2021-2022 Basketbol Süper Ligi

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Görüntüler net değil ama biz basketbolseverler olarak bunu seviyoruz işte.Taraftarlar salonu doldurmuş,maçın 40 dk içinde olmuşlar,Karşıyaka ne zaman kazanmaya yaklaşsa Ufuk Sarıca'dan anlamsız hamleler geldi.Taylor rezalet maç çıkarıyor oyunda kalıyor,oyun kuramıyor oyunda kalıyor,savunmada 2 kez ters eşleşmede kalmış oyunda kalıyor.

Gidiyor ilk çeyrekten beri oynamayan Yunus Emre'yi son 20sn oyuna alıyor.Skor 71-68 iken Berkan'a yerde faul yap diye uyarması lazımken Melih'den 3+1 olarak 4 sayı yiyorlar.Ribaund sıkıntısı çektiği bölümde Mahir'i oyundan alıyor.

Ufuk Sarıca Mbaye-Berkan ikilisi başta olmak üzere Taylor ve Tyus denilen herif harici herkese teşekkür etsin.Tyus'ın Türkiye sınırlarında basketbol oynaması hele ki Karşıyaka gibi takımda oynaması çok üzücü.Pota altından 0 katkı alıyorsun arkadaş.Dış şutu yok,orta mesafesi yok,ribaund alamaz,2 metre uzağındaki adamdan blok yer.Fizikli uzun karşısında kalamaz,sırtı dönük oynayamaz,hareketli kısa karşısında kalamaz.Hiçbir özelliği olmayan oyuncu.

Maçtan önce Fenerbahçe taraftarı kadroya bakarak kaybederiz diyorlardı,Melih çok yüksek viteste maça başladı ve Melih sayesindede maçın içerisinde kaldılar.

Şu taraftara yazık etmeyin,şu taraftara yazık etme koç !

Karşıyaka1.jpg

Karşıyaka2.jpg

Tyus benimde hic bir zaman begendigim bir uzun olmadi.Cok ozelliksiz geliyor bana.2 alley opp yapacakta taraftari costuracak.Onun disinda da pota alti bitiriciligi sifir zaten.Savunmada da atletizmi disinda cok iyi bir savunmaci degil.Efes ve biz nasil bir akil tutulmasi yasadiysak en butceli oldugumuz sezonlardan birinde Lasme’nin boslugunu Tyusla doldurmaya calismistik :)

Tyus benimde hic bir zaman begendigim bir uzun olmadi.Cok ozelliksiz geliyor bana.2 alley opp yapacakta taraftari costuracak.Onun disinda da pota alti bitiriciligi sifir zaten.Savunmada da atletizmi disinda cok iyi bir savunmaci degil.Efes ve biz nasil bir akil tutulmasi yasadiysak en butceli oldugumuz sezonlardan birinde Lasme’nin boslugunu Tyusla doldurmaya calismistik :)

Atletizmini de Maccabi senesinden beri kaybetti yani. Sahada olduğu çoğu dakika israf

Troy Caupain/Can Korkmaz/Kenan
Melo/Muhammed Baygul
Dekker/Tolga/Canberk
Kerry/Sadik
Alpha Kaba/Muhsin
6. yabanci olarak Ndour.
Seneye su butceyi 4m Eurolara falan cikarip su kadroyu gormek isterim.Yalniz Turkiye Ligi’nden oyunculari yazdim.

Bu sene KSK epey para harcadı ama BCLden erken elendiler oradan bekledikleri gelir vardı bence seneye bütçeleri daralacak diye düşünüyorum onunla mı ilgili acaba

Buyukcekmece Efes’i yenmis deplasmanda.Boylece Fb Beko normal sezonu lider bitirmeyi garantiledi gibi bir sey.Olasi bir final eslesmesinde Fb’nin sahasindaki maclar cok sert ve atesli gecer son yasananlardan sonra.Ergin Ataman sever boyle ortamlari :)

Tofaş içinde yakın şeyleri düşünüyorum o ayrı.

Türk Telekom takımı ligde nasıl bu kadar gevşek,umursamaz oynuyor anlamıyorum.Yani maaş sorunu yok,oyuncuların rahat edebileceği ortam var vs.

Gevşeklik bir yana bu kadar kötü kadro planlaması yapılamaz bu 2 takımdada.

Berk Demir kaldırıp kaldırıp şut deniyor,Samet 1 e 1 de anında geçiliyor,zaten faul sorunu yaşamasının temel sorunu bu.Berk gibi lüzumsuz şutlar o da deniyor.Erdi desen bu ligde süre alması büyük komedi.

Yabancılardan Clemmons 1 e 1 de iyi oyuncu koç bunu değerlendiremiyor,Dawkins iyi oynadığı maçta pozisyon gelmedi uzun süre.Perez kronik olmasa bile asla güvenilecek oyun kurucu değil.

Burada Ellis'i bizim takımımıza isteyen vardı adam Kenan Sipahi'yi bile savunamadı,ayakları çok ağır kalıyor.Aldigi parayı hiç haketmiyor adamin sahada yürüyecek hali yok.

Hem gevşek ruh,hem kötü kadro planlaması,üzerine hemde maçları çok kötü takip eden bir koç ile devam ediyor Telekom.

Ben bu yüzden Dackayi çok fazla beğeniyorum,adamlar inanılmaz disiplinliler,pota altında Olaseni olmadan kaç maçtır oynuyorlar,elindeki kadroyu maksimum seviyede kullanıyorlar.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...