2009-2010 NBA Sezonu

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Rockets, Scola'yla İmzalama Niyetinde

Houston Rockets bu sezon oldukça iyi bir sezon geçiren Arjantinli oyuncusu Luis Scola'yla bu yaz yeni bir kontrat imzalayacağını açıkladı.

Rockets GM'si Daryl Morey yaptığı açıklamada kulüp sahibi Leslie Alexander'ın da Scola'nın yeni bir kontrat imzalamasını istediğini bildirdi.

Scola da yaptığı açıklamada Morey'in yorumlarını duyduğunda çok sevindiğini söyledi ve şöyle devam etti "Onların beni beğendiğini ve burada kalmamı istediklerini biliyorum.Ancak bu süreç o kadar kolay olmayabiliyor.Onların benim kalmamı istemeleri değil, ben de burada kalmak istiyorum ve bu konuda oldukça iyimserim.Fakat onlar yapmak zorunda olduklarını yapacakları gibi ben de aynısını yapacağım."

"Burada kalmak istiyorum.Houston'u seviyorum ama konuşacak çok şey var.Ben profesyonelim.Ben dünya çapında oynuyorum ve yapmam gereken her şeyi yapacağım.NBA'de Houston'da kalmayı istyorum ancak gerekirse NBA'de başka bir takıma hatta başka bir ülkeye de gidebilirim" dedi.

Luis Scola bu sezon Rockets formasıyla çıktığı 79 maçta 16.1 sayı 8.7 ribaund ortalamaları tutturdu.

Chicago 58 - 48 Toronto
2.çeyrek bitti.

Hidayet 4 Sayı - 10 Ribaunt - 8 Asist
Hido 1/7 şut isabeti var.İkinci yarı şutu biraz düzelirse triple - double yapması çok yakın.

Toronto intihar etti

Doğu play-off'larında aynı galibiyet sayısına sahip iki takımı karşı karşıya getiren 'kader' maçında Toronto Raptors, Chicago Bulls'a sahasında 104-88 (28-23, 30-25, 26-17, 20-23) yenilerek hem üstüste 5'nci yenilgisini aldı hem de yakaladığı avantajı kaybetti.

Sıralamada 9'ncu sıraya inen Toronto Raptors (38-42) kalan son iki maçında deplasmanda Detroit Pistons evinde ise New York Knicks'le oynayacak. 8'nci sıraya çıkan Chicago Bulls ise Boston Celtics ile evinde, Charlotte Bobcats ile deplasmanda mücadele edecek.

Chicago Bulls'da Derrick Rose 26 sayı, Joakim Noah, 18 sayı, 19 ribaunt, 7 asistle maça damga vururken, Luol Deng 14, Taj Gibson 11, Ronald Murray ve Hakim Warrick 10'ar sayı üretti. Joakim Noah 'ın sakatlığı döneminde 10 maçın 10'unu da kaybeden Chicago Bulls, yıldız oyuncu potalara döndükten sonra 12 maçın 8'ini kazanmayı başardı.

Sezonu kapayan Chris Bosh 'suz oynayan Toronto Raptors'da Sonny Weems ve Andrea Bargnani 18'er sayı ile oynadı. Maçta ilk beşte sahaya çıkan Hidayet Türkoğlu, kariyerinin en yüksek sayısı olan 19 ribaunt almasına ve 9 asist yapmasına rağmen kullandığı 12 şutun 10'unu kaçırarak 6 sayıda kaldı. Takımın en iyi serbest atış kullanan isimlerinden olan Hidayet 'in faul atışlarında da 1/4'de kalması da ilginçti. Toronto Raptors karşılaşmanın ilk basketi dışında maçta hiç öne geçemedi.

İlk 3 dakikayı 10-5 önde geçen Chicago Bulls, 7.18 kala skor eşitlendi (10-10) 4.39'a 16-16 ile girildikten sonra Joakim Noah, Taj Gibson, Brad Miller, Ronald Murray ve Derrick Rose 'un sayıları ile Chicago Bulls çeyreği 28-23 önde bitirdi.

2.periyotta ilk 2.5 dakikada farkı 10 sayıya (36-26) çıkaran Bulls, Ronald Murray ve Kirk Hinrich 'in sayıları ile 8.04 kala skoru 43-31 yaptı. Andrea Bargnani, Jarrett Jack ve Sonny Weems 'in sayıları ile direnen Toronto, 1.27 kala farkı 5 sayıya (53-48) indirdi. 5-0'lık seri Chicago Bulls'un devreyi 58-48 önde kapamasını sağladı.

3.periyotta ilk 3 dakika 63-52'lik skorla geçildikten sonra Taj Gibson, Derrick Rose ve Luol Deng 'in sayıları ile 8-0 seri yakalayan Bulls, 7.37 kala 19 sayılık farkı buldu (71-52) Sonny Weems ve Calderon 'un katkıları ile 3.05 kala fark yeniden 11 sayıya (74-63) düştü. 10-2'lik bir seri ile yanıt veren Chicago Bulls, 3.periyotu 84-65 önde tamamladı.

4.periyotun ilk 5 dakikasında 10-4'lük seri ile skoru 94-69 yapan Chicago Bulls, Amir Johnson ve Reggie Evans ile direnen rakibi karşısında son 4 dakikaya 96-79 ile girdi. Hakim Warrick, Joakim Noah ve Derrick Rose ile sayılar bulan konuk ekip, son 1.58'e 101-83 önde girdiği mücadeleyi 104-88'lik skorla kazandı.

SONUÇLAR
CLEVELAND- ORLANDO: 92-98
LA LAKERS- PORTLAND: 88-91
NEW YORK- MIAMI: 98-111
TORONTO- CHICAGO: 88-104
NEW ORLEANS- MINNESOTA: 114-86
GOLDEN STATE- OKLAHOMA CITY: 120-117
PHOENIX- HOUSTON: 116-106

Gecenin sonuçları :
Indiana Pacers - Orlando Magic 98-118
Philadelphia 76ers - Miami Heat 105-107
Detroit Pistons - Toronto Raptors 97-111
New Jersey Nets - Charlotte Bobcats 95-105
New York Knicks - Washington Wizards 114-103
Milwaukee Bucks - Atlanta Hawks 96-104
San Antonio Spurs - Minnesota Timberwolves 133-111
Denver Nu...ggets - Memphis Grizzlies 123-101
Portland Trail Blazers - Oklahoma City Thunder 103-95
Sacramento Kings - Houston Rockets 107-117
L.A. Clippers - Dallas Mavericks 94-117

Roy'a doktor engeli!

Sabaha karşı oynanan karşılaşmada Oklahoma City Thunder'ı 103-95 yenip 49'ncu galibiyetini alarak play-off sıralamasında 7'nci sıraya yükselen Portland Trail Blazers'da Brandon Roy şoku yaşanıyor.

Sağ dizinde menisküs yırtığı olduğu belirlenen Portland Trail Blazers'ın yıldızının play-off'da oynamasının da zor olduğu belirlendi. Oklahoma City maçında oynamayan ve sezonun son maçında da Golden State Warriors'a karşı forma giyemeyecek olan Brandon Roy, tüm sezonda 82 maçı play-off için oynadıklarını ve de play-off'da oynamak istediğini söylemesine rağmen doktorlar buna izin vermediler.

Ameliyat geçirmesi gerektiği söylenen Brandon Roy'un bıçak altına yatması durumunda 1 ile 1.5 ay arasında potalardan uzak kalacağı açıklandı. 21.5 sayı ortalama (ort 4.4 rb, 4.7 ast) ile Portland Trail Blazers'ın en skorer oyuncusu olan Brandon Roy, pazar günü Los Angeles Lakers ile oynanan ve 91-88 kazanılan karşılaşmanın 11'nci dakikasında dizinden sakatlanmıştı.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...