2021-2022 Galatasaray Futbol Takımı

Ben geldiğinden beri düşüncemi değiştiremedim Falcao konusunda. Bu adamı Beşiktaş'a versen 20 golü rahat vardı sezonda. Hatta o alay edilen Fener'in sisteminde bile 15 atmıştı en az. Yani bu adamı sistemi olan bir takımda görmeden çöpe atmak içime sinmiyor pek. Tabi sakatlıkları konusunda bilgim yok. Sezon bitti, Galatasaray'ın en çok gol atan adamı aylar önce giden Diagne...

Mohamed, Kerem, Oğulcan, Gedson, Halil, Taylan. Başta bu isimlerle devam edilmek için şartlar zorlanmalı. Posası çıkmış Feghouli, Babel, Arda, Emre'ler gibi adamlarla durağan futbol oynayıp kanser etmek yerine şu genç ve taş gibi adamlarla FUTBOL oynanmalı. Artık çağa ayak uydurma zamanı. Sen Galatasaray'sın, büyük düşün.

Ben geldiğinden beri düşüncemi değiştiremedim Falcao konusunda. Bu adamı Beşiktaş'a versen 20 golü rahat vardı sezonda. Hatta o alay edilen Fener'in sisteminde bile 15 atmıştı en az. Yani bu adamı sistemi olan bir takımda görmeden çöpe atmak içime sinmiyor pek. Tabi sakatlıkları konusunda bilgim yok. Sezon bitti, Galatasaray'ın en çok gol atan adamı aylar önce giden Diagne...

Mesele sistemden çok parası lig şampiyonluğundan fazlasını getirmeyecek. Yani görüyoruz Falcao'suz da bu iş oluyorken senede 5 milyon euro ödemek açıkçası bana koyuyor. Bizi lig şampiyonu yapsın diye bir oyuncuya 3-4m ödemek çok gereksiz geliyor bu seviyeler için.

Yok Falcao oynayabilse zaten Galatasaray’da da 20-25 gol sayısına rahat ulaşırdı. Ama işte; oynayabilse..
Galatasaray takımında forvetlerde gol atma sorunu yaşanmıyor.
Diagne; 15m 9g
Falcao; 17m 9g
Muhammed; 16m 8g
Halil; 12m 3g

Tüm sezon boyunca sadece sağ kanatı kullanarak bu kadar oynadık bu sene kesinlikle sağ kanatta sol kanat gibi eşit şekilde aktif kullanıcak adamlar şart Omar inşallah sağlam döner sağ açığa da top tekniği topla olan yeteneği Onyekuruya nazaran daha iyi olan daha teknik bir kanat şart en önemlisi sol ayaklı bir kanat olmalı

Ben bu adama yeterince top gelmediği kanaatindeyim. Hatta Diagne balonu için de aynı düşüncedeyim. Neticede forvetlere hazırlanmış bir sistemimiz yok, hatta genel olarak bir sistemimiz var da diyemem. Neticede bu tip forvetler rakip defansla kavga eden değil de, bitirici forvetlerdir, ona pozisyon hazırlaman lazım ki leblebi gibi gol atsın. Ama Furkan'ın dediği gibi maliyet konusu aklıma gelmedi. Halil ve Mohamed varken, Kerem de iyiyken yaşı ilerlemiş, sakatlıklar yaşayan Falcao'dan kurtulmak en mantıklısı.

Klasik yönetim sızdırması. Bir şeyi beceremeyince hemen 'X şu kadar istedi' diye haber atıyorlar ortaya. Çocuk harika top oynadı bütün sene yılda 1 milyon euro para bile değil onun için şu dönemde. Zaten elimizde orta saha yok şaka gibi ya.

Berat’tan sonra kaçırdığımıza üzüldüğüm ikinci futbolcu Salih oldu. Ki en çok ihtiyacı olan takım da bizken.
Aytaç transferi de umarım olur. Bizim o bölgeye bir alternatife ihtiyacımı var. Hele ki bu sene Etebo’nun oynadığını düşününce Aytaç orada Messi gibi kalır.

Arkadaş artık kerem gibi yerliler bulmamız lazım zaten sıralamalar belli çok değişmiyor üç büyükler ilk üçte bitirir önümüzde ki sezonlarda ucuza oyuncu bulmak lazım

Berat’tan sonra kaçırdığımıza üzüldüğüm ikinci futbolcu Salih oldu. Ki en çok ihtiyacı olan takım da bizken.
Aytaç transferi de umarım olur. Bizim o bölgeye bir alternatife ihtiyacımı var. Hele ki bu sene Etebo’nun oynadığını düşününce Aytaç orada Messi gibi kalır.
Aytaç Etebo'nun yanında Messi mi? Etebo top diye oynar kasap Aytaç'ı. İki maçtan birinde kırmızı kart görür Aytaç.

Evet Aytaç Etebo yanında Messi. Bizim gibi takımlarda Etebo’dan defansif orta saha olmayacağını anlamak için daha ne olması lazım bilmiyorum.
Alternatif olarak Etobo olacağına 10 defa kasap dediğiniz Aytaç’ı tercih ederime