2021-2022 Euroleague

Oyunculara kızamıyorum; tamam kendini geliştirmek yahut çok para kazanıp dünyanın en iyi basketbolcularıyla kaynaşmak istiyorsun ama biraz da mantıklı hareket etmek gerekir. Guduric, Antic, Melli, Zipser, Kuzminskas vs falan ne işiniz var abi sizin NBA'de ? Gerçekten buna bir çözüm bulunması lazım artık. Wanamaker, Diamantidis, Bogdanovic, Teodosic, Khem Birch, Udoh, gibi adamlardan; Wilbekin, Henry, Walkup, Tarczevksi gibi adamları izler olduk.

Efes Moerman ile yenilemiş, geçen gün ayrılığı açıklamıştı Moerman , ilginç. Maceraya gerek duymadılar herhalde. Bu sene kötü şut atsa da ribaund katkısı ve savaşçı kimliği önemliydi, özellikle F4 performansı ile haketti bence.

Bizim eurocupu kazandığımız sene rakiplerimizde oynayan oyuncular ilk 4 takimin eni iyi oyuncularının yarısi oluşturuyorlar bu sene o da düşüyor hadi biz düştük takımların resmi transferlerine bakarsak ilk 4 takımda baya bir düştü hatta o seneye göre kıyaslarsak o sene 12 olacak takım euroligde final oynuyor nerede ise

Çok mantıklı hamle, gelir mi bilemem Amerika'da kalmak istiyordu ama pek yer edinemedi. Eurolig şampiyonuna gelip kendini kanıtlayıp tekrar NBA denemesi daha mantıklı gibi duruyor.

Obra Partizan ile anlaştı diye haberler çıktı ama bilemedim. Onlar bu sezon EL'de olmayacak, Obra oraya gider mi acaba diye düşünüyorum.

Efes de Anderson ile uzatacakmış. İlk iki sezon sevememiştim, varlık da gösteremiyordu ama bu sezon çok kanım kaynadı adama. Savunmada özellikle inat edip rakipleri bloklaması, savaşması ve ribaundlarıyla tam pis işleri yapan bir oyuncuya evrildi. Shaun Stonerook'u hatırlatıyor bana. Hücumda zaten rahatça skor üretebilen bir adam.

Arkadaşlar bir sorum olacak obradovic gibi birisininin takımından ayrılıp 1 sene calismadiktan sonra çalışmak istemesine rağmen euroligde neden bir takım bile istemedi herkes bütçe diyecek bütçe değil bence sorun normalde 4 ile 12 arası takımların bu adamın kapısında yatıp bize gel diye birbirini yemesi lazımdı pana bile istemiyor şu an hatta partizana gitmesi bile kesin değil nedeni sizce nedir bunun

Arkadaşlar bir sorum olacak obradovic gibi birisininin takımından ayrılıp 1 sene calismadiktan sonra çalışmak istemesine rağmen euroligde neden bir takım bile istemedi herkes bütçe diyecek bütçe değil bence sorun normalde 4 ile 12 arası takımların bu adamın kapısında yatıp bize gel diye birbirini yemesi lazımdı pana bile istemiyor şu an hatta partizana gitmesi bile kesin değil nedeni sizce nedir bunun

Finansal olarak bir rahatlık bulamayacaksa kafasının rahat olacağı yerde çalışmak istedi bence. Yani Barcelona, Real Madrid, CSKA gibi takımların staffları zaten dolu. Panathinaikos 5-6 milyon eurolara takım kurmaya çalışıyor. Eskisi gibi Giannakapoulos ailesi de destek olmuyor. Kendi gelirleriyle ayaktayken böyle bir risk almak isteyeceğini zannetmiyorum. Sırbistan Başbakanı, basketbola çok büyük yatırım yapıyor özellikle alt yapı tarafında. En azından bildiği bir yere dönmek istiyor bence yoksa illa ki takım bulur da, bu bütçelere riske girip Euroleague takımı çalıştıracağını zannetmiyorum. Virtus olabilirdi belki ama orası da Scariolo ile anlaştı.

Son düzenleme:
Avrupa'nın en iyi oyun kurucusunu elinde bulundurmak diğerlerine oranla 1-0 önde başlatır. Benim aklım hala 5 numara olayında. Üstüne bir de Sertaç gitti. Dunston okeye dönüyor. Şöyle Jekiri, Davies tarzı dominant ve fonksiyonları olan bir uzun alırlarsa bir EL şampiyonluğu daha muhtemeldir.

Avrupa'nın en iyi oyun kurucusunu elinde bulundurmak diğerlerine oranla 1-0 önde başlatır. Benim aklım hala 5 numara olayında. Üstüne bir de Sertaç gitti. Dunston okeye dönüyor. Şöyle Jekiri, Davies tarzı dominant ve fonksiyonları olan bir uzun alırlarsa bir EL şampiyonluğu daha muhtemeldir.

Kesinlikle Sertaç'ın eksikliğini çok arayacaklar. Ben olsam bu yüzden Alperen' i kaçırmazdım. Dunston ve Pleiss hem yaşlandı hem de sezon içerisinde sakatlıklarla çok uğraşıyorlar. Bu 2 isimden 1i ile yolları ayırır Jekiri'yi takıma katardım...