2021-2022 Euroleague

Micic Oklahamaya giderse Sga ve giddey varken ne kadar oynayabilir ciddi soru işareti. İki oyuncuda topla çok fazla oynayan adamlar Micic de öyle. Tek artısı fizikli bir gard ama savunmada fena kara delik olur. Bence kurulan kadroya göre karar verir ortaya çok acayip bir şey çıkartırsa Efes kalır bir sezon daha ama yaşıda 28 e geldi çok zor tahmin etmek ne yapacağını. Satoransky de hiç ikamesi değil Micic 'in.
Güzel
Sergio Rodriguez = Real Madrid
Brandon Davies = Milano
Kevin Punter = Milano
Vesely = Barcelona
Pierra Henry = Real Madrid
Clyburn = Efes
Mickey = Efes
De Colo = Monaco

Şimdilik büyük ihtimalle olacak transferler bunlar sanırım. Larkin ve Micicin durumu önümüzdeki senenin akıbetini belirler. Fener epey uğraşıyormuş Larkin için, olamzsa Wilbekin çekerler oraya.
Efes larkini bırakmaz ergin varken de larkin de aidiyet duygusu vardır diye düşünüyorum

Bence Pleiss kalır, Mickey dışında Dunston'un yerine bir uzun daha çeker Efes. Davis ve Milutinov olağan şüpheliler.

Nebo'ymuş. Fiziksel olarak genç Dunston'un aynısı belki ama kalite anlamında büyük fark var. Dunston kısa devrilmelerden pasları net verebilen, zorda kaldı mı orta mesafeyi de atabilen bir isim. Nebo'yu yalnızca çemberle baş başa bırakırsan bitiriyor. Ama savunma ve atletizm anlamında ciddi katkıları olacaktır. Benzer profilde olan D.Hall'ı tercih ederdim ama onun talibi daha çok olabilir

Muhtemelen Clyburn ve Mickey sonrası pek para da kalmadı. Micic kalırsa bu 3 isimle Efes'in transferi tamamladığını düşünüyorum

Son düzenleme:
Nebo'ymuş. Fiziksel olarak genç Dunston'un aynısı belki ama kalite anlamında büyük fark var. Dunston kısa devrilmelerden pasları net verebilen, zorda kaldı mı orta mesafeyi de atabilen bir isim. Nebo'yu yalnızca çemberle baş başa bırakırsan bitiriyor. Ama savunma ve atletizm anlamında ciddi katkıları olacaktır.

Muhtemelen Clyburn ve Mickey sonrası pek para da kalmadı. Micic kalırsa bu 3 isimle Efes'in transferi tamamladığını düşünüyorum
Yeterli de zaten bence.Larkin Micic Clyburn uclusu elindeyken zaten karsi takima pek bir soz hakki kalmiyor kagit ustunde.Mickey ve Nebo eklemeleri de gayet yerinde gozukuyor uzun rotasyonu icin.Ne kadar cok fazla arka planda birakilsa da Pleiss’ta bu sezon ozellikle final maclarini alan oyuncu oldu.Turkiye Kupasi finali Fb ve Euroleague finali Madrid maclari gibi..

Yeterli de zaten bence.Larkin Micic Clyburn uclusu elindeyken zaten karsi takima pek bir soz hakki kalmiyor kagit ustunde.Mickey ve Nebo eklemeleri de gayet yerinde gozukuyor uzun rotasyonu icin.Ne kadar cok fazla arka planda birakilsa da Pleiss’ta bu sezon ozellikle final maclarini alan oyuncu oldu.Turkiye Kupasi finali Fb ve Euroleague finali Madrid maclari gibi..

Bence de bu kadarı yeterli. Efes'in en önemli özelliği aile gibi davranmaları. Mecburi değişikler olsa da takım içi havayı bozmayacak şekilde yapılanmayı yapmak gerek. Çoğu insanın gitsin dediği Singleton ve Pleiss Euroleague finalini alan adamlardan ikisi. Ancak Nebo transferi bu seviyeler için yetersiz bir isim. En azından pişmesi gerek

Efes'in hücumunun tıkandığı tek nokta adam değişme savunmasında Micic ve Larkin'in karşısında atlet ve ayakları çabuk bir uzun kaldığında Micic ve Larkin'in içeriye girememesi ve 20 saniye oyalanıp el üstü şuta kalmaları. Pleiss ve Dunston'un sırtı dönük oyunu pek olmadığı için topu içeriye de indirmiyorlar. Hatta Moerman ve Singleton'un sırtı dönük oyununa daha çok güvendikleri için bazen ikili oyunu 4 numaradan oynuyorlar.

Bence Efes'in adam değişme savunmasına karşı gönül rahatlığıyla topu indirebileceği bir uzuna ihtiyacı vardı. Tabi bu uzunun aynı zamanda atlet ve pasör de olması lazım. Kısacası ihtiyaç bariz şekilde Davis'ti ancak Ataman parayı Clyburn'e basmayı tercih etmiş belli ki. Belki de bu tarz tıkanmalarda Mickey'i 5 numarada oynatır

Son düzenleme:
Bence de bu kadarı yeterli. Efes'in en önemli özelliği aile gibi davranmaları. Mecburi değişikler olsa da takım içi havayı bozmayacak şekilde yapılanmayı yapmak gerek. Çoğu insanın gitsin dediği Singleton ve Pleiss Euroleague finalini alan adamlardan ikisi. Ancak Nebo transferi bu seviyeler için yetersiz bir isim. En azından pişmesi gerek

Efes'in hücumunun tıkandığı tek nokta adam değişme savunmasında Micic ve Larkin'in karşısında atlet ve ayakları çabuk bir uzun kaldığında Micic ve Larkin'in içeriye girememesi ve 20 saniye oyalanıp el üstü şuta kalmaları. Pleiss ve Dunston'un sırtı dönük oyunu pek olmadığı için topu içeriye de indirmiyorlar. Hatta Moerman ve Singleton'un sırtı dönük oyununa daha çok güvendikleri için bazen ikili oyunu 4 numaradan oynuyorlar.

Bence Efes'in adam değişmesi savunmasına karşı gönül rahatlığıyla topu indirebileceği bir uzuna ihtiyacı vardı. Tabi bu uzunun aynı zamanda atlet ve pasör de olması lazım. Kısacası ihtiyaç bariz şekilde Davis'ti ancak Ataman parayı Clyburn'e basmayı tercih etmiş belli ki. Belki de bu tarz tıkanmalarda Mickey'i 5 numarada oynatır
Davies bencede tam ihtiyac olan isimdi.Ancak Clyburn elinizin altindayken geri cevirmek pek olasi degil gibi.

Nebo , Hall gibi isimler inanılmaz atlet olmalarının yanında; çok da defoları olan , kısıtlı oyuncular. Şampiyonluk parolasıyla yola çıkılacak kadronun oyuncuları değiller. En azından şu aşamada. Zaten mental olarak da zor oyuncular.
Mickey hamlesi ile cuk oturur. Çünkü hücumu ve savunması iyi olan, kolay skor da yapabilen, çok atletik bir uzun. Bunun yanında istikrarlı da bir oyuncu. Ne alacağın kesinlikle bellidir.
Bu denli önemli isimlerin havada uçuştuğu bir yaz sezonunda Fener ne yapacak ben de merak ediyorum. Sil baştan kadro kurmaları gerekiyor çünkü. Ellerinde koca bir çöp yığını, enkaz var. Bu oyuncuların enkaz oluşturacağını ilk günden beri yazıyordum zaten burada. Ama onların bütçeleri de 20+ M olacağı için aşırı sorun olmaz.

Nebo , Hall gibi isimler inanılmaz atlet olmalarının yanında; çok da defoları olan , kısıtlı oyuncular. Şampiyonluk parolasıyla yola çıkılacak kadronun oyuncuları değiller. En azından şu aşamada. Zaten mental olarak da zor oyuncular.
Mickey hamlesi ile cuk oturur. Çünkü hücumu ve savunması iyi olan, kolay skor da yapabilen, çok atletik bir uzun. Bunun yanında istikrarlı da bir oyuncu. Ne alacağın kesinlikle bellidir.
Bu denli önemli isimlerin havada uçuştuğu bir yaz sezonunda Fener ne yapacak ben de merak ediyorum. Sil baştan kadro kurmaları gerekiyor çünkü. Ellerinde koca bir çöp yığını, enkaz var. Bu oyuncuların enkaz oluşturacağını ilk günden beri yazıyordum zaten burada. Ama onların bütçeleri de 20+ M olacağı için aşırı sorun olmaz.
Seninle anlaşmadığımız konılardan biri bu Muhammed, bence bizim kadro kesinlikle çöp değildi ama hocadan dolayı ligin dibine demirledik. Bence f4 yapan Olympiacos dan çok daha iyiydi bizim kadro mesela.

Olabilir abi herkesin görüşü farklı. Ben sadece 3 yıldır yanılmadığımı gördüm, o kadar. Geçen sene de iyi kadro deniyordu ama çoğuna teneke bağlanıp yollandı. De Colo Vesely dışındakiler vasat ortalama oyuncular. O ikisini ayrı tuttuğumu her zaman söyledim.

Bacon çok iyi oyuncu. Sıkıntı da orda zaten. Euroleague'de her takımda ana rolde oynayabilecek adamı Clyburn'un arkasında 10-15 dakika oynamaya ikna edebilir misin, emin değilim. Takım kimyasını zorlayacak bir hamle

Ataman'ın yerinde olsam Clyburn'u almışken bütçeyi de fazla zorlamayacak B.Colson çekerdim arkasına. Anderson'un bugüne kadar verdiği katkıyı rahatlıkla verir, az süre almayı sorun yapmaz

Son düzenleme:
Bacon çok iyi oyuncu. Sıkıntı da orda zaten. Euroleague'de her takımda ana rolde oynayabilecek adamı Clyburn'un arkasında 10-15 dakika oynamaya ikna edebilir misin, emin değilim. Takım kimyasını zorlayacak bir hamle

Ataman'ın yerinde olsam Clyburn'u almışken bütçeyi de fazla zorlamayacak B.Colson çekerdim arkasına. Anderson'un bugüne kadar verdiği katkıyı rahatlıkla verir, az süre almayı sorun yapmaz
Bacon'ın Clyburn arkasına alacaklarını hiç sanmıyorum onun yedeği Bryant ve Egehan olur. Ya beaubois in yerinedir yada Micic'in gitme ihtimali doğmuştur. Satoransky alırlarsa bir tane daha skorer kısa olsun istemişlerdir çünkü satoransky de oyun görüşü, pasörlük tamam ama kendi başına üretme sıkıntılı.

Benim en merak ettiğim okobo çocuk resmen yeni larkin'im diye bağırıyor bütçesi olupta almayan takımın aklından şüphe ederim.

Olabilir abi herkesin görüşü farklı. Ben sadece 3 yıldır yanılmadığımı gördüm, o kadar. Geçen sene de iyi kadro deniyordu ama çoğuna teneke bağlanıp yollandı. De Colo Vesely dışındakiler vasat ortalama oyuncular. O ikisini ayrı tuttuğumu her zaman söyledim.
Kalite olarak yeterli bulmayabilirsin, ama unutmaki her şeyin bir referansı olmalı. Bugünkü Avrupa basketbolu için pierre, guduric, polonara, henry hatta booker bile iyi isimler. Olympiakos da bu saydığım isimlerin denkleri yok.
Bence bizim kadro Efes, Real ve Barca dan sonra en iyisiydi bu senenin. Ki Bu üç takımdan bence daha dengeliydi, diğer üçünün bir tarafı olağan üstüyken diğer tarafı biraz eksik hatta defolu (realde mesela oyun kurucu rotasyonu eksik değil, ciddi defoluydu). Ama bizdeki dengeye rağmen süper yıldız sayılacak (de colo ve Vesely o seviyeye çıkamayacaklarını gösterdiler) isim ve bu takımın potansiyelini çıkartacak hoca yoktu.