2018-2019 Galatasaray Futbol Takımı

Tüm takımı tebrik ediyorum, güzel başladık. Rodrigues maçın yıldızıydı. N'diaye ve Nagatomo'da çok iyiydi, bu isimler dışında Muslera, Serdar, ve Emre'yi beğendim. Bence bizim adımıza sahanin en kötüleri Belhanda ve Eren'di. (Her ne kadar gol atsa bile takımın hızını kestiğini ve oyunu bozduğunu düşünüyorum.)

Eleştirilecek noktalar vardır mutlaka ama bugün maçı izlerken keyif aldım. Oyuncular arasındaki uyum etkileyiciydi. En kötü dediğimiz Belhanda frikik golünde barajın dengesini bozdu, onun oluşturduğu boşluk sayesinde gol oldu. Avrupa'da son 5 yılda sadece Benfica galibiyeti var galiba. Bu yüzden bugün eksiklikleri görmezden gelip tadını çıkaracağım.

Pek takılmam böyle konulara ama fener bu kadar zavallı durumdayken Kadıköy’de onlarla yapmak iyi olabilirdi.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Bursa deplasmanına gidiyor Başakşehir. Zor bi deplasman umarım puan kaybıyla dönerler. Beşiktaş da feneri deplasmanda haşat edecek gibi ama beraberlik bize daha çok yarar. Sonuçta fener rakibimiz değil ama BJK’nin puan kaybı önemli. Biz de inşallah Avrupa’yı unutup lige dönmüşüzdür. Zira Akhisar deplasmanı her takıma zor olmuştur.

Allah’a şükür ilk tahminim,temennim geldi. Hafta sonu Akhisar deplasmanını kazasız atlatır, hafta içi de derbi 1-1 falan biterse bi atbaşı öne fırlayıp ufak bi kredi açmış olucaz kendimize.

Bugün de Kasımpaşa yenildi. İnşallah Akhisar deplasmanından galip dönüp yarın derbinin sonucuyla rakiplerimizle farkı açmış oluruz.

O topu Rodrigues kullanırken kaçacağını düşünmeyen tek ben değilimdir herhalde. Rakip sahada topla oynamak önemli ama bunu tempolu yapınca bişeyler olmaya başladı. Temposuz olduktan sonra sabaha kadar 0-0 gider maç.

Bu takimin golcusu kim ? Kos koca takimin karambol golcusu olmaz mi ? Gomisin attigi golun cogu karambol goluydu. Hadi Gomisi kovarcasina sattik. Hic degilse bir oyuncuya, onun gibi davramasini soylemek cok mu zor. Karambolde bekle sansa attin attin atamadin zaten yapacak birsey yok diyecek kimse yok mu ?

Taktigimizi 4-5 haftada herkes cozmus, forvetsiz oynayan bir takim kanatlardan yardirip gol bulmaya calisiyor. Ve karambolde bekleyen adamlari da yok. Kanatlar etkisizse ne olacak peki ?

2 ileri 1 geri tebrikler. Ha bi de deplasmanda yenilince oyle 1-2 yemiyoruz 3-4 yiyoruz gol bile atamiyoruz. Helal olsun emegi gecenlere.

Bu mağlubiyet tabiki forvet ve savunma transferi yapamayan yönetime yazılır.
Ama Fatih Hoca da artık şapkasını önüne koymalı.
Son 2 deplasmanda yenilen 7 gol ve bırak gol atmayı kaleyi bulan şut bile yok nerdeyse.

Bu takım böyle devam edecekse hoca dahil herkes maaşında %50 indirime gitmeli. Sadece TT Arena’da taraftarla maç kazanıp deplasmanlarda yatacaksak aldıkları para haram.
Yeter artık bıktım şu iğrenç olaydan. Arkadaş deplasmanda ayağınıza kelepçe mi vuruyorlar derdiniz ne sizin?! Ya ligin dibindeki takım geliyor koskoca Galatasaray’ı 3-0 la ağırlıyor, Trabzon denen leşleri her hafta tokatlıyorlar adamlar bize gelip 4-0 la uğurluyor. Her deplasmanda böyle kepaze olacaksak adam gibi maaşlarını düşürsünler bari kasada para olur.

Moskova maçında da 20-25. dakikalardan sonra rezil oynadık.. Bakmayın Eren'in kötü frikik golü olmasa o maçta öyle bitmezdi gibi geliyor..Geriye düştüğümüz maçları, bu kadronun çevirebilme ihtimali çok düşük..Sinan çok kötü.. Emre Akbaba pas şiddetini ayarlayamıyor ve zoraki derinlemesine paslar vermeye çalışıyor..Onlarda saçma sapan paslar.. Bizim kazandığımız penaltı pozisyonunu görmedim ama Akhisar'ın pozisyonuna penaltı veriliyorsa, üstelik Var'a dahil veriliyorsa sıkıntı büyük..

Kasımpaşa yenilmiş , zor puan kaybetmesiyle ünlü bela Başakşehir puan kaybetmiş, yarın öyle bi derbi var ki 3 ihtimal bile sana her türlü yarıyor. Kazanıp farkı açma fırsatı gelmiş.
Ama sen sahaya bi çıkıyorsun futbolun umrunda olmadığı ilk dakikadan belli. Söyleyecek söz bulamıyorum. Her yıl aynı şeyi yaşamaktan sıkıldım. Dediğim gibi; böyle devam edip sadece evimizde maç kazanıp deplasmanda 3-4 yiyeceklerse hoca dahil herkes maaşında indirime gitsin.

Fatih Terimi cok severim ve desteklerim ama deplasmanlari yanlis 11le ciktigi icin kaybediyoruz.

Trabzonda Ryan Donksuz cikti yenildik, Akhisara Ryan Donksuz cikti yenildik.

Bu takimin vazgecilmez oyuncusu Ryan Donktur. Hele deplasmanlarda, Ryan Donk mecburidir. Ne Fernando ne Ndiaye - ikiside Ryan Donk sertligi yok, ikiside rakip orta saha üzerinde sertlik ve baski yapabiliyolar.

Ryan Donk ilk 11e yazilicak ilk adamdir. Eger dinlendirmek istiyosan ic saha maclarinda dinlendir Hoca ama deplasmanlarda Ryan Donksuz olmaz !!!

Fatih Terimi cok severim ve desteklerim ama deplasmanlari yanlis 11le ciktigi icin kaybediyoruz.

Trabzonda Ryan Donksuz cikti yenildik, Akhisara Ryan Donksuz cikti yenildik.

Bu takimin vazgecilmez oyuncusu Ryan Donktur. Hele deplasmanlarda, Ryan Donk mecburidir. Ne Fernando ne Ndiaye - ikiside Ryan Donk sertligi yok, ikiside rakip orta saha üzerinde sertlik ve baski yapabiliyolar.

Ryan Donk ilk 11e yazilicak ilk adamdir. Eger dinlendirmek istiyosan ic saha maclarinda dinlendir Hoca ama deplasmanlarda Ryan Donksuz olmaz !!!

Donk'un çok sert ve ilk 11e yazılacak ilk oyuncu olduğuna katılmamakla birlikte bence de deplasmanda Donk-Fernando ikilisi ile birlikte başlamalıyız. Önlerinde de Ndiaye olmalı 10 numara pozisyonunda.

Sinan'ın ilk 11 oyuncusu olmadığını bir kez daha görmüş olduk. Umarım Fatih Hoca da görür.
Artık Feghouli'yi de kullanmaya başlamalıyız.
En azından Sinan yerine...

Donk'un çok sert ve ilk 11e yazılacak ilk oyuncu olduğuna katılmamakla birlikte bence de deplasmanda Donk-Fernando ikilisi ile birlikte başlamalıyız. Önlerinde de Ndiaye olmalı 10 numara pozisyonunda.

Sinan'ın ilk 11 oyuncusu olmadığını bir kez daha görmüş olduk. Umarım Fatih Hoca da görür.
Artık Feghouli'yi de kullanmaya başlamalıyız.
En azından Sinan yerine...

Ndiayeden ve Fernandodan daha sert. Ryan Donk rakip oyunculari vücüdüyla ezebiliyor bu ne Fernandoda var nede Ndiayede. Sönük kaliyoruz, Deplasmanlarda dahada sönük kaliyoruz. Donk ilk 11 baslaydi bu mac eminim kazanirdik

Vücüda temasli oynamak cok sey kazandirir. Donk 1.92 boyunda, Ndiaye 1.80, Fernando 1.83. Donk

Donkluk bi durum yok abi takım deplasmanlarda alenen yatıyor hepsi bu. Hoca da maç sonu söyledi zaten. Umarım söylemekle kalmayıp buna bi çare bulur, yeterince rezil olduk herkese. Allahtan ilk gollerine ofsayt verildi de üzerimize yapışmadı 4 lük olmak.

Donkluk bi durum yok abi takım deplasmanlarda alenen yatıyor hepsi bu. Hoca da maç sonu söyledi zaten. Umarım söylemekle kalmayıp buna bi çare bulur, yeterince rezil olduk herkese. Allahtan ilk gollerine ofsayt verildi de üzerimize yapışmadı 4 lük olmak.

Birde bu Sinan olmayacak Feghouli'yi neden oynatmaz hoca hadi olmadı ileri de Eren,Garry ve Henry ile neden başlamadı dün anlamadım.

Eren’i dinlendirip forvet hattını hızlı yapmak istedi sanırım ama ben Eren’le de çok bişey farkedeceğini sanmıyorum. Aynı kadro şu maçı Arena’da yapsa 3 atan biz oluruz belki de ama deplasman olunca bizimkiler kediye dönüyor. O yüzden sağlıklı yorum yapamıyorum, insanı sinir hastası ederler.