2022-2023 Sezonu Kadro Yapılanması ve Transferler

İyi yerliler kaçar o döneme kadar. Ancak Tunçeri ve Zeytingöz belki ağırlıklarını koyup prensip anlaşmasıyla seçim sonrasına kadar bazı oyuncuları bekletebilirler.

Bizim yabancı oyuncular seçimi bekler mi o da ayrı soru işareti. Sonuçta iyi sezon geçirdiler, talipleri olacaktır

NEF dahil olmasa bile yönetimin aldığı kararın bağlayıcılığı var gibi duruyor. Neticede resmi imza attıramıyorsun. Oyuncunun prensip anlaşmasına sadık kalması da tamamen ikili ilişkine bağlı. E zaten fark yaratacak ve bizim alabileceğimiz 3-4 yerli var. Onların da talibi bol olacaktır.

Yabancı rotasyonu bi şekilde hallederiz ama bu takım yerli kadroyu güçlendirmeli özellikle 10 dk civarı güvenilebilecek bi yerli uzun şart. Göksenin ve Sadık ın sözleşmeleri var heralde 1,3,5 pozisyonlara birer yerli transferi şart.

Bizim kadromuz gerçekten üst düzey bir kadro. EL takımları salak saçma oyunculara para saçıp arayışını sürdürürken; bizim Micic-Larkin gibi Bost-Melo tutturmamız zaten yılın şansı. Ek olarak Canaan da kaymak oldu üzerine. Ndour geldi direkt EL oyuncusu zaten. Kerry de kumaşı ve yetenekleri kalite zaten. Yerli havuzundan 1-2 katkı verecek isim çekebilirsek yeniden 12-14 sezonları rotasyonuna dönebiliriz. Bu da büyük avantaj sağlar büyük hedeflerde.

Dee ve Kerry bence ne pahasına olursa olsun tutulmalı, diğerlerinin yeri bir şekilde doldurulabilir. Dee takımın lideri ve her maç aynı oyunu oynuyor, hep isyan ediyor. Kerry ise bence çok büyük bir potansiyel. Melo,Canaan büyük oyuncular ama yerleri dolar.

Kerry'nin tutulacağını düşünmüyorum ne kadar hücum katkısı iyi olsa uzun kollarıyla ribaunt kısmında da fena değil lakin bacak boyu farkı onu çoğu pozisyonda yerinde sabit durmaya ve topu eline beklemeye çekiyor hareket edemiyor ve bu onu kısıtlıyor ona rağmen çok çok iyi katkı veriyor asla birşey demiyorum ama bu olay onun çekingen oynamasına sebep oluyor açıkçası ben oraya seneye Greg gibi Poytres gibi daha savaşçı birini bekliyorum

Bost, Melo, Ndour u tutabilirsek çok iyi olur. Kerry kalırsada olur ama Amath Mbaye tarzında birinide bulursak hayır demem. 3,4,5 pozisyonlara yabancı 1,3,5 e yerli. Yerli guard Erten Gazi olabilir her ne kadar beğenilmesede Kenan Sipahi olabilir. 3 numara Egehan Arna.

Gs Sozlukte oldukca guvenilir bir duyumcu olan “gurrpegi” isimli yazara gore gelecek sezon icin Bugrahan Tuncerle anlasmisiz.Kendisi siradan bir duyumcu olmadigi icin buraya yazma geregi duydum.Bircok yazdigi sey gerceklesmistir zira.

Gs Sozlukte oldukca guvenilir bir duyumcu olan “gurrpegi” isimli yazara gore gelecek sezon icin Bugrahan Tuncerle anlasmisiz.Kendisi siradan bir duyumcu olmadigi icin buraya yazma geregi duydum.Bircok yazdigi sey gerceklesmistir zira.

Mükemmel olur tek kelimeyle tamda olması gereken tarzda direk benchten oyuna aldığında sırıtmayacak bir isim ama ne kadar kolay olur getirmek bilemem

Çok iyi hamle olur Dee Bost'un kalacağını varsayarsak bu sezon o oyunda yokken çektiğimiz sıkıntıları çekmeyiz en azından.

Melo, Bost, Canaan ve Ndour'un takımda kalması gerekiyor. Takımda 3 ve 4 numara eksiği var. Kerry Blackshear gerekli tehdit oluşturmuyor rakip takımın forvetleri için. Yani çıplak gözle izlerken anlıyorsun. Tam anlamıyla potaya hücum edemiyor sırtını dayayıp da. Rakipler durduruyor onu engelliyor. Yerli rotasyonumuz zayıf. Göksenin'in ne kadar sözleşmesi var bilmiyorum, antlaşma detaylarını da bilmiyorum ancak takımdan gönderilmesi lazım. Bu Galatasaray'ın çocuğu diyerek, Sabri Sarıoğlu gibi takıma faydası olmayıp maneviyattan ekmek yedirmenin faydası yok. Eğer gerçekten Galatasaray'ın çocuğuysa, söz konusu mevzu maneviyat vatan millet ise, asgari ücretin bir tık üstü oynasınlar. Yani madem sportif olarak hiçbir faydan yoksa ekonomik fayda sağlasınlar. Madem söz konusu Galatasaray ise gerisi teferruattır diye düşünüyorlarsa.

Buğrahan Tuncer, eğer doğruysa çok iyi olur. 3, 4 ve 5 numarayı iyi tamamlamamız gerekiyor gelecek sezon. İyi bir kadro mühendisliği oluşturulması lazım. Birbirini tamamlaması gerekiyor gelecek oyuncuların.