2022-2023 Sezonu Kadro Yapılanması ve Transferler

Transferlerde rol alacak misiniz diye bir soru soruldu ve Burak Elmas ustumuze duseni yapacagiz dedi.Bunu sadece futbolu kastederek mi yapti yoksa diger branslari da kapsar mi orasi net degil.

Furkan böyle bir haber düştü bugün. Mevcut iki başkan adayı da Nef ile devam edeceğiz açıklaması yaptı. Zaten giderler tamamı sponsor firma karşılaşacağı için transferler devam eder gibi. Asıl sıkıntı kadın basketbol ve voleybol şubesinde var şu orada durumların nasıl olacağı belli değil.

Geçen gün Barış Nane, görüştüğümüz oyuncular var ama seçim dalgasına durdurmak zorunda kaldık demişti. En azından oranın netleşmesi lazım

NEF desteklense bile resmi sözleşmeyi nasil yapacaksin hangi yetkiyle müstakil tüzel kişiliği yok ki basketbol şubesinin, öngörüsmeler yapılır hatta inadına sizin anlaştığınız adamı istemiyorum yönetim benim diyecek karakterde adam dolu ne yazık ki kulüpte.

Halbuki sözleşmesi biten yada alınabilecek yerli havuzu belli üç aşağı beş yukarı mali gücünde belli, karar alma sureci için zaman önemli bu konuda Erden Timur insiyatif alır umarım.

NEF desteklense bile resmi sözleşmeyi nasil yapacaksin hangi yetkiyle müstakil tüzel kişiliği yok ki basketbol şubesinin, öngörüsmeler yapılır hatta inadına sizin anlaştığınız adamı istemiyorum yönetim benim diyecek karakterde adam dolu ne yazık ki kulüpte.

Halbuki sözleşmesi biten yada alınabilecek yerli havuzu belli üç aşağı beş yukarı mali gücünde belli, karar alma sureci için zaman önemli bu konuda Erden Timur insiyatif alır umarım.
Abi seçime kadar olan zamanda takviyeler yapılsa yani ön sözleşme tarzı futbolda olduğu gibi.Çünkü futbol dışındaki tüm branşlar sıkıtılı.

Abi seçime kadar olan zamanda takviyeler yapılsa yani ön sözleşme tarzı futbolda olduğu gibi.Çünkü futbol dışındaki tüm branşlar sıkıtılı.

Orda şöyle bi sıkıntı var kulüpteki belirsizlik devam ettiğinden ötürü çoğu oyuncu bunu kabul etmez. Tabi NEF yapılanması bazı şeyleri değiştirir ama eskiden olsa kimseye imza attıramazdık mesela. Bu yüzden bir oyuncu bile kaybedersek işimiz zor en azından bunu bir şekilde anlatmamız gerekiyor. Seçimden önce yerli işi bitmeli.

NEF’in olması zaten avantaj olduğu için kimsenin karışacağını zannetmiyorum. Muhtemel senaryoda “başarıya ortak oluruz” mantığıyla hareket edecekleri için zaten karışmazlar. Ki bu senaryoya da okeyim ben. Yeter ki ellemesinler. Zaten herkes olup biteni görüyor. Yani biri senin yerine para verecek ve sana başarı kazandıracak. Neden hayır desinler ki ?

Mevcut yapı korunmalı evet ama sadece korunması yetmez geliştirilmeli de. Kesinlikle bütçe artışı da olmalı. Yenilmez armada euroleague vizyonu vs diye sıkıp 2 milyon dolarlık bütçe zaten komikti. Dolayısıyla bundan sonrası için NEF'in katkısı artırılmalı ve NEF'in koyduğu kadarını yönetim de koymalı.

Olay sadece para değil Bahçeşehir yatırdığı paranın dönüşünü almışken Muhammed'i Erkan'i bırakmaz hatta yerli 5 e takviye arar Bursa Daçka Karşıyaka hepsi organize kulüpler. Alınabilecek 5-6 oyuncu var zaten Onuralp Muhammed Erkan gibi zor transferlerden bahsetmiyorum.

Bize uygun alınabilecek belli oyuncular var onlarla geç kalırsak temmuz ayında para olsa ne yazar...Gider parayı yabancıya gömersin ve bu yıldan çok farklı olmaz.

Ege yerine yerli uzun 5 olmuyorsa 4 de olur önemli olan katkı vermesi, Eray ve bence Rıdvan yerine 2 oyuncu ve Göksenin Okben Canberk 3 lusune kara verilmesi lazım. 7 yerli de herkese dengeli süre veremezsin 5 en fazla 6 yerli olmalı oynamayan adam nasıl form tutacak.Kenan Sipahi Berk Enes Samet Muhsin bize kalırsa kalırsa Furkan gerçekçi hedefler olur Efes Egemen'den Fener Ismet 'ten vs.çıkar mı sanmam.

Yabancilardan Purcell yerine başka biri bakılabilir kasım aralıktan önce toparlamaz diyorlar.

Yerli guard olarak Kenan ve ana rolde olacağı güvencesiyle Onuralp i ikna edebilsek keşke. Sözleşmeleri devam eden Göksenin ve Sadıkla beraber gayet iyi yerli rotasyonu oluşur. Yabancılardanda Bost Melo Kerry ve Kravish i tutup Harrison - Alpha Kaba eklemesiyle rotasyonu tamamlarız.

Dee Bost - Kenan Sipahi - Ege Tan
Melo Trimble - Göksenin Köksal
Onuralp Bitim - Aaron Harrison
Kerry Blacksharer - Sadık Emir Kabaca
Alpha Kaba - David Kravish - Ege Arar

Yerli guard olarak Kenan ve ana rolde olacağı güvencesiyle Onuralp i ikna edebilsek keşke. Sözleşmeleri devam eden Göksenin ve Sadıkla beraber gayet iyi yerli rotasyonu oluşur. Yabancılardanda Bost Melo Kerry ve Kravish i tutup Harrison - Alpha Kaba eklemesiyle rotasyonu tamamlarız.

Dee Bost - Kenan Sipahi - Ege Tan
Melo Trimble - Göksenin Köksal
Onuralp Bitim - Aaron Harrison
Kerry Blacksharer - Sadık Emir Kabaca
Alpha Kaba - David Kravish - Ege Arar

Kadro bence guzel ama dort numara pozisyonumuz yine yetersiz kaliyor.

Temenni olsa da, Alpha Kaba ve Aaron Harrison Turkiye liginde ve Avrupada bizi iyi yerlere tasirlar. Koyduklari karakterler, hirslari ve zor anlarda sorumluluk almalari gibi ozellikleriyle bize gayet faydali olabilecek isimler ki Harrison'a zaten asinayiz hepimiz.

Turkiye ikinci liginden bir yabanci alirim ama yine de David Kravish ile devam etmem. Ne yapti ki bu adam nasil bir katki sagladi ki kadroda yaziliyor?

Kadro bence guzel ama dort numara pozisyonumuz yine yetersiz kaliyor.

Temenni olsa da, Alpha Kaba ve Aaron Harrison Turkiye liginde ve Avrupada bizi iyi yerlere tasirlar. Koyduklari karakterler, hirslari ve zor anlarda sorumluluk almalari gibi ozellikleriyle bize gayet faydali olabilecek isimler ki Harrison'a zaten asinayiz hepimiz.

Turkiye ikinci liginden bir yabanci alirim ama yine de David Kravish ile devam etmem. Ne yapti ki bu adam nasil bir katki sagladi ki kadroda yaziliyor?

Kadroda bitane atletik uzun yanında bi tane eski tarz oyuncu bulunması açısından yazdım Kravish i. Aslında onun yerine 4.5 tarzı bi uzun daha iyi tamamlar kadroyu.

NEF’in olması zaten avantaj olduğu için kimsenin karışacağını zannetmiyorum. Muhtemel senaryoda “başarıya ortak oluruz” mantığıyla hareket edecekleri için zaten karışmazlar. Ki bu senaryoya da okeyim ben. Yeter ki ellemesinler. Zaten herkes olup biteni görüyor. Yani biri senin yerine para verecek ve sana başarı kazandıracak. Neden hayır desinler ki ?
Başarı kazandıracağı için.

Gelecek sezon Dee Bost-Melo-Isaah Canaan 3 lusu kesinlikle kalmalidir. Bu 3 oyuncudan Canaan cidden muthis bir oyuncu. Efes,Barcelona,Real alsa nasil aldi , buyuk basari diyebilecegimiz bir oyuncu. Unics'in heralde tarihinde aldigi en iyi oyuncu. Bu takima Alpha Kaba , Onuralp Bitim , Can Korkmaz ve iyi bir 4 numara alinirsa iste o zaman seneye sampiyon olmamak icin bir neden yok.

Karsiyaka Bursa ve Bahçeşehir den yerli oyuncu koparamayız. Can Korkmaz bizi istemiyor yeterince süre buluyor takımında vb.
Beşiktaş belki Tofas ve Telekom'un yerlilerinden alabilisek alırız daçka ve antepte bize uyan yerli yok gibi. En kötü Çekmece den Taşkıran 'ı almak lazım.
Parkede cv oynamıyor kimya tutmayabiliyor Canaan şimdilik aman aman bir oyun ortaya koymadı yine de 3 yabancı hakkımı ön alanda kullanmazdım hiçbiri kanatta oynayacak meziyette değil

Antep, Arkası fener acayip kitlenmiş durumdayım.

Finalde Efesi Final Four dönüşü rahavetle yakalarmıyızı düşünüyorum.

Seneye Melo, Black, İsaah öncelikli tutmaya çalısırım Sadık, Rıdvan,Canberk, Okben Türklerden tutmaya çalışırdım.

Wilbekin, Onur Alp Türk rotasyona katmak isterdim.

Zach Agustuse, Kaba, Shayok alır 6 yabancı ile sezona başlardım
WİLBEKİN
MELO
İSAAH
CANBERK
RIDVAN(Can Korkmazda olabilir)
ONUR
OKBEN
SHAYOK
SADIK
BLACKSEAR
ZACH
KABA
Ege son ihtimal Genç oyuncuda olabilir
7Cİ Yabani için Akona cuzi miktar öneririm yada maç başı ciddi sakatlığından ötürü