Mustafa Cengiz Yönetimi ve Basketbol

Mustafa Cengizi Savunduğum yok ama mesela mesela İkinciyeni.com Basketbola sponsor olmamış Futbola olmuş,Nef Basketbola destek atmamış Emre Akbaba transferine destek atmış.

Sponsor bulsunlar ,Şunla anlaşsınlar,bununla konuşsunlar.Ülke Batmış millet çoçuguna harclık veremiyor...Dün Fenerbahçe`nın forma sponsoru bile yok.

Mustafa Cengizin hataları ,eksikleri,yanlısları vardırda her mevzuda vurun abalıyada bayıyor.

Kimse Basketbola suan sponsor olmak istemiyor, bunu anlamamakdan neden ısrar ediyoruz.Mustafa Cengizin aslında Sponsor ayağınamı gidicez derken belli başlı şirketlere görüstük, her şirketinde ayağına gidicek halimiz yok demek istemişti.Bu konuda haklı her şirketinde ayağına gitmez GALATASARAY başkanı.

Özhan Canaydın zamanında Basketbol,Voleybol subeleri kapanmadıysa hiçbir zaman kapanmaz kimse dert etmesin.

Mustafa Cengizi Savunduğum yok ama mesela mesela İkinciyeni.com Basketbola sponsor olmamış Futbola olmuş,Nef Basketbola destek atmamış Emre Akbaba transferine destek atmış.

Sponsor bulsunlar ,Şunla anlaşsınlar,bununla konuşsunlar.Ülke Batmış millet çoçuguna harclık veremiyor...Dün Fenerbahçe`nın forma sponsoru bile yok.

Mustafa Cengizin hataları ,eksikleri,yanlısları vardırda her mevzuda vurun abalıyada bayıyor.

Kimse Basketbola suan sponsor olmak istemiyor, bunu anlamamakdan neden ısrar ediyoruz.Mustafa Cengizin aslında Sponsor ayağınamı gidicez derken belli başlı şirketlere görüstük, her şirketinde ayağına gidicek halimiz yok demek istemişti.Bu konuda haklı her şirketinde ayağına gitmez GALATASARAY başkanı.

Temmuz ayının başından beri bunu anlatmaktan dilimizde tüy bitti renktaş. Futbolda bile sponsor bulunamıyorken baskete bulmak hayalcilik. Futbol yerine basketbola bulsunlar diyenlerin acaba gerçekten kafası iyi midir?

Temmuz ayının başından beri bunu anlatmaktan dilimizde tüy bitti renktaş. Futbolda bile sponsor bulunamıyorken baskete bulmak hayalcilik. Futbol yerine basketbola bulsunlar diyenlerin acaba gerçekten kafası iyi midir?

Büyük Baskan Ali Koc, Vizyonlu Baskan Ali Koc, Okadar iyi iliskileri olan Baskan Ali Koc.....Fenerbahce Futbol takiminin gögüs sponsoru yok.

Büyük Baskan Ali Koc, Vizyonlu Baskan Ali Koc, Okadar iyi iliskileri olan Baskan Ali Koc.....Fenerbahce Futbol takiminin gögüs sponsoru yok.

Kardesim sen yonetimden biri misin ? Bu kadar futursuzca Mustafa Cengizin kendisi desteklemez kendi yonetimini!

Ali Kocun Transfer yasagindan dolayi rezil olan bir bir subesi var mi ? Neye seviniyorsunuz rezilligin dik alasina mi ?

Amerika’yı keşfetsin demiyor kimse, 3 kuruşluk transfer yasağını kaldırsın ona da şükür. İtalya liginin köy takımı senden “daha az” para verip oyuncuyu elinden kapıyor. Yahu adam çıkıp “merak etmeyin şubeyi kapatmayacağız” diyor ötesi mi var artık bu işin, kime ne anlatıyorsak... Neyse yaşa büyük başkan süpersin diyelim de ikna olsunlar.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Kardesim sen yonetimden biri misin ? Bu kadar futursuzca Mustafa Cengizin kendisi desteklemez kendi yonetimini!

Ali Kocun Transfer yasagindan dolayi rezil olan bir bir subesi var mi ? Neye seviniyorsunuz rezilligin dik alasina mi ?

Transfer yasaklari su anki yönetimin kabahatimi, yoksa oyunculari alip maaslarini ödemeyen yöneticilerinmi ?

Ayrica seninde bildigin üzere yabanci basketbolcular geldi, yani bu demek oluyorki illa bu transfer yasagi kaldirilicak, yoksa bu yabaci oyunculari getirip lisans cikartmama gibi bir riske giremezler.

Son düzenleme:

Bu yönetimi destekyebilirsin herkesin kendi görüsü; ancak senin düsüncene katilmiyorum. Proje üretip gidersen sponsor bulabilirsin. Hadi bulamadin. Proje üretip salon yapabilirsin. Üç yillik bir plan yapabilirsin. Alt yapidan oyuncu çikarmak için bir devrim yapabilirsin. Hiç olmazsa bir çalisma yaptigi konusunda bizlere bilgi velirsin. Hiçbir şey yok. Çikarsin 3 yillik planimiz var şunlari şunlari bu tarihe kadar yapacagiz. Bize biraz zaman verin. Verdigimiz tarihte yapamazsak hesap sorun diyebilirler. Bu kadar zormu bunlari yapmak.

Bu yönetimi destekyebilirsin herkesin kendi görüsü; ancak senin düsüncene katilmiyorum. Proje üretip gidersen sponsor bulabilirsin. Hadi bulamadin. Proje üretip salon yapabilirsin. Üç yillik bir plan yapabilirsin. Alt yapidan oyuncu çikarmak için bir devrim yapabilirsin. Hiç olmazsa bir çalisma yaptigi konusunda bizlere bilgi velirsin. Hiçbir şey yok. Çikarsin 3 yillik planimiz var şunlari şunlari bu tarihe kadar yapacagiz. Bize biraz zaman verin. Verdigimiz tarihte yapamazsak hesap sorun diyebilirler. Bu kadar zormu bunlari yapmak.

Ben iyi isler yaptiklarini gördügüm yerlerde, olaylarda destekliyorum. Kötü yaptiklari düsündügüm seyde elestiriyorum bukadar basit. Bu yönetimi sevmiyorum o yüzden her yaptiklarina bi bahane bulup kötüleme yoluna gitmiyorum olay bundan ibaret.

Arkadaşlar basketbola sponsor bulunamadığı falan yok. Bulunmak istenmedi istenmiyor. Başkan her defasında açıkça söyledi benim için futbol daha önemli basketbolu veya başka branşları önemsemiyorum diyor. Koyduğu yöneticiler zaten ortadalar. Basketbol şube kepaze vaziyetteyken yönetici kendisini eleştirenlere kendisinin zerre alakası olmadığı Emre Akbaba transferiyle laf sokmaya çalışarak sosyal medyada boy gösteriyor. Hepimiz aklıselim insanlarız eğer bir kişi bu tip işlere giriyorsa kendi işinde başarısızdır, eksiktir. Bu işte böyle. Sponsor bulan buluyor. Ayrıca Nef sponsorluğunu ve ikinciyeni'yi bulan Mustafa Cengiz yönetimi değil maalesef tarihin en kötü başkanı Dursun Özbek'in ekmeği yeniyor. Bu ekip öyle söylem ve eylem içine giriyor ki kendisini destekleyenleri kendine daha bağlarken destek vermeyip aslında erken uyanan diyeceğim kesimi düşman gibi gösteriyor. Bu bir algı işi. Erden Timur'u Terim devreye soktu belki de bunu kimse bilebilir mi? İster kabul edilsin ister edilmesin bu ekip birçok yönden eksik ve bunu kabul etmeyip basın karşısında taraftarı kendi içinde kutuplaştırıcı eylem ve söylemde bulunuyorlar. Tüm odakları futbol onu da zaten yöneten sağolsun maddi manevi Albayrak ve İmparator Terim. Bu ekibin şu ana kadar yaptığı icraat yok. Mustafa Cengiz bizim Başkanımız, sevdik destekledik ama maalesef durum bu...

Arkadaşlar basketbola sponsor bulunamadığı falan yok. Bulunmak istenmedi istenmiyor. Başkan her defasında açıkça söyledi benim için futbol daha önemli basketbolu veya başka branşları önemsemiyorum diyor. Koyduğu yöneticiler zaten ortadalar. Basketbol şube kepaze vaziyetteyken yönetici kendisini eleştirenlere kendisinin zerre alakası olmadığı Emre Akbaba transferiyle laf sokmaya çalışarak sosyal medyada boy gösteriyor. Hepimiz aklıselim insanlarız eğer bir kişi bu tip işlere giriyorsa kendi işinde başarısızdır, eksiktir. Bu işte böyle. Sponsor bulan buluyor. Ayrıca Nef sponsorluğunu ve ikinciyeni'yi bulan Mustafa Cengiz yönetimi değil maalesef tarihin en kötü başkanı Dursun Özbek'in ekmeği yeniyor. Bu ekip öyle söylem ve eylem içine giriyor ki kendisini destekleyenleri kendine daha bağlarken destek vermeyip aslında erken uyanan diyeceğim kesimi düşman gibi gösteriyor. Bu bir algı işi. Erden Timur'u Terim devreye soktu belki de bunu kimse bilebilir mi? İster kabul edilsin ister edilmesin bu ekip birçok yönden eksik ve bunu kabul etmeyip basın karşısında taraftarı kendi içinde kutuplaştırıcı eylem ve söylemde bulunuyorlar. Tüm odakları futbol onu da zaten yöneten sağolsun maddi manevi Albayrak ve İmparator Terim. Bu ekibin şu ana kadar yaptığı icraat yok. Mustafa Cengiz bizim Başkanımız, sevdik destekledik ama maalesef durum bu...

Bulunmak istenmiyor demek büyük bir idda bunun altılını cizmelisin vede ispatlamalısın

Bulunmak istenmiyor demek büyük bir idda bunun altılını cizmelisin vede ispatlamalısın

Forumu eğer takip ediyorsanız geçmiş mesajlarımda Mahmut Recevik, Ömer Cansever, Erol Özmandıracı, Özgür Savaş Özüdoğru ile bire bir temaslar kurduğumu ve belli bir sürecin sonunda bu yorumları yaptığımı görebilirsiniz. Ayrıca bilgi ve ispatta mevcut. Size şu an kısaca şu örneği vereyim; Mahmood Coffee basketbol şubesine sponsor olmak istiyor ve Mahmut Recevik'e ulaşıyorlar. Kendisi ise size döneceğim deyip 1.5 ay belki hala geri dönüş yapmıyor. Özgür beye durumu bizzat ben ilettim ve ilk defa duydu. İnsanların davranış tarzı be yaklaşımlarından zaten her şeyi anlamak mümkün.

Sponsor kabul edilmemesi gibi bir olay yok. Yanlış yönlendirmeyin insanları.

Doruk Beyin yazdiklarina kesinlikle katiliyorum. Mesele futbol transferi olunca 2 dakika icinde Nef sponsor oluyorda, ne hikmetse Basket Subelerimiz icin cile ruzgarlari esiyor. Simdi Emre Akbaba icin verilen 6 milyon euro ile neler yapilirmis bir bakalim.

Transfer yasaklari kaldirilirdi.
Galatasaray Erkek Basketin Eurocupa uzanabilecek kadro kurulabilinirdi.
Galatasaray Kadin Basketin Ligde sampiyonluga ve avrupada onemli basarilara imza atabilirdi.

Sadece 6 milyon Euro ile hepsi gercek olabilirdi.Bir Sube bir oyuncu kadar deger gormuyor. Yureginde Galatasaray Basket sevgisi olan arkadaslar, simdi bu Allahtan reva mi ?

Son düzenleme:

Ne demek Baskete sponsor olmamislarda Futbola olmuslar. Bu basket kimin nesidir ? sahibi kimdir bu takimin, Sen futbola sponsoru buldun diyelim, o zaman cebinden cikacak futbol harcamasini da baskete aktaracaksin. Ne farki var ki ? Sponsor ayrim yapabilir ama sen yapamazsin. Iyi o zaman iyiden iyiye ayiralim herseyi. Basket sevenler ve gelirleri bir yana futbol sevenler ve gelirleri bir diger yana.

Farkindamisiniz forum bile futbola dogru eksen kaymasi yasiyor. Basket forumunda boyle ise, siz hesap edin diger ortamlari.

Simdi birisi cikacak diyecek ki; Uefa futbol gelirlerini baska sube de kullanamazsin felan filan.

Cozumu cok basit. Ornegin Nef firmasi 1 milyon euro destek mi oldu, Nef'e dersin ki senin ismini hem futbol formasina hem de basket formasina yaziyorum. Ondan sonra 900 bin euroyu baskete aktardin mi ? 100 bin de futbola goster. Simdi herkes mutlu mu ?

Beyin bedava, bedava yahu !

Cozumu cok basit. Ornegin Nef firmasi 1 milyon euro destek mi oldu, Nef'e dersin ki senin ismini hem futbol formasina hem de basket formasina yaziyorum. Ondan sonra 900 bin euroyu baskete aktardin mi ? 100 bin de futbola goster. Simdi herkes mutlu mu ?

Bunu ben de geçmişte düşünmüştüm. İkinciyeni bildiğim kadarıyla düşük bir miktara forma arkasına sponsor oldu bu para futbol için bir ihtiyaç değil ama basketbolda bir oyuncunun sezonluk parasını karşılar hatta sezon ortasında bir ihtiyaç için ek bütçe olarak da kullanılabilir. 200 değil de 300 dersin sembolik bir rakamı futbola, geri kalanını basketbola gösterirsin bu çok basit bir şey ama bu yönetimde icraatten ziyade ilgi yok. 2 kare fotoğraf koyulmuyor 1 haftadır.

Beyin bedava dediğiniz :) durum ortada beyin bedava

Volkan Bey anlamadim neyi ima etmeye calistiginizi, Hic kimse demiyor ki yonetim istese yapamayacagi sey yok. Bu yonetim basketi yuk olarak goruyor. Umurlarinda bile oldugunu dusunmuyorum.

Isteseler varya sponsorun en kralini bulurlar. Hic olmadi kendi firmalarindan toplu sekilde formaya yazilip kendilerine de destek olunacak sekilde yardimlar yapilir. Ama istemiyorlar.

Bu yonetimin tek amaci futbolla gundemde kalmak. Insan kendini cok iyi bilir, daha cabuk basariya kosabilecegi islerle ugrasirlar. Bu yonetimdekilerin capi bu. ederleri bu.

Bu kadar ugrasiyorlarya sanirsiniz 2000 yilindaki Uefa kupasinin tekrari veya daha ust bir basariya ulasacaklar.

Hani her donemin adamlari olurya, ruzgar nereye eserse oraya giden, iyi gun dostu diyebilecegimiz insanlar. Abdurrahim Albayraktan bu yuzden nefret etmeye basladim. Birisi ona bu camianin Basket Subesine sahip oldugunu hatirlata bilir mi acaba ?

Bir basket topu ve 5 oyuncu ile oynanan oyun varya. parkede oynanan, potasi olan. rakipte ayni sartlara sahip. Aranizdan birisi Albayraga bunu iletebilir mi acaba?

Google yalaka yazinca cikacak sonucun kim oldugunu kestirebilmek cok da zor degil!

Volkan Bey anlamadim neyi ima etmeye calistiginizi, Hic kimse demiyor ki yonetim istese yapamayacagi sey yok. Bu yonetim basketi yuk olarak goruyor. Umurlarinda bile oldugunu dusunmuyorum.

Isteseler varya sponsorun en kralini bulurlar. Hic olmadi kendi firmalarindan toplu sekilde formaya yazilip kendilerine de destek olunacak sekilde yardimlar yapilir. Ama istemiyorlar.

Bu yonetimin tek amaci futbolla gundemde kalmak. Insan kendini cok iyi bilir, daha cabuk basariya kosabilecegi islerle ugrasirlar. Bu yonetimdekilerin capi bu. ederleri bu.

Bu kadar ugrasiyorlarya sanirsiniz 2000 yilindaki Uefa kupasinin tekrari veya daha ust bir basariya ulasacaklar.

Hani her donemin adamlari olurya, ruzgar nereye eserse oraya giden, iyi gun dostu diyebilecegimiz insanlar. Abdurrahim Albayraktan bu yuzden nefret etmeye basladim. Birisi ona bu camianin Basket Subesine sahip oldugunu hatirlata bilir mi acaba ?

Bir basket topu ve 5 oyuncu ile oynanan oyun varya. parkede oynanan, potasi olan. rakipte ayni sartlara sahip. Aranizdan birisi Albayraga bunu iletebilir mi acaba?

Google yalaka yazinca cikacak sonucun kim oldugunu kestirebilmek cok da zor degil!

Siz neyi ima ettiyseniz bende onu ettim sorun yok gayemiz GALATASARAY

Ne Emre Akbaba ne de Donk meselesi bence basketbolla alakalı değil. Yönetim futbolda işleri denkleştirsin, Terim'in isteklerini de yerine getirsin yeter. Orada ekstra bir sponsorluk bulduğunu filan göremedik ama zaten fazla beklentimiz yok, Dursun'dan kurtulmak bile yeter. Bundan sonra tesisleşme, gelir-gider yönetimi, sportif başarı ve sponsorluklar yönetimin futbol şubesindeki başarısını/başarısızlığını belirleyecek.

Şimdi gelelim yönetimin asıl sınavına. Yukarıdaki kısmı yapmak çok zor sayılmaz. Bu yüzden bir yönetimin asıl fark yaratacağı, kendini belli edeceği, zora geleceği kısım diğer şubelerin yönetimidir. Canaydın dönemini saymazsak basketbolda hep orta-üst seviyede bütçeler oluşturduk ve son 10 yıldır bu bütçeleri verimli de kullandık. Belki bu yönetimlerin en kötüsü olan Özbek yönetimi bile geçtiğimiz sezon bütçeyi 4 milyona indirdi ve sonraki sezon arttırma sözü verdi. Ne yazık ki Mustafa Cengiz yönetimi bırakın bütçeyi arttırmayı veya korumayı, düşürmeyi bile beceremedi. Özbek yönetimini suçlarken ortaya attığı paraları TL cinsinden yazdığında değişen bir durum yok. Yönetim farkını sadece Riva, Florya gibi projelerin değerlendirilmesinde ve futbol haricindeki şubeler için yaratacağı finansman, proje, altyapıyla ortaya koyabilir. Mustafa Cengiz yönetimi ne yazık ki Eylül ayına girerken hala kalkmamış transfer yasakları, Mahmuti'yle yaşanan ve çok kötü yönetilen bir kopuş süreci, BJK bile Dusko Ivanovic'i getirirken FB'li Cumhurbaşkanı Danışmanı ve Federasyon Başkanı Hedo tavsiyesiyle İBB çıkması hoca getirilişi, Ömer Yalçınkaya'ya tüm şubelerin basketbol aklı olarak kulüpten maaş verilmeye devam edilmesi, basketbol şubeye üç tane kıymeti kendinden menkul olup bu sporla alakası spor mağazasında basketbol toplarını yoklamaktan ibaret şahıs getirilmesi gibi garipliklerle hatırlanıyor. Başkan genel hedeflerden bahsederken gayet iyi ve makul ama işi biraz kurcalayınca o da basketboldan anlamadığını benzinlikten Amerikalı bulmak gibi garip örneklerle gözler önüne seriyor.

Şu ana kadar kurulan takımdan (kadın basketbol takımından söz etmiyorum, o hala yok, şaka gibi) veya Ertuğrul Hoca'dan bir şikayetim yok ama sürece baktığımda tam bir saçmalıklar zinciri görüyorum ben. Başkanın ve yöneticilerin demeçleri bile (onlar da taraftar twitter dan bastırmasa gayet sessiz) şu plansızlığı gayet iyi anlatıyor.