2015-2016 Galatasaray Futbol Takımı

Ne güzel top oynadık ilk 60 dk. Tüm sezon nerdeydiniz? Ben futbol takımına çok kızgınım. Mesele sadece kazanıp kaybetmek değil mücadele etmemekti, ruhsuzluktu.
Donka da ayrıca oyuna girdi ortasahada topu adama attı ve dönen top gol oldu bu kadar da olmaz ki abi yaa. Zaten stoperden bozma 6 ay sözleşmesi kalmış topçuya o kadar para vermek tam bir aptallıktı. Her maçta bunu defalarca anladık...

Bugün kazansak sürpriz olurdu zaten. Beklediğimden iyi mücadele ettik. 5.olmak için önümüzdeki iki maçı kazanmamız lazım. Osmanlı Akhisar maçından da beraberlik ya da Akhisar galibiyeti bekleyeceğiz. 4. Başakşehirin de 2 puan almaması lazım. Ben 2 maçı kazanırsak en kötü 5.oluruz diyorum. Kazanacağımıza inanmıyorum ama bugünkü ilk 45 dakikadaki hırsla mücadeleyle ikisini de kazanırız. Türk Telekom kalesi de düştü yönetim dua etsin

Sezon ortasında sene sonu sözleşmesi bitecek vasıfsız,vasat,leş (aklınıza daha ne kadar tabir gelirse artık) oyuncuya tonlarca para veren yönetimdende aldığı oyuncudan da bu kadar olurdu zaten yönetmeyi bilmiyorsan git kardeşim kendinide,bizide,kulübüde rezil etmekten ne usandılar ne de yoruldular yazık gerçekten.

Kendi evimizde jimnastik kulübüne maç veriyorsak sıkıntı büyük demektir. Bu rezilliği en son Adnan Polat döneminde yaşamıştık. Aralarında pek fark yok zaten. Al birini, vur ötekine..

Yapılması gerekenler: 1-Yönetim değişikliği 2-Piyasaya hakim kariyer sahibi vizyoner bir sportif direktör getirmek 3- Sampaoli ya da Favre gibi hırslı,aç, göze hoş gelen, Galatasaray genlerine uygun bir antrenör getirmek 4- Transfer ve takımı tanıma konusunda yardımcı olmasın için kulübün iç dinamiklerine de hakim yerli yardımcı antrenör 5-Hoca ve sportif direktör önderliğinde transfer sürecini işletmek. Hangi yönetim gelirse gelsin bu toplara girmemeli artık 6- Sneijder Muslera Carole Podolski Linnes Chedjou dışındaki yabancıları göndermek, Umut Eray Tarık Sabri gibi yerlileri yollamak. 7. Çok transfer yapmaya müsait bir ekonomik yapımız olmasa da 2 santrafor 1 stoper 1 sağ bek 2 ön libero 1 sağ sol oynayabilecek oyuncu. Bruma ve Tellesin kalma ihtimalini düşünerek yazdım. 8. Bu maddelerin çoğu gerçekleşmezse ki öyle görünüyor Albayrak-Terim modeli en sağlamı gibi duruyor. Kısa sürede dipten çıkmak istiyorsak Terim şart. Uzun vadeli bir planla sağlıklı bir yapı kurmak istiyorsak Lucescuyu falan unutalım. 1 sene başarılı olup seneye 8.olmak falan yakışmıyor bize her sene üzerine koya koya gideceğimiz bir yapı oluşturmalıyız. Favre olmadı diyelim Sampaoli ye süre verirsek bunları gerçekleştirir. Tabi böyle bir yönetimle hepsi zor

Yapılması gerekenler: 1-Yönetim değişikliği 2-Piyasaya hakim kariyer sahibi vizyoner bir sportif direktör getirmek 3- Sampaoli ya da Favre gibi hırslı,aç, göze hoş gelen, Galatasaray genlerine uygun bir antrenör getirmek 4- Transfer ve takımı tanıma konusunda yardımcı olmasın için kulübün iç dinamiklerine de hakim yerli yardımcı antrenör 5-Hoca ve sportif direktör önderliğinde transfer sürecini işletmek. Hangi yönetim gelirse gelsin bu toplara girmemeli artık 6- Sneijder Muslera Carole Podolski Linnes Chedjou dışındaki yabancıları göndermek, Umut Eray Tarık Sabri gibi yerlileri yollamak. 7. Çok transfer yapmaya müsait bir ekonomik yapımız olmasa da 2 santrafor 1 stoper 1 sağ bek 2 ön libero 1 sağ sol oynayabilecek oyuncu. Bruma ve Tellesin kalma ihtimalini düşünerek yazdım. 8. Bu maddelerin çoğu gerçekleşmezse ki öyle görünüyor Albayrak-Terim modeli en sağlamı gibi duruyor. Kısa sürede dipten çıkmak istiyorsak Terim şart. Uzun vadeli bir planla sağlıklı bir yapı kurmak istiyorsak Lucescuyu falan unutalım. 1 sene başarılı olup seneye 8.olmak falan yakışmıyor bize her sene üzerine koya koya gideceğimiz bir yapı oluşturmalıyız. Favre olmadı diyelim Sampaoli ye süre verirsek bunları gerçekleştirir. Tabi böyle bir yönetimle hepsi zor

Çok güzel şeyler söylediniz.
Evren Turhan ısrarla Haziran'da seçim olacak bu yönetim gidecek diyor.
İnşAllah demekten başka bir şey gelmiyor elimizden.

Çok güzel şeyler söylediniz.
Evren Turhan ısrarla Haziran'da seçim olacak bu yönetim gidecek diyor.
İnşAllah demekten başka bir şey gelmiyor elimizden.
İnşallah olur yoksa seneye de tren kaçacak. O kadar yüzsüzler ki olur da kupayı falan alırsak bakın ne kadar başarılı olduk kalalım da diyebilirler bunlar. Teşekkür ederim bu arada

Bu takıma Magath tarzı bir adam hariç kimse yaramaz yabancılardan. Irkçılık olarak almayın ancak şu takıma gelip de oyuncusuna yumuşak davranan herkesi patates yaptı o dönemlerin oyuncu grupları. Ne zamanki Almanya Belçika gibi net düşünce yapısına sahip olup taviz vermeyen ekollere geçiş yaptık o zaman kıpırdanma yaşadık. Getireceksin Magath'ı yapsınlar bakalım sezon boyunca zorunlu askerliklerini yıl boyunca. Anladıkları şey malesef bu çünkü bizim özellikle de yerli oyuncularımızın. Ki bunu genel Türk oyuncu yapısı olarak da değerlendirebiliriz. Altyapısını yurtdışında almış yerlilere sahip Beşiktaş'ın mantalite farkını görmek zor olmasa gerek. ( Oğuzhan , Olcay , Cenk , Töre , Veli , sezon ortasına kadar Ersan )

Veliyi beğeniyorum ama omuz sakatlığından kurtulamadı o açıdan riskli bir transfer olur. İlk geldiğinde tabiri caizse kazma bir topçuydu, Bilicle beraber baya iyi bir oyuncuya dönüştü bence. Sağlıklı bir Veli Beşiktaşta da Atibayla oynar

Galatasaray XI: Muslera, Linnes, Denayer, Hakan, Carole, Selçuk, Emre, Sabri, Sneijder, Yasin, Umut.

Yedekler: Cenk, Bilal, Jose, Donk, Sinan, Koray, Olcan.

Bu Sabri'den kimse niye vazgeçmiyor cidden anlamış değilim.
Ne yapıyor bu adam bizim görmediğimiz ?

5.olmak kolay aslında Kayseriyi Kasımpaşayı yen Bursa Akhisardan 4 çıkar etti 10. 10 puan bizi 5.yapar Osmanlı rakibimiz onun da hep rakipleriyle maçı var. Hakikaten Avrupa çok önemli işini tek maça indirgemek çok riskli hele böyle bir takımsan
İnanmadığım bir hesap yapmıştım ama çok şükür son haftaya %49 şansla giriyoruz. Galibiyetle 5.olacağımıza inanıyorum