2021-2022 Basketbol Süper Ligi

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
1-8 ve 4-5 eşleşmelerinin galipleri yarı finalde karşılaşıyor yanlış hatırlamıyorsam. Eğer Fb 1. bitirirse 4. olmak bizim için bence avantaj ama eğer efes 1. bitirirse bence 6. bitirmek bizim açımızdan daha avantajlı. Yarı finale kalırız diye varsayarsak belki Fb'yi eleyip sürpriz yapabiliriz zor da olsa ama eğer yarı finalde efes gelirse bence hiçbir şansımız olmaz.

1-8 ve 4-5 eşleşmelerinin galipleri yarı finalde karşılaşıyor yanlış hatırlamıyorsam. Eğer Fb 1. bitirirse 4. olmak bizim için bence avantaj ama eğer efes 1. bitirirse bence 6. bitirmek bizim açımızdan daha avantajlı. Yarı finale kalırız diye varsayarsak belki Fb'yi eleyip sürpriz yapabiliriz zor da olsa ama eğer yarı finalde efes gelirse bence hiçbir şansımız olmaz.
Fb lider ve son 2 maçını da kazanır bence. Dolayısı ile 4. Olmak en iyisi olur. Önce Antep sonra Fener ile oynarız

Ahlar vahlar ettiğimiz sezonda 28 maçta 18 galibiyet gibi iyi bir sayıya ulaştık. Zaten FB, Efes'ten bile hepi topu 4 mağlubiyet gerideyiz. Ki kendi elimizle farktan teslim ettiğimiz 4 maç var rahat. Belki liderliğe bile oynardık verdiğimiz maçları düşününce... Antep muhtemelen Efes'e de yenilir bu hafta. Gerçi Efes'in playofflar başlıyor hafta içi ama ölüsü de yeter Antep'e. Muhtemelen bir mucize olmazsa Antep'le eşleşecekmişiz gibi görünüyor. Geçen sezonki rezillikten sonra eline kağıt kalem alıp playoff eşleşmesi hesaplamak çok mutlu ediyor ve heyecanlandırıyor insanı. Özlemişiz.

En azından bela çıkarabilecek takımlar ilk turda kendi aralarında birbirlerini kırarlarsa daha iyi olur. Daha az yıpranarak üst tura çıkabiliriz. Tabii hiçbir şey de çantada keklik değil. Antep de iyi takım.

Orası da doğru ama Ümit işte. Eğer finale çıkarsak Rus takmılarının olmaması nedeniyle EL teklifi gelir mi diye de bir ümidim var. O zaman yatırım yapmak zorunda kalırlar
EL daveti süper olur,onlar siralamaya falan bakmazlar,turnuvaya renk katacak,para sağlayacak takım ararlar.Biraz kulis yaparak olabilir. Zaten ülkemizden bir takım isterlerse biz,Ksk,Dacka dan biri olur

EL teklifi geleceğini sanmıyorum açıkçası aşağıda Valencia, Bologna vs. olacak. TR'den bir takım almazlar bu bütçelerle. Kaldı ki 7-8 milyon eurodan aşağı bütçe olacaksa o 30 maçlık ızdırap çekilmez.

Saha avantajli antep ve olursa fener seklinde bir playoff agacina raziyim ama cok dillendirmesek mi? Rakiplere de makul gelebilir :)

EL teklifi geleceğini sanmıyorum açıkçası aşağıda Valencia, Bologna vs. olacak. TR'den bir takım almazlar bu bütçelerle. Kaldı ki 7-8 milyon eurodan aşağı bütçe olacaksa o 30 maçlık ızdırap çekilmez.
Zaten bu zamanda bizim bütçeyi 7-8 milyonlara çıkaracağımızı zannetmiyorum. Hatta böyle giderse önümüzdeki dönemlerde Efes hariç fbnin bütçede küçülmeye gideceğini düşünüyorum.

Ali Koç daha geçen gün açıkladı 20-25M bütçeleri olacağını gelecek sezon için. Zannetmiyorum küçüleceklerini. Ha 15-16M'ye inerler en baba. Ülker ortaklıktan çekilmiş olsa bile hala maddi sponsorluğunu yapıyordu sanırım Fener'in. O da Aziz Yıldırım sağ olsun. Zaten Ali Koç da kendi şirketlerinden sponsorluklar bağladı amatör branşlara. Milletin başkanı yapıyor amatör branşları.
Efes zaten çok büyük mucizeler olmadıkça hep bu bütçelerde olacak. 3 aşağı 5 yukarı belki oynar, belki.

Keşke İsmet Akpınarı falan alabilsek
Tarık biberovic falan da var bunlarda belki bir şekilde daha çok süre alabilmesine ikna edersek getirebilir miyiz

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...