#19 Furkan Aldemir

Ümit Milli Takım çok kötü bir performans sergileyedursun Furkan tek başına takımı ayakta tutmaya çalışıyor.İspanya karşısında 11 sayı 7 ribaund,Avusturya karşısında 22 sayı 12 ribaund,Yunanstan karşısında ise 19 sayı 17 ribaund ile oynamış.

17.2 sayı ve 12 ribaund ortalamaları ile oynamış kısacası ilk grup maçlarında.

Ümit Milli Takım çok kötü bir performans sergileyedursun Furkan tek başına takımı ayakta tutmaya çalışıyor.İspanya karşısında 11 sayı 7 ribaund,Avusturya karşısında 22 sayı 12 ribaund,Yunanstan karşısında ise 19 sayı 17 ribaund ile oynamış.

17.2 sayı ve 12 ribaund ortalamaları ile oynamış kısacası ilk grup maçlarında.

Ortalamalar yanlış.

15.7 sayı, 13.3 ribaun olacak.

İlk maçta 11 sayı 7 ribaund ile değil 6 sayı 11 ribaund ile oynadı.

Duzeltme icin sagol Kerem,gece gece yanlis gormusum :)

İlk bakışta hep sayı ribaunddan fazla olacak diye bir algılama oluyor, ondan olmuştur. :)

Bu algıya dayanarak seneye Furkan'dan sayıdan çok ribaund görebileceğimizin de altını çizmek gerekiyor. Ama bazı maçlarda boyalı altında üstünlük kurarsa ve smaçla bitirme alışkanlığını daha iyi edinirse muazzam istatistikler yapabilir.

Seneye en çok süre alan uzunumuz olacak muhtemelen.

Ya bu yıl beni en çok mutlu eden transfer,2 yıl boyunca en favori oyuncumdu Furkan,Karşıyaka'nın her maçından sonra istatistiklerini inceleyip,kaç ribaunt aldığını iyice kontrol ederdim,bu transferi yaparak aslında rakiplerimize önemli bir transfer golü attık,hücum ribauntlarında çok etkili olacak,onun sayesinde tekrar tekrar hucüm yapma şansı bulacağız.Furkan'ın hücumunu biraz geliştirmesi gerekiyor,biraz serbest atış çalışmalı onun dışında diğer özellikleri zaten çok iyi.

furkan italya maçında yine döktürdü...18 sayı 19 ribaunt 2 asist... gerçekten muazzam rakamlar

Maşallah.Aldığı ribaunt normaldir bana göre ama 18 sayı atması önemli çünkü Furkan 30 dakikanın üzerinde süre aldığı her maçta 11-12 ribaundun üzerine çıkabilecek bir oyuncu ama attığı sayılar genelde pota altında boş kalıp smaçladığı,veya topu tipleyerek kazandığı sayılar,sayı anlamında da hermaç 10 sayının üzerine çıkabilecek bir konuma geldiği zaman harika olacak.

Furkan Aldemir'in istatistikleri için;

http://u20men.fibaeurope.com/en/cid...6Tj0.season_2011.roundID_8166.teamID_376.html

En dikkatimi çeken istatistik, turnuvanın en çok süre alan ismi olması. Gelecek sezon Andriç'in bazı maçlarda faul problemiyle karşı karşıya kalacağını biliyoruz. Bu kadar çok süre almasına rağmen her maç istatistiklerinin üstüne çıkarak verim vermesi müthiş bir olay. Geçen sezonun etkilerini bu kadar kısa sürede atlayacağını düşünmezdim ama yanılmışım.

bugün ukraynayı 64-61 yendiğimiz maçta Furkan Aldemir 16 (7 ribaund – 2 asist), Sertaç Şanlı 18 (5 ribaund – 4 asist)

Furkan Almanya maçında da double double yapmış. 15 i hücum 10 savunma olmak üzere 25 ribaund almış, Alman milli takımı takım halinde 26 ribaund almış.