2022-2023 Sezonu Kadro Yapılanması ve Transferler

Bütçe açısından dramatik bir artış falan durumumuz olmazsa Türkiye'den üçüncü takım olarak Bursa varken bizi almazlar bence önümüzdeki sene.Biz FIBA organizasyonunu tercih etmişiz adamlar Eurocup oynayıp bir de finale çıkmışlar.Sponsorlari aynı zamanda EL sponsoru.Ayrica İstanbul dışında bir şehrin takımı olmaları da bir artı olabilir.

Kimi alirlar ona bakariz ama +1 takim turkiyeden gelir desinler bari. Bu niye rahatsiz etti sizi anlamiyorum gercekten. Bu sene x takima yarar belki ileride bize yarar. Koy cebine dursun, ne zarari var.

Kimi alirlar ona bakariz ama +1 takim turkiyeden gelir desinler bari. Bu niye rahatsiz etti sizi anlamiyorum gercekten. Bu sene x takima yarar belki ileride bize yarar. Koy cebine dursun, ne zarari var.

Beni rahatsız etmedi bizi almasınlar demiyorum alacaklarını sanmıyorum diyorum. Ayrıca bir İspanyol takımı daha alınması yerine bir Türk takımı daha alınmasını ben de tercih ederim.

Benim dedigim lig basarisina gore eurolig arti katilim odulu olsun. Bu kadar turk sponsor sirket var. Bir zahmet bu konuda birlik olup baski yapsinlar. Frutti mesela 3 ulusal takim ile lige sponsor olsa daha iyi.
Eurocup sampiyon katilimi zaten mevcut. Eurocup finalist katilimi da adil bir dusunce.

Ben de adım adım büyümenin bizim için pek mümkün olmadığını düşünüyorum. Yarın gelen yönetimin Erden Timur'u küstürmeyeceği bile garanti değil. Sürekli değişen yönetimlerden bahsediyoruz.

Eğer 8-10 milyon dolar konulacak ortam oluştuysa direk olarak Euroleague ile görüşme yapılmalı. Ancak şu an istesek de Euroleague'ye giremeyiz. BCL ile kontratımız var. En erken seneye olabilir

Ben bir anda Euroleague'de oynamaktansa kademe kademe oraya gitmeyi tercih ederim açıkçası. Şu anki yapılanmada bütçenin çok da yukarılara çıkacağını düşünmüyorum açıkçası oralarda hırpalanmak yerine daha sağlam adımlar atmayı tercih ederim.
Euroleague bildiğim kadarıyla en az 6-7 milyon euro bütçe istiyor. Bu bütçeyi gelirle dengelemek lazım olmazsa boşa gideriz ve ileride yine borç yükü altında kalırız. Herşey kademe kademe gitmeli dediğin gibi. Bu arada ligi ilk 4 içinde bitirdiğimiz için şampiyonlar liginden 350.000 euro giriş olacak kasaya.

Son düzenleme:
Hepsinden önce; bizim zaten BCL ile kontratımız var. O kontratın son senesine gireceğiz gelecek sezon. Ayrıca Eurolig'in en az 6 civarı bütçe istediğini hatırlıyorum yanlış değilsem. Ben de ''yapılanma'' gibi romantik sözcüklere pek sıcak bakmasam da; Galatasaray basketbolu son 15 senedir belki de ilk kez bu kadar ciddi hamleler yapıp temeller attı. NEF bu sene 2M koydu, seneye 3, belki de 4 koyacak. BCL'den gelen para da var. Hadi yönetim de eşek değilse 1M koysa ; seneye 5-6M gibi rakamları telaffuz edebilecek noktalara yaklaşacağız belki de.
Benim geçen gün Turgay Bey'in röportajından anladıklarım şu : Bizim kulüp, bu basketbol aşığı GS'li adamlara ipi verip ''al kardeş istediğin gibi at koştur, basketbol senindir'' demiş. Bunu nasıl akıl edebildiler hala anlayamıyorum ama Erden Timur'u işin içine sokmalarından sonra gelişti anladığım kadarıyla. O işi bilen bir adam olduğundan Turgay Zeyintgöz ver diğerlerini organize etmiş. Zaten NEF ile ortaklık da imzalandığı için yeni gelen yönetimlerle bir problem olma ihtimalini %1 ihtimal olarak görüyorum.

Eurolig meselesine gelirsek; bu kadar resmî ve güçlü sponsorluklardan sonra ben de kesinlikle bir Türk ekibinin gitmesini isterim. Bizim zaten dediğim gibi imkansız bir şey. Bursa bence de gitmeli ama gidince öyle matah şeyler de beklememek gerekir. Muhtemelen Başakşehir'in ŞL sezonu gibi her maç fark yiyip sonuncu bitirecekler EL'yi.

EL maç trafiği konsantre maçlar oynanilmayacak kadar sıkışık, EL Eurocup Fiba Şampiyonlar Ligi hangisi olduğundan çok, güzel maçlar oynamak haz veriyor. Bursanin bahcesehirin oynadığı maçların zevki, aynı takımların EL de alba zalgiris vb gibi paspas olup mücadele edememesinden yüksektir.

Şampiyonlar ligi kupasına oynamak daha heyecan verici benim açımdan.

Son düzenleme:
Buğrahan-Gs dillenmeye başladı twitterde. Geçenlerde de bir arkadaş buraya yazmıştı. Hatta Efes yerine Doğuş'u istiyormuş.

Melo ve Bost'u tutup yanına Buğrahan eklemesi yapmak hakkaten kulağa çok hoş geliyor. Canaan'ı tutamayacağımızı varsayıyorum. 3 numaraya Bonzie, 5'e de Kaba gelse baya baya şampiyonluk için neden olmasın derim. Hele bir de Okben-Erkan değişikliği yaparsak kaymak olur

Gelecek sezon bütçe 4.5-5 milyon dolarlara çıkacak bir değişiklik olmazsa.
Çıkacağını sanmıyorum ama çıkmalı. Çıkmazsa eğer NEF projesi yenilmez armada Euroleague vizyonu sözlerinin tamamen hikaye olduğu ortaya çıkar. İşin Burak Elmas kısmı zaten hikayeydi ama sanırım Erden Timur da NEF hikayesinin büyümesini ve 3-4 sene içerisinde EL'e gidilmesini istiyor. Eğer öyleyse yani niyet buysa kesinlikle bütçe artışı olmalı ve wildcard mümkünse hemen EL olmazsa da Eurocup'a katılım sağlanmalı. Türkiye'den 3. bir takım katılacaksa gelecek sezon için bence de bu Bursaspor olur ama bursaspor katılmayı istemezse ve bize fırsat gelirse kesinlikle değerlendirmeliyiz.

Niye ihtimal yok? Rus takımları olmayacaksa,
ve eğer ihtimal yoksa da eurocup’a geri dönülmeli eğer gelecekte Euroleague hedefi varsa

Bizim zaten orda iki takımımız var. Ana düşünceleri zaten ABA'dan 2. takımı almak ya da Fransa'dan 2. bir takım almak. Öyle bir durum olsa Bologna alırdı mesela bu dönem wildcardı ki Partizan da yine dışarda kalacak gibi görünüyor.

Dee Bost kesinlikle kalmalı
Melo'yu tutamazsak Aaron Harrison tekrar getirilmeli
SF'ye ise Sam Dekker gibi savaşçı atletik sırtı dönük oynayabilen biri şart
Ndour'da kalmalı.
Pivota Kaba olabilir.
PF'ye ise Kerry'i çok sevsemde ayaklarının verdiği hareketsizlik kısıtlamadan dolayı daha atlet savunma yönü kuvvetli dış atışlarıda olan biri gelmeli Mbaye iyi gider mesela.
Türk rotasyonu içinde Buğrahan mükemmel ötesi olur.
Erkan Yılmaz'da iyi bir hamle olur.
5 numarayada Furkan Haltalı yada Samet Geyik gelirse Bench olarak da baya kuvvetleniriz.

Dee Bost - Buğrahan - Eray
Melo(Harrison) - Göksenin
Dekker - Erkan - Okben
Mbaye - Ndour
Kaba - Furkan(Samet)

Daha atletik daha fizikli defans yönü daha kuvvetli mücadele yönü baya artmış bir kadro olur.

Dee Bost kesinlikle kalmalı
Melo'yu tutamazsak Aaron Harrison tekrar getirilmeli
SF'ye ise Sam Dekker gibi savaşçı atletik sırtı dönük oynayabilen biri şart
Ndour'da kalmalı.
Pivota Kaba olabilir.
PF'ye ise Kerry'i çok sevsemde ayaklarının verdiği hareketsizlik kısıtlamadan dolayı daha atlet savunma yönü kuvvetli dış atışlarıda olan biri gelmeli Mbaye iyi gider mesela.
Türk rotasyonu içinde Buğrahan mükemmel ötesi olur.
Erkan Yılmaz'da iyi bir hamle olur.
5 numarayada Furkan Haltalı yada Samet Geyik gelirse Bench olarak da baya kuvvetleniriz.

Dee Bost - Buğrahan - Eray
Melo(Harrison) - Göksenin
Dekker - Erkan - Okben
Mbaye - Ndour
Kaba - Furkan(Samet)

Daha atletik daha fizikli defans yönü daha kuvvetli mücadele yönü baya artmış bir kadro olur.
Cok iyi kadro size katiliyorum ama Kerry bence kesinlikle kalmali.Ama yaptiginiz kadro cok iyi bencede.

Kerry kalmalı da Mbaye alabiliyosak zaten değiştirmekte problem yok ama açıkçası Mbaye'yi alabileceğimizi sanmıyorum yoksa tabi ki daha iyi oyuncu Mbaye.

Gelecek sezon Bost'u takımda tutup, Canaan - Melo ikilisinden birini muhakkak tutmamız, 3 numaraya da James Anderson stili bir takviye yapmamız lazım. Maçları kazansak da zaman zaman kısalarda undersize kalıyoruz.

Kerry konusunda da daha iyisi bulunamıyorsa kesinlikle kalmalı. Hem uzun kollarıyla rakibi bozan, hem sırtı dönük çok iyi oynayabilen, dış şut tehdidi de olan bir oyuncu.

Gelecek sezonun anahtarı bizim adımıza yerli rotasyonunu genişletmek olacak. Seçimi beklemeden kesinlikle hamle olmalı. Bu arada yerli hamlelerinden biri de Bost'u rahatlatmak için muhakkak oyun kurucu bölgesine olmalı.

Son düzenleme:
Bizim zaten orda iki takımımız var. Ana düşünceleri zaten ABA'dan 2. takımı almak ya da Fransa'dan 2. bir takım almak. Öyle bir durum olsa Bologna alırdı mesela bu dönem wildcardı ki Partizan da yine dışarda kalacak gibi görünüyor.
Fransadan monaco ve asvel var zaten. Bologna zaten eurocup kazandığı için büyük bir ihtimalle gidecektir eurolig'e. Ülke dengeleri de elbette önemli ama wildcard'lardan biri de Partizan'a gider bence. 3 Rus takımı olmayacağına göre kalan bir kontenjan da belki Bursa'ya gidebilir Bursa olmazsa da Valencia olur bence.
Bize wildcard gelmezse- ki bizim bir atılımımız ekstra bir çabamız olmazsa gelmez- ana sebeplerden biri de eurocup yerine CL'yi tercih etmemiz olabilir. Dolayısıyla gelecek yıllarda eurolig hedefliyorsak önce eurocup'a geri dönmeliyiz.

Erden Timur'un Dursun Özbek yönetimine girme ihtimalinden bahsediliyor. Bu beni biraz hayal kırıklığına uğrattı açıkçası. Kendisinden yönetime girme yerine yine aynı şekilde devam etmesini isterdim. Ve bunu kim gelirse gelsin yapmasını isterdim.