2019-2020 Galatasaray Futbol Takımı

Tarık Çamdal, Ahmet çalık, Salih Dursun bunlar da bize kitlenenler mesela sonu yok bu işin. Türk oyuncu kapışmasının benim için en uç öğrenci Selçuktur ki geldiği zaman net bir şekilde ligin en iyi ortasahasıydı ama o bile ilk 3-4 sezonundan sonra bize saç baş yoldurdu dünyaları da götürdü. Takımın iki orta sahası da kiralık, efsane kalecin en az altı ay yok, sağ bekin yaşlandı sözleşmesi bitiyor, sol bekin bir tuhaf dengesizin biri, en iyi defansının ön çapraz bağı koptu nasıl döneceği meçhul,İki tane gamsız 30 yaşlarına gelmiş toplamda 8 milyon euro alan oyuncunu elden çıkartmalısın, 5-6 milyon gömdüğün forvetin sürekli sakatlanıyor, son yıllarda çıkan en iyi altyapının parasını gömdüğün ruh hastası forvetini satamıyorsun, büyük ihtimalle 30 milyonluk şl gelirlerinden mahrum kalacaksın, pandemi dolayısıyla stat gelirlerine de darbe geldi, Euro 7.80 e gelmiş daha kötüye gitceğini tahmin etmek için müneccim olmaya gerek yok, takım sezonun ilk altı ayı resmen yürüyor artık kondisyoneri mi kötü antreman mı yapmıyorlar kaç sezondur aynı şey yani nedense çok doldum bu aralar.

Tarık Çamdal, Ahmet çalık, Salih Dursun bunlar da bize kitlenenler mesela sonu yok bu işin. Türk oyuncu kapışmasının benim için en uç öğrenci Selçuktur ki geldiği zaman net bir şekilde ligin en iyi ortasahasıydı ama o bile ilk 3-4 sezonundan sonra bize saç baş yoldurdu dünyaları da götürdü. Takımın iki orta sahası da kiralık, efsane kalecin en az altı ay yok, sağ bekin yaşlandı sözleşmesi bitiyor, sol bekin bir tuhaf dengesizin biri, en iyi defansının ön çapraz bağı koptu nasıl döneceği meçhul,İki tane gamsız 30 yaşlarına gelmiş toplamda 8 milyon euro alan oyuncunu elden çıkartmalısın, 5-6 milyon gömdüğün forvetin sürekli sakatlanıyor, son yıllarda çıkan en iyi altyapının parasını gömdüğün ruh hastası forvetini satamıyorsun, büyük ihtimalle 30 milyonluk şl gelirlerinden mahrum kalacaksın, pandemi dolayısıyla stat gelirlerine de darbe geldi, Euro 7.80 e gelmiş daha kötüye gitceğini tahmin etmek için müneccim olmaya gerek yok, takım sezonun ilk altı ayı resmen yürüyor artık kondisyoneri mi kötü antreman mı yapmıyorlar kaç sezondur aynı şey yani nedense çok doldum bu aralar.
İşin acı yanı, yabancı kısıtlaması gelince gene aynısı olacak, sizde bizde oynamasin diye servet dökeceğiz.

Sırf elimizden alacaklar diye Galatasaraylı adama servet ödediler. Sidik yarışına girmeyelim onlar düşünsün bu paraları nasıl ödeyecekler.

Trabzonspor futbolcusu rakibini ceza sahasında düşürdüğü halde Trabzonspor aleyhine penaltı çalınmadı. Penaltı olsa önümüzdeki hafta Pereira takımımıza karşı sahada olamayacaktı...

Böyle şeylere takılmayın kafayı yersiniz. Ben maç özetlerini izliyorum, her takımın her maçında her hafta inanılmaz komik hakem hataları görüyorum. Hem de direkt sonuca etki edecek cinsten. Ve ben bu cümleyi 2-3 yıl önce de yazmıştım. Özetle; yıllardır çok nadir iyi hakem yönetimleri var ligde.

Daha sonrasında sarı kart gördü ve cezalı duruma düştü.
Önümüzdeki Trabzon ve Başakşehir maçlarını kazanırsak şampiyonluk yarışı içine gireriz yine.
Şu anda:
Başakşehir 59
Trabzon 58
Biz 51
Yarın inşAllah kazanırsak 54 olacağız.

Haftaya biz Trabzon'u yenersek, Başakşehir Antalya deplasmanında puan kaybedecektir inşAllah 🤲Podolski ve Sinan inşAllah haftaya gerekeni yapacaktır 😎
Puan durumu o zaman:
Başakşehir 59
Trabzon 58
Biz 57 olmuş olacağız ki ondan sonra herşey yeniden başlayacak.

Tabi önce yarın kazanmamız gerekecek.
Muslera Marcao Mariano Falcao yokken zor olacak.
Özellikle eksik kalmamaya dikkat etmemiz gerekecek. Ali Palabıyık bizi yok etmek için görevlendirildi dikkat etmemiz gerekecek buna.

Okan
Linnes Donk Lemina Saracchi
Belhanda Seri Taylan
Feghouli Onyekuru Ömer gibi bir 11 bekliyorum.

İnşAllah yarın kazanır ve şampiyonluk yürüyüşüne yeniden başlarız 🤲

Hüseyin Çimşir şov devam ediyor. Yarın hiç sanmamakla beraber başakşehiri yenersek eller ayaklar titremeye başlar başakşehirin. Trabzon zaten iptal şimdi şampiyon olamayınca da şampiyon oldun takımı bozduk 10 yıl kendinilerini yerler.

Fatih Terim: Galatasaray'ın şampiyonluk oranı düşük görünüyor bu da doğal, bir hayli gerideyiz. Vazgeçmek, hiç hoşlanmadığım, affetmeyeceğimiz bir şey. Bugün çok iyi bir oyun oynamalıyız ki karşı oyunları bozabilelim.

İnşAllah o oyunu oynar ve galibiyeti alabiliriz hocam 🤲

Seri yine defans önünde döktürüyor ama sırtında 10 numarayı geçirmiş gamsız ve laubali bir herif var ki sahada 3.bölgede içine ediyor herşeyin. Ben Simmons ile Belhandayı tanıştırmak lazım aslında bol bol şut atmanın ne kadar gereksiz ve saçma birşey olduğu hakkında saatlerce konuşup rahatlarlar.

Muslera, Marcao, Luyindama, Falcao gibi sakatlara maç içerisinde Lemina ve Linnes eklendi. Mariano kart cezalısıydı. Galatasaray bu kadar eksiğine rağmen Başakşehir deplasmanında kazanmaya yakın taraftık ama forvetsiz olmanın ve Onyekuru'nun 2 maçtır beceriksizliğinin devam etmesinin sıkıntısını yaşadık malesef.

Başakşehir şampiyonluğu hak etti görüşünü ters çevirdik bugün.
Pırıl pırıl bir genci Emin'i kazandık MaşAllah BarekAllah 🤲

Bu sene o sene değil.
Kalan 5 maçı inşAllah kazanıp en azından ŞL elemesine katılırsak bu seneyi kazançlı görürüm.

Canınız sağolsun...

Yalnız gelecek sene ki kadro yapısını şimdiden ayarlamak lazım. Çok büyük sıkıntı yaşayacağız sanki. Allah yardımcımız olsun inşAllah 🤲

Yazık oldu gerçekten bu sezon kaçıncı yazık hatırlayamıyorum. Onyekru iyi durumda değil yapacak birşey yok 6 ay top oynamadı geldi sıtma oldu üstüne pandemi arası valla iyi sahada 90 dk kalabiliyor. İlk başta belirsiz bir stoper tandemi üstüne güvensiz bir kalecinin olduğu savunmaya Emin Bayram 'ı koymamayı normal karşılamıştım ama fiziği gayet iyi durumda, iki tane fizikli forvete karşı hiç ezilmedi hava toplarına çok hakimdi ve dikine oynamaya da çalışıyor bu çocuğu pamuklara sarmak lazım. Kalan maçlarda kalas Ahmet yerine umarım Emin oynar.

Belhanda ve fegholi den kurtulmalı,
Orta yapabilen iki tane bek almali,
Ve de en azından şampiyonlar ligi elemesi vizesi alacak sırada ligi bitirmeliyiz

Belhanda ve fegholi den kurtulmalı,
Orta yapabilen iki tane bek almali,
Ve de en azından şampiyonlar ligi elemesi vizesi alacak sırada ligi bitirmeliyiz

Lemina değil Seri'yi almaya çalışmalıyız.
Belhanda ve Feghouli'ye ek olarak Diagne, Falcao ve Babel'den de 3-5'e bakmadan kurtulmalıyız.
Saracchi hücum anlamında iyi denilebilir ama savunmada çok eksik. Opsiyonundan çıkılmalı.
Şener, Selçuk, Jimmy, Emre Taşdemir, Ahmet Çalık gib yerli isimler ile de yollar ayrılmalı.
Biliyorum zor olacak ama yapılması gereken budur. Tudor döneminde yapıldığı gibi kadro yapısı yeniden kurulmalı. Ama daha genç ve daha uygun fiyatta isimler ile...

Son düzenleme:
Lemina değil Seri'yi almaya çalışmalıyız.
Belhanda ve Feghouli'ye ek olarak Diagne, Falcao ve Babel'den de 3-5'e bakmadan kurtulmalıyız.
Saracchi hücum anlamında iyi denilebilir ama savunmada çok eksik. Opsiyonundan çıkılmalı.
Şener, Selçuk, Jimmy, Emre Taşdemir, Ahmet Çalık gib yerli isimler ile de yollar ayrılmalı...
Kesinlikle katılıyorum her söylediğine..👍🖐

Ffp bitene Saracchi idare eder bence eğer kurzawayı falan almayacaksak. Zaten elimiz kolumuz bağlı Marcao'yu satmadan nasıl bonservis kazanacağız merak ediyorum. Öyle muz ortalar açmıyor da yerden iyi kesiyor ve bilinçli yapıyor bunu.

Ffp bitene Saracchi idare eder bence eğer kurzawayı falan almayacaksak. Zaten elimiz kolumuz bağlı Marcao'yu satmadan nasıl bonservis kazanacağız merak ediyorum. Öyle muz ortalar açmıyor da yerden iyi kesiyor ve bilinçli yapıyor bunu.

Defansif olarak sıkıntısı çok. Eziliyor. Süleyman Luş da eminim en az Sari kadar oynar. Sıfır abartı.

Galatasaray için önümüzdeki sezon en büyük transferler Emin Bayram , Ali Yavuz Kol ve Süleyman Luş olmalıdır. Emin bugün bunu kanıtladı. MaşAllah BarekAllah 🤲 Süleyman Luş ile düşüncelerim yukarıda zaten.

Oğulcan'ı alacağıma Ali Yavuz Kol ile devam ederim. Sözleşmesi 1 yıl kaldı. Menajeri Ahmet Bulut oldu. Ozan Kabak gibi sonradan pişman olmayalım. Ozan'dan 7-8 kazandık Ali Yavuz bedavaya giderse çok sıkıntı çekeriz. Onyekuru'nun yedeği olarak ya da Aguero tarzı gezici 2.forvet olarak düşünebiliriz. Yeter ki sözleşme uzatalım. Bu gençlere güvenelim.

Okan, Emin, Süleyman, Taylan, Ömer Bayram, Emre Akbaba, Abdussamed Karnucu, Ali Yavuz Kol gibi yerli iskeletimiz var. Bunlara ek olarak Mert Müldür, Emre Kılınç eklenebilir.

Son düzenleme: