2019-2020 Galatasaray Futbol Takımı

Profesyonel Futbolcumuz Mbaye Diagne'nin geçici transferi konusunda Club Brugge NV Kulübü ile anlaşmaya varılmıştır. Yapılan anlaşmaya göre Club Brugge NV Kulübü Şirketimize net 3.350.000 Euro geçici transfer (kiralama) bedeli ödeyecektir. Oyuncunun 2019-2020 sezonu için kalan net 2.115.000 Euro sabit transfer ücreti Şirketimiz tarafından ödenecektir. Buna ek olarak Club Brugge NV Kulübü 30 Haziran 2020 tarihine kadar oyuncuyu net 13.000.000 Euro bedel ile satın alma opsiyonuna sahiptir.

Bu altini cizdigimin yazisinda ne anlatmaya calisiyorlar acaba :) Anladiysam eger 1816 yilina gideyim ve geri donmeyeyim :)

Ne kadar kar ettik nettik benim anlayacagim sekilde birisi anlatabilirse cok minnettar kalirim.

Terim döneminde en öne çıkan oyunumuz Mariano-Fegouli-Belhanda üçgeninde sağ taraftan kurduğumuz setlerdi. Kurulan takımın da pas oyunu için biçilmiş kaftan olduğunu düşününce hocanın en son vaz geçeceği oyuncu Mariano olur (o üçlüden)

Üçü iyi anlaşıyor ama Feghouli'yi oynat diye diye dilimizde tüy bitti, Hoca ancak ligin ikinci yarısı süre vermeye başladı ona ve şampiyonluk geldi. Geçtiğimiz sezon başında satmaya çalışıyorlardı Feghouli'yi. Umarım bu sezon da geçtiğimiz yılın ikinci yarısındaki uyumları devam eder.

Profesyonel Futbolcumuz Mbaye Diagne'nin geçici transferi konusunda Club Brugge NV Kulübü ile anlaşmaya varılmıştır. Yapılan anlaşmaya göre Club Brugge NV Kulübü Şirketimize net 3.350.000 Euro geçici transfer (kiralama) bedeli ödeyecektir. Oyuncunun 2019-2020 sezonu için kalan net 2.115.000 Euro sabit transfer ücreti Şirketimiz tarafından ödenecektir. Buna ek olarak Club Brugge NV Kulübü 30 Haziran 2020 tarihine kadar oyuncuyu net 13.000.000 Euro bedel ile satın alma opsiyonuna sahiptir.

Bu altini cizdigimin yazisinda ne anlatmaya calisiyorlar acaba :) Anladiysam eger 1816 yilina gideyim ve geri donmeyeyim :)

Ne kadar kar ettik nettik benim anlayacagim sekilde birisi anlatabilirse cok minnettar kalirim.

Yani kiralama bedeli olarak 3.350.000 Euro alıp oyuncunun 2.115.000 Euro olan yıllık ücretini biz ödüyoruz. FFP açısından ve yabancı sınırını aşmak açısından iyi oluyor. Giren 13 milyonluk kazık da kabaca 12 milyona iniyor.

Son düzenleme:
Şimdi geçen seneyle kıyaslarsak; fernando ve ndiaye ikilisinin yerine nzonzi ve seri geldi. Kişisel görüşüm net güç kazandık bu bölgede. Seri alışınca daha belli olacak, nzonzi özellikle favorim bu sene için.

Diagne yerine Falcao geldi. Bunu konuşmaya bile gerek yok. Kaç seviye atladık belli değil santraforda.

Tek aklıma takılan onyekuru - babel değişikliği oldu. Onyekuru’yu çok beğeniyordum, babel saha dışıyla çok uğraştığı için soğuk bakıyorum. Tek içime sinmeyen bu oldu.

Sonuçta şu son iki günkü hamlelerle geçen seneye göre seviye atlamış bir şekilde, türkiye ligine fazla gelen bir kadroyla yolumuza devam ediyoruz. Şimdiden altıncı haftayı bekliyorum.

İdeal on birim :

Muslera

Mariano - Lyundama - Marcao - Naga

Nzonzi - Seri

Fegouli - Belhanda - Babel

Falcao

Mariano hücum olarak iyi ama savunma ve devamlılık olarak yaşı itibariyle çok geride Malesef.
PSG maçında bir tarafta Neymar diğer tarafta Mpabbe, karşılarında da Mariano ve Nagatomo 😏
Bu sene özellikle bek ve yedek stoper kısmında büyük sıkıntı çekeceğiz.
Allah yardımcımız olsun 🙏

Yukarıda konuştuk aslında. Burada türk işi katakulli var. Ffp kıyısından köşesinden nasıl döneriz hesabı yaptık mecburen. Kiralama bedeli artı olarak hanemize yazıldığı için böyle bir yöntem keşfetti bizimkiler.

Mitroglu’da da aynısını yaptık zaten.

Evet Bayagi konusulmus simdi okudum hepsini. Ha anladim mi pek sayilmaz. Uefa bu tur uyanikliga nasil goz yumuyor acaba ?

Neyse Diagne gitti ya gerisi bos :)

Son olarak Babel konusunda hala endiseni dile getirmissin Hakan Bey. Babel konusunda yazmistim tekrar edeyim. Babelde hic kimsenin hakki kalmaz! Cunku aldigi parayi hak etmek icin fazlasiyla caba gosteren bir insan.

Yalnız o kadar kadrolar yapıyoruz, bir tane türk yazamıyoruz. Hiç kabul edemediğim bir durum bu. Biz uefa’yı türk oyuncuların ağırlıkta olduğu kadroyla kazandık. Şimdi geldiğimiz duruma bak. Gerçekten yazık halimize.

Babel konusunda da umarım yanılırım da onyekuru’dan daha iyi oynar. Onyekuru babamın oğlu değil sonuçta, babel daha iyi oynarsa babel’in hakkını veririm o zaman. Önemli olan daha faydalı olanı bulmak takıma.

Geç oldu ama güzel bitti transfer dönemi.Yönetimde bu ffp kısıtlamasına rağmen oldukça iyi iş çıkardı haklarını vermek lazım. Bu sezon tek sıkıntımız bek kalitesizliği ve stoper rotasyonu olacak gibi duruyor.Umarım linnes gibi bir karakterden vazgeçmeyiz.Şuan takımda ilk vazgeçilmesi gereken adam Nagatomodur oda sağ ayaklı sol bek oynuyor zaten hücumda köstek oluyor bize topa basıp geri dönmekten başka bir iş yapmıyor,savunmada da çok bir fark yaratacağını sanmıyorum. Orta saha da ise ligin 2-3 gömlek üzerinde bir rotasyon kurduk. Oyuncuların Fransız kültürü ortak noktası olması da uyum sürecini kısaltacaktır. Kanat ve forvet bölgemiz de oldukça alternatifli ve kaliteli oldu bir tek hızlı koşu atabilen oyuncu eksikliğimiz var onuda bir şekilde halledecek artık teknik ekip.Tekrardan kuşlara geçmiş olsun.

Yalnız o kadar kadrolar yapıyoruz, bir tane türk yazamıyoruz. Hiç kabul edemediğim bir durum bu. Biz uefa’yı türk oyuncuların ağırlıkta olduğu kadroyla kazandık. Şimdi geldiğimiz duruma bak. Gerçekten yazık halimize.

Babel konusunda da umarım yanılırım da onyekuru’dan daha iyi oynar. Onyekuru babamın oğlu değil sonuçta, babel daha iyi oynarsa babel’in hakkını veririm o zaman. Önemli olan daha faydalı olanı bulmak takıma.

Valla kaliteli oyuncu yok piyasada. Bir tane alt yapıdan çıkardık o bile 6 ay durdu sonra gidicem diye tuturdu. Ozan'ı çok severim ama takımları yerli oyuncuya bel bağlar hale getirmektense serbest piyasa her zaman tercih sebebidir. Yani elinde kaliteli türk varsa zaten yabancı almıyorsun. Dünkü çocuklara sözleşme imzalatamıyoruz daha üstlerine nasıl gelecek kuralım

Onyekuru’yu ben de çok sevdim. Dar alanda çok seri çalımlarla ceza sahası çevresinde harika katlılar verdi. Babel ona nazaran biraz daha tecrübeli ve ayağı daha güçlü, şut beceresi daha iyi gibi. Benim tek derdim şu takımın artık FUTBOL ya da futbola benzeyen bir şey oynaması. O zaman her şey çorap söküğü gibi gelir.
Türk oyuncu konusuna gelirsek; oynayan var da biz mi oynatmıyoruz? Hepsi iki maç vitrin yapıp sözleşme kapıp, yan gelip yatıp gecelere akma peşinde.

Mariano da Nagatomo da berbat başladı sezona. Ya adam gibi oynasınlar, ya da yedekte beklesinler. Keşke elden çıkarma şansımız olsaydı ikisini de.

Terim'in şu an sahaya yansıyan bir sistemi olmadığı için Mariano'nun da bir rolü yok. Sistem olsa da uyacak hali yok. Özellikle Psg, Madrid deplasmanlarında savunma yapacak bek lazım bize.

Şampiyonlar Ligi kadrosunda olmayanlar

❌Ahmet Çalık
❌Martin Linnes
❌Jimmy Durmaz
❌Taylan Antalyalı
❌Emre Akbaba
❌Emre Taşdemir

Selçuk var ama Taylan ve Jimmy yokmuş.
Ligte hiç bir şekilde kendine yer bulamayacak olan Selçuk, ŞL'de nasıl süre bulacak bu haliyle ?
Fatih Hoca'nın kararıdır saygı duyarım ama bence Selçuk yerine Jimmy olmalıydı. Jimmy'i nereye koyarsan koy her yerde oynar.
Hadi Jimmy olmadı Taylan olmalıydı.
Çok kötü tercih...

Son düzenleme:
Galatasaray kulübünde en son hainlikle itham edilecek kişi Fatih Terim'dir.
Evet yanlış yapabilir, hata edebilir ama asla hain değildir!
O 2 sene önce gelmemiş, iki sene üst üste şampiyon olmamış olsa şu anda maddi ve manevi diplerde olmuştuk.
Azıcık vefa!!!

Galatasaray kulübünde en son hainlikle itham edilecek kişi Fatih Terim'dir.
Evet yanlış yapabilir, hata edebilir ama asla hain değildir!
O 2 sene önce gelmemiş, iki sene üst üste şampiyon olmamış olsa şu anda maddi ve manevi diplerde olmuştuk.
Azıcık vefa!!!
Hiçbirimiz zaten hatasız veya yanlış yapmaz demiyoruz ki. Şimdi de eskiden bir sürü hatası, yanlışı vardı. Sadece selçuk özelinde değil bu adamın bazı oyunculara takma huyu var. Milli takımda da böyleydi. Mesela gökdeniz’i yıllarca en formda olduğu dönemde oynatmadı. Daha dün gibi örnek geçen sene başında fegouli’yi oynatmıyordu hatırlarsanız, sonra hatasından döndü ve şampiyonluk geldi. O zaman da taraftar bastırmıştı oynatması için. Şimdi de selçuk konusunda bastırıyoruz. Ben eminim bundan sonra mininum şekilde oynatacak onu. Demek istediği elbette hataları var yarın yine olacak. Ama el insaf ya bir oyuncuyu oynattı diye Fatih Terim gibi bir adama hain demek. Çok ayıp ya gerçekten çok ayıp ve hiç hak etmiyor bunu. Sevmiyorum hocalığını de, gitsin başka hoca gelsin de. Bunlara eyvallah ama Fatih Terim’e hakaret etme arkadaş. Bunu yapma, bu adam bu kulüp için artık Ali Sami Yen ve Metin Oktay’dan sonra gelen en önemli efsanedir yaptıkları ortadadır. Ondan öncesi ve sonrası ortadır. Gerçekten biraz vicdan ve vefa.

Selçuk sanıyorum tecrübesi ve son dakikalarında skoru korumamız gereken maçlar olursa kenardan girip tempoyu düşürsün diye alındı ama bence de zaten yaşlı olan takımda çok sırıtmış. Linnes gibi her iki kanadı da yedekleyebilen, gerektiğinde orta sahada kanat da oynayabilecek ve bence as oynaması gereken bir oyuncu varken alınmamalıydı.

Bu adamdan en az 6 ay yararlanamayacağız ve maaş ödeyeceğiz. Neredeyse her yerde transfer dönemi kapandı. Geçtiğimiz yıl CL'de Linnes tercih edilmişti ve Porto deplasmanında takımın en iyisiydi. Umarım Fatih Hoca oynatacağı oyuna göre bir tercih yapmıştır. En önemlisiyse baştan yazdığım gibi transfer sezonunun sonunda yaşanan bu plansız programsız durum.

Son düzenleme:
Yalniz, listede ayagi kirildiktan sonra olume terkedilen atlar gibi bir isim var; Emre Akbaba
Gercekten de ayagi kirildi Emrenin ama ölmedi di mi bu cocuk ? Yasiyor di mi ?
O guzelim paralar atlarina binip gittiler gibi agir sacmalayasim var ama kendimi zor tutuyorum :)

Linnes'i yurt içi maçlarda kullanmayıp ŞL maçlarında kullanabilir miydik? Bu konuda bilgisi olan var mı? Daha yeni sözleşme yenileyip 1.4 milyon euro verdiğin bir oyuncuyu kadro dışı bırakmanın mantıklı bir izahı olamaz. Transfer döneminde de Rusya'dan talipleri vardı üstelik.

Türk oyuncu konusunda ise eleştirilere katılmıyorum. Formanın hakkını veren her oyuncu baştacıdır.

Fatih Terim "Galatasaray'lılardan ricam var. Biz birleşmeliyiz. Zaman birleşme zamanıdır. Galatasaray'lılar olarak birlik olmalıyız."

Ağam senin ağzın ne diyir.

Hocanın ne demek istediği şimdi çok daha iyi anlaşılmıştır. Zaman birlik ve beraberlik zamanı. Herkes bize karşı cephe almış durumda. Tff'si, Mhk'sı, yöneticileri, taraftarları, tv'si, gazete'si yani topu tüfeği neleri varsa gelecekler. Gelsinler..

Linnes'i yurt içi maçlarda kullanmayıp ŞL maçlarında kullanabilir miydik? Bu konuda bilgisi olan var mı? Daha yeni sözleşme yenileyip 1.4 milyon euro verdiğin bir oyuncuyu kadro dışı bırakmanın mantıklı bir izahı olamaz. Transfer döneminde de Rusya'dan talipleri vardı üstelik.

Türk oyuncu konusunda ise eleştirilere katılmıyorum. Formanın hakkını veren her oyuncu baştacıdır.

Federasyona bildirmediğin oyuncuyu Avrupa'da kullanamıyorsun.