2011- NBA Play Off

ne olmuş sixers'ın doğu şampiyonu olduğu yıllara..?

o zaman da batı daha güçlüydü ama doğu da kendi içinde zordu..
Iverson, vince carter, paul pierce ,ray allen, glenn robinson, sam cassell ve daha bir çok isim en fit zamanlarındaydılar..
bence sen anladın ne demek istediğimi de 76ers damarın kabardı gibi:)
veya yanlış terim kullandım..doğu kendi içinde tabii ki güçlüydü ama batı ile aralarında dağlar kadar fark vardı..özellikler uzunlar konusunda..yani mesela bir miami-new york serisi veya 76ers bucks serisi hiçbir zaman unutulmaz..anlatmak istediğim şuanda batı-doğu arasında dengesizlik yok..

bence sen anladın ne demek istediğimi de 76ers damarın kabardı gibi:)
veya yanlış terim kullandım..doğu kendi içinde tabii ki güçlüydü ama batı ile aralarında dağlar kadar fark vardı..özellikler uzunlar konusunda..yani mesela bir miami-new york serisi veya 76ers bucks serisi hiçbir zaman unutulmaz..anlatmak istediğim şuanda batı-doğu arasında dengesizlik yok..

Aman Halil bey Emre abi fanatik Sixerslıdır dikkat.:)

Yoo... Aynı şeyi söylüyoruz ama bence Halil Bey yanlış yazdı..
Şöyle izah edebiliriz.. O zaman da batı doğudan güçlüydü..Aynı fikirdeyim..
Ancak zorluk derecesini belirleyen kalite değil güç dengesi.

O zamanlar doğu çok dengeliydi.. Yani mesela şimdi Miami 100 üzerinden 85 top oynuyorsa, o zaman da Philadelphia 70 oynuyordu ama rakipler de 70 oynuyordu.. Bir denge vardı..
Sixers'ın bariz bir üstünlüğü yoktu çünkü güçlüydü rakipler..

İlk turda Indiana ile eşleştik. Seri 3-1 bitti ama R.Miller içtiğimiz sütü burnumuzdan getirdi.. İki maçı bir top farkla kazanabildik.

Yarı finali Toronto ile oynuyorsunuz, V-Carter durup durup 55 atıyor , 7. maça gidildi..

Finali Milwaukee ile oynuyorsunuz, karşı da o zamanın big three'si var.. Glenn Robinson, Ray Allen ve Sam Cassell.. Üçüne karşı sadece Iverson ve o seri de 7. maça gitti..

Ama şu vardı, Lakers finale gelene kadar hiç maç kaybetmemişti.. Hatta play off'ta maç kaybetmeden şampiyon olacaklar deniyordu.. Kazayla ilk maçı kazandık da süpürülmekten zor kurtardık kendimizi..Batıda bariz bir dominasyon vardı, doğuda yoktu.

Bence şu anda öyle bir denge yok.. Miami herkese diz çöktürdü.. Chicago'ya da çöktürür..

Kocaelide bu hafta kendi kalesine gol atıp takımı plakadan kurtararan Gökhan Bozkaya ani bir kararla tarifeli thy uçağı ile Florida ya uçmuş geçen Sixers serisinide 4-1 geçen Miami ye çok alınmış olan Gökhanın American Airlines arenada bu akşam arıza çıkarmasından korkuluyor!

Yoo... Aynı şeyi söylüyoruz ama bence Halil Bey yanlış yazdı..
Şöyle izah edebiliriz.. O zaman da batı doğudan güçlüydü..Aynı fikirdeyim..
Ancak zorluk derecesini belirleyen kalite değil güç dengesi.

O zamanlar doğu çok dengeliydi.. Yani mesela şimdi Miami 100 üzerinden 85 top oynuyorsa, o zaman da Philadelphia 70 oynuyordu ama rakipler de 70 oynuyordu.. Bir denge vardı..
Sixers'ın bariz bir üstünlüğü yoktu çünkü güçlüydü rakipler..

İlk turda Indiana ile eşleştik. Seri 3-1 bitti ama R.Miller içtiğimiz sütü burnumuzdan getirdi.. İki maçı bir top farkla kazanabildik.

Yarı finali Toronto ile oynuyorsunuz, V-Carter durup durup 55 atıyor , 7. maça gidildi..

Finali Milwaukee ile oynuyorsunuz, karşı da o zamanın big three'si var.. Glenn Robinson, Ray Allen ve Sam Cassell.. Üçüne karşı sadece Iverson ve o seri de 7. maça gitti..

Ama şu vardı, Lakers finale gelene kadar hiç maç kaybetmemişti.. Hatta play off'ta maç kaybetmeden şampiyon olacaklar deniyordu.. Kazayla ilk maçı kazandık da süpürülmekten zor kurtardık kendimizi..Batıda bariz bir dominasyon vardı, doğuda yoktu.

Bence şu anda öyle bir denge yok.. Miami herkese diz çöktürdü.. Chicago'ya da çöktürür..
güzel yıllardı..76ers-bucks serisini unutamam ve o yıl iverson mvp ödülünü ne kadar çok hak ettiğini ispatlamıştı şimdi abartı denilecek ama eric snow aaron mckie matt geiger ne bilim tyhron hill yani bunlarla finale kadar çıkmıştı..finalde zaten fazla şansları yoktu..shaq ortalığı kasıp kavuruyordu..arkasında mutombo durmasına rağmen..
ama o final serisinden aklımda kalan tek sahne(ve sanırım birçoğumuzun aklında kalan sahne) iversonun ilk maçta attığı 48 sayı ve tyronn lue'ya sen kimsin dedirten bakışı:) o basket jordan'ın utaha attığı şampiyonluk basketi kadar efsanedir..o play offda tabii 76ersı desteklemiştim ama bunun lakersla bir alakası yok..her zaman doğu takımlarını destekledim..spurs-knicks serisinde new yorku,spurs-nets serisinde new jerseyi-rockets-orlando ve rockets-knicks,dallas-miami serilerinde hep doğuyu tuttum..zaten nba ve baskete ilgi duyduğum ilk yıllarda lakers diye bir takım yoktu:)

Evet Halil..
1983'ten 2000'e kadar doğru düzgün hiç bir başarısı olmayan bir organizasyon için unutulmazdı..
Ondan sonraki 11 senede de hatırlanacak pek bir şeyimiz yok zaten.
Ama olsun..

miaim 4-1 ile turu geçti..doğrusu boston kesin kazanacak derken efsanevi bir son 2-3 dakika izledik..yani wade ve james'ın yerinde olsam bosh'a bir uyarı cezası verir geri kalanlara da sıra dayağı çekerim..bu ikisi basketbolu aşırı yıpranmadan dolayı erken bitirir...neyse biraz da şansının yardımıyla miami son dakkaları iyi oynayıp kazandı..maçtan sonra rivers ve allen'ın çok içten kutlamarı hoştu ve james'ın boston için çok onur verici sözler söylemesi de çok güzeldi..
bence boston bu yıl ve geçen yıl aktif dinlenme adı altında bir çok maçı kaybetmesi hataydı..şu turu geçse chicago onu da geçse dallas ve hepsinde ev sahibi rakipleerde..zaten yaşlı takım ve daha da yoruyor onları...yani maçlara kendi sahanda başlayıp 2-0 ile deplasmana gitmek çok büyük bir avantaj..son olarak,garnett'daki hırs gerçekten muazzam...

Tebrikler Miami ve bundan sonrada başarılar diliyorum siz hakketiniz ve kazandınız.Son olarak önümüzdeki sezonki işe Danny Ainge kovarak başlamalıyız.

Maçı izledim, Miami yarım kapasite oynamasına rağmen kazandı.. Böyle olacağı da belliydi..
Chciago serisi Miami isterse 4-0 biter, istemezse 4-1 biter..
Öte yanda Memphis'in benzini tamamen bitmiş görünüyor..
Dün gece sadece 72 sayı atmışlar.. O seri de ilk maçta bitecek..
Şimdi benim tek dileğim kaldı, Atlanta, Chicago'yu bir kere daha yensin..
Biz Dallas-Miami finaline şimdiden hazırız..
"Nowitzki'nin intikamı ".

Oklahoma Dallası eler Dallas her maç böyle üçlük atacağını sanıyorsa yanılıyor,ben batı finalinde özellikle bir maç Jason Terry den şöyle 1/9 üçlük sıvama bekliyorum
Nba96 daki Dan Majerle geldi aklıma Jason Terry o yüzdeyle giderken eğer NBA2K falan olsa o gazla her şutu JAson Terry e attırırıdım bulmuşken suyunu çıkarma dediğimiz şey ben zaten 20 sene olacak NBa oynuyorum 3 şut sokana 4. şutu attırmayan adama rast gelmedim

Boston - Lakers sezon boyu bize salladı, biri 4-0 diğeri biz tarafından 4-1 ile evlerine gönderildi. Bu güzel kapaktan dolayı Miami Heat'li oyuncuları tebrik ediyorum, sırada Chicago var, onlara da verilecek bir cevap var.

Oklahoma Dallası eler Dallas her maç böyle üçlük atacağını sanıyorsa yanılıyor,ben batı finalinde özellikle bir maç Jason Terry den şöyle 1/9 üçlük sıvama bekliyorum
Nba96 daki Dan Majerle geldi aklıma Jason Terry o yüzdeyle giderken eğer NBA2K falan olsa o gazla her şutu JAson Terry e attırırıdım bulmuşken suyunu çıkarma dediğimiz şey ben zaten 20 sene olacak NBa oynuyorum 3 şut sokana 4. şutu attırmayan adama rast gelmedim

ne alakası var oğlum.. dallas'ta herkes iyi oynuyor..
kidd o biçim savunma yapıyor, barea pırpır dolaşıyor, peja şut sokuyor, marion bile skor yapıyor ki play off'ta hiç takılmaz.. brandon haywood 2/2 faul attı geçende : )) adamlar terry çok şut soktu diye gelmedi buraya.. nowitzki'ye gerek bile kalmadı bazı maçlarda.. Eğer Westbrook bu top kullanma hastalığından kurtulamaz, Durant 20 top atarken, o 35 top atarsa Dallas , Oklahoma'yı ezer geçer, Scott Brooks yalanmış, ben onu anladım.

ben NBA'de Terry'i gördümmü basıyom şutu hiç 3 tane sokmasına gerek yok sokamasa bile basıyom 4 ü...
atana kadar...
sanırım şu diyaloglardan sonra neden bu oyunu kötü oynadığım hususunada çözüm gelmiş oldu...

Bende onu diyorum işte Brendon Haywood 2/2 attı Peja/Terry 15/16 üçlük attı bunlar artık özel bir gece diye bile açıklanamaz istatislikler resmen o gece Manyak bir Dallas taraftarının hafif alkol alıp camı açık bırakıp uyuduğu bir gecedeki rüyasını izledik:=)
Oklahoma daha komple bir takım bence Berea falan geçeceksin onları yer 2 blok oturur aşşağı Peja yla Terry ile anca maç veya 1 seri kazanırsın şampiyonluk değil Nowitzki eline sazı alırsa işler biraz değişse de hala Dallas ı panik halinde sorun çözerken risk yönetirken görmedik en son ben böyle bir panik halinde final maçında son çeyrekte herkesin Marquise Daniels a baktığını bilirim aşşağı yukarı aynı kadroydu

Bende onu diyorum işte Brendon Haywood 2/2 attı Peja/Terry 15/16 üçlük attı bunlar artık özel bir gece diye bile açıklanamaz istatislikler resmen o gece Manyak bir Dallas taraftarının hafif alkol alıp camı açık bırakıp uyuduğu bir gecedeki rüyasını izledik:=)
Oklahoma daha komple bir takım bence Berea falan geçeceksin onları yer 2 blok oturur aşşağı Peja yla Terry ile anca maç veya 1 seri kazanırsın şampiyonluk değil Nowitzki eline sazı alırsa işler biraz değişse de hala Dallas ı panik halinde sorun çözerken risk yönetirken görmedik en son ben böyle bir panik halinde final maçında son çeyrekte herkesin Marcus Daniels a baktığını bilirim aşşağı yukarı aynı kadroydu

bana ne abi.. lakers, boston ve new york..
bunlardan biri şampiyon olabilir mi, artık olamaz..
beni ilgilendiren kısmı bu, onlar olmasın, kim olursa olsun..

beni oklahoma'dan soğuttular abi.. westbrook ile brooks soğuttu.. isimleri de benziyor zaten.. elensinler, soğuk bir duş alsınlar.. bir de nowitzki çok büyük adam.. bırakmadan bir final daha oynasın istiyorum.

Madem Boston elendi,bundan sonra kalbimden Dallas'ın şampiyonluğu geçiyor,ayrıca D.Wade Nba'de sevdiğim 5-6 oyuncudan biriydi ama bize karşı oynadığı o oyundan sonra artık sevmiyorum onu :D