2021-2022 Basketbol Süper Ligi

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Ekrem Memnun ve Ertugrul Erdogan kiyaslamasini gecen sene yapinca kesinlikle Ertugrul hocanin misli ile Ekrem Memnundan daha iyi bir coach oldugunu soylemistim. Sadece futbolda Fatih hocamizin basina gelen sanssizliklar(formsuzluklar) , Ertugrul Erdogan'in basina geldi. Ekrem Memnun'a Anadolu Efes'in su kadrosunu verin, Milanoyu gecmeyi birak,Final-8 yapamazdi Efes.

Olsun, karakteri çok iyi ne de olsa. Herkesi ahlak ve karakter yönünden eleştirmeyi kendine had gören forumumuzun ahlak bekçileri tarafından geçer not almak GS’de antrenörlük yapmak için en önemli kıstastır.

Yarın birgün Pitsiolis örf ve ananelerimize ters, bekçilerimizi kızdaracak bir eylemde bulunacak diye o kadar korkuyorum ki…

Olsun, karakteri çok iyi ne de olsa. Herkesi ahlak ve karakter yönünden eleştirmeyi kendine had gören forumumuzun ahlak bekçileri tarafından geçer not almak GS’de antrenörlük yapmak için en önemli kıstastır.

Yarın birgün Pitsiolis örf ve ananelerimize ters, bekçilerimizi kızdaracak bir eylemde bulunacak diye o kadar korkuyorum ki…
Bu klup ne kaybettiyse bundan kaybetti. Spor basari icin yapilir. Guclu,hirsli,basarili oyuncular-antrenorler secilmesi lazim. Zamaninda Murat Ozyer,Erman Kunter,Hamza Hamzaoglu,Bulent Korkmaz icinde karakterli,centilmen olman yeter hocam,varsin basari olmasin...( Bu cumleden siyrildigimiz gun ozlenen Galatasaray her bransta olacaktir). Pistiolis ilk Besiktas macindaki kenardaki hareketlerine bakin derim. Basket sonrasi hirsli yumruklarini sikarak iste bu diyip cosmasi.

Afyon maçındaki gibi Telekom maçında Rıdvan Eray Canberk Okben gibi oyunculara süre verebiliriz.
Kaçıncı bitericegimiz ve kiminle eslesecegimiz 4 maçın sonucunu bağlı. 4 yada 5 bitirmek daha hayırlı gibi duruyor. Çeyrek finalde veya yarı finalde elensek ne fark eder, finale çıkınca takım, oynadığımız oyun çok mu iyi diyeceğiz sonuçtan çok takımın gelişimi mevcut oyuncular hakkında karar vermek önemli.

Hafta sonu bursa evinde de olsa büyük ihtimal yenilir. Zaten bahçeşehir ve ksk ya karşı ikili averajda gerideler ki bahçeşehir merkezefendi ile oynuyor evinde onlar kazanır.Efesle oynamaktansa fb ile oynamayı tercih ederler zaten. Bence bizde daçka ile oynamaktansa Antep ile oynamayı tercih etmeliyiz.

Daçka da Antep de sınırlı takımlar asıl 6. eslesmekten kaçmak lazım, hoş çeyrekle yarı finalde elenmenin ne farkı var, yarı finalde elenince takım çok mu iyi diyeceğiz kimyamiz belli oyuncular belli geleceği doğru planlamak için sonuca değil oyuna odaklanmak lazım

hepsine odaklanabiliriz ceyrek final yerine yari final oynamanin ne zarari olur. Dolu bir tribunlerle playoff serisi kazanmak guzel bir olay.
Adim adim ustune koyarak devam edelim.
hani boyle diyince biri cikar o zaman playoff da oynamayalim der.
hatta keske onumuzdeki sene icin bir plan olsa. Yaklasik butceyi bile sorsak kulupte bilen cikmaz, nef bilir derler.

O maçlara hangi psikolojiyle çıkacakları da biraz mühim bence. Maç takvimini bilmiyorum ama EC finali oynamış veyahut EC şampiyonu olmuş bir psikoloji tuhaf olabilir. Neticede EL biletini ceplerine koymuş olacaklar. Bu ivmeyle uzun soluklu peri masalı da yazabilirler; zaten EL bileti var mantığı da hakim basabilir. Merak ediyorum gidişatı; ilginç sonuçlara sahne olabilir.

Tribünüyle bence sezona renk katıyorlardı ama o kadar kötü yabancı oyuncular seçtiler ki kadro sezon ortasında komple değişti. Bu da ekstra bir maliyet demek. Yazık oldu.

(1)Fenerbahçe Beko 🆚 Frutti Extra Bursaspor(8)
(2)Anadolu Efes 🆚 Pınar Karşıyaka (7)
(3)Galatasaray NEF 🆚 Bahçeşehir Koleji(6)
(4)Gaziantep Basket 🆚 Darüşşafaka (5)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...