2020-2021 Sezonu Kadro Yapılanması ve Transferler

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Barış Ermiş
Yiğit Arslan
Göksenin Köksal
Metin Türen
Mahir Ağva (Oğuz Savaş - Alperen Şengün)

Böyle bir yerli rotasyonu bence sezonu götürür.

Galatasaray Başkan yardımcısı Yusuf Günay’ın, A Takım’la antrenmana dahi çıkmayan yeğeni Tarık Günay’a 108 bin liralık sözleşme yapıldığı ortaya çıktı. (Ajansspor)
Transferi yapan kisi Yalcinkaya kimden torpilli belli oldu.

Ertuğrul hocanın daha önce de söylediğim gibi kazanan takım yapma konusunda ciddi sıkıntıları olduğunu düşünüyorum ama oyuncu hazırlama ve yetiştirmede gerçekten bizim çapta şube için bulunmaz bir isim. Adı sanı bilinmeyen 2 oyuncudan (Greg-Alex) Euroleague'in üst düzey kulüplerinin ilgileneceği bir profil çıkarması büyük başarı. Aynı şekilde bence mental olarak Galatasaray için bile yeterliliği sorgulanabilecek Harrison'dan da en istikrarlısından olmasa da bir aidiyet sağlaması ve Euroleague'e en azından aday haline getirmesi. Auguste ve bilhassa Tai ısrarı dışında 2 senedir neredeyse dokunduğu her yabancıdan altın çıkardı. Bu oyuncuların Euroleague yapabilecek seviyeye doğru düzgün Eurocup bile oynamadan ulaşması pek tabii ki hocaya yazar, aynı neden Eurocup'ta üst sıraları zorlayamadığımız gibi. Allah onların da, bizim de yolunu açık etsin.

Ertuğrul hocanın daha önce de söylediğim gibi kazanan takım yapma konusunda ciddi sıkıntıları olduğunu düşünüyorum ama oyuncu hazırlama ve yetiştirmede gerçekten bizim çapta şube için bulunmaz bir isim. Adı sanı bilinmeyen 2 oyuncudan (Greg-Alex) Euroleague'in üst düzey kulüplerinin ilgileneceği bir profil çıkarması büyük başarı. Aynı şekilde bence mental olarak Galatasaray için bile yeterliliği sorgulanabilecek Harrison'dan da en istikrarlısından olmasa da bir aidiyet sağlaması ve Euroleague'e en azından aday haline getirmesi. Auguste ve bilhassa Tai ısrarı dışında 2 senedir neredeyse dokunduğu her yabancıdan altın çıkardı. Bu oyuncuların Euroleague yapabilecek seviyeye doğru düzgün Eurocup bile oynamadan ulaşması pek tabii ki hocaya yazar, aynı neden Eurocup'ta üst sıraları zorlayamadığımız gibi. Allah onların da, bizim de yolunu açık etsin.

Aynen hoca belki bizi üst seviyelere çekemeyebilir ama gerek getirdiği yabancılar gerekse her demecinde kadronun iskeletinin korumasını istemesi güzel bir iş.

Takımın ahı gitmiş,vahı kalmış. Yönetim böyle olunca cidden en az 5-10 sene zor toplarnır şube. Maçlarda 100 kişiyi zor geçer bu sene...Ne heyecan var ne coşku kimsede...Eğer 1.2 milyon usd lik bütçe sıkıntı yaratacaksa kapasınlar tüm şubeleri ve kutlama havasında biz böyle başardık desinler.

Erol Özmandıracı’nın Galatasaray için düşündüğü hamlelerden biri Banvit’i altyapısıyla beraber Galatasaray için devralmaktı. Finansmanın büyük kısmını da cebinden karşılamayı teklif etmişti. Galatasaray’daki saçma karmaşada bu fikir elbette hayata geçirilemedi. (@caglartorun)

Kahroldum 😔

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...