2022-2023 Euroleague

Efes’in bu sezon da Euroleaguei alip tarihe gececegini dusunuyorum.Aralik ayinda vardigim bir cikarim degil bu.Olcuyorum,tartiyorum ve bakiyorum ki Larkin’in de donecegini dusunursek Euroleague’deki en durdurulamayacak takim Efes.
Bu arada Dunston’a yapilan faulde Erman Kunter hala steps olabilirdi diyor :)

Clyburn’e bak valla prime Lebron gibi takiliyor bu sezon.Clyburn zaten cok iyi oyuncuydu da bu sezonki iyi oyunculuktan ozel oyunculuga olan devrimine bakarsaniz Ergin Ataman’in oyuncularin potansiyelini daha da asmalarina ne kadar katki yaptigini gorursunuz.Bu yuzden “su an icin” Avrupa’nin en iyi kocu.

Clyburn’e bak valla prime Lebron gibi takiliyor bu sezon.Clyburn zaten cok iyi oyuncuydu da bu sezonki iyi oyunculuktan ozel oyunculuga olan devrimine bakarsaniz Ergin Ataman’in oyuncularin potansiyelini daha da asmalarina ne kadar katki yaptigini gorursunuz.Bu yuzden “su an icin” Avrupa’nin en iyi kocu.
Clyburn bir röportajında Ataman'ın oyunculara saha içinde fazlasıyla özgürlük verdiğini söylemişti. Bi oyuncunun içindeki tüm yeteneğin dışarı çıkmasındaki en büyük etken zaten özgürlük. Ergin bey bu konuda başarılı.

Clyburn bir röportajında Ataman'ın oyunculara saha içinde fazlasıyla özgürlük verdiğini söylemişti. Bi oyuncunun içindeki tüm yeteneğin dışarı çıkmasındaki en büyük etken zaten özgürlük. Ergin bey bu konuda başarılı.
Gecmisteki ornekler de bunu dogruluyor zaten.Arroyo,Hawkins,Erceg,Mccollum,Micov ve gunumuzde Larkin,Micic,Simon,Clyburn..Ataman bu oyuncularin hic birini en ust seviyede katki veren oyuncular olarak transfer etmedi.Ama hepsinin kariyerinin en iyi donemini gecirmesini sagladi.Efes’te yaptigi buyuk basarida da takimi nereden alip nereye getirdigini goruyoruz zaten..

Zalgiris neredeyse bütün maçlarını kapalı gişe oynuyor ama bütçesi düşük olduğu için başarılı olamıyor. Ben Zalgiris yönetimi yerinde olsam taraftarın maçlara olan bu ilgisini gördükten sonra takım bütçesinde ciddi artışa giderdim. Gerçekten basketbol kültürü olan bir kulüp.

Euroleague özetleri izlerken denk geldim, Oly-Bologna maçında Mc Kissic smaçtan önce kafasına göre takılmış, pota altındaki hakem de uyumuş resmen :) Bu poziyonu nasıl görmezsin yahu.

Ekran Alıntısı.JPG

Bence Milano için kırılma noktası Shields'in sakatlığı oldu,o sakatlanmasa bu kadar dibe vurmazlardı.

Ben Maccabi'nin eski günlerine dönmesini isterdim,CSKA'dan boşalan dev takım kategorisine keşke onlar gelselerdi.

Fransız takımları lige çok yakıştılar.

Münih'te artık bütçe artırması gereken takımlardan.

Panathinaikos'ta umarım eski günlerine döner,Diamantis'li zamanlarda onları çok seviyordum.

Son düzenleme:
Dünkü programda Bein'de son günlerde yaşanan meşhur yerli krizine değindiler uzunca bir süre. Ve tabiri caizse yerden yere vurdular Efes'in yerlilerini. Veli toplantısında haşat edilen çocuk gibi oldu Buğrahan falan :D Bilmiyorum izleyeniniz oldu mu ama önemli dakikalardı. Yani aslında faydalı da bir sekanstı. Özet geçeyim:

- EL oyuncular birliği çift idman için yasak dedi ve Efes'e ceza verdi ama bu oyuncular zaten EL'de maça götürülmedikleri için çift idman ne yasak ne de kötü bir şey.
- Sen zaten genç bir oyuncusun. Çift idmanın senin için ceza değil çalışma olması lazım. Bu durumlara böyle bakamazsınız.
- Obradovic Fenerbahçe zamanı opsiyonel idman koymuştu ama o idmana gelen tek kişinin Datome olduğunu söylemişti.
- Yıllar önce Ömer Onan, Mrsic, İbrahim Kutluay; idman bittiği halde ekstradan 1 saat idman yapıyorlardı salonda.

Yani özetle Efes oyuncuları üzerinden tüm yerli ve özellikle genç yaştaki basketbolcular için ''çalışmak zorundasınız'' dediler. Sertaç dahil birçok oyuncu ve olay üzerinden de örnekler verdiler. Bilmem siz ne düşünürsünüz bu konuda.

fener hem bitkin hem de eksikleri var. olympiacos gibi zor ve ateşli bir deplasmanda da böyle fark yemeleri gayet doğal bence bu şartlarda.

Erman Kunter’in yoruma bak : Cok yuksek yuzdeyle atiyorlar,BOS atiyorlar ama cok yuksek yuzdeli.Yav adamlar bos atiyor iste dedigin gibi.Macin basindan beri bir tane zorlama ucluk denemeleri olmadi ki.Hep antrenmanda bulamayacagin bombos atislar.Bu kadar bos birakirsan Vezenkov,Peters,Kos-Pap,Sloukas gibi adamlar da atar yani karsinda Gaziantep Basketbol yok.