2021-2022 Sezonu Kadro Yapılanması ve Transferler

Ben nef'in 3 milyon dolar vereceğini sanmıyorum ama verse bile 2. sponsorun aynı oranda para vereceği düşüncesi biraz hayal oluyor. Nef 3 versin de öpüp başımıza koyalım.

Transferde de Eyüp Yıldız'ın yine ortaya attığı hiçbir isim olmadı. Kendisinin söylediklerini ne derece ciddiye almamız gerektiğini artık anlamamız gerekiyor.

Umarım Can ve Burakcan olur. Sonra da yabancı oyuncular için artık adım atmaya başlarız.

Ben nef'in 3 milyon dolar vereceğini sanmıyorum ama verse bile 2. sponsorun aynı oranda para vereceği düşüncesi biraz hayal oluyor. Nef 3 versin de öpüp başımıza koyalım.

Transferde de Eyüp Yıldız'ın yine ortaya attığı hiçbir isim olmadı. Kendisinin söylediklerini ne derece ciddiye almamız gerektiğini artık anlamamız gerekiyor.

Umarım Can ve Burakcan olur. Sonra da yabancı oyuncular için artık adım atmaya başlarız.
Eyüp Yıldız 2010-2014 arası takip etmeye değer,duyumları doğru olan bir isimdi.Ancak son 3 senedir falan transfer konusunda çok ciddiye alınacak biri değil.

Bizde sorun şu diyelim ki salon yapildi takimin bütçesi 10 milyon euro oldu yarın bütçenin 3 e düşmeyeceğinin garantisi yok sırf yönetimlerle alakalı değil bu durum bu konu da çokça örnek var

Ben Basketbol AŞ kurulup salon da bitmeden 3-3.5 milyon eurodan fazla oyuncu bütçemizin olacağını zannetmiyorum. Kaliteli yerli oyuncular birer birer elimizden kaçıyor bir an önce aksiyon alınması lazım ki, geçen seneki kabusu görmeyelim. Bir de mümkünse yabancı tercihlerimiz hücumun yanında savunma da yapan oyuncular olur umarım.

Berkan Durmaz boşta ise ve Efes/FB kendisi ile ilgilenmiyor ise gerekirse ilgilenen diğer takımlardan anlamlı ölçüde fazla para verip uzun süreli bir kontrat yapmaya ikna etmek lazım sadece bu hamle ve terli toplu bir yabancı rotasyonu bile benim için yeterli olacaktır .Oradan 3 buradan 5 şuradan bu geliyorsa bunu yapabilmek lazım Berkan olmaza epey üst düzey bir yabancı rotasyonu tatmin eder beni ama ilkini terdih ederim .Bununla birlikte endişeliyim en azından yerli piyasası için durum belli düşünüp taşınıp karar verecek birşey yok geçen seneden 1-2 milyon USD yüksek kaynak bulacağından eminsen gereğini bir an önce yapacaksın.Sonra yabancı için 1 ayda bekleriz.

Berkan Durmaz boşta ise ve Efes/FB kendisi ile ilgilenmiyor ise gerekirse ilgilenen diğer takımlardan anlamlı ölçüde fazla para verip uzun süreli bir kontrat yapmaya ikna etmek lazım sadece bu hamle ve terli toplu bir yabancı rotasyonu bile benim için yeterli olacaktır .Oradan 3 buradan 5 şuradan bu geliyorsa bunu yapabilmek lazım Berkan olmaza epey üst düzey bir yabancı rotasyonu tatmin eder beni ama ilkini terdih ederim .Bununla birlikte endişeliyim en azından yerli piyasası için durum belli düşünüp taşınıp karar verecek birşey yok geçen seneden 1-2 milyon USD yüksek kaynak bulacağından eminsen gereğini bir an önce yapacaksın.Sonra yabancı için 1 ayda bekleriz.

Twitter’de Ksk’nin Berkan Durmaz ile ilgilendiği henüz Tofaş ile anlaşma olmadığı yazıyordu. Berkan için buy out gerekiyor olabilir

Ekonomi kötü ve kurlar yüksek ancak döviz bazında yerli oyuncular aslında çok yüksek değil zamanında çok daha yüksek ve rekabetçi bir piyasanin var olduğu dönemler oldu.

Bahçeşehir dışında aşırı harcama yapan kulüp yok aslında telekom tofaş karşıyaka daçka çizgilerini devam ettiriyor. Bursa bile fırsat transferlerini zamanında yaparak ölçüsü nispetinde iyi bir yerli çekirdek oluşturdu.

Bu yolda adım atılması bir planlama yapılması lazım. 2-3 yil içerisinde yeni isimlerin fışkıracağı yok, alınabilecek makul isimleri toplamalıyız.

Burak Can olmuyorsa Mert Celep'i al. Berkan kolay değil ama oluyorsa 2-3 yıllık imzala 4 gibi de düşünmemek lazım. Olmuyorsa Okben'i zorla. Can Öğüt yada Kenan Sipahi var zaten telekomun da astronomik bir teklif yapacağını sanmam, efes fenerbahçe bahçeşehir tamam ama diğer takımlara nasıl bu kadar mahkum oluyoruz?

Can Korkmaz, Muhammed Baygül, Yiğit Arslan parasal nedenler dışında da bize soğuk baktılar, demek ki kulüpte geçirdikleri dönemden çok da memnun ayrılmamışlar.

Telekom, Tofaş, Karşıyaka bizden fazla harcıyor ve bir düzenleri olduğu için oyuncular için daha cezbedici. Kabul edelim ki Galatasaray'ın adı baskette ciddi zarar aldı. Mevcut şartlarsa başarı kriteri nedir? Misal ligi 8. bitirirsek başarı mıdır?

Twitter’de Ksk’nin Berkan Durmaz ile ilgilendiği henüz Tofaş ile anlaşma olmadığı yazıyordu. Berkan için buy out gerekiyor olabilir

3-4 milyonlara çıkacaksak gerekirse buy-out verelim Berkan için değer bence nasıl olsa her sezon bütçe artacaktır yavaş yavaş büyüme olacaksa . Yok bütçe geçen seneki gibi olacaksa biri açıklasın hayal kurmayalım boşuna ona göre beklenti içine girelim

Haberi sallamış olsalar bile bence olma ihtimali yüksek çünkü başka aday kalmadı yerli olarak alabileceğimiz, Can Uğur ve Burakcan'ın gelmesi lazım, bir de olursa Okben.