyorum. Futbol dışındaki branşlarımızın bu kadar hedefsiz ve sahipsiz olduğu bir tek Özhan Canaydın Başkanlığı dönemini hatırlıyorum. Zira Dursun Özbek denen spor cahili bile bunların yanında basketbol uzmanı kalır...

Ama biz de boşa kürek çekiyoruz gerçekten, zira son başkanlık seçiminde Futbol dışı branşlarda hiçbir vizyon ve hedef ortaya koymayan iki başkan adayı Cengiz ve Özbek yarıştılar Basketbolda Eurolegue hedefi ortaya koyan Yönetim ise neredeyse oy bile alamadı. Bu da demek oluyor ki basketbolu ve diğer sporları önemseyen kitlenin Galatasaray Genel Kurulunda herhangi bir ağırlığı yok malesef...

Moderatör tarafında düzenlendi:
Rezalet.

[FONT=&quot]Erol Özmandıracı: Taraftarımıza seslenmek istiyorum, daha çok kombine alsınlar ki Başkanımız Mustafa Cengiz ve 2. Başkanımız Abdürrahim Albayrak ile daha çok fotoğraf çekilme imkanı yakalasınlar. (Brescia maçı sonrası)[/FONT]

Euroleague konusunda da yazdım Zalgiris Kaunas organizasyonuna çok imreniyorum. Bizde işse basketboldan zerre anlamayan yöneticiler, sadece kendi rahatını düşünen bir Genel Menacer, Ertuğrul Erdoğan gibi yetersiz ve Efe Güven gibi torpil ile buraya gelmiş bir altyapı koçu. Oldukça üzücü.

Ne zaman bizim de düzgün bir organizasyonumuz olacak?

Euroleague konusunda da yazdım Zalgiris Kaunas organizasyonuna çok imreniyorum. Bizde işse basketboldan zerre anlamayan yöneticiler, sadece kendi rahatını düşünen bir Genel Menacer, Ertuğrul Erdoğan gibi yetersiz ve Efe Güven gibi torpil ile buraya gelmiş bir altyapı koçu. Oldukça üzücü.

Ne zaman bizim de düzgün bir organizasyonumuz olacak?

Az kaldı... Kırmızı listeden Başkan adayı Ozan Korkut ve Naci Cansun her maçımıza geliyorlar. Çok yüksek bütçeler olmasa da geldikleri zaman doğru organizasyonu kurmaya yönelik umut bu ekipte fazlasıyla var.

Az kaldı... Kırmızı listeden Başkan adayı Ozan Korkut ve Naci Cansun her maçımıza geliyorlar. Çok yüksek bütçeler olmasa da geldikleri zaman doğru organizasyonu kurmaya yönelik umut bu ekipte fazlasıyla var.

O kadar Galatasaray'ı seviyorlardıysa seçimden sonra başkanın çağrısına kulak verip yardımcı olsalardı. Herkes kendini düşünüyor Galatasaray'ı değil.

O kadar Galatasaray'ı seviyorlardıysa seçimden sonra başkanın çağrısına kulak verip yardımcı olsalardı. Herkes kendini düşünüyor Galatasaray'ı değil.

Söylediklerinize katılıyorum ancak maça gelen eski yöneticiler yada başkan adayları gelip destek vermez ben olsam bende destek vermem nedeni amatör branşlar için gelen paranın çoğu futbola gidiyor ve amatör de özellikle basketbol ve voleybol da kullanılmamış özerklik olmadığı sürece destek olmaz.

Kürşat abi yaşın bizlerden büyük hayat tecrüben de keza öyledir şöyle düşünelim seçime girdiğin bir adayla aynı renklere sevdalı olsan bile rekabet halindesin. Seçimi bir takım vaatlerle MC ve ekibi kazanmış. Maddi olarak olmasa da manevi olarak Özgür Savaş Özüdoğru, Naci Cansun'dan yardım aldı. Parasal manada kimse işin başında kendisi olmadan destek vermez maalesef bu bir realitedir...

Bu arada ben umut vaat eden anlamında kırmızı liste diyorum yoksa farketmez x,y,z hangisi bizleri tatmin ederse o gelsin.

Kürşat abi yaşın bizlerden büyük hayat tecrüben de keza öyledir şöyle düşünelim seçime girdiğin bir adayla aynı renklere sevdalı olsan bile rekabet halindesin. Seçimi bir takım vaatlerle MC ve ekibi kazanmış. Maddi olarak olmasa da manevi olarak Özgür Savaş Özüdoğru, Naci Cansun'dan yardım aldı. Parasal manada kimse işin başında kendisi olmadan destek vermez maalesef bu bir realitedir...

Bu arada ben umut vaat eden anlamında kırmızı liste diyorum yoksa farketmez x,y,z hangisi bizleri tatmin ederse o gelsin.

Gerçekten Galatasaray'ı düşünen adam seçimden önce anlaştık dediği sponsorlukları seçilmese bile kulübe kazandırır ve gelen paranın da nerelere gittiğinin takipçisi olurdu. Bunu bütün başkan adayları için söylüyorum sadece Ozan Korkut ve ekibi için değil.

Oktay Mahmuti'yi gönder, maaşını vermeye devam et ve takımın başına Ertuğrul Erdoğan'ı geçir. Galatasaray basketbol tarihinde yapılmış en acemice ve skandal hareketlerden biri ve bunu bu yönetim yaptı. Basketboldan haberleri yok.

Son düzenleme:
Galatasaray gibi bir kulübü yönetiyorsan basketbolda başarılı olup olmamak senin vizyonuna bağlıdır,birde klasik bir söz " insanın içinde olacak " basketbola karşı bir ilgin,alakan yoksa,şubeyi yük olarak görüyorsan,kendini sadece futbol takımının başkanı olarak görüyorsan bu iş olmaz,olmuyorda zaten.Mustafa Cengiz 100 sene başkanlık yapsada basketbolda hayal ettiğimiz yere gelemeyeceğiz,dev bir sponsor gelse ve deseki yılda basket şubesine 15 milyon dolar vereceğiz,yönetim kabul eder mi yoksa siz gelin bu parayı futbola verin basketbola 1 milyon dolar yeter mi der ?

Baskan; her seferinde basketin borcunu su kadar azalttik bu kadar odeme yaptik derken neyi kast etmis olabilir acaba ? Bir cok Baskan gormus sahsim bu kadar samimiyetsiz bir Baskana ilk defa denk geliyor. Futbolda ki plansizlik Baskete olan umursamazlik her gecen gun buyuyor.

Esasen bu takim kume duser diye sezon basindaki erken cikisimin yegane sebebi; Yonetimin Basketi sinsice bitirme planindan kaynaklaniyordu.

Onune gelen Baskan olmus!

Onu da yapmıyorlarsa Dursun Özbek seviyesine inmişler demektir. Hakikaten bu yönetim de iğrendirdi kendilerinden yaptıklarıyla. Transferi, küçülmeyi anomime izin çıkmadığına bağladık da 1.5 milyon dolarlık takımın maaşlarını aksatmak ne demek? Gel de insanlardan performans bekle bundan sonra.

Mustafa Cengiz, Ömer Yalçıkaya ve Ömer Cansever yüzünden kendi ayağına sıkıyor. Zaten futbol da kötü gidiyor bir anda neye uğradığını şaşırabilir. Yapacağı ilk ve en güzel hareket bu iki Ömer'den kurtulmak olmalı.