2018-2019 Avrupa'da Transferler ve Kadro Haberleri

Sportando kaynaklarına göre Nigel Williams-Goss, Olympiacos ile 3 yıllık anlaşma imzalayacak.

23 yaşındaki oyuncu ile Zalgiris Kaunas ve Baskonia da dahil birçok Avrupa ekibi ilgileniyordu fakat genç oyuncu tercihini Yunan ekibinden yana kullandı.

Williams-Goss, geçtiğimiz sezon Partizan forması ile ABA Ligi'nde 16.9 sayı, 3.6 ribaund ve 6.8 asist ortalamaları ile mücadele ederken, Sırbistan Ligi'nde 19.6 sayı, 3.6 ribaund ve 8 asist ortalamaları tutturdu.

Blatt’ın elinde çok başka seviyelere çıkacaktır.

Olympiacos, 24 yaşındaki Birleşik Amerikalı uzun Zach LeDay ile 3 yıllık sözleşme imzaladı. Profesyonel kariyerindeki ilk sezonunu İsrail ekibi Hapoel Gilboa Galil formasıyla 34 maça çıkan Zach LeDay; 19.51 sayı, 8.03 ribaund, 1.73 asist, 1.32 blok ortalamaları tutturdu.

Nigel Williams-Goss'u kadrosuna katan Olympiacos; Vassilis Spanoulis, Janis Strelnieks, Kostas Papanikolaou'nun sözleşmerini uzattı. Olympiacos; Jamel McLean, Brian Roberts, Bobby Brown ile yoluna devam etmeme kararı aldı.

(via@sportando)

Buraya mı yazmak doğru ama çok şaşırdığım için yazayım dedim. Eski Efesli Tyler Honeycutt polisle çatışmaya girip ölmüş. Evet adam ölmüş. Buradayken sessiz sakin bir yapısı vardı adamın, biraz gamsız diyebileceğimiz türden. Böyle bir olaya girmesi enteresan. Ne diyelim rahmet üzerine olsun.

Evet,ismini görünce transfer haberi sanmıştım,haberi okuyunca şok oldum,tanıdığım biri ölünce hele hele böyle genç yaşta olunca çok etkileniyorum.

Valencia Basket, son olarak Iberostar Tenerife forması giyen eski oyuncusu Mike Tobey (2.13-1994) ile 2 yıllık sözleşme imzaladı.

(via@valenciabasket)

Real Madrid, 25 yaşındaki Sloven keskin şutör Klemen Prepelic ile 2 yıllık sözleşme imzaladı. Bu sezonu Fransız ekibi Levallois Metropolitans formasıyla geçiren ve 40 maça çıkan Prepelic; 15.47 sayı, 2.55 ribaund, 2.70 asist ortalamaları tutturdu.

Slovenya'nın Eurobasket2017 şampiyonluğunda önemli bir paya sahip olan Klemen Prepelic; %43.7'yle maç başına 2.3 üçlük isabeti bulmuş ve 13.8 sayı, 2.2 ribaund, 2.2 asist ortalamaları tutturmuştu.

(via@sportando)

Çok iyi transfer...

Olympiakos Sasha Vezenkov’u transfer etti.

Yunanistan Ligi takımlarından Olympiakos’tan yapılan resmi açıklamada Sasha Vezenkov ile 2 yıllık sözleşme imzalandığı duyuruldu.

Mike James, İtalyan ekibi Olimpia Milano ile 5.9 Milyon $'a 2+1 yıllık sözleşme konusunda anlaşmaya vardı.

Süper para almış James :)

Eurohoops'un haberine göre Barcelona, Chris Singleton'a bir yıl için net 1.8 milyon dolar değerinde sözleşme önerdi. Singleton'ın bu teklifle ciddi anlamda ilgilendiği vurgulandı. Ancak NBA için fırsat kovalayan Chris Singleton'a Çin'de de ilgi var. Diğer bir Yunan sitesinde çıkan iddiaya göre Olimpia Milano da Chris Singleton ile ilgileniyor.

Cska Weatermann'ın kontratından çıkıp Hackett'i kadrosuna kattı. Benim üst seviye için pek beğenmediğim bir oyuncu Hackett ama savunması ve fiziğiyle Cska'da De Colo ile Ser-Rod'un yapmadığım sertliği katacaktır. Hala kadrolarına 4 numara eklemediler. Avrupa'nın bütçesi en yüksek takımı senelerdir pota altında Hines'ın sağlığına duacı.

Cska Weatermann'ın kontratından çıkıp Hackett'i kadrosuna kattı. Benim üst seviye için pek beğenmediğim bir oyuncu Hackett ama savunması ve fiziğiyle Cska'da De Colo ile Ser-Rod'un yapmadığım sertliği katacaktır. Hala kadrolarına 4 numara eklemediler. Avrupa'nın bütçesi en yüksek takımı senelerdir pota altında Hines'ın sağlığına duacı.

Itoudis de Cska'nın Ömer Yalçınkaya'sı :)
Cska o varken şampiyonluğu unutsun...

Itoudis de Cska'nın Ömer Yalçınkaya'sı :)
Cska o varken şampiyonluğu unutsun...

Yok artık o kadar da değil. Itoudis gayet iyi ve kaliteli bir koç. Son 10 senede 1 şampiyonluğu olan Cska'nın tek şampiyonluğu da Itoudis zamanınaa geldi sonuçta. Oyun içinde çözüm bulma konusunda zaman zaman aksıyor ama Cska'ya getirdiği adamların çoğundan ciddi verim aldı.

Her ne kadar hayvan gibi bütçeleri olsa da Cska'nın işi de kolay değil. Şampiyonluk harici bir derece başarısızlık olarak kabul ediliyor. Bütçenin getireceği avantajı da yeterince kullanamıyorlar. Pek çok oyuncuya daha salça olamadan nba kapıyor adamları. Yine de Singleton'ı neden istemezler mesela anlayamıyorum. Dış şutu, atletizmi ve hırsı olan pozisyonunda ilk 5'te yer alan bir pf. En zayıf bölgelerine avrupa deneyimi olan net bir transfer olur ama hala net bir atmış adım değiller.

Yok artık o kadar da değil. Itoudis gayet iyi ve kaliteli bir koç. Son 10 senede 1 şampiyonluğu olan Cska'nın tek şampiyonluğu da Itoudis zamanınaa geldi sonuçta. Oyun içinde çözüm bulma konusunda zaman zaman aksıyor ama Cska'ya getirdiği adamların çoğundan ciddi verim aldı.

Her ne kadar hayvan gibi bütçeleri olsa da Cska'nın işi de kolay değil. Şampiyonluk harici bir derece başarısızlık olarak kabul ediliyor. Bütçenin getireceği avantajı da yeterince kullanamıyorlar. Pek çok oyuncuya daha salça olamadan nba kapıyor adamları. Yine de Singleton'ı neden istemezler mesela anlayamıyorum. Dış şutu, atletizmi ve hırsı olan pozisyonunda ilk 5'te yer alan bir pf. En zayıf bölgelerine avrupa deneyimi olan net bir transfer olur ama hala net bir atmış adım değiller.

İtoudis gayet kötü koç, hem kötü kadro mühendisliği yapıyor, hemde başarısız sonuçlar alıyor. Aldıkları Euroleague finalinde Fenerbahçe 21 sayı farktan dönerken sadece kenarda izledi, hakemlerin kararlarıyla kazandı. Ayrıca Banvit senesinde ligde yarı finalde elenen hocadan bahsediyoruz, ne ligde ne kupada nede Avrupa'da bir başarı kazanamamıştı.

Olympiakos geçtiğimiz sezon Zalgiris Kaunas‘ta oynayan Fransız basketbolcu Axel Toupane‘le 2 yıllık sözleşme imzaladı.

David Blatt yönetimindeki Olympiakos daha önce Sasha Vezenkov, Zach LeDay ve Nigel Williams-Goss‘u kadrosuna katmıştı.

Kulübün resmi internet sitesinden konuyla ilgili yapılan açıklamada, Toupane‘le 2 yıllık sözleşme imzalandığı belirtildi.

Blatt yine çok iyi kadro kuruyor.
Olympiakos efsanesi geri dönecek mi çok merak ediyorum ?

İtioudis konusunda Aykut gerekeni söylemiş. Altına imza atarım. Kalemine sağlık kardeşim.

Pangos transferini hâlâ açıklamadılar, acaba sorun mu çıktı diye düşünmeden edemiyorum. Wanamaker ile anlaşmışlardı ama Nba yaptı. Wanamaker'da olsaydı çok iyi kadro olurlardı.

Pota altında ki atletizm sorununu hallettiler.
Pangos'u da kadroya katarlarsa cidden iyi bir kadroya sahip olacaklar.
Wana olmasa da ben Larkin ve Darius'tan birini kadroya katacaklarini düşünüyorum Aykut...